Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkozik helyesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkozik helyesen, látja jobban ezt a témát {nyaralás}? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk, huszonévesek, barátnőmnek diákmunkája van, nekem nem diák, de kevesebbet keresek vele. Nekem ez az első munkám, a barátnőm hamarabb kezdett el dolgozni. Tehát ő már megvett magának mindent, amire szüksége volt (pl. ruhák). Én csak most kezdtem pár hónapja, így még elég sok mindent szeretnék venni, a szobámba is, illetve magamnak is, mert szinte nincs semmi személyes dolgom, amihez kötődnék, magamnak vettem, és ruhákból sem állok a legjobban. Tehát sok mindent szeretnék venni, de erre rá fog menni a nyár, mire ez mind meglesz. A konfliktus a nyaralásból jön. A barátnőm nagyon szeretne menni nyaralni, a tengerpartra. Nekem ugye erre nem lesz pénzem, ha lesz is, nem költeném szívesen erre, mert akkor magamra nem tudnám. Ezt a barátnőm meg is értette, és azt mondta, akkor elvisz nyaralni az ő pénzéből. De ez miatt is akadékoskodok, nem egyezek vele, mert a fejem fölött van egy büntetés, illetve szeptemberben megyünk a kedvenc zenekara koncertjére, ami megint benne lesz kb. húszezer forintban. Ez igazából nem baj, mert én egyeztem bele, hogy el akarok menni vele, csak ha most erre rájönne a nyaralás, mondjuk plusz 40-500 ezer forint, elég sok pénz lenne a fejem fölött, amit vissza kell fizetni. Végülis idővel vissza is tudnám, de mégis úgy érzem, hogy ez nem felelősségteljes dolog. Úgy érzem, a barátnőm mindent megtenne, hogy kijusson külföldre, és nem veszi figyelembe az én érdekeim. Viszont azt sem szeretném, hogy neki rossz legyen. Én is szeretnék majd menni nyaralni, utazgatni, de úgy, hogy itthon nagyjából rendben van minden, és van rá bőven pénzem, de ez csak jövőre valósulhatna meg. Nem tudom mit gondoljak erről az egészről, olyan bonyolult. Nem tartom magam garasoskodónak, de most a jelenlegi helyzetemben annak kell lennem. Viszont tudom, hogy ezek csak anyagi dolgok, a nyaralás élményt adna. Mit gondoltok? Már pár hónapja gondolkozok ezen, de nem jutok előbbre. Ha beleegyezek hogy menjünk, mindig megszólal egy kisördög, hogy "de ez nem a te érdeked, te máshogy csinálnád".

2012. jún. 28. 09:44
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Akinek munkahelye van, ami rendes az nem teheti meg hogy 2 nappal előtte bejelenti, hogy csumi én 10 napra leléptem .... :)
2012. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Dehogynem, a többi a munkáltató rugalmasságán múlik :)

Mi tavaly így voltunk a férjemmel, folyamatosan voltak ezek az utazások, régóta figyeltük őket, kitűztünk egy időpontot, amikor szerettünk volna menni, és lebeszéltük, hogy az adott héten valamikor 1 nappal előtte bejelentenénk, hogy nem jövünk 10 napig, megoldható-e? Azt mondták igen, feltételesen beírtak minket végig szabira :)

Az már más kérdés, hogy egyéb okokból kifolyólag végülis belföld mellett döntöttünk :)

2012. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Lehet ti ilyen helyen vagytok, viszont ezt 98%-ban nem lehet megtenni,és csak az alapján ezt nem lehet állítani mert pont nektek engedték, aki pl nem irodában ül egész nap hanem fizikai munkát vagy egyéb munkát végez ezt nem teheti meg.
2012. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 zokniszörny ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, a párom olyan helyen dolgozik, hogy még a szabadsága alatt is behívhatják dolgozni, és nem mondhatja azt, hogy "bocsi, nem megyek be." Van olyan kollégája, aki 2 hónapig készült egyetlen napra, hogy na, majd most végre valami családi programban részt vesz, teljesen lefixálta, megbeszélte kollégákkal, és mégis, az utolsó pillanatban behívták. Szóval nem mindenki tudja ezt megtenni.
2012. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Beszéltem a barátnőmmel, igaz, nem pontosan erről a témáról, de veszekedés lett a vége, elég nagy. Igazából nem tudom hogy képzeli ezt. Ugye keveset keresek, és most fog beindulni a szezon, tehát többet kell dolgoznom (ami jó, mert több pénzem lesz, olyan szempontból meg rosszabb, hogy kevesebb időm lesz). És felhozta, hogy jövőhéten menjünk el szórakozni, 4 napra, az ország másik végébe. Nem elég, hogy rámenne a fele pénzem, dolgozom is. Szóval nem tudom hogy képzelte ezt, aztán mondtam neki hogy ő sem választana máshogy, mint én ebben a helyzetben, azt mondta, ezekszerint ide IS neki egyedül kell mennie. És ezektől a kis manipuláló mondataitól kikészülök. Eléggé összevesztünk, úgy érzem, szinte elvárja, hogy mindig menjünk ide-oda, de magamra akkor nem jutna pénz. Nem tudom ezt hogy gondolta. Minden pénzem költsem rá, vagyis ránk? Nem, mert az neki jó lenne, de nekem nem. Kérdezte eddig mit költöttem rá..hát ha nem dolgoztam volna, eddig sem tudtunk volna találkozni, nem tudtam volna fizetni a vonatjegyeket, vagy amikor elmentünk kajálni valahova. Tudom hogy ez semmi, nem nagy durranás, de nincs pénzem, akkor mi a fenét csináljak? Nem tudom összegyeztetni a kettőt, ebben a következő pár hónapban még biztos nem..
2012. jún. 28. 21:05
 36/52 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy mindenki megteheti, hanem azt, hogy akinek rugalmas a munkahelye :)

