Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Otthon lévő anyuka=háztartási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthon lévő anyuka=háztartási cseléd?

Figyelt kérdés
Te is érezted ezt? Mióta itthon vagyok a babával (fél év) férjem szinte (szinte!!) semmit se képes magától megcsinálni itthon, csak ha kérem, de akkor meg persze "csicskáztatva" van. Mondtam már neki, miután jol kiveszekedjuk magunkat par napig tart a csoda, de en ezt nem igy akarom... Ti mit tettetek/tennetek ilyen helyzetben?
2017. aug. 16. 06:15
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ mit dolgozik vagy mennyit, amikor bent vagyok a melóba 9-10 órát, pakolok , kb 1 órát összesen nem ülök. Amikor haza érek sokszor az élni sincs kedvem , nem még mosogatni. Mondjuk én alapból lusta vagyok és rendetlen. De szethajtom magam, hogy a feleségemnek meg a babának meg legyen mindene. Szerintem a házi munka nem olyan nagy elvárás cserébe
2017. aug. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Jo, vannak esetek amikor valoban nem. A tied epp ilyen, de nem mindenkinek ilyen a munkaja.
2017. aug. 16. 07:18
 13/37 anonim ***** válasza:
56%

utolsóval értek egyet!

egy dolog hogy ellátod a babával kapcsolatos teendőket.

De b+ egész nap otthon vagy! A minimum, hogy legalább rendet tartasz, elmosogoatsz, felsöpörsz, porszívózól, meg rendet tartasz. És ezt nem a párodtól várod el aki mondjuk tényleg 9 órát talpon van egy nap, vagy rohangál kocsival.

Az már hiszti, hogy a kaját is te csináld emg neki meg stb, és hogy finnyáskodik a főtt kajára....ebben egyetértek.

Abban viszont nem, hogy tényleg egyes nők (nem feltétlen te) azért mert terhesek, vagy otthon vannak a kisgyerekkel teljesen elhagyják magukat (mackóalsó, póló) nem csinál semmit, mert ő "fáradt"...

Nem azt modnom h 7-8 hónaposan lekvárt főzzél be...de abban semmi sincs ha letörlöd a konyhapultot, elmosogatsz, vagy épp felsöpörsz...tehát a lehetőségeidhez mérten.

De valljuk be sok sok nő a terhesség, meg amíg kicsi a gyerek ideje alatt teljesen képes gyakorlatilag semmit se csinálni mert: fáj ez meg az, fáradt vagyok, stb...

2017. aug. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen jogos az elvárásod, kérdező. Mondom ezt férfi létemre. Azért van egy gyereknek 2 szülője, hogy mindketten EGYFORMÁN kivegyék a részüket a gyereknevelésből! Én is aktívan részt vettem benne, pelenkáztam, fürdettem, házimunkáztam. És bizony jobban elfáradtam mintha bármilyen fizikai munkát végeztem volna. A kérdezőnek 2 gyereke van, a kicsi és a férje..
2017. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
na igen... a pelenkazas. eddig 2* cserelt. en furdetem, etetem, oltoztetem csak a picit. nem akarok magyarazkodni, de en is rendet tartok, de jol jonne a segitsege, a helyett, h sorozatot nez.. regen is nezte, de akkor egyutt neztuk es kivette a reszet az itthoni munkabol.
2017. aug. 16. 07:34
 16/37 anonim ***** válasza:
54%

Valószínűleg te is be vagy fordulva, a gyerekkel foglalkozol non-stop, már nem vagy izgalmas és szórakoztató, csak házsártos a gyerek és a háztartás miatt, neki maradt a munka meg a házsártos feleség, míg mások élik az életüket nyugalomban.


Én megértem, csak senkinek sem muszáj családot alapítani, vagy ha már így járt, akkor segíthetne. Sajnálom a helyzetet, nem egy házasság megy emiatt gallyra...


Amúgy nem tudom mit tegyél, szerintem ezt neki kell magában lejátszania, ha nem jön az ihlet, hogy érdekelje a gyerek, akkor kényszeríteni nem lehet.

2017. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
majd nem soka megyunk 4 napra kicsit kirandulni, remelem az segit valamit es helyre zokkenunk :S
2017. aug. 16. 08:04
 18/37 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz tanácsot adni kívülállóként. Csak azt tudom leírni, hogy nálunk hogyan működik. Az első naptól fogva részt vesz a férjem a gyermekgondozásban. Már a kórházban is pelenkázta mind a két gyereket. Így mire hazavittük a babát, már a férjem is biztos kézzel pelenkázott. Erről nyilván lecsúsztatok, de pótolhatjátok. Kérd meg a férjedet, hogy tegye tisztába a babát. Akármilyen béna, semmiképp se kritizáld! Gondolj arra, hogy Neked sem ment elsőre hibátlanul. Pár hétig nem merte fürdetni a férjem a kicsit, mert félt, hogy elejti. (A férjed nem fél attól, hogy kárt tesz a kicsiben?) Persze nem szólt, hogy szeretné fürdetni. Én kérdeztem rá 2 hét után. Egyszer megfürdettük együtt, aztán már egyedül is ment neki. Belerázódott, és rendszeres apa-fia móka lett a fürdés. Mostmár a kislány is csatlakozik. Sokat pihent mind a két gyerek az apjuk mellkasán. Így Apa egyszerre élvezte a sorozatot és a kicsi, puha, illatos testet. Én meg a 20 perc én-időmet. De az első babánál türelem kellett, hogy mind a ketten belerázódjunk. Nagyon tudatosan oda kellett figyelnem, hogy néha kiadjam a kezemből a babát. Esetleg hívd oda a férjedet, amikor épp mókázol a babával. Vond be az apukát is. Aztán már magukra hagyhatod pár percre.
2017. aug. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
32%
Anyukámnak a tesóm volt és én. Két gyerek, nulla segítség, gondolhatod. Apámból alig látott valamit, mert mindig dolgozott. Így egyedül vitte a háztartást, és nem volt semmi gond. Olyan helyzet ez, ahol kreatívnak kell lenned, jól be kell tudni osztani az időd és akkor meg fogsz tudni csinálni mindent. Ha már bevonható játékosan a gyerek is akkor egyre könnyebb lesz, anyukám is így csinálta. Pl.: takarítás közben pakoltuk le a polcokat, mi játéknak fogtuk fel, anyukám meg közben takarított. Más kérdés hogy voltak tipikus apás feladatok, ilyen volt például a fürdetés, amihez apám mindig ragaszkodott. Vagy a közös alvás, egy-egy éjszakai szolgálat után ott aludtunk vele, addig anyukámnak volt ideje magára is. Megfelelő kommunikáció kérdése az egész, na meg oda kéne figyelni egymásra is.
2017. aug. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
jatszani jatszik vele, csak etetni, itani.... rende rakni nem szokta.
2017. aug. 16. 08:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!