Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ördögtől való az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ördögtől való az, ha azt szeretném, hogy a házimunka nagyobb részét a barátnőm végezze?

Figyelt kérdés

Értelmes emberek vagyunk, nemrég költöztünk össze, de már most nem úgy működnek a dolgok, ahogy számítottam rá. A barátnőm szigorúan, szinte pontosan kiméricskélve felosztja a házimunkát kettőnk között, és kikötötte, hogy nem hajlandó egyedül háztartást vezetni, pedig az összeköltözés előtt házias nő benyomását keltette. Én azt hittem, nem kell komolyan venni, de amikor nekem kellett volna főzni szerinte, nem tettem, akkor nem volt hajlandó kaját csinálni. Én éheztem, ő pedig végül rendelt magának.

Nagyon stresszes és komoly munkám van, mérnök vagyok, multinál dolgozom, nagy a hajtás, ő pedig gyerekpszichológus. Meg van sértődve, ha kicsit is célzok rá, hogy sokkal komolyabb szakmaiságot, kötélidegzetet és versenyszellemet igénylő munkám van, szerinte ezzel lenézem az ő szakmáját, pedig nem igaz, csakis arra célzok, hogy úgy lenne igazságos, ha a "női" feladatokat ellátná, legalábbis nagyobb részben mint én.

Mit tegyek ebben a helyzetben?


2018. márc. 28. 15:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/114 anonim ***** válasza:
96%

A többiek előttem már mindent leírtak, a hozzáállásod enyhén szólva is felháborító.

Én azt nem értem, hogy ketten éltek, nincs gyerek, fél napokat otthon sem vagytok munka miatt. Mégis milyen rengeteg házimunka lehet nálatok, hogy ketté osztva is ennyire megerőltető számodra, hogy hisztizel miatta, hogy erre már nincs energiád?

2018. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/114 Noren1989 ***** válasza:
83%

Szegény Kérdező megmàr a sarokba fordulva iszogatja a sörét, tenyerét dörzsölve:

...

...

Ma is megcsinàltam, ezazzz.

2018. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/114 anonim ***** válasza:
92%
Bas. dki, mi olyan iszonyaeosan nehéz abban, hogy keressetek egy takarotonőt aki heti 1x mindent megcsinál? Nem is értem hol a gond...
2018. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/114 anonim ***** válasza:
13%

Összegezve, elkezdtem olvasni ezt a kérdést és a válaszokat és már egyből elkezdtem mosolyogni. :))

Ha elvonatkoztatunk a kérdés hitelességétől, a kérdező igazából semmi olyan rendkívül degradáló dolgot nem mondott amitől ennyire ki kellett volna csapni a hisztit. Mégis, alig egyetlen óra leforgása alatt közel 10 oldal tömény, férfigyűlölő szrdobálás gyűlt itt össze. Munkanapon, kora délután... :D

Mégis mikor volt olyan legutóbb, hogy egy kérdésre ennyi válasz érkezzen egy olyan időben amikor viszonylag kevesen nézik az oldalt és kevesen válaszolnak? :)


Gondoltam akkor tessék, ide írok már én is valamit, legyen min csámcsogni, úgyis mintha lételemetek lenne, hogy ilyen kérdésnél ömlesztve legyen a minél több sallang.

Vicces volt nézni, hogy majdhogynem sorszámot kellett húzni ahhoz, hogy mindenki, minél hamarabb beírja a női önérzettől átfűtött, férfimocskoló monológját és kaján vigyorral nyugtázza, hogy ez az, ma is jól végeztem a dolgom. :) Csoda, hogy nem fagyott le a gyakoris szerver ennyi hirtelen jött karaktertől. Egyből jöttek olyan tagok is akik valami fatális véletlen folytán csak olyan kérdéseknél aktivizálják bölcsességüket amikben kollektív férfigyűlölet megy. :)


Ez a jelenlegi kérdés, kamu vagy sem, TÖKÉLETESEN tükrözi jelenleg ennek a kategóriának a színvonalát. :) Egyfajta görbe tükörként is fel lehet fogni mind válaszok, mint a pontozási rendszer terén.

A rengeteg gyakoris nő, akik amúgy tökéletes párkapcsolatban élnek a tündéri, házias párjukkal már évek óta azonnal kapnak az alkalmon minden hasonló kérdésnél, hogy itt alaposan kiélvezzék magukat. Egész nap, minden nap.

Péntek vagy szombat este is amikor nem ám a tökéletes kapcsolatukat ápolva inkább valami romantikus program keretében lennének együtt lovagjukkal, helyette itt vannak mind és minden hasonló kérdésnél kettős mércén alapuló vallási meggyőződéssel ömlesztik a győlöletet éjjel, nappal. Grat. :)


Minden kérdésnél ahol férfi kiír valami perverz dolgot már kezdődik az "ilyen-olyan beteg vagy", "szexcentrikus disznó", "neked is csak egy lyuk kell amin élvezkedsz" showműsor.