Én valóban irodában ülök, de a férjem fizikai munkát végez, sokszor az ország másik felében, most is február óta hétvégente van itthon, de meg tudta volna beszélni. Ám tényleg szerencsések vagyunk.


Kérdező! A pénz valóban nem tesz boldoggá, ahogy a mondás is tartja, de annak hiánya már bizony problémákhoz vezet, ahogy sajnos nálatok is. Lehetne a barátnőd is megértőbb, mindent nem lehet. Neki is le kell mondani programokról, megérthetné, hogy minden nem fér bele.

2012. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
Na, mondtam én hogy iroda :) rugalmas munkahelyből amúgy annyi van mint itt, mint a gyümölcslevekben a gyümölcstartalom...
2012. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
Hát azért te sem vagy semmi, felróni a másiknak hogy költöttél a vonatra...ezzel a mondatoddal jól magad ellen fordítottál...mi az hogy ráköltötted a vonatjegyed? mert? neked nem volt jó? biztos nem csak egymás mellett feküdtetek egész éjjel, és nem kész kínszenvedés volt, akkor bezzeg nem magyaráztál szóval ez marha nagy bunkóság volt részedről, mi 2 évig költöttük egymásra a 4000ft-ot párommal távkapcsolat alatt hetente, de soha nem rónám fel, hogy nesze azokat is rád költöttem pedig armanit is vehettem volna magamra...pfff, lehet itt nem is a csajszi akar sokat unja a 4 falat mert soha nem mentek sehova évek óta és lehet te vagy egy nagy önző valami, mert neked önmagad meg a ruháid az elsők. Mellesleg ő felajánlja hogy kifizeti neked is a nyaralást, megnézném mit szólnál ha odasuhintaná, hogy nesze b meg azt is rád költöttem. Szép vagy.
2012. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

De én még mindig nem értem,mi a fenét problémázol,ha a barátnőd kifizetné? Állandóan a pénzzel jösz,hogy nem jut magadra,a csajod felajánlja,hogy kifizeti ő te meg még utána is pampogsz neki,hogy kifizetted a saját vonatjegyedet.. eszednél vagy?:D

Persze,hogyha dolgozni kell azokon a napokon amiken ő szórakjozni akar,akkor nincs mit tenni,el kell fogadnia. De szeirntem neki az a legnagyobb baja,hogy te valamiféle személyed elleni támadásnak veszed,meg önzőségnek,hogyha ő veled akar tölteni pár napot,vagy közös programot szervezni.Mintha valami hatalmas bűn lenne úgy beszélsz erről. És nem is az van,hogy elvárná hogy kifizesd az ő részét is,minden nap étteremben egyetek és elhalmozd mindenféle jaándékkal,sőt még a te részed is fizetné (ami egy kapcoslatban mint emlitettem teljesen normális,és kár erre arroganciával reagálni) . Te egyébként könyvelést vezetsz arról,hogy mikor mennyit költöttél a barátnődre,ő meg elvinne nyaralni a saját pénzéből.És ő az önző,meg nem veszi figyelembe az érdekeid?:D Nőlj már fel..

2012. jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
És bocs,de ez a hozzáállás ,hogy azért nem mész vele gyakorlatilag sehova,mert úristen ő ezt hogy képzelte,hogy te pénzt fogsz költeni,ez visszataszító..Mit csodálkozol,hogy szarul esik neki? Egy kapcsolatért tenni is kell,ez nem is a pénzről szól nálad,csak egyszerűen szarsz bele az egészbe. Valószinüleg ezért kapod meg,hogy ide IS egyedül kell mennie. Nincs azzal gond,hogyha az ember magára is költ,de nehogy már teher legyen a barátnőddel együtt is cisnálni valamit.Nem kötelező párkapcoslatban élni,és akkor nem kell 1 ftot sem költened másra (hogy aztán a fejéhez vághasd a szaros vonatjegy árát) ..
2012. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!