Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Reménykedhet még egy demiszexu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménykedhet még egy demiszexuális (szürke-aszexuális) 26 éves fiú párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az én problémám az, hogy önmagában az emberi test nem vonz, és nem is érzek vágyat, hogy bármilyen komolyabb szexuális viszonyt keressek egy ismeretlennel. Csupán NAGYON mély lelki ismeretség után jön meg a kedvem az együttlétre, azt is csak fokozatosan. Sajnos manapság ezt nem igazán díjazzák, illetve mindenki felületes kapcsolatot szeretne annak ellenére, hogy mást mondanak. Főleg, hogy sportosabb testalkatú vagyok (bánatomat igyekszem a sportba fojtani), ezért sokan azt hiszik, hogy csak szexuális együttlétet szeretnék partnert (hülye sztereotípia). Nyilván barátaim tudják, hogy ez nem így van. Érdekelne mások véleménye a témáról, főleg akik hasonló szituációban vannak, hogy mi ebből a kiút. Sokkal kilátástalanabb a helyzet mint ahogy tűnik egyébként.


Előre is köszönöm a konstruktív válaszokat.



2015. ápr. 4. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes egy ember lehetsz :)

Nem is tudtam, hogy létezik efféle lelkiállapot.


Keresztény vagy nagyon vallásos lányok között keresgélnék a helyedben.

2015. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
48%

sztem gondolkozz el nagyon azon hogyha nem ismerned ezeket a kifejezeseket hogy demiszexualis meg mitudomenmi, akkor te minek nevezned magad? milyen hianyossagokat fedezned fel magadban es hogy probalnad orvosolni?


mert en siman eltudom kepzelni hogy csak egyszeru kis onbizalmu ember vagy, aki olvasott ezekrol es akkor belegondolt ahh szoval ok nem kivanjak a sexet hat en sem, szoval ok nem akarjak hat en sem stb stb. es vegul elhitte hogy o ilyen betegsegben szenved. mikozben csak siman tapasztalatlan, keves batrosaga van, frusztralt stb.


sztem probald ki az egeszet, probald ki egyejszakasokat, es foleg ha latod hogy bejosz valakinek akkor legyel vele oszinte. ugy hogy nem sajnaltatod magad hanem csak elmondod siman mi a szitu. ha jo pasi vagy jo a tested, AZ eleg is ahhoz hogy legyen olyan no aki segiteni akar rajtad:) lefekszik veled. nekem is igy volt.


maskepp meg nem valoszinu hogy akar barki is kapcsolatot veled. sokat kell dolgozni azert, ismerkedni aktivan, es nem csak varni a dolgokat. legyel nyitott mindenre.

25f

2015. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 A kérdező kommentje:

11-es: Igen, ezen én is elgondolkodtam, csak én meg nem vagyok keresztény, és ez gond lehet nekik. A másik, hogy a bigott keresztényektől tartok, nem tudom, hogy beléjük tudnék-e szeretni, a dogmatikus gondolkodást nem kedvelem. Mindenesetre köszönöm a gondolatébresztőt :-) Úgy próbáltam elindulni, hogy mik azok a jegyek amik miatt már szerettem bele személyekbe. Pl. a kacér mosoly (a lányok újabban flegmák), a kedves nevetés (nem állandó vihogás), a segítőkészség, ja és ami a legfontosabb, hogy hónapokig, évekig tudunk akár minden nap órákig beszélgetni anélkül, hogy észlelnénk az időt.


12: Hogy minek nevezném magam? A demiszexualitásra véletlenül bukkantam rá, hogy mi ez a hülyeség. És jé én ez vagyok. Sosem értettem mi alapján vonzódtam, akihez vonzódtam. Én úgy fogalmaznék -kapcsolódva az előző hozzászólóhoz is- hogy van a másiknak kisugárzása, oly módon, mintha én csak bizonyos rezgésű emberekhez vonzódnék, és csak az ilyen rezgésű emberek jeleit fogadnám. Vannak olyan kisugárzású emberek, hogy meglátom és már rosszul vagyok, émelygek jó értelemben. Ilyen 10 000-ből 1 van kb. Azaz lehet pár ezer ember Magyarországon akibe bele tudnék szeretni. Na és itt jön az, hogy az ritkán szeret vissza matematikai valószínűség alapján. Akik meg ostromolnak, azokba nem tudok szerelmes lenni nemtől függetlenül, és szexuális vonzalmat sem érzek nagyon irántuk, persze megy a dolog (már akivel), de nem okoz örömet lelkileg. No, de aki megfog azoktól kész vagyok mind érzelmileg, mind szexuálisan. Volt aki ki is használt emiatt :-(


