Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Reménykedhet még egy demiszexu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménykedhet még egy demiszexuális (szürke-aszexuális) 26 éves fiú párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az én problémám az, hogy önmagában az emberi test nem vonz, és nem is érzek vágyat, hogy bármilyen komolyabb szexuális viszonyt keressek egy ismeretlennel. Csupán NAGYON mély lelki ismeretség után jön meg a kedvem az együttlétre, azt is csak fokozatosan. Sajnos manapság ezt nem igazán díjazzák, illetve mindenki felületes kapcsolatot szeretne annak ellenére, hogy mást mondanak. Főleg, hogy sportosabb testalkatú vagyok (bánatomat igyekszem a sportba fojtani), ezért sokan azt hiszik, hogy csak szexuális együttlétet szeretnék partnert (hülye sztereotípia). Nyilván barátaim tudják, hogy ez nem így van. Érdekelne mások véleménye a témáról, főleg akik hasonló szituációban vannak, hogy mi ebből a kiút. Sokkal kilátástalanabb a helyzet mint ahogy tűnik egyébként.


Előre is köszönöm a konstruktív válaszokat.



2015. ápr. 4. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:

Ez a beszélgetés miért tart még mindig?:)


Ha circa másfél év alatt nem sikerült megoldani a problémát, akkor valószínűleg így is marad...


"Sajnos manapság ezt nem igazán díjazzák"

Az emberek régebben sem voltak másmilyenek. A szexuális érdeklődés pedig nem elismerés kérdése.

2016. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 A kérdező kommentje:

#80: Lefekszem adott esetben, csak nem ad igazából semmit, meg nem érzem, hogy ez olyan különleges lenne, ha elsőre nem fog meg, és a folytatásban is középszerű számomra. Nem undorodom egy szép női testtől, de ha nincs belsőleg semmi Xtra a lányban, akkor semmi libidó nincs.



Nálam az elején eldől, hogy van-e szikra, ami általában munkahelyen, iskolában alakul ki (hisz ott általában természetes formájában látja az ember a másikat, azaz kiderül előbb utóbb valódi énje), és még ezután kellenek nekem hónapok még, hogy érezzek valamit, de mondom, ezt már az elején tudom.


Igen: ismerem a nők igényeit. Ezzel semmi baj sincs, csak miből gondolja sok lány, hogy egy olyan pasinak akikről ők álmodnak, azoknak ő és csakis ő kell-e? Azaz álmodozhat egy közepesen túlsúlyos havi 100 ezret kereső, érettségivel (sem) rendelkező csaj egy multimilliomos atlétáról, akinek 3 diplomája van....na ez álom marad....egy idő után a csajok köthetik fel a gatyát (ugy 30-on túl, és lehet sajnáltatni magukat, és már elég lenne egy derék, kedves 200 ezret kereső autószerelő is, ugye)...mert ezek a férfiak nem ájfon részletet nyögő panelpics@król álmodoznak, max egy felejthető kellékek lesznek. Azaz ne higgye magát luxus pics@nak valaki ha nem úgy néz ki, nem ad magára, és 15-e után ötezer forintja marad a pénztárcájában. És itt nem leszólás van azok felé akik nem tehetősek (sok ilyen lány ismerősöm/barátom van, és tudom mennyit güriznek havi 200+ órát, kevés pénzért, minden tiszteletem az övé), hanem azokról, akik ennek ellenére el vannak ájulva maguktól. Ez a másik: én sem szociális ellátórendszer szeretnék lenni, azaz meg szeretném válogatni kivel osztom meg azt amit nagy nehezen, lemondások árán megszereztem, ha megosztom. Nem szeretnék mást csak, hogy annyira adjon magára (kívül-belül, érzelmileg), amennyit én is teszek ezért magamért. Úgy érzem ez nem nagy elvárás a másikkal szemben: ha még az illető nem találta meg az útját, nem igényes magára mint nő, és a legtöbb amit fel tud mutatni az a részletre vásárolt ájfón-ja, amivel csak szelfizget egész nap, az nem az én "emberem".


Igen, ha meg van ez a lelki és testi vonzódás, akkor kívánom akár heti 3-4x is, sőt van, hogy naponta többször is...


Ugye én szürke/demiszexuális vagyon, nem "vegytiszta" aszexuális.

