Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem miért nincs beleszólásom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem miért nincs beleszólásom az abortuszba?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, barátnőm pedig 34. Fogamzásgátlót szedett, de mégis teherbe esett. Én el akarom vetetni, ő viszont megtartaná. Nyilván az ő teste, de csak van valami beleszólásom, nem?
2012. dec. 13. 09:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/346 dep25 ***** válasza:
95%
Az a gyerek az már 100% hogy megmarad.Ha a nő nem akarja akkor nem tudsz ellene mit tenni(bár igencsak átvert de az más kérdés).Ismerek olyat aki teherbe ejtett egy lányt megbeszélték elvetetik a csaj lehúzta pénzzel és mégse ment el abortuszra.A gyerek azóta megszületett és külön vannak a szülők(Mondjuk a lány 20 éves esze nem sok van)Nem értem azt a 34 éves nőt apa nélkül felnevelni egy gyereket.Téged meg majd köteleznek gyerektartásra hiába hogy nem akartad a gyereket.Abban az esetben nem tudom mi a helyzet ha te még tanulsz,de ha eszed van nem hagyod ott a sulit.Ha a barátnődnek is esze van akkor ő se engedi hogy otthagyd mivel egy diplomával későbbiekben jobban találsz munkát.Több gyerektartás stb.
2012. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/346 anonim ***** válasza:
65%

A nőt védelmezőknek:

Ha én harmincX évesen úgy döntenék, hogy kiválasztok itt az oldalon MILF-ekre nyálat csorgató huszonévesek közül párat (mondjuk azokat, akikről látom, hogy el vannak eresztve anyagilag), majd közlöm, hogy szedek tablettát és teherbe ejtetem magam, és utána verem az asztalt a gyerektartásért, akkor mi lenne a véleményetek rólam? És mondjuk ezt eljátszanám 2-szer, 3-szor? Végül is nem rossz módszer, szülök pár gyereket, és vígan elvagyok a gyerektartásból, a sok kis hülye meg fizessen egész életében, csak mert huszonévesen ment a farka után, mint minden átlagos huszonéves...

2012. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/346 anonim ***** válasza:
84%
Nem a nőt védelmezzük, hanem a gyereket.
2012. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/346 anonim ***** válasza:
40%
Jó találmány az abortusz! Abban az esetben, ha egészségügyileg indokolt, ha a gyerek rendellenesen fejlődik, ha a terhesség veszélyezteti az anyát. De nem abban az esetben, ha egy felelőtlen kisfiú nem hajlandó vállalni a tetteit, anyagi szempontok és a saját önző jövőképének a védelme miatt ...
2012. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/346 Morzsa ***** válasza:
69%
Nem hinném,hogy egy 34 éves nőnek,egy 22 éves pasi komoly kapcsolatra kellene.Maximum addig még teherbe ejti.Egy nő mindig másképpen gondol egy gyerekre,mint egy férfi.Mennyi ideje vagytok együtt?És biztos vagy benne hogy a gyerek tőled van?Azt írtad már van neki egy gyereke,de nyilván azt a pasit sem tudta a babával megfogni.Most itt vagy te,itt a baba,és diplomás ember leszel,és úgy gondolja,hogy jól fogsz majd keresni,és tudod fizetni a gyerektartást.Legfeljebb lesz majd egy harmadik gyerek is,és kaphatja az anyaságit,plusz a gyerektartásokat,plusz családit,és úgy gondolja hogy ebből meg lehet élni.Nagyon szépen bele estél ennek a nőnek a csapdájába!Mivel jól fogsz majd keresni eltartod őt is,és a másik gyereket is.Nem irigyellek!Nagy sz@rba vagy!
2012. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/346 anonim ***** válasza:
77%

52-es...Végre egy értelmes ember aki nem csak a szegény anyát látja.

Nagyon sok ilyen nő van ( még a saját környezetemben is) és ennél gusztustalanabb a világon nincsen.

Ezek a női nem szégyenei, és ezt nőként mondom.

2012. dec. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/346 anonim ***** válasza:
81%

Ez igazából egy két személyen múló szituáció. Ha az anya nem akar abortuszt, nem kényszerítheted rá. Viszont ha bevállata, akár úgy is, hogy egyedül neveli, akkor azért a lelki teher meg fog maradni, hiszen mégiscsak van egy gyereked akinek a nevelésébe nem szólhatsz bele, lehet hogy alkoholista/drogos/prostituált/fegyverkereskedő/akármi lesz belőle.

