Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkozik helyesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkozik helyesen, látja jobban ezt a témát {nyaralás}? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk, huszonévesek, barátnőmnek diákmunkája van, nekem nem diák, de kevesebbet keresek vele. Nekem ez az első munkám, a barátnőm hamarabb kezdett el dolgozni. Tehát ő már megvett magának mindent, amire szüksége volt (pl. ruhák). Én csak most kezdtem pár hónapja, így még elég sok mindent szeretnék venni, a szobámba is, illetve magamnak is, mert szinte nincs semmi személyes dolgom, amihez kötődnék, magamnak vettem, és ruhákból sem állok a legjobban. Tehát sok mindent szeretnék venni, de erre rá fog menni a nyár, mire ez mind meglesz. A konfliktus a nyaralásból jön. A barátnőm nagyon szeretne menni nyaralni, a tengerpartra. Nekem ugye erre nem lesz pénzem, ha lesz is, nem költeném szívesen erre, mert akkor magamra nem tudnám. Ezt a barátnőm meg is értette, és azt mondta, akkor elvisz nyaralni az ő pénzéből. De ez miatt is akadékoskodok, nem egyezek vele, mert a fejem fölött van egy büntetés, illetve szeptemberben megyünk a kedvenc zenekara koncertjére, ami megint benne lesz kb. húszezer forintban. Ez igazából nem baj, mert én egyeztem bele, hogy el akarok menni vele, csak ha most erre rájönne a nyaralás, mondjuk plusz 40-500 ezer forint, elég sok pénz lenne a fejem fölött, amit vissza kell fizetni. Végülis idővel vissza is tudnám, de mégis úgy érzem, hogy ez nem felelősségteljes dolog. Úgy érzem, a barátnőm mindent megtenne, hogy kijusson külföldre, és nem veszi figyelembe az én érdekeim. Viszont azt sem szeretném, hogy neki rossz legyen. Én is szeretnék majd menni nyaralni, utazgatni, de úgy, hogy itthon nagyjából rendben van minden, és van rá bőven pénzem, de ez csak jövőre valósulhatna meg. Nem tudom mit gondoljak erről az egészről, olyan bonyolult. Nem tartom magam garasoskodónak, de most a jelenlegi helyzetemben annak kell lennem. Viszont tudom, hogy ezek csak anyagi dolgok, a nyaralás élményt adna. Mit gondoltok? Már pár hónapja gondolkozok ezen, de nem jutok előbbre. Ha beleegyezek hogy menjünk, mindig megszólal egy kisördög, hogy "de ez nem a te érdeked, te máshogy csinálnád".

2012. jún. 28. 09:44
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
74%

Mennyit képes egy nő problémázni egy triviális dolgon?


Nincs pénz, és emiatt te nem mész nyaralni. Ha nem érti meg, akkor azaz ő baja. Problem?

2012. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
79%
Milyen önző nőci már?Én ilyet nem várnék el senkitől,az meg megint elég megalázó,hogy fizetni akarja az utadat.Persze jó élmény lenne, de még lesz lehetőségetek életetek végéig elmenni a tengerpartra.Meg ugye egy ilyen helyre nme csak elmenni kell, hanem ott lenni is,ami kem kevés költőpénz.
2012. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér! Ha ezt nem érti meg, le is út, fel is út!
2012. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
40-50 ezer*, elírtam, nem 500
2012. jún. 28. 09:54
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés lány, jó nyarat tervezett. A baj, hogy itt mind magáról szól, téged meg visz mint a kiskoffert. Lehet nem szép, de ülj le, számold ki tételessen a fizetésed egy hónapban mire megy állandóan (rezsi, bérlet stb) illetve a fentmaradóból mi és mennyi lenne ami magadnak akarsz. Próbáld meg mondjuk elfelezni ha magadra egy hónapban 10-15 ezer körül jut akkor mondjuk a feléből azt ami feltétlenül kell mint ruhanemű, jukascipő helyett stb. Így talán marad 5-7 ezer forintod, két hónap alatt a duplája.

