Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik rosszul, ha szinte semmit nem költ rám a párom?

Figyelt kérdés
Két éve járunk, én 20 éves vagyok, ő 28. Jól kereső állása van, én még tanulok. A randikon néha van hogy meghív, de nagyon ritkán,általában felezünk. Nem érzem úgy, hogy számítanék neki. Sokszor meglepem őt apróságokkal vagy főzök neki. Ezeknek szokott örülni, de ebben ki is merül minden. Nemrég össze akart költözni, és a rezsit tudtam volna fizetni, de a lakbér felét nem(csak nagyon kis részét). És akkor el is vetette az ötletet. Ez fáj nekem, mert mindegy lenne neki, hiszen a költségei nem nőnének. Nyaraláskor is mindig pontosan a felét kéri, ami lehet így igazságos, de nekem elmegy rá minden félretett pénzem, neki meg mindegy lenne mennyit ad bele. Nem szeretném kihasználni, de nincs biztonságérzetem ebben a kapcsolatban.
2018. júl. 7. 12:40
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
62%

Jogosan esik rosszul és a helyedben nem is feccölnék több időt a kapcsolatba. Ha a fiú komolyan gondolná veled, akkor bevállalná hogy addig nem fizetsz albérletet amig tanulsz cserébe te több háztartási munkát vállalsz.

Akik szerint hajszálpontosan felezni kéne azok ugye a háztartási munkát is igy kicentizik? "Ez a te tányérod te mosod el, a te zoknid te mosod ki, ez az en kajam ebbol en főzök de csak magamnak...." na kb ez a szint.

2018. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
4%
2-es nagyon gusztustalan gondolkodású, biztos otthon is ezt láttad
2018. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy gondolom, hogy ha a kérdező olyan fene nagylánynak érzi magát az összeköltözéshez akkor a pénzügyekhez is legyen nagylány. Jah, hogy az már nem tetszik... Szóval más fizesse meg neki azt, hogy ő felnőtt nő, aki összeköltözik a barátjával.

Szerintem nagyon rossz ötlet a házimunkával fizetni. Annak nem a pénzügyektől kell függenie, hanem a leterheltségtől és a hozzáértéstől. Lehet, hogy a kérdezőnek kevesebb a szabadideje, mondjuk vizsgaidőszakban, akkor most csinálja ő a munka dandárját csak azért, mert kevesebb pénze van? Mi ez az ökörség? Aztán ha több pénze lesz akkor meg hirtelen majd derogál neki annyit elvégezni, mint régen? Hát szerintem ez pont az emancipáció csődje, hogy a vagyontól tesszük függővé, hogy ki mennyit dolgozik otthon.

2018. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
91%
Alap esetben persze jogos elvárás, hogy amíg csak járogatnak addig mindenki fizesse a saját dolgait. De amikor egy felnőtt, dolgozó ember kikezd egy iskolás kislánnyal, akkor azért nyilván tudja, hogy a lánynak nincs jövedelme, vagy csak minimális. Szóval ha reggel-este akarja élvezni a hamvas, feszes pu_ncit, akkor nyúljon mélyebbre a zsebébe. Valamit valamiért. Akinek meg ez nem tetszik, az keressen felnőtt dolgozó nőt, aki nem az anyuétól kapott uzsipénzből fizeti a nyaralást.
2018. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 peca1000 ***** válasza:
14%

Suli mellett dolgozz, és akkor tudod fizetni mindennek a felét.


Nem várhatod el a barátodtól hogy ő fizessen helyetted, csak azér mert ő sokat keres, te meg szinte semmit.


Ha ezt nem tudod megoldani, akkor ne költözzetek össze.

2018. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
62%
Jogosan vagy nem, rosszul eshet. Számonkérni biztosan nincs jogod. Az ő pénze, ő így látja jónak. Azon kellene gondolkodnod, hogy mi lesz veletek, ha egyszer tényleg elkezditek építeni a közös jövőtöket, mert ez a férfi nem szeret téged. Nem a meghívások hiánya miatt, hanem azért, mert ő úgy sem akar veled össze költözni, hogy neki nem nőnének a költségei. Magyarul, azért hozta fel a témát, mert spórolási lehetőséget látott benned. Ami elég kiábrándító.
2018. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
82%
Keress olyat, akivel megegyezik az anyagi helyzeted, akkor máris nem kell ezen törnöd a fejed.
2018. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
37%

Én is lollypop-al értek egyet. Jó, valamilyen szinten ez a nagyon felezgetés tényleg fillerb..ságnak tűnik. De azért jogos is. Azért, mert ő dolgozó felnőtt, van keresete, miért kéne mar neki többet fizetnie mindenhol. A nyaralásnál se mindegy, mennyit ad bele, csak mert neki több van. Megdolgozik érte, fizeti a megélhetését, és nem mindegy, hogy azon felül mennyit tud félre rakni.

Nő vagyok, de nem vagyok megbékélve azzal a gondolatmenettel, hogy a nőre "költeni kell". Mármint hogy ilyen szinten. Hogy állandóan meghivni, meg fizetni ezt azt csak mert ő annyira nem teheti meg.

2018. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
78%
Akkor ezek szerint a gyes-en levo anyukaknak haza kene koltozniuk, ha nem hazasok az apukaval? :D Mert ugye ok nem hazasok, csak a lavcsi alapjan van minden, es ugye nem kepes megfizetni a felnottkodes arat, mert a gyerek reggelijenek a felet... illetve ha a parod elveszti a munkajat vagy epp te, akkor termeszetesen azonnal vagy anyukahoz vagy az utcara mesz/rakod az illetot? Hiszen nincs fedezet a felnottkodesre :D... mennyi elcseszett magat gorcsosen felnottnek mutatni akaro ember van itt, te jo eg :D. Aztan meg jonnek ezek a velemenyek, amik megmutatjak, hogy eletukben nem voltak a partnerei senkinek. Max. a macskanak vagy kutyanak. De remelem azoktol is el van am kerve mindennek a fele centre! Nem am golddiggerkedik meg eloskodik rajtad a Buksi! :D
2018. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy nő. Én és egy barátnőm mindig többször fizetünk baráti társaságban, mert tudjuk, hogy nekünk jobban megy. Nem várja el tőlünk senki, egyszerűen jólesik adni valakinek, akit szeretsz.


Kicsinek is bevittem a suliba a csokit, és együtt ettem meg velük, nagyobb élmény volt, mint egyedül a szobámban.


Bár egy párkapcsolat az más, kemény hatalmi harc.

2018. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!