Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Otthon lévő anyuka=háztartási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthon lévő anyuka=háztartási cseléd?

Figyelt kérdés
Te is érezted ezt? Mióta itthon vagyok a babával (fél év) férjem szinte (szinte!!) semmit se képes magától megcsinálni itthon, csak ha kérem, de akkor meg persze "csicskáztatva" van. Mondtam már neki, miután jol kiveszekedjuk magunkat par napig tart a csoda, de en ezt nem igy akarom... Ti mit tettetek/tennetek ilyen helyzetben?
2017. aug. 16. 06:15
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
71%

Nem egyszerű a helyzeted, ezt senki sem állította. De azt is megjegyzem, hogy az sem normális dolog, hogy valaki napi 8-10 órát dolgozik, majd hazamegy és az fogadja, hogy b+ segíts már mert egész nap csak a gyerekkel voltam és semmire nem volt időm, és ezért pihennem kell és este Te keljél fel a picihez.

Az egyik barátom azért vesztette el az állását, mert nem tudta magát kipihenni és hibázott, nem is picit, kb 50 milliós kárt csinált a kialvatlansága miatt. Az anya azért van otthon, hogy a gyerekkel legyen, de nem kell azt a gyereket hozzászoktatni ahhoz, hogy mindig kézbe legyen, mert akkor soha nem fog magától aludni. Rendre kell szoktatni, az sem probléma ha kicsit sír elalvás előtt, ha behergeli magát akkor kell megnyugtatni. Nem levegőbe beszélek, 2 gyerekes elvált apuka vagyok és mi is végig csináltuk. Még valami, ha van barátnőd, nagyszülők befoghatók, akkor kérni kell egy ki segítséget és fel kell töltődni, ki kell mozdulni otthonról. Nálunk nagyon jól bevált, hogy beraktuk a 2 pulyát a kocsiba és utaztunk, mindig elaludtak, ilyenkor a párom is azonnal bealudt, viszont este nyugtom volt.

Szervezés kérdése az egész, illetve a tudatos gyereknevelést kell megtanulni. A gyerek bár nem gép, de hasonlóan működik, ha hozzászokik egy rendhez sokkal könnyebb vele bánni.

40F

2017. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
78%
szerintem valamilyen szinten rendben van, hogy a hazimunka nagyobbik részét az anya csinálja, amíg otthon van. viszont 1-2 év alatt a ferfiak nagyobbik része elkényelmesedik es akkor is ezt varja, amikor az anya is visszamegy dolgozni. + hetvegen sem csinál semmit esetleg. ezt most kene megbeszélni még, letisztázni, hogy attól meg hogy otthon vagy nem minden a te dolgod es ne is szokja meg, mert előbb utóbb dolgozni fogsz megint.
2017. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
szerintem is rendben van, h en csinalom a nagy reszet, csak az nem, h a 99%-at. Ha meg hajnalig tarto filmezesre van ereje, akkor elvarhato lenne tobb sztem. este jol alszik a baba, szval o is ki tudna pihenni magat.
2017. aug. 16. 09:28
 24/37 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azon kell változtatni, hogy hogyan kommunikáltok egymással!

Vond be úgy, hogy ne "csicskáztatva" érezze magát: kedvesen, éreztetve, hogy hálás vagy neki, szükséged van rá, stb.

A gyerekkel kapcsolatban is be kell vonni picit jobban. Néha nyomd a kezébe, hogy "csak nálad nyugszik meg", vagy ha tényleg elcsendesül nála, akkor "apára volt most szükség". Hidd el, élvezni fogja, hogy egyedül ő tudja csak úgy tartani, hogy a büfi-puki kijön. ;)

Sétálni is mehetnek: egy órád lesz, ami alatt utoléred magad.

Cserébe veszel neki péksütit másnapra: te raktad be a reggelit, de nem kell vele dolgozni.


Nagyon sok múlik azon, hogy hogyan szóltok egymáshoz. Egy "köszönöm" sokszor a különbség, hogy valaki cselédnek, vagy nélkülözhetetlennek érzi magát!

2017. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
57%

Én annyira nem értem hogy mennyi dolog lehet amit nem lehet egész nap elvégezni 1! gyerekkel.

Boltba nem hiszem hogy el kell menned mert a férjed be tud ugorni.