Ezután leülsz vele megbeszéled, hogy figyelj neked ennyi és ennyi pénzed lenne a tengerpartra, koncertre. Válasszon a két program közül melyikre menj vele. Lehet 1-2 napos utak is a tengerpartra talán az nem olyan nagy élmény mint egy egyhetes de olcsóbb s végülisvolt azért kirándulás is. A koncertre pedig talán más is elmenne vele ha neked nincs pénzed.


Ha viszont ragaszkodik a hoszabb úthoz akkor a maradékot fizesse, te pedig ugyanígy elosztva a pénzed tudod havonta 5-7 ezrenként visszaadni. Ehez mit szólnál?

2012. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy az a nulla ott a végén, ha nincs, akkor nincs, és kész!!!!Ha lenne, nyílván mennél te nem?Nem hogy örülne, hogy neked ennyi eszed van......
2012. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%
én mindkettőtöket megértem, hiszen nagyon rendes tőle hogy felajánlotta hogy fizeti neked az utat, viszont ugyebár azt írtad, te kellemetlenül éreznéd magad hogy ekkora tartozásod lenne emiatt. Ez esetben tehát a barátnődnek kéne igazodnia hozzád, tehát ne erőltesse rád, hogy menjetek. Akkor más lenne a helyzet ha te nem éreznéd rosszul magad az adósságtól, viszont így, hogy lelkifurdalásod lenne tőle nyilván nem tudnál felhőtlenül szórakozni.
2012. jún. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%

Ne bonyolítsd túl. Idén meghív ő, jövőre pedig visszahívod te.


Nem értem mi a gond azzal, hogy a lány a barátjával szeretne külföldre menni nyaralni? Ha ennyire nem érdekelné, hogy kivel megy és koloncnak kéne a kérdező, akkor kihívná helyette egy barátnőjét. De nem így tesz. Szereti a barátját és vele szeretne menni nyaralni. A párjának nincs rá pénze, megérti, de felajánlja, hogy ő fizeti. Hol itt a gond?


Kérdező, te végig magadról beszéltél, a te érdekeidről. Az, hogy a barátnőd mit szeretne, az miért nem fontos? Ha fontos, fogadd el az ajándékát, menjetek el külföldre nyaralni. A te pénzedből megveszed magadnak, ami kell, jövőre pedig gyűjtesz egy kis pénzt és visszahívod őt.

2012. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
Tegnap a barátnőd kérte ki a tanácsunkat, ugyanez volt leírva, csak az Ő szemszögéből. :)
2012. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 zokniszörny ***** válasza:

Én is megértem a lányt is, meg téged is.

Igazából azt kell, hogy mondjam, hogy ha csak 1-2 napra is mentek le mondjuk Horvátországba, kocsival, akkor is minimum egy 40-50 ezer forintos költség (még ha egy kempingben alszotok is, mert a benzin egy kisebb vagyon.) Én a helyedben azt tanácsolnám a barátnődnek, hogy várjátok meg a külföldre utazással a következő nyarat. Mi a párommal pont ugyanebben a helyzetben vagyunk, mint ti, azzal a különbséggel, hogy mi ezt meg tudtuk beszélni. Párom idén kezdett el dolgozni, nem keres túl sokat, nekem van egy nagyobb összegű félretett pénzem. Gondoltunk rá, hogy kimegyünk egy hétre vagy Horvátországba vagy Olaszországba. Leültünk, számolgattunk, mennyi a repülőút, a szállás, és azt láttuk, hogy a páromnak semmi pénze nem maradna. Úgyhogy úgy döntöttünk, hogy idén pár napra belföldre megyünk nyaralni, és majd jövőre megyünk külföldre. Szerintem te is ezt az opciót ajánld fel a barátnődnek, ha van rá pénzed. Ha nincs, elégedjen meg a koncerttel. Persze, én is nagyon vágytam külföldre, és csalódás volt, mikor én (!) végül mondtam, hogy akkor inkább ne menjünk, de ha a barátnőd nem kisgyerek, meg kell értenie az álláspontod.

2012. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!