Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek, ha a (muszlim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek, ha a (muszlim) pasitok folyamatosan beleszólna az öltözködésetekbe?

Figyelt kérdés

A barátom a muszlim vallására hivatkozva akarja megszabni, hogy mit vehetek fel és mit nem. Magyarul tartsam tiszteletben, hogy ő másként gondolkodik, és nem szeretné, hogy "mutogassam a testem". Ne vegyek fel sztreccs ruhákat, szűk farmerokat, ne legyen kivágása a felsőimnek és hasonlók. A bikiniről már ne is beszéljünk... Ezek a NAPI viták eléggé megnehezítik a kapcsolatunkat.

Én tiszteletben tartom az ő szempontjait, de könyörgöm, alapból sem járok kihívó cuccokban, nagyon is szolid a ruhatáram. Amit nem fogok lecserélni senki kedvéért.


2016. okt. 3. 20:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
31%
A muszlimok között is vannak konzervatívabbak és haladóbb szelleműek, nem kell általánosítani, mert ez nem egységes. Én ismerek olyat, akinek a barátja haladóbb gondolkodású, ott nincsenek ilyen gondok, a kérdező barátja konzervatívabb, ha ezt nem tudjátok összeegyeztetni, vagy a barátodat nem tudod a haladóbb gondolkodásmód felé terelni, akkor a kapcsolatot nincs értelme folytatni.
2016. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

Nagyon jó az utolsó felvetés.

Próbáltam egy kicsit "európaiasabb" gondolkodás felé terelni, de lehet, hogy nem voltam elég kitartó, vagy nagyon nehéz volt a feladat.:)

Neki sajnos a családja is elmaradott olyan értelemben, hogy a nők még a szerelővel sem beszélhetnek pl., egyből hívják a család férfi tagját. (Mondjuk nem is tudnának beszélni, mivel nem tanulták meg sok év után sem annak az európai országnak a nyelvét, ahol élnek.)

2016. okt. 4. 16:15
 43/65 anonim ***** válasza:
83%

"Én olyan párkapcsolatra "iratkoztam fel", ami a felek KÖLCSÖNÖS tiszteletén és elfogadásán alapul. "

Az iszlámban nincs egyenlőség, számukra a hitetlenek (így nevezik azokat, akik nem muszlimok)alsóbb rendűek, akárcsak a nők

2016. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
77%

"(Mondjuk nem is tudnának beszélni, mivel nem tanulták meg sok év után sem annak az európai országnak a nyelvét, ahol élnek.)"


gratulálok...

2016. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam egy kicsit "európaiasabb" gondolkodás felé terelni, de lehet, hogy nem voltam elég kitartó, vagy nagyon nehéz volt a feladat." - Kérdező, ez nem a te csődöd, hanem ő erre nem nyitott, és akkor pedig továbbra is azt mondom, hogy nem vagytok így egymáshoz valók, és ne húzzátok egymás idejét, fölösleges.


Nem muszlimok között is vannak rugalmatlanabb emberek, szóval ez nem a vallás függvénye, elég, ha az ismerőseidet végiggondolod, legyen az akár iskolatárs, kolléga, rokon... bárki. Biztosan te is ismersz olyan embert, aki számára nem komfortos dolog a változás, megvan a saját kialakított, megszokott rendszere, abban jól érzi magát, őt így kell elfogadni, ha ebből nincs konfliktus, mert alapból képesek vagytok - az esetleges eltérések ellenére is - összecsiszolódni, akkor jó, de ha összeegyeztethetetlen problémák merülnek fel, akkor abból nagyon rossz is kisülhet.


