Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Reménykedhet még egy demiszexu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reménykedhet még egy demiszexuális (szürke-aszexuális) 26 éves fiú párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az én problémám az, hogy önmagában az emberi test nem vonz, és nem is érzek vágyat, hogy bármilyen komolyabb szexuális viszonyt keressek egy ismeretlennel. Csupán NAGYON mély lelki ismeretség után jön meg a kedvem az együttlétre, azt is csak fokozatosan. Sajnos manapság ezt nem igazán díjazzák, illetve mindenki felületes kapcsolatot szeretne annak ellenére, hogy mást mondanak. Főleg, hogy sportosabb testalkatú vagyok (bánatomat igyekszem a sportba fojtani), ezért sokan azt hiszik, hogy csak szexuális együttlétet szeretnék partnert (hülye sztereotípia). Nyilván barátaim tudják, hogy ez nem így van. Érdekelne mások véleménye a témáról, főleg akik hasonló szituációban vannak, hogy mi ebből a kiút. Sokkal kilátástalanabb a helyzet mint ahogy tűnik egyébként.


Előre is köszönöm a konstruktív válaszokat.



2015. ápr. 4. 21:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
nem lehetne, hogy csak egy kérdés csak egy válasz legyen minden ablakban, már a vallásra is és a politikai dolgokra is indult el hosszabb reakció?
2016. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
Szia, nem ertem miert baj neked, hogy ez a bajod van. Sokan enelkul es minden problema nelkul is csak melyebb ismerettseg utan szeretnek lefekudni egymassal, mert akkor az igazi ha erzelmeid vannak a masik fele. Egy ember is eleg hogy teljes legyen az eleted, keresd meg azt az egyet. Es ha megtalaltad megcsalni sem fogod, hiszen nem vagy hive az alkalmi kapcsolatoknak.
2016. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
10%

Ismerek hasonló gondolkodású embereket, legalábbis a művész-világ szinte ontja az ilyen férfiakat. Vagy a másik végletet, akik folyamatosan hajszolják a nőket.

Tapasztalataim az előbbi esetre:

Minél intelligensebb és műveltebb valaki, annál destruktívabb az életfolyamatait tekintve, főleg ha hiányzik belőle a bölcsesség. Ugye ismerős az az idézet, hogy "a tett halála az okoskodás"? Jobb lenne az életed, ha bizonyos dolgokat elengednél, mert nem lehet mindent agyból megmagyarázni, és nem lehet mindent irányítani. Ez puszta egoizmus, ami azt hiszem nálad igazán a csúcsra van járatva.

28/Nő

2016. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 A kérdező kommentje:
#53. Sajnálom, hogy "hosszú" ismeretségünk alatt ezt szűrted le :-) Szíved joga, hogy prekoncepciókat alkoss féligazságok alapján.
2016. jan. 8. 11:47
 55/90 A kérdező kommentje:
#52: na igen, de az még kevés, hogy a másik is úgy lássa, ahogy én, még kell egy szikra is, amit -ahogy#53-as hozzászóló mondta- nem lehet irányítani. Ilyen vagyok, de mint ahogy a bölcs #53-as hozzászóló említette, ez kőkemény egoizmus, hogy nem gerjedek rá minden tizedik lányra. Az nem lehet, hogy esetleg a másikat sem szeretném már megbántani azzal, ha becsapom és erőltetve "szeretem"?
2016. jan. 8. 11:57
 56/90 anonim ***** válasza:
nem olvastam el a többiek hozzászólását sajnos, de ismerem a problémádat, ám, aszürke-aszexuálisnak titulálod magad, akkor már ártelmezni sem tudoma demiszexualitást, majd rákeresek a neten, hol van az a szó, így elég nehéz elismerem válaszolni, hogy annak az egy szónak a jelentését se tudom, de szerintem a sprotos testalkat nem sztereotipizál, és szerintem az sem sztereotipizál, hogy mindenki felületes kapcsolatot szeretne, az ismrekedés nehéz dió, de ilyen fiatalon még megtalálhatod a párodat, biztos vannak véletlenek, csak merj kezdeményezni, levelezni hoszzú ideig, találkozni, kapcsolatban lenni, a másik boztos nem fogja rádcsukni az ajtót, nem fog erőszakosnak tartani és nem fogja éppen ugyanabban a pillanatban annak az ellenkezőjét sem, az emberek sokfélék, ugyanazzala sztereotípiával nagyon kevesen indulnak, még a vallásos is emberek is ki tudnak törni mózeskából, vagy káinból, még talán a paradicsomból is.
2016. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim válasza:
0%
Évezd az életet, és vágj gerincre egy barátnőre valót, te abberált fos...
2016. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:

