Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csoró egyetemista lányként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csoró egyetemista lányként szinte semmi pénzem nincs szórakozásra. Ez nektek mekkora probléma lenne párkapcsolatban? Kizáró ok?

Figyelt kérdés
Komoly, reál szakon vagyok, nem "büfésszakon". Nem könnyű, ráadásul államilag támogatott formában tanulok, tehát jól kell teljesítenem, hogy ne rakjanak át önköltséges képzésre. Nappali tagozatos vagyok. Emellett nincs időm rendszeres dolgozni, alkalmi munkákat vállalok. Megélhetésre költöm a fizetésem, nem szórakozásra. Ha lenne barátom, egész biztos, hogy nem lenne pénz pl. étteremre, utazásra, de még mozira sem. Havi 1-szer, időnként 2-szer egy teázásra, kávézásra telne. Szintén havi 2-szer tudnék főzni a barátomnak vacsorát. :) Fogamzásgátlóra sem lenne pénzem (havi 4000 körül van a tabletta ára.) Még azt is felesben kéne fizetni.

2016. jan. 19. 10:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
0%

nekem volt szegényebb barátnőm, tök jól elvoltunk addig még a pénz közbe nem szólt, és ez miatt rengeteg dologban nélkülözünk kellett.

ez a rengeteg dolog pedig általában arról szólt, hogy nem tudtunk semmit csinálni, mert nem volt miből elmennie, és azért valljuk be egy kapcsolat nem csak az otthon ülésről tv-zésről szól, ahogy ezt itt néhányan példának felhozták.

ingyenes programokhoz is kell pénz, mert enni inni szoktak az emberek, az pedig nincs ingyen.

sőt már ahhoz is pénz lassan, hogy vegyél egy mély levegőt.

félre értés ne essék, abszolút nem vagyok anyagias, sőt én inkább annak a híve vagyok hogy ha tehetem akkor inkább én finanszírozom az együttléteket, de ezt az anyagi korlátaim miatt a végtelenségig nem tudom csinálni.

tehát én szegényebb csajjal már csak azért sem jönnék össze, mert idővel a pénztelenség problémákat szül, a problémák veszekedést szítanak, a veszekedések pedig felemésztik a kapcsolatot.

mint ahogy ez történt a szegényebb exemel is.

ő feszkózott állandóan, hogy miatta nem tudunk menni sehova, és mindig veszekedéssel ért véget a történet.

aki pedig beéri egy dugással és tv nézéssel, ő dolga.

nekem több igényem van ennél, meg mondjuk nem is vagyok már fiatal, közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz.

2016. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 A kérdező kommentje:

Az általad leírtak nagyrészével egyetértek.

Azonban, 2 otthoni étkezés között is van lehetőség ingyenes programokra menni. Szóval nem lehetetlen ingyen jól szórakozni. :)

Nem kéne a "végtelenségig" ezt csinálni. Az egyetemi évek után már telne mozijegyre és kiállításokra is. :D

2016. jan. 19. 13:59
 43/73 anonim ***** válasza:

az a baj ezekkel az "ingyenes programokkal" hogy a számuk véges, tehát egy idő után unalmas lesz az esti sétálgatás, a társasozás, a tv nézés, a beszélgetések, stb.

eleinte friss kapcsolatnál még elmegy akár fél évig is, de utána már gondot okoz az állandó nélkülözés.

de mondom, talán azért gondolom én ezt így mert nem egy korosztály vagyunk.


egyébként pedig egyetemistaként senki nem várja el tőled, hogy tele legyél pénzzel, ha a családod eleve nem tud anyagilag támogatni.

viszont ha elvégzed az iskolát és a szakmád is kelendő akkor egy jó munkahellyel majd kompenzálni tudod a csóró egyetemi éveid :)

2016. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
23%

43

Akkor viszont neki nem kell majd szegényebb pasi mint ő. Tudod kettős mérce!

2016. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 A kérdező kommentje:

44

Dehogynem kéne majd szegényebb pasi. Ha szegényebbe szeretnék bele, akkor vele szeretnék párkapcsolatot. :) Nekem nem számítana, hogy többet keresek.

2016. jan. 19. 14:28
 46/73 anonim ***** válasza:

Fiú vagyok, szerencsére inkább az anyagi helyzet másik oldaláról.


Alapból nem zavarna, csak ez a hozzáállás. Mi is éltünk elég rosszul, akkor hasonlóan éreztem, azonban fiúként ha mást nem az ember némi magabiztosságot elvárna. Tudom ez ilyen esetben nem egyszerű, sőt normálisak a reakcióid.


Igazából ha a leendő srác normális, belátja, hogy a közös dolgokba pont annyira szállsz be, amennyire tudsz. Én ha látnám hajt és törekszik a jobb életre, teljesen megérteném helyzetet és egy pillanatnyi állapotnak fognám fel. (Sőt, jobban örülnék neki, mint a szülei pénzét a Sturbucksban költő lánynak)


Pl. a srác családi kocsijával elmentek kirándulni. Nyilván benzinpénzt nem fog kérni :D Mozi helyett meg ott van rendszeresen az nCore, otthon is lehet egy film romantikus nem csak 5.1el meg mozivásznon. Ha meg elmentek valahova, rendszerint meghív, és hopp szerez 2 jegyet a színházba, koncertre.

2016. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy önbizalomhiányom van.

Úgy gondolom sok pénz kereshetek majd az eszemmel. Ha nem így gondolnám, nem vágtam volna bele az egyetembe előnytelen körülmények mellett. A szorgalmamra és a kitartásomra is büszke vagyok.

2016. jan. 19. 17:22
 48/73 anonim ***** válasza:
Most minek tetted fel a kérdést, mikor mindenre amúgy is tudod a választ? :D
2016. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 A kérdező kommentje:
Szinte mindenre, csak arra nem, amit kérdeztem. :D
2016. jan. 19. 19:57
 50/73 anonim ***** válasza:
48%
Gyakorlatilag a válaszok 80%-ban ott van a kérdésedre is a válasz, csak te más dolgokon akadsz fent.
2016. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!