Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Reménykedhet még egy demiszexu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménykedhet még egy demiszexuális (szürke-aszexuális) 26 éves fiú párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az én problémám az, hogy önmagában az emberi test nem vonz, és nem is érzek vágyat, hogy bármilyen komolyabb szexuális viszonyt keressek egy ismeretlennel. Csupán NAGYON mély lelki ismeretség után jön meg a kedvem az együttlétre, azt is csak fokozatosan. Sajnos manapság ezt nem igazán díjazzák, illetve mindenki felületes kapcsolatot szeretne annak ellenére, hogy mást mondanak. Főleg, hogy sportosabb testalkatú vagyok (bánatomat igyekszem a sportba fojtani), ezért sokan azt hiszik, hogy csak szexuális együttlétet szeretnék partnert (hülye sztereotípia). Nyilván barátaim tudják, hogy ez nem így van. Érdekelne mások véleménye a témáról, főleg akik hasonló szituációban vannak, hogy mi ebből a kiút. Sokkal kilátástalanabb a helyzet mint ahogy tűnik egyébként.


Előre is köszönöm a konstruktív válaszokat.



2015. ápr. 4. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 Ignis Subdialis ***** válasza:
"Reménykedhet-e"? Simán. Egyszerű statisztikai remény, hogy ha Te létezel, valószínűsíti, hogy más - Hozzád hasonló - nő is létezik. Ráadásul a nők egy része számára nagyobb érték, nagyobb biztonság a mély érzelmi/lelki kötődés, mint bármi más. Személy szerint úgy gondolom, hogy a Te "tulajdonságod" inkább egy olyan kincs, ami talán ritka a mai világban, de sokkal inkább része a mindenki által hajkurászott boldogságnak, mint minden más, amit ennek tulajdonítanak. Erősíti a meghitt érzelmi kapcsolatokat, az egymásba vetett bizalmat, tiszteletet. A pároddal szoros, ezeken alapuló szeretetteli kötődés létrehozására leszel képes, szemben a bizalmatlan, gyanakvó emberi kapcsolatok felszínességével. Én a helyedben értékelném magamban ezt a minőséget, s ennek magabiztosságával fordulnék a kérdés felé. Nem kell kompromisszumot kötni, biztos hogy létezik valaki, akivel ugyanerre a minőségre vágytok egy kapcsolatban, s meglátod majd, hogy megérte.
2015. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 A kérdező kommentje:
#29-es: Jól megragadtad a kérdést. Én is így látom, hogy valójában ez nem egy kategória, hanem egy teljesen normális gondolkodás. Sajnos a világunk eltorzulása miatt vált önálló kategóriává. Azonban annyiban mégis abban van különbség, hogy nem arról van csak szó, hogy érzelmi alapon ismerkedik az ember, hanem azon is, hogy a nemiség annyira számít nekünk, mint másnak a szemszín. Azaz a szépség nem nemfüggő, de nincs meg a sóvárgás mindkét nem iránt mint a biszexuálisoknál. Ezt most hétvégén le is teszteltem egy szórakozóhelyen.
2015. ápr. 27. 19:28
 33/90 A kérdező kommentje:

#31:


Bár sokan osztanák ezt...de nagyon jól esett amit írtál, köszönöm szépen. Nagyon nehéz ezt az állapotot kommunikálni, mert megkapom azt mindig, hogy hogy "hogy nincs barátnőm, amikor -állítólag- jól nézek ki". Pffff...nehéz ezt röviden elmagyarázni.

2015. ápr. 27. 19:35
 34/90 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, igaz, én már nem vagyok egyedül. :)

Nagyjából 3-4 év igaz barátság és kölcsönös bizalom vezetett a dologhoz, igazából nagyon váratlanul. Legalábbis nekem az volt. Előtte aszexuálisnak hittem magam, mert nem vonzott senki, egyáltalán. Meg is lepődtem, hogy végül ide jutottunk és kicsit féltem kezdeményezni, de megtettem. Már 2 éve tart a dolog és nem hiszem, hogy vége lesz bármikor.


Ne tekintsd problémának. Fogadd el, hogy ilyen vagy, hidd el, jönni fog majd valaki. Legyél nyitott. Barátkozz, ismerkedj másokkal. Ne keresd senkiben a leendő partnert, úgyis érzed majd, hogy ki az igazi, ha eljön az idő. :)

2015. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 A kérdező kommentje:
#34: Köszönöm a bátorítást! Jó hallani, hogy összejött Neked! Legyen úgy: soha ne legyen vége!
2015. máj. 15. 16:35
 36/90 anonim ***** válasza:
Aszexuálisnak minek is a nő?
2015. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
Szerintem simán, én is ilyeen vagyok lányban, ha valakivel ismerkedek, már az első randin mindig a szecről tudnak csak beszélgetni, ami engem zavar.
2015. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok mint a kérdező de nincs ezzel baj...
2015. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a színvonalas kommenteknek és privátüzeneteknek.


Várom továbbra is ezeket, szerintem sokat segítenek...

2015. júl. 5. 18:35
 40/90 anonim ***** válasza:

Ha eljutsz a pontra hogy szexelsz egy lánnyal akivel szeretitek egymást, utána nem lesz gond a szexuális életetekkel? Normális mennyiségben fogtok szexelni?

Ha igen, akkor ezt le kell szögezni ismerkedés hajnalán.

2015. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!