Majd a párkapcsolati probléknál jön a "nem találok férfit sem a 20-as, sem a 30-as, sem a 40-es korosztályban", "egyik sem jó", "minden férfi hülye" mantra.

Ez a "minden magyar férfi egy szexmániás hülye, egyedül én vagyok helikopter" műsor megy egész nap. :)

Majd vissza ide ahol egy nő írja ki, hogy prosti volt 100 évig, több férfival feküdt le mint amennyit meg tudna számolna ahol jön a buksisimi, hogy ügyes vagy, jól tetted, párodnak meg nincs hozzá köze. Persze mind, egytől egyik 100% és mindenki más 0 és 10% között stagnál.


Az is fura, hogy sok nőnek rendkívüli módon derogál a házimunka, de az, hogy egy ugyancsak takarítónővel végeztesse el már nem zavarja az önérzetüket. Mindent a saját kényelmükért.

A macskája alomjából nem degradáló kikaparni a szrt és minden nap kétszer megetetni, de hogy a párját egy finom levessel várja otthon pusztán azért mert szereti, már abszolút elfogadhatatlan, főzzön ő!


Szerintem vicces. :)

Egy szó mint száz, itt régebben lazább, humorosabb kérdések/válaszok jöttek szinte minden kérdésnél, ma pedig egy győlöletvezérelt tébolyda. Amire ez a kérdés és az itt olvasható válaszok és pontozások a tökéletes példa. :)

Ismét csak, grat.

2018. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/114 anonim ***** válasza:
91%
Írod te, miközben az első kommenteddel degradáltad a nőket, miszerint beleülünk a jóba, és sorra potyogtatjuk a gyereket. Elég vicces.
2018. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/114 anonim ***** válasza:
54%

"Nem szeretném, hogy az egész napom úgy teljen el, hogy semmit nem csinálhatok, amit szeretnék, és pihenni sem tudok ilyen sok munka után rendesen."


Figyelj kérdező, én valahol megértelek. Nem is az a lényeg, hogy kinek mi a munkája, mert az emberek teherbírása sem egyforma, ezért van az, hogy valaki orvosi mellett is diákmunkázik a mekiben/babázik, másnak meg épp elég a suli. Ha valaki jobban elfáradt és a másiknak több a kapacitása akkor tényleg nem igazságos az 50,0-50,0%. Viszont ez a mondatod egy kicsit csúnyán hangzik azt el kell ismerned. Neki nem jár a pihenés, a kikapcsolódás?


Azt írod, ezzel a hozzáállással majd a saját gyerekeitekkel sem fog elbírni. Logikus. De te hogyan fogsz? A családi életből is ki fogsz vonulni? Te leszel az az apuka, aki sok pénzt visz haza, de igazából nincs jelen?


Hogy nehogy azt hidd, hogy én is a torkodnak ugrok megértem, hogy nem csak a tartalommal, hanem a formával is gondod van. Bánt, hogy nem kérnek, hanem kiporciózzák neked a feladatot, kvázi parancsolgatnak. Parancsolnak napközben a munkahelyen, parancsolgatnak délután otthon és ez kikészít. Szeretnél egy kis békét.


Az volna a jó, ha kölcsönösen megpróbálnátok megérteni egymást a barátnőddel. Most az van, hogy mindkettőtök ragaszkodik az igazához, emiatt nem tudtok megegyezésre jutni. Nem fogok konkrét tanácsot adni, hogy tegyék ezt vagy azt, itt most nem a mérnöki szemlélet fog előrébb vinni, hanem az együttérzés. Mivel te vagy itt ezért neked tudok tanáccsal szolgálni: próbáld meg megérteni mi jár a barátnőd fejében, hogy ezt kéri. Nem, ne fogadd el! Nem azt mondom, hogy azonnal hidd el, hogy jogos a kérése, mert tudom, hogy ez nem fog sikerülni. Azt mondom, hogy próbálj meg belemászni a fejébe és megkeresni azt a motivációt, ami őt erre sarkallja. Lehet, hogy kimerültebb, mint látszik. Lehet, hogy tényleg nagyon hisz az 50-50-ben, bármik is legyenek a körülmények. Lehet, hogy valami más. Ha tudod _miért_ akarja ezt jobban tudsz vele tárgyalni, és ha ő észreveszi rajtad, hogy tényleg érted őt el fog gondolkodni. Becsszó, így lesz. Ha megteszed a tárgyalásban az első lépést követni fog! És bármilyen házirendben is állapodjatok meg azzal mindketten egyet fogtok érteni, mert végre a sajátotoknak fogjátok érezni a másik igényét is.


Vedd a kezedbe az ügyet, legyél te a vezér azzal, hogy látszólag egy lépést hátrálsz és végiggondolod az ő szempontjából. Ez a gesztus ki fogja őt billenteni a harcos álláspontból és ő is meg fogja tenni a lépéseket, hogy végül középen találkozzatok. Azt a szemléletet jó minél gyorsabban elfelejteni (mindenkinek!), hogy bármi is "jogos". Kapcsolatban a jogok emlegetése bármilyen formában az mérgező.

