Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk gondolkozik helyesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk gondolkozik helyesen, látja jobban ezt a témát {nyaralás}? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk, huszonévesek, barátnőmnek diákmunkája van, nekem nem diák, de kevesebbet keresek vele. Nekem ez az első munkám, a barátnőm hamarabb kezdett el dolgozni. Tehát ő már megvett magának mindent, amire szüksége volt (pl. ruhák). Én csak most kezdtem pár hónapja, így még elég sok mindent szeretnék venni, a szobámba is, illetve magamnak is, mert szinte nincs semmi személyes dolgom, amihez kötődnék, magamnak vettem, és ruhákból sem állok a legjobban. Tehát sok mindent szeretnék venni, de erre rá fog menni a nyár, mire ez mind meglesz. A konfliktus a nyaralásból jön. A barátnőm nagyon szeretne menni nyaralni, a tengerpartra. Nekem ugye erre nem lesz pénzem, ha lesz is, nem költeném szívesen erre, mert akkor magamra nem tudnám. Ezt a barátnőm meg is értette, és azt mondta, akkor elvisz nyaralni az ő pénzéből. De ez miatt is akadékoskodok, nem egyezek vele, mert a fejem fölött van egy büntetés, illetve szeptemberben megyünk a kedvenc zenekara koncertjére, ami megint benne lesz kb. húszezer forintban. Ez igazából nem baj, mert én egyeztem bele, hogy el akarok menni vele, csak ha most erre rájönne a nyaralás, mondjuk plusz 40-500 ezer forint, elég sok pénz lenne a fejem fölött, amit vissza kell fizetni. Végülis idővel vissza is tudnám, de mégis úgy érzem, hogy ez nem felelősségteljes dolog. Úgy érzem, a barátnőm mindent megtenne, hogy kijusson külföldre, és nem veszi figyelembe az én érdekeim. Viszont azt sem szeretném, hogy neki rossz legyen. Én is szeretnék majd menni nyaralni, utazgatni, de úgy, hogy itthon nagyjából rendben van minden, és van rá bőven pénzem, de ez csak jövőre valósulhatna meg. Nem tudom mit gondoljak erről az egészről, olyan bonyolult. Nem tartom magam garasoskodónak, de most a jelenlegi helyzetemben annak kell lennem. Viszont tudom, hogy ezek csak anyagi dolgok, a nyaralás élményt adna. Mit gondoltok? Már pár hónapja gondolkozok ezen, de nem jutok előbbre. Ha beleegyezek hogy menjünk, mindig megszólal egy kisördög, hogy "de ez nem a te érdeked, te máshogy csinálnád".

2012. jún. 28. 09:44
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
Mi tavalyelőtt voltunk 10 napot Görögországban (főszezonban), nekünk 40-50eFt/főre jött ki a nyaralás. Ahogy néztem az árak idén sem változtak, sőt a last minute utak még ennél is olcsóbbak. Igaz, erre kellett költőpénz is, de nincsenek kint elszállva az árak, ha itthon vagy, akkor is kell némi pénzt számolni naponta, minimálisat kell hozzátenni.
2012. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:

Amúgy nem értem, mi a baj? Kifizetni neked, nagy ügy, ez is beletartozik egy párkapcsolatba, majd meghálálod neki.

Párom is rengeteg költ rám és én is rá, ha megtehetem, és nem akadunk ki egymáson, hisz együtt vagyunk, egymásnak vagyunk.

2012. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

Szerintem ajánld föl neki, hogy belföldre menjetek el egy hosszú hétvégére.

Nyaralás is lesz, és olcsóbban is kijöttök.

Mondd azt neki, hogy most nem futja többe, de ha majd jobban megy a szekér, akkor kimentek a tengerhez is talán jövőre.


Bakker, én még annak is örültem volna, ha a pasimmal egy viskóba nyaralunk ketten a szomszéd faluban. :D Ehelyett mi állandó jelleggel a szüleivel mentünk valahova nyaralni, ami sem engem, sem őt nem érdekelte...

Oldjátok meg szépen.

2012. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
0%

Tegnap vagy tegnapelőtt már feltetted ugyanezt a kérdést, csak a lány szemszögéből.

