Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ördögtől való az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ördögtől való az, ha azt szeretném, hogy a házimunka nagyobb részét a barátnőm végezze?

Figyelt kérdés

Értelmes emberek vagyunk, nemrég költöztünk össze, de már most nem úgy működnek a dolgok, ahogy számítottam rá. A barátnőm szigorúan, szinte pontosan kiméricskélve felosztja a házimunkát kettőnk között, és kikötötte, hogy nem hajlandó egyedül háztartást vezetni, pedig az összeköltözés előtt házias nő benyomását keltette. Én azt hittem, nem kell komolyan venni, de amikor nekem kellett volna főzni szerinte, nem tettem, akkor nem volt hajlandó kaját csinálni. Én éheztem, ő pedig végül rendelt magának.

Nagyon stresszes és komoly munkám van, mérnök vagyok, multinál dolgozom, nagy a hajtás, ő pedig gyerekpszichológus. Meg van sértődve, ha kicsit is célzok rá, hogy sokkal komolyabb szakmaiságot, kötélidegzetet és versenyszellemet igénylő munkám van, szerinte ezzel lenézem az ő szakmáját, pedig nem igaz, csakis arra célzok, hogy úgy lenne igazságos, ha a "női" feladatokat ellátná, legalábbis nagyobb részben mint én.

Mit tegyek ebben a helyzetben?


2018. márc. 28. 15:27
 71/114 anonim ***** válasza:
96%

"A barátnöd amúgy nagyon szeretheti a munkáját,ha még otthon is tart egy ilyen problémás hülyegyereket."


ennek a kommentelőnek a magam részéről megszavazom A NAP LEGJOBB KOMMENTJE DÍJAT! :))

2018. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/114 anonim ***** válasza:
13%

Áh, mindegy, hogy kamukérdés vagy nem, a válaszolók lejáratták magukat, csak a poén kedvéért. :D

Jöttek, mint a kiskutyák. Akkor is ha csali.

2018. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/114 anonim ***** válasza:
95%

Én is inkább leszek macskás öregasszony mint cseléd.

Ő is eszik, szennyest csinál. Miért lenne az én dolgom eltakarítani utána? Főleg ha ugyan annyit dolgozunk. Nem minden kapcsolatban vannak különböző bérek. Mint mindent ezt is együtt kell megoldani. EGYÜTT. Szerintem ez a kapcsolat alapja. Közös élet, közös döntés, közös teherviselés. Ha nem így van, mi értelme? Állandó vita forrás.

2018. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/114 anonim ***** válasza:
89%
#75 szerintem nem ment át a komment lényege. Gondolom te is anyuci pici fia vagy.
2018. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/114 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként:

1. azt a másik orra alá dörgölni, hogy te egyedül éhen halnál a legnagyobb suttyóság

2. mérnök létedre a problémamegoldó gondolkodás olyan távol áll tőled, mint ide a Nap :D


A párom mérnök, 10x annyit keres, mint te valaha is fogsz (Svájc), mégsem ekkora tahó :D, és ő már RÉG megoldotta volna a problémát, nem nyávogna, mint egy fürdőskvva.

2018. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/114 anonim ***** válasza:
90%
Jaguar Warrior kicsit nagy az egód ha azt gondolod, hogy a férfi létszükséglet. Nem magatokból kell kiindulni, csak azért mert ti meghalnátok d*gás és az étel szátokba tevése nélkül, nem jelenti azt, hogy a másik nem is ilyen. :)
2018. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/114 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én csinálom a házimunka nagyobb részét, részben azért mert szeretem csinálni, részben pedig azért mert a párom is ért a férfimunkához. Az egész házunkat gyakorlatilag ő csinálta meg, burkolt, glettelt, parkettát rakott le, festett, vízszerelt, fűtést szerelt, kertet ásott, mindent meg tud csinálni. Ha bármi elromlik ő csinálja, a kocsit is ő szereli. Nem tudom, hogy te mennyire értesz ezekhez a dolgokhoz, ha mindezekhez szerelőt hívsz, akkor nem biztos, hogy jogosnak mondható a kérdésed. Nőies nőhöz férfias férfi dukál.
2018. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/114 anonim ***** válasza:
93%

75-ös, mi bajod?!


Ki mondta, hogy a macskámmal élek?! Senki, azt írtam, INKÁBB élek együtt a macskámmal, MINT egy ilyen senkiházival.


Van párom, 1,5 éve együtt élünk, köszi :D

2018. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/114 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező ha te fizeted az összes rezsit, kiadást, élelmiszer költséget igazad van hogy elvárod vezesse maga a háztartást a barátnőd ha pénzt nem is ad a közös létbe.

De ha minden költség közös, nincs igazad. Nem a rabszolgád.


Személyes véleményem hogy nem olyan ördöngös egy kisebb lakás (gondolom nem 150m2 éltek) takarítása és rendbetartása amit jóformán alig laknak. Irtad, teljes állásban dolgoztok napközben.

Egy vacsorát összedobni se nehéz este, közben pedig kimosni. De ez egyén függő. Kinek mekkora a tűréshatára. Én a beteg hozzátartozom gondoztam évekig, sokkal többet megcsináltam mint amit felsoroltál. Szóvá se tenném pedig még 30 sem vagyok.

2018. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/114 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy már jelentettem, egyértelmű kamu, de a rosszabbik fajtából :D


Az viszont szomorú, hogy valóban vannak férfiak, akik szerint a háztartás csak a nő dolga, aki előtte ugyanúgy ledolgozza a 8-10 óráját, pluszban legyen bármikor szexrekész, emellet, kipihent és bombacsaj... okkké.


Normáliséknál azért munkamegosztás van, kivéve, ha egyik fél - nem etegség miatt - nem dolgozik.

2018. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!