Ő egy ilyen ember, elfogadhatod a nézeteit, és elfogadhatod őt úgy, ahogy van, de ha ez a te életmódoddal összeegyeztethetetlen, akkor ne erőltesd a kapcsolatot, mert neked is jogodban áll nem feladnod önmagadat. Párkapcsolatban élni egyáltalán nem kötelező, nem hajt a tatár, figyelmen kívül hagyhatod a minden lében kanál kritikusokat is, ne kapkodj el egy ilyen döntést, ami életre szóló is lehet. Társat úgy válassz, hogy önmagad maradhass mellette, és mindkettőtök jól érezze magát a kapcsolatban. És ha valakiről közben derül ki, hogy nem megfelelő, mert nem látszott minden az elején, és nincs mód arra, hogy ezt a problémát fel tudjátok oldani mindkettőtök megelégedésére, akkor merj kilépni, és keresni tovább, ne érezd magad egy nem megfelelő választás miatt rosszul, a tapasztalatlanság nem bűn, de amit ebből tanultál, azt tartsd észben, szűrd le, mikre kell odafigyelni, hogy legközelebb felismerd.

2016. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 A kérdező kommentje:

46-os hsz.:

Talán sosem kaptam még ennyire hasznos tanácsot, max. Anyukámtól.:) Szóval köszönöm.

Az a helyzet, hogy iszonyat sokat küzdöttünk ezért a szerelemért, ő is és én is. Alapvetően egy szabad szellem vagyok, akit nagyon nehéz korlátok közé szorítani, de most pont ez történik sajnos. Tudom, hogy nem hajt a tatár, de rossz úgy kilépni egy kapcsolatból, hogy szeretjük egymást.:( És itt van a lényeg.

2016. okt. 4. 20:56
 47/65 anonim ***** válasza:
82%

"tartsam tiszteletben, hogy ő másként gondolkodik"


Azt hiszem ezt Te is elvárhatod tőle.


Ha neki ez nem felel meg, akkor menjen, vegyen magának rabszolgát a piacon. Európában európai módon viselkedünk, Ázsiában meg ázsiai módon.

2016. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 A kérdező kommentje:

Azt én sem értem, miért nekem kellene tiszteletben tartani azt, hogy ő máshonnan jött, ahol más a módi.

Itt a nők úgy öltözködnek, ahogy nekik tetszik, és nem úgy, ahogy azt más megszabja.

2016. okt. 5. 17:26
 49/65 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam a saját hazájukban nagyon fanatikus muszlim férfiakról, de Európában ők is tudtak alkalmazkodni. A tiéd vagy nem fogja fel, hogy nem otthon van, vagy azt hiszi, hogy veled ezt meg lehet csinálni.
2016. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek van egy konkrét és egy elvont része. A konkrét az, hogy a barátodnak nem tetszik a ruha, amit felveszel. Csak úgy simán, vallástól függetlenül, mert csúnya a színe, előnytelen, kihívó stb. Már ezt is a különböző nők nagyon másképp reagálják le. Én pl biztos nem hordanék olyan ruhát, ami a barátomnak nem tetszik, más meg elvi kérdést csinál abból, hogy abban járjon, amiben kedve tartja.

De itt még a vallás is probléma, nem tudni, de elég valószínű, hogy más dolgokba is bele fog szólni, és az elvi kérdés nem a ruha, hanem a személyi szabadságod korlátotása. Tisztázni kellene vele, hogy egyéb dolgokról pl. Hogy tanulhass, egyedül eljarj este stb hogyan gondolkodik.

Egyébként Te sem vagy toleráns iránta vagy legalábbis nem érted őt, a lényét, a gondolkodását, tehát nem is úgy tűnik, mintha szeretnéd, még ha azt is hiszed.

Ezek a muszlim-keresztény kapcsolatok nagyon neccesek. El tudom képzelni, hogy működjön, kell hozzá egy nagyon haladó, értelmes, megértő pasi és egy relatíve kevésbé öntudatos, odaadó, családközpontú nő és mindkettő részéről nagy szeretet és türelem, és még így is kockázatos.

De Nálatok egyik feltétel sem adott. A családtagok nőtagjai sem fognak soha elfogadni, félő, hogy a baratod is azt szokta meg, hogy az a norma, még ha engedni is tud egy picit belőle (pl ok, nem kell kendő, vagy ok, beszélhet a nője más pasikkal is), ennyit nem fog tudni engedni.

Ez nem az ő hibája. Az ő hite semmivel sem rosszabb, mint másé. Nyugodtan megférhet Európában, hozzá való partnerrel (ez nem azt jelenti, hogy minden arab megfér), de Veled nem fér meg...

2016. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!