Nem unod még?

2012. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
Nem tettem fel, de belinkelhetitek melyik az, kiváncsi vagyok rá.
2012. jún. 28. 10:34
 16/52 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...mi is sokszor voltunk már úgy, hogy nekem erre meg arra nem lett volna pénzem, de a barátom állta helyettem és így egy csomó közös programban, közös élményben volt részünk. Ha leragadok ott, hogy nekem erre nincs pénzem úgyhogy nem megyek akkor valószínűleg minden hétvégén itthon ültem volna, ami ugye azért annyira nem izgi. Értem én, hogy a büszkeséged is fontos, de én nem hagynék ki egy nyaralást sem ilyenek miatt. Nem te kérted, hanem ő ajánlotta fel, hogy kifizeti. Akkor hol itt a gond? Szerintem te vagy az, aki túl sokat problémázik ezen. Ne gondolkodj, csak menj vele, egy kapcsolatban ilyennek nem kéne problémának lennie szerintem. Nem azért akarja kifizetni, hogy megalázzon te...csak szeretne új élményeket szerezni veled együtt, nem a szomszédot hívta el szerintem. Itt a nyár, ne akarj már állandóan dolgozni, meg ezen a pénz dolgon agyalni. Egy kicsit kiszabadulhatsz ebből a szürkeségből, meg ebből a nyomorból ami itt van, meg, hogy állandóan minden a megélhetésről szól. Annyira nyomasztó ez az egész ami ebben az országban folyik, egy percig nem gondolkodnék azon, hogy lazítsak-e egy kicsit...
2012. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
Tipikus huszonéves csajszi, mindent azonnal és csak úgy ahogy ő akarja. Ha nincs pénzed nem mész, ha ő elmegy nélküled akkor legalább tudod, hogy a kapcsolatod nem kapcsolat csak éltek egymással felelősség nélkül. Sose értettem ezeket a lányokat(mert ha 28 éves is csak lány ilyen felfogással, nem nő)én is huszonéves vagyok, mégis beérem a Balatonnal 10 napra 45-ből...pedig külföldre is szeretnék valaha eljutni, mert soha nem voltam még, de hát ha egyszer most nem megy akkor nem megy, ráadásul nálatok kilátásban van , mert jövőre meglehetne oldani. Nem érett még az élethez szegényke.
2012. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

Hát a Balaton nem a legjobb hasonlat. Rohadt drága, ennyiből tengerparton is lehet nyaralni.


Visszakérdezek. Ha a lány tanul és nincs pénze, a barátja szeretné elvinni külföldre nyaralni, meghívja. Akkor neki is nemet kéne mondania? Mert szerintem nem. Egészen addig működnek a meghívások oda-vissza alapon, amíg nem a lehúzásról szól a dolog és egyik sem emlegeti fel a másiknak.

2012. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

csak én nem értem mi ebben az önzőség? Egy pár vagytok,gondolom komoly a kapcsolatotok.te is el szeretnél menni nyaralni,ő is,és felajánlotta,hogy kifizeti.

Nem tudom,nálunk pl nem szoktuk kiszámlázni utólag,hogy ennyivel meg ennyivel tartozol. Ha nekem van pénzem én fizetek,ha a barátomnak,akkor ő.. szerintem ez nem megalázó,ez egy teljesen normális dolog:D

Nyilván őt nem vágja földhöz az összeg ,ha felajánlotta. És nem hiszem,hogy törlesztőrészleteket kér a közös nyaralásotok után.

2012. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

OFF: Én tettem fel ezt a kérdést a lány szemszögéből, a saját szemszögemből, csak törölték, mert állítólag nem ebbe a kategóriába való volt. Nem vagyok a srác barátnője.


ON:

Szerintem ha nagyon szeretne elmenni nyaralni a barátnőd, vidd el, akár kevesebb napra. 2-3 nap a magyar tengernél kijön olcsóbban, menjetek kempingbe, ne étterembe egyetek és olyan helyet válasszatok, ahol szabad strand van. Ez máris olcsóbb.


21/L

2012. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!