Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ördögtől való az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ördögtől való az, ha azt szeretném, hogy a házimunka nagyobb részét a barátnőm végezze?

Figyelt kérdés

Értelmes emberek vagyunk, nemrég költöztünk össze, de már most nem úgy működnek a dolgok, ahogy számítottam rá. A barátnőm szigorúan, szinte pontosan kiméricskélve felosztja a házimunkát kettőnk között, és kikötötte, hogy nem hajlandó egyedül háztartást vezetni, pedig az összeköltözés előtt házias nő benyomását keltette. Én azt hittem, nem kell komolyan venni, de amikor nekem kellett volna főzni szerinte, nem tettem, akkor nem volt hajlandó kaját csinálni. Én éheztem, ő pedig végül rendelt magának.

Nagyon stresszes és komoly munkám van, mérnök vagyok, multinál dolgozom, nagy a hajtás, ő pedig gyerekpszichológus. Meg van sértődve, ha kicsit is célzok rá, hogy sokkal komolyabb szakmaiságot, kötélidegzetet és versenyszellemet igénylő munkám van, szerinte ezzel lenézem az ő szakmáját, pedig nem igaz, csakis arra célzok, hogy úgy lenne igazságos, ha a "női" feladatokat ellátná, legalábbis nagyobb részben mint én.

Mit tegyek ebben a helyzetben?


2018. márc. 28. 15:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/114 anonim ***** válasza:
85%
Egy igazi hímsoviniszta bunkó vagy, aki semmibe veszi a párját és nem kell a kamu dumád.
2018. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/114 anonim ***** válasza:
88%

Az mindenesetre árulkodó, hogy a kérdező nem válaszolt a takarítónőt, házvezetőnőt javaslóknak. (Érdekes, hogy egyik foglalkozásnak sincs férfi párja.)

Azt se olvastam egyszer se, hogy valakinek örömöt, sikerélményt szerezne a főzés, vagy a lakás rendben tartása, pedig ismerek ilyet. Valahogyan a házimunka itt mindenki számára utálatos... Ismerek olyat, ahol a nőnek ekcémás a keze, ezért mindent, amit tisztítószerrel dörzsölni, vakarni kell, a férje csinál, és önként. Minden egyebet a neje, és nincs ebből gond; ja, és a férj reggelente ágyba viszi a kávét. :)

Csak egy olyan volt, aki elismerte a férje otthoni tevékenységét a ház körül, hogy nem kell mesterembereket hívni, mert a férje mindent megjavít. Azt hiszem, hogy nem kötelességtudatból, hanem mert szereti csinálni, élvezi, hogy alkot. Nőben is van sok ilyen, szeret főzni! És bevásárolni is szeret, persze nem a cipekedést, hanem a válogatást szereti, hogy közben ötletei támadnak: alkot.

Ha provokáció a kérdés, akkor sajnos nagyon sikeres volt.

2018. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/114 anonim ***** válasza:
23%
Már az ördögtől való, hogy egy nővel együtt élsz. Így döntöttél, viseld el a hátrányait.
2018. márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/114 anonim ***** válasza:
76%

- Akarsz dolgozni, cigány?

- Akarok hát.

- Vidd el azt a hatvan darab ötven kilós cementes zsákot a másik utcába a válladon.

- Á, ez női munka!

- Már hogy lenne női munka?

- Úgy, hogy vigye át a jó... anyád, az!

2018. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!