2016. aug. 25. 19:40
 83/90 anonim ***** válasza:
Én megértelek mert én is ilyen vagyok nőben, bár lehet nőknél ez nem olyan fura. Képtelen lennék lefeküdni valakivel addig amíg lelkileg nem érzem azt a közelséget amire nekem szükségem van a szexhez. Hiába tetszik valaki külsőleg nagyon akkor sem megy. És igazából úgy szeretek ismerkedni fiúkkal ha előbb csak barátkozunk, de tényleg úgy barátilag viszonyulunk egymáshoz. Sokkal jobban meg lehet így ismerni egymást, mintha egyből randizással, romantikázással indítanánk. Aztán a barátkozás során ha mindketten érezzük azt amit kell úgyis átfordul a dolog többe. Ez persze nem 1-2 hét alatt zajlik le, meg a férfiak nem így vannak kondicionálva, ha nem kaphatják meg rövid időn belül a nőt, meg barátként vannak kezelve akkor egyszerűen tovább állnak. Szóval nehéz emiatt nekem is.
2016. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
Emberkék, de hát ez nem szexuális aberrációvagy variáns, pár éve még ez volt a normális...
2016. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 A kérdező kommentje:
#84 senki nem is mondta, hogy az.:-)
2016. szept. 10. 16:53
 86/90 anonim ***** válasza:
43%

Nekem a válaszaid alapján az jött le, hogy gyakorlatilag nem is érzed úgy, hogy bármilyen problémád lenne, inkább tudatni szeretted volna a nagyközönséggel, hogy te ilyen különleges fiú vagy...


27N

2016. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan kezdd azzal az ismerkedést akár élőben, akár netes társkeresős adatlapon, hogy te demiszexuális vagy. Aki nem fogadja el már az elején, az később sem fogadná el. És mellesleg vannak olyan emberek, akik direkt ilyen párt keresnek, mert ők maguk is ilyenek. Szóval érdemes ezzel kezdeni. Én aszexuális vagyok, és sokáig társkeresőztem. Kaptam is hónapokig sorra a kedves üzeneteket, hogy én soha senkinek nem fogok kelleni, és ha nem akarok szexet, akkor minek nekem párkapcsolat, meg menjek pszichiáterhez, mert mentális beteg vagyok, meg szűzk***a, meg ilyenek. Rosszul esett, de nem töröltem a profilomat. Aztán egyszer csak jött valaki, aki úgy írt rám, hogy "szia, én is aszexuális vagyok". Ez volt 4 éve. Az illető nemrég kérte meg a kezem :)
2016. dec. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 *Glissade* válasza:

Azt hiszem én is Demi vagyok... bár nem értem miért nem az a normális, hogy mélyebb ismeretség után/ mélyebb lelki kötődés után létesül csak a fizikai kapcsolat... ha ennyire emberek vagyunk, akkor a sex-et illetően, miért viselkednek állatként?

Miért adnak külön jelzőt (mintha orientáció volna), annak ami emberibb lenne?

2017. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem én is Demi vagyok... bár nem értem miért nem az a normális, hogy mélyebb ismeretség után/ mélyebb lelki kötődés után létesül csak a fizikai kapcsolat... ha ennyire emberek vagyunk, akkor a sex-et illetően, miért viselkednek állatként?

Miért adnak külön jelzőt (mintha orientáció volna), annak ami emberibb lenne?"


Félreérted a demiszexualitás fogalmát. Ahogy itt sokan mások is a válaszok alapján. A demiszexuális nem azt jelenti, hogy az ember nem akar lefeküdni a partnerével addig, amíg jobban meg nem ismeri. Azt jelenti, hogy az ismerkedés ideje alatt egyáltalán nem is érez a partnere iránt semmiféle szexuális vonzalmat, csak fokozatosan kezdi egyre vonzóbbnak és kívánatosabbnak látni őt, ahogy mélyül köztük az érzelmi kapcsolat. Egy heteroszexuális kapcsolat esetében a szexuális vonzalom kezdettől fogva megvan a fiú és a lány között, csak épp vannak olyan párok, akik ennek ellenére várnak a szexszel, amíg jobban meg nem ismerik egymást. Erről beszéltél te, amikor azt mondtad, ennek kéne a normálisnak, emberibbnek lennie.

2017. okt. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 *Glissade* válasza:

Pedig valami van velem is... azt vettem észre, hogy nem érdekel annyira a sex dolog; legalább nyugodt az életem. :)

Szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy bárkivel is testi kapcsolatot létesítsek, mert úgy érzem mindenki lerohan...

Nem is ismerem... mégis.

Mivel eddig senkit nem sikerült jobban megismernem, ténylegesen kötődnöm... így nem is létesítettem még senkivel sexuális kapcsolatot, holott lenne rá bőven alkalmam. Ha fogadást kéne kötnöm, szerintem 10 perc alatt találnék magamnak sexpartnert... de nincs az a pénz. :D

Hamarosan közeledek a 30 éves korhoz... és elgondolkoztam rajta... talán mégsem vagyok hetero?

2017. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!