Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj, ha egy idősebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha egy idősebb srác (21) jár egy fiatalabb (14) éves csajjal? és mért olyan nehéz elhinni, h vannak olyan huszonéves emberek akiknek nem a szex körül forog a világ?

Figyelt kérdés

2011. nov. 23. 18:14
 121/177 anonim ***** válasza:
61%
inkább "mint"
2012. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/177 anonim ***** válasza:
78%

Ezt lehet, hogy sokan nem fogják megérteni, vagy félreértik, de...


Egy férfi nem attól rendes, vagy nem rendes, hogy akar-e szexet, vagy nem. Lehet, hogy 21 éves emberünk akár évekig hajlandó lenne várni a 14 éves virágszálra. Nem életszerű, de lehet... Viszont a rendességnek nem ez a fokmérője.


Egy 14 éves lánynak nem egy 21 éves társaságára van szüksége. Ebben a korban a kortársai között (általánan 1-2 évvel idősebb fiúkkal) kapja meg azt azokat az élményeket, amire az egészséges lelki fejlődése érdekében szüksége van. Nem egy rutinos Don Juan kell, hanem annak megtapasztalása, hogy egy kapcsolatban a kezdeti mindkét oldali félszegség, óvatos próbálkozások után biztosabbá válnak a partnerek, aztán törvényszerűen azt is, hogy az öröknek hitt szerelem egyszer csak véget ér, és jön más.


Ezeken túl kell esni. Ha viszont az egyik fél lényegesen tapasztaltabb, akkor lehet, hogy magabiztosan fel tud építeni egy kapcsolatot, de ebben soha nem lesz a tapasztalatlan fél egyenértékű. Ez pedig olyan irányba mozdítja el egy tinilány értékrendjét, lelki fejlődését, ami akár örökre képtelenné teszi őt egy kölcsönösségen alapuló kapcsolatra, és akár az élet többi területén is nehezen lekűzdhető hátrányba hozza.


Abba a vonatkozásba, hogy egy 21 éves miért nem tud, nem akar az elméletileg hasonlóan magabiztos nőkkel kezdeni, most nem mennék bele mélyebben. Elég annyi, hogy ha a 21 évesnek tényleg annyira fontos a társa (aki történetesen 14), akkor miért fosztja meg a normális lelki fejlődés lehetőségétől? Ki a fontos ebben a kapcsolatban?


És ezek után szabad-e, kell-e odadobnia magát a lánynak?


A családot sem értem. Lehet, hogy ők azt látják, hogy a srác sokat adhat a lánynak, amit esetleg ők a szűk családi kasszából nem tudnak neki megadni, de elfeledkeznek az árról, amit a lány ezért fizet. Én biztos elhajtanék egy ilyen srácot a lányom mellől (mondjuk fiaim vannak), és a saját fiaimra is komolyan ráhatok majd, ha 20 éves korukra általános iskolásokkal akarnának cicázni. Degradáló ez, az önbecsülés teljes hiányára utal, tolerálhatatlan.

2012. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/177 anonim ***** válasza:
81%
Nem olvastam végig, csak az első oldalt, de kikérem magamnak, hogy minden 14 éves egy ribanc, akinek elég pár szép szó, és már baszható.. Én is 14/L vagyok, de a világért nem feküdnék le senkivel, csak azzal a sráccal, akit igazán szeretek.
2012. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/177 anonim ***** válasza:
77%

sztem meg epic gyökér vagy, mert idejöttél pofázni a kérdéseddel, és az ÖSSZES, ismétlen az ---->>>ÖSSZES<<<---- Válaszolót elküldöd, mert te tudod hogy hogy van ez. mégis mit képzelsz magadról? direkt kérdést teszel fel, aztán egyiknek sem adod meg az igazát? nem bíró vagy te, hogy megmond itt a dolgokat, hogy mi tetszik neked és mi nem.


Véleményem a kérdésedről:

Szex lesz belőle. ismerősöm 14-24, 69-eltek és pettingeltek már. szóval így számolj be magaddal, köszönöm.

2012. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/177 anonim ***** válasza:
77%
Azt írta valaki, hogy ide nem jönnek a 14 éves lányok, megmondani, hogy mire vágynak. Hát itt vagyok, 15 évesen és szeretek egy jóval idősebb férfit.És nem, nem vagyunk együtt, nem nyomult rám, pont miatta nem vagyunk együtt. Hogy mire vágyom? Rá, pontosan arra, amit nyújtani tud. Mindenki tele van előítéletekkel, mert erről szól a világ, hogy megyünk az árral együtt, ahelyett, hogy kiállnánk a saját véleményünk mellett. Igenis van, hogy egy férfi egy fiatal lányba lesz szerelmes, nem kell ahhoz idiótának lennie. Mindenki osztja az észt, mert féltik a lányt, ami nagyon tiszteletre méltó, csak egyesek nem tudják kúltúráltan megfogalmazni, mit szeretnének. Szóval sok sikert nektek, ne add be a derekad és attól még,hogy szereted, ha vannak egyértelmű rossz jelek, akkor azokat vedd észre. Tömören: Ne vakítson el a szerelem, egyébként ugyan úgy működhet a kapcsolat mint más esetekben:)
2012. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/177 anonim ***** válasza:
31%
nem, ebben az esetben nem működhet a kapcsolat.. előttem nagyon szépen leírta az egyik válaszoló, h miért nem. egy 14 éves kislánynak nem 1 21 éves pasira van szüksége, és fordtiva.
2012. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/177 anonim ***** válasza:
75%
Majd rájössz kiscsillag :)
2012. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/177 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelmű: igen, működhet a kapcsolat.
2012. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/177 anonim ***** válasza:
29%
Elég nagyyképű vagy a korodhoz képest.Nekem is az a véleményem mint az összes többinek szóval nem ismétlem meg.
2012. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/177 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagyképű..Csak kiállok magamért ;)
2012. ápr. 15. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!