2018. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/114 anonim ***** válasza:
95%

Jaguar, ha te egy macskához hasonlítod a férfiakat azzal saját magatokat alázod le. xD Neked nem zavarja az önérzeted hogy a férfiakat egy életképtelen kisgyerek szintjére süllyeszted le? Hol illik ez a macsó, világura képbe amit a férfiak vetíteni akarnak magukról?

A macska egy kiszolgáltatott élőlény, az emberi gondoskodás nélkül vagy meghalna vagy rövid, szenvedéssel teli élete lenne. Ellenben egy férfi el tud menni a boltba, ki tudja fizetni, és otthon szépen meg tudja kenni a vajas kenyerét. Ha ez csak a szeretetről szól, akkor miért nem a férfiak főznek egy levest a párjuknak? Itt nem a szeretetről van szó, mert mindenki csinál néha dolgokat a párjának szeretetből. Itt arról van szó, hogy ezt a kiszolgálást életük végéig elvárnák minden nap, mint alapvetően járó dolgot.

Amúgy az én macskámnak pl nincs alma, kijár a kertbe és megoldja egyedül. Akkor a férfinak miért kéne kitörölnöm a seggét?

2018. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/114 anonim ***** válasza:
94%
Jó hogy nem már csecsemő mellé álltok oda durcásan, hogy neki képes a szájába kanalazni anyuka a papit, akkor az enyééémbe miért neem???
2018. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/114 anonim ***** válasza:
88%

Kedves jaguár. Azt írod hogy csak a nők háborognak, de írt egy csomó férfi is, mérnök férfiak is, hogy butaság amiket a kérdező elvár. Most akkor ők is csak hisztiznek, mert megsértette a nőket?


Kérdező, a gyermekpszichológus állás ugyanúgy nagy mentális leterhelés, és leginkább lelki. Ami meg mentálisan lefáraszt, attól fizikailag is kimerült leszel.

A barátnőd nem várja el hogy helyette csinálj dolgokat, vagy megcsináld a női munkákat.


Azt várja el, hogy egyenlően megosszátok a feladatokat, nem akar leterhelni, ki akarja venni a részét.

Te sajnos le akarod terhelni őt, de ezt hagyjuk is, sokan elmondták.


A lényeg az lenne hogy vele próbálj meg beszélni. Ha van házimunka amit szívesebben végzel, csináld azt. Ő főzhet, te takaríthatsz, vagy fordítva. Osszátok el úgy, hogy mindkettőtöknek megfeleljen. Kössetek kompromisszumokat.


Ne mondj neki ilyeneket amiket leírtál, mert nagy az esélye, hogy elhagy majd emiatt egy idő után, mert senki nem akar a párjának dolgozni. Még ha így is gondolod, legyen annyi eszed hogy nem mondod ki.


Sok sikert a kapcsolatotoknak.

2018. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/114 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként szerintem nem arról van szó, hogy ne tudná egyedül elvégezni a barátnőd a házimunkát, hanem nem akarja. Nem akar olyan nő lenni, aki kinyalja a férfi seggét, mert ezek "női" feladatok. Te is ott élsz, vedd ki a részed. Mondjuk lehet, hogy nem az lenne a módja, hogy precízen mindent megfelez, lehetne úgy is, hogy mondjuk a főzést mindig ő intézi, te meg leveszel helyette mást a válláról. De minden megbeszélés kérdése. Én ezt sem értem, kikötötte, hogy valamikor neked kell főznöd, akkor te csak úgy nem főztél és kész? Aztán azt vártad, hogy makd megcsinálja helyetted? Miért nem lehetett valami kompromisszumot kötni? Pl. Nekem mst nincs kedvem, rendeljünk valamit. Vagy felajánlod, hogy utána te pakolsz meg mosogatsz el. Vagy akármi amit a helyzetetek ad. De az tök gáz, hogy csak úgy lesz.rod, nem főzöl, de a sültgalambot meg várod a szádba, aztán meg vagy sértődve, mert ő megoldotta magának.

A #97-es felvetése meg jogos. Te szapulod a barátnőd, hohy fog így gyerekeket is ellátni a háztartás mellett. És abba belegondoltál, hogy ilyen hozzáállással te mégis hogy fogod viselni az apukaságot? A gyereknevelés nem csak az anya feladata ám.

Nekünk 3 gyerekünk van, a legkisebbel még itthon vagyok, úgyhogy a házimunkát én végzem. De ahogy hazaér a férjem, már megy az "apa gyere velem focizni", csináljuk ezt, azt, segits, vinni edzésre stb. Nincs az, hogy munka után már csak a tökét vakargatja meg a munkát piheni ki. Te ezt hogy tervezed? Non-stop csak az anyja legyen a gyerekkel?

Kicsit szedd össze magad, kettőtökre nem lehet sok napi házimunka, hogy ennyit nyavalyogj miatta.

2018. márc. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!