A szennyest berakni a mosogatógépbe kb 15 perc, meg a kiteregetés is ennyi.

Felmosni meg törölgetni is elég heti 1x-2x mikor hogy ez legyen 2 óra.

Az edényeket meg berakni a mosogatógépbe meg kb semmi ha oda pakoltok.

Porszívózást szintén gyorsan le lehet tudni.


Ami szívatósabb az a főzés lehet, de ha ott is megfőzöl 3-4 napra akkor az is le van tudva egyszerre max 4 óra.


Ezek olyan heti 10 órából kijönnek, ha nem akarsz minden nap főzni, mosni stb (bár ki tudja).


Nem azért hogy kritizáljalak, de azért ha nincsenek olyan orbitális tisztasági és gasztronómiai igényeitek akkor heti 1 munkanap le lehet tudni majdhogynem mindent.

Közben meg simán elmehettek sétálgatni, játszótérre stb.

Nyilván jogos hogy a férjed is segítsen be, de azért most ilyen takarításba meg mosogatásba amikor otthon vagy FIZETVE! akkor nem hiszem hogy ez kellene hogy legyen a legnagyobb baj.

Ha nem foglalkozik a gyerekkel az igen, de ne egy takarításon akadj ki.

2017. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
63%
Nos, en itthonrol dolgozom, az egesz napom "szabad" olyan szempontbol, hogy nyugodtan kitakarithatnam az egesz lakast minden nap 1-1 fel ora szunetben vagy siman csak elotte reggel, vagy utana, mert nyilvan nem 16 orat toltok itthon a munkammal, megsem teszem. Ugyanugy FELESBEN csinalunk mindent a parommal. Gyerek sincs. Az ilyen embertol en a helyedben elvalnek, szuloktol kernek segitseget es inkabb bevallalnek valami reszmunkaidot amig nem nagyobb a gyerek. A budos eletben nem nevelnek kozosen gyereket egy lusta disznoval, es nem, az, hogy eljar munkaba az semmi, azt megtette gyerek elott is es megtenne gyerek nelkul is orokre mert ez az alap. Gondolom nem vallalt be plusz ket muszakot vagy meg ket munkahelyet, hogy tobb penzt termeljen cserebe, hogy otthon nem csinal semmit. Mert ugy esetleg rendben lenne a dolog, ugy nem, hogy az o eleteben nem valtozott semmi. A gyerek nem az apukak szorakoztato eszkoze, nem azert szuletnek, hogy onnantol kezdve az o dolguk az eletben a 8 ora munkacska es otthon fel ora jatszika a gyerekkel legyen.
2017. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
49%

De akkor te most a gyerek körüli teendőit hiányolod, vagy a házimunkát?

Mert ha az előbbit, hát akkor arról már lekéstél. Rögtön ahogy hazamentetek a kórházból, már akkor bele kellett volna vonni. Ha a második eset áll fent, akkor nem feltétlenül értek veled egyet, ugyanis te vagy otthon, és akkor annyi a minimum, hogy rendet tartasz. Főzni elég 2 naponta, ha mindennap elmosogatsz, az 15 perc, géppel még annyi se, porszívózni, felmosni mondjuk a gyerek miatt, ha kúszik kicsit többet kell mint heti 1 alkalom, de azért az is megvan max. fél óra alatt.

Neked erre van 8 órád, ugyanúgy, mintha dolgoznál.

Hidd el, szerintem már csak dacból sem csinálja, egész nap melózik és akkor hazaér, várja egy hisztis feleség, aki egész este bäsztatja.

2017. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%
Az viszont nem probléma, hogy ő keres rátok is és vállalja a túlórákat...
2017. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
92%
azert a csed/gyed, normál bejelentett állas után nem kevés. én lényegesen többet kaptam, mint az alacsony fizetésű dolgozó ismerőseim. itt nincs arról szó, hogy a feleségét eltartaná a férj, kap "fizetést" és nem a házimunkáért.
2017. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
44%

#29


Helyes, akkor kamu betegséggel menjen táppénzre a férj és együtt gyerekezhetnek. Pénz akkor "van úgyis", nem kell munkába járni, elég a 75% is. Haver orvos simán kiírja egy hónapra.

2017. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!