És ez amúgy miért baj? Bár mindegyikünk ilyen lenne, össze tenném a két kezem. Tudod, az ellenkezőjétől is sokat lehet szenvedni, sokfélék vagyunk emberek, és az hogy te ki tudsz tartani ilyen szinten egy embernél, ez jó dolog.

Értem, ami nehéz nálad, az az eleje. Tudod, nálam is és sokaknál ritkán van az a mély vonzalom, amiről írsz, csak 1-2 személynél volt eddig életemben, és ráadásul nálam sem a testiségen alapult, hanem pont hogy olyan embereknél jött elő, akik külsőleg nem éppen az "eseteim", egyszerűen megismertem és jött, a vonzalom ilyen. (Egyszer volt olyan is, hogy nem is ismertem az illetőt, csak látásból, bála is majd 2 évig megmaradt. Azóta nem láttam, de amikor 1 év után újra láttam, ugyanúgy összeszorult a gyomrom. :D )

Ha munkahelyen több emberre dolgozol egy helyen, akkor pl simán el tudom képzelni, hogy így kialakuljon- mivel ha együtt/ egy légtérben dolgoztok, közben meg tudod ismerni a másikat, ki tud alakulni köztettek idővel egy érzelmi kötődés, és egyből nem is szoktak beleugrani munkában kapcsolatba, csak azt veszik észre hogy keresik egymás társaságát, aztán hogy fél szavakból megértitek egymást és jól érzitek egymás közelében DE munka miatt még ilyenkor is óvatosan tapogatóznak, így idő is bőven álla rendelkezésedre. Na de ez csak egy hétköznapi példa volt rá, mint lehetőség ( és elég gyakori eset, tehát reális).


Én mondom, örülj neki, hogy ilyen vagy, bár én is ilyen lennék, istenem!

Én meg itt vagyok, hosszú kapcsolatomban, együtt azzal, aki szeret, már komolyan tervezgetünk, és nekem meg épp az ellenkezője bántja a lelkemet néha ( amit mindig elfolytok és senkinek nem mondtam), hogy, félek, hogy kimaradtam valamiből,amiért nem éltem ki magam, nem volt részem kalandokba mással, ugyanis soha senki mással nem feküdtem le, nem volt előtte más kapcsolatom rajta kívül. Mindig féltem valamiért.

És most meg azért, mert 10-20-30 év múlva ki tudja, melyiket bánnám meg jobban, hogy nem éltem át/ki, tapasztaltam meg dolgokat, mint mások, amikor lehetett volna és leélem az életemet, vagy ha emiatt a kis pánik miatt félre dobnám azt, ami viszont fontos része az életemnek és másnak meg ez sincs.


Na mindegy, ez már az én keresztem, de látod, mennyivel jobb lenne, ha én is így lennék, ahogy te, és nem jönnének ezek a hülye gondolatok/érzések rám olykor..

25N

2016. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 A kérdező kommentje:
Ezt tükörbe mondod #57-es? Értem: gondolom a szemembe ezt már nem mernéd mondani :-P
2016. febr. 15. 21:26
 60/90 anonim ***** válasza:
Reménykedhet, én nem tudom így felcímkézni magam, de valamilyen szempontból én is más vagyok, mint a többiek. Szerintem velem is valami hasonló lehet. Volt már valaha valakid? Barátaid, hogy viszonyulnak ehhez/ismersz még hozzád hasonlókat? :)
2016. máj. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!