A lényeg, hogy így élek 10 éve (voltak szexuális kalandjaim, tehát impotens se vagyok :-)), és csak pár hete bukkantam rá, hogy ilyen van (illetve 1-2 éve pánszexuálisnak neveztem magam, azelőtt meg biszexuálisnak, de kiderült, hogy a lelki közelségből ered általában a vonzalom, ezért nem megfelelő a szexualitásból kiindulni. A melegek aztán abszolút nem vonzanak, de nagyon nem, ha látom hogy egy fiú nőies. Nincs bajom velük, el tudok velük beszélgetni, de nem vonzottak még szexuálisan.)


De Te is rosszul értelmezel: Nem az, hogy nem kívánom a szexet, csak pár személyhez tudtam eddig vonzódni. Van olyan akit megszagolok, és az illatától 20 percig dermedt vagyok. Az illető ráadásul tudja miről van szó. Pár hónap alatt teljesen megértette, és azt találtam mondani neki, hogy látod, nem kitaláció és elvetemült igényeim vannak, amit kérek az élettől. Válasza az volt összefoglalva, hogy valóban nem, de ő sem tudna magához hasonló embert nekem mutatni, tehát megérti a vonzalmamat iránta. Ja és külsőleg nem is vonzott, de személyisége magába szippantott.


Erősen nyomultam rá. Önbizalom hiányom lenne? Egy lánynak 2 évig udvaroltam pl. Elég kitartóan. Azonban volt olyan is akivel 7 év után feküdtem le (6 évig nem tartottam a kapcsolatot vele), mert még szerelmes voltam belé évek után is. Ez a másik, hogy ha valakibe belé szeretek, csak ahhoz tudok vonzódni. Szívből gyűlölöm, ezt az érzést, mennyivel egyszerűbb az életük a sok kutyaként élőnek, aki fűvel fával tudják csinálni. Én nem, és szégyenkezzek emiatt.


Egy éjszakásokon már túl vagyok. Totál semleges.

2015. ápr. 5. 04:31
 14/90 A kérdező kommentje:

Tehát nem az a kérdés, hogy le tudok-e feküdni valakivel, mert azzal nincs baj. Nálam a probléma ott van, hogy nem kívánom az együttlétet olyannal, akihez nem kötnek érzelmi szálak, lehet bármennyire is esztétikus. Megy a dolog, csak unalmas, érdektelen számomra. Akihez pedig kötődöm érzelmileg, azzal meg nagyon megy a dolog.


Egyébként az idő múlásával azt hittem, majd nyitottabb leszek és el fog múlni, de fordítva van. Egyre kevésbé vonzanak a számomra érzelmileg nem vonzó emberek. Iszonyú nehéz lelkileg, hogy másoknak ez milyen könnyen megy.

2015. ápr. 5. 05:16
 15/90 anonim ***** válasza:
100%

Sepirituális érdeklődésűek körében is keresgélhetsz, ez most egyre jobban terjed és van egy ilyen érdekes mellékhatása, hogy aki mélyebben belemegy a dolgokba, egyre kevésbé kívánja a szexuális együttlétet.


A spirituális érdeklődésűek között a bigottság kizárva, szabad gondolkodók vagyunk :)


(#11)

2015. ápr. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
100%
-e
2015. ápr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
2%
Téged molesztáltak gyermek korodban?
2015. ápr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 A kérdező kommentje:
#17: Nem.
2015. ápr. 5. 08:08
 19/90 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kedves, emberi privát- és nyíltüzeneteket. Jól esnek ezek az emberi megnyilvánulások, tanácsok. Természetesen továbbra is válaszolok minden értelmes és jóindulatú üzenetre.
2015. ápr. 5. 16:12
 20/90 A kérdező kommentje:

Kis szexuális/szexuálromantikus fajták magyarázatai képekben:


[link]

2015. ápr. 6. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!