Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Otthon lévő anyuka=háztartási...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthon lévő anyuka=háztartási cseléd?

Figyelt kérdés
Te is érezted ezt? Mióta itthon vagyok a babával (fél év) férjem szinte (szinte!!) semmit se képes magától megcsinálni itthon, csak ha kérem, de akkor meg persze "csicskáztatva" van. Mondtam már neki, miután jol kiveszekedjuk magunkat par napig tart a csoda, de en ezt nem igy akarom... Ti mit tettetek/tennetek ilyen helyzetben?
2017. aug. 16. 06:15
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem pont hogy 1 gyerek mellett lehet nagyon elúszni. Az első babámmal sokszor volt olyan, hogy délben kaptam észbe, hogy reggel 5 óta semmi mást nem csináltam, csak a gyereket ugráltam körbe. Kaja kell, aztán társaság kell, megint kaja kell, gőzöm sincs mi kell de ordít mint a sakál. És ott álltam délben pizsamában, kócosan, étlem-szomjan. Igen, lehettem volna határozottabb a gyerekkel. De első gyerekes anyukaként aggódtam, hogy mi a baja a csöppségnek. És órákon keresztül ugráltam körülötte, hogy megnyugtassam. A másodiknál már felismertem a fáradt ordítást. Ezért írtam korábban, hogy bízza rá a kérdező férjére a babát. Tapasztalja meg az apa, hogy nem olyan könnyű haladni a baba mellett.

#25, hogy mi olyan sok dolgunk van? Sok kicsi apró f*ság. Sok-sok 1-2 perces teendő, ami a kicsit szórakoztatva akár 10 percre is nyúlhat. Pl.összetakarítani etetés után a falon, padlón, jóégtudja hol kikötött bébiételt. Miután nyakon fosta magát a gyerek, illik átöltöztetni. Ha fogzik a baba, akkor nyáladzik. És mindenhol nyálas-kajamaradványos kéznyomokat hagy. Nem árt néha letörölni. Ilyesmi apróságokkal nagyon el tud menni az idő. Ezzel együtt az apáknak is jár az elismerés. Nem kis nyomás családfenntartónak lenni. Egyszerűen meg kell becsülni egymást.

2017. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
29%

#31


Szeretem ezeket a kommenteket. Megerősít abban, hogy soha semmilyen körülmények között se tegyek olyan öngyilkos tettet, hogy gyereket vállaljak valakivel. Inkább maradnék élő ember. Remélhetőleg sok nő is gondolja így.

2017. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
32%

Még régebben olvastam egy blogot, hogy a férj hazaérvén megkérdezi hazahozta-e a ruháját a tisztitóból, mire nemleges válasz érkezett, és fel volt háborodva, hogy erre miért nem volt idő mikor egész nap otthon van. A nő persze megsértődött, és másnapra leírta neki idöszerüen a napi programját, aminek a vége "happy end" lett, mert a férj belátta hogy a nő nem csak vakarózik otthon. Én viszont csak mosolyogtam rajta, mert kb. az egész arra ment ki, hogy égig magasztaljuk az anyát csak mert ellát egy háztartást meg egy babát. Azért nem értettem vele egyet, mert szerepelt a listában 2×1 óra "céltalan" sétáltatás. Az egyik helyett simán mehetett volna a tisztitóba is, legalább nem csak úgy üresbe tologatja a banakocsit, vagy ha messzebb van, akkor kocsival elintézi fél órán belül, és még mindig van idő kicsit babakocsizni is. És a többi felsorolást is kissé túllihegettnek éreztem. Szóval számomra ez is csak azt bizonyította, hogy az anyukák szeretik elragattatni magukat, és a gyerekre hivatkozni. A gyereket körbe ugrálják, aztán könnyen elhanyagolnak más dolgokat, akár a férjüket. Ez ugyanolyan hiba, mint az hogy a férj elkényelmesedik és elvárja hogy akkor neki így otthon semmi dolga ne legyen.

3 gyerekem van, szóval tudom miről beszélek, és nekem sokszor tényleg nevetséges ilyeneket olvasnom egy gyerekes anyukáktól (ezt most nem rád értem, hanem csak úgy általánosságban), hogy jaj zuhanyozni sincs időm meg egyéb siránkozások.

A Ti esetetekben az hogy a férjed szendvicset se kepes csomagolni magának, az valóban gáz, akkor éhezzen csak, nem kell sajnálni, ilyen szinten tényleg ne szolgáld ki. Amúgy szerintem majd legkésőbb akkor ha visszamész dolgozni, rendeződik ez.

2017. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

30ra

az első gyerek fél éves koraban 3-4 hónapot épp itthon volt a férjem, mert műtötték a csuklóját. nem okozott gondot sem anyagilag sem semmiben, gyerekkel is jó kis szoros kapcsolata lett így. nem tudom ez, hogy jön ide. attól még, hogy a fizetése 70 %at kapja a nő, nem lesz eltartott. én 170 körül kaptam + a családik. ha kell egyedül is eltartottam volna belőle max szűkösebben /de nem nyomorogva/

2017. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, lett boven. Hideg is es meleg is :). Igen, elso gyerek, nem vagyok meg ehhez hozzaszokva, most kezdunk bele razodni. Padlot takaritani muszaj vagyok minden nap, mert mar kuszik es felulni is probalgat :), raadasul macska is van (igen, mi vallaltuk es nem dobjuk ki). Szerencsere ferjem jol elvan a gyerekkel, 8 orat dolgozik. Itt azzal van a priblema, hogy keveset veszi ki mindenbol a reszet. Segitett, mikor szules utan haza jottunk, de ez aprabkent elmaradt, ahogy kezdtem erore kapni. Ugy tunik kezd kicsit rendezodni a folog nalunk, persze nem minden, de kezd a picurnal rendszer kialakulni. Ha meg valaki tenyleg ugy gondolja, h gyerekkel elbaszna az eletet... szive joga, de igy tenyleg ne vallaljon. sok plusz munka, meg plusz ebrenlet.... stb de meg van a szepsege. nem konnyu, de ez se tart orokke. (amugy nincs mosogatógép-nem fer).
2017. aug. 17. 09:06
 36/37 A kérdező kommentje:
33-as. koszi, h nem altalanositasz. zuhanyozni van idom, ugy alakitom a napot :) probalok amugy tenyleg nem elhanyagolni semmit, de igen is jol jon a segitseg. bizom en is benne, h ha vissza megyek dolgozni minden rendezodik, de addigra remelhetoleg mindenbe bele razodunk. elvalni nem akarok, az a nagyon leg vegso eset lenne. Szeretem a ferjem, csak el lustult es ezt kell valahogy helyre hozni.
2017. aug. 17. 09:13
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem nincs itt nagy baj, csak ahogy már előttem írták, a kommunikációval lesz baj. Ne várj a segítség kéréssel, amíg teljesen kiborulsz. Akkor kérd meg a férjedet dolgokra, amikor kezded úgy érezni, hogy sok egyedül. Nálunk is van, hogy a férjem filmet néz, én meg három dolgot csinálok egyszerre. Olyankor szólok, hogy "Baby, gyere kérlek, segítség kéne". És jön. És utána megköszönöm. Vannak időszakok, amikor nagyon egymásra vagyunk hangolódva, ilyenkor nem kell kèrnem, mert a "fejembe lát". De ezt nem lehet mindig elvárni.
2017. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!