Ezt azért soha nem fogod elfelejteni, hogy van egy gyereked.


Először is, az abortusz nem gyilkosság. A gyilkosságot önnáló életen lehet elkövetni, a magzat pedig szibiózisban él az anyával, eleinte igazából csak egy sejtcsomó, még nem számít önnálló életnek. (Ahogy minden recskázás/menzesz után sem sír az ember, hogy jajj, hagytam elhalni magamban az életet)


Az, hogy MÁS nő mikor/kitől szeretne gyereket és nem lehet neki, a kérdés szempontjából irreleváns. Az az ő életük, a kérdezőé meg a sajátja. Ezt most ne keverjük ide, ahhogy a fogyókúra topicban is tök irrelevánsak az afrikai árvák. Egy gyerek nem csak "cuki csecsemő", hanem lesz belőle ovis, kisiskolás, gimnazista meg egyetemista is. Ez komoly pénz, felelősség.

Ha az anyja mondjuk nem megbízható akkor mi van? Vagy mondjuk mentálisan instabil? Mondjuk az a "csuki csecsemőt" nem biztos hogy kitenném egy ilyen szülőnek, akit egyébként mint felnőtt ember egyébként nagyon szeretek.


Ebben a szituációban tényleg kétféle megoldás van: vagy mellette maradsz (esteleg nem maradsz mellette, de fizeted a gyerektartást), és ahogy tudjátok, felnevelitek, vagy lemondassz róla, és esetleg majd ha elmúlik 18 megkereshet.


A dolog nagyban függ attól, hogy milyen a viszonyotok. Amennyiben vállalja a barátnőd, hogy még 3-4 évig anyagilag eltartja a gyereket, ameddig befejezed az egyetemet és elkezdessz dolgozni, akkor akár működőképes is lehet.

Ha viszont te még nem érzed elég érettnek magadat ehhez (ennyi időesen az ember még nem biztos hogy érett rá) akkor kár belevágni, mert a saját és a családod (a gyerek és a barátnőd) életét teszed tönkre.


Egyik verzió sem lesz könnyű, de igazából azt kell megkérdezned magadtól, hogy hogyan képzeled el az életedet a következő 10 évben és hogy ebbe beefér-e egy ennyi idős gyerek nevelése.

2012. dec. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/346 A kérdező kommentje:

# 56

őszintén, nem hinném hogy ez állna a háttérben. sokáig udvaroltam neki, mire esélyt adott és már fél éve együtt vagyunk. ha csak donor kellett volna, akkor nem most nem beszélhetnénk komoly kapcsolatról.

azt még hozzátenném, hogy kevés ilyen elragadó nőt ismerek, aki nem csak kívül, de belül is gyönyörű. szóval semmiképp sem hagynám magára

2012. dec. 13. 10:48
 39/346 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező akkor próbálok normálisan is válaszolni. A gyerekben nagyon sok örömödet leled majd, meglátod. Ne mérgezd meg a kapcsolatotokat az abortusz emlegetésével. A baba a legnagyobb boldogság a világon. Fiatal apának lenni pedig nagyon király!! És hamar túlesel a nehézségeken, később könnyebb lesz karriert építeni. Saját tapasztalat. Lehet, hogy te leszel a leglelkesebb apuka, amint megszületik a gyermek. 1000 ilyet láttam!

Állj érzelmileg a társad mellett, nagyon nagy szüksége van rád.

2012. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/346 Morzsa ***** válasza:
21%
Kedves kérdező!Most azt írtad,hogy semmiképpen sem hagynád magára.Akkor itt pontot is lehet tenni a kérdésed végére.Ha ő megakarja tartani,akkor fogadd el a döntését.Tanulj suli mellett,és tegyél meg minden tőled telhetőt.Azt azért elárulnám hogy én 14 évig szedtem folyamatosan fogamzásgátlót,és emellett nem használtunk soha óvszert.És láss csodát,nem ejtett a párom teherbe.Lehet,hogy szedte a fogamzásgátlót,de biztos vagy benne,hogy be is szedte?
2012. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!