Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik rosszul, ha szinte semmit nem költ rám a párom?

Figyelt kérdés
Két éve járunk, én 20 éves vagyok, ő 28. Jól kereső állása van, én még tanulok. A randikon néha van hogy meghív, de nagyon ritkán,általában felezünk. Nem érzem úgy, hogy számítanék neki. Sokszor meglepem őt apróságokkal vagy főzök neki. Ezeknek szokott örülni, de ebben ki is merül minden. Nemrég össze akart költözni, és a rezsit tudtam volna fizetni, de a lakbér felét nem(csak nagyon kis részét). És akkor el is vetette az ötletet. Ez fáj nekem, mert mindegy lenne neki, hiszen a költségei nem nőnének. Nyaraláskor is mindig pontosan a felét kéri, ami lehet így igazságos, de nekem elmegy rá minden félretett pénzem, neki meg mindegy lenne mennyit ad bele. Nem szeretném kihasználni, de nincs biztonságérzetem ebben a kapcsolatban.
2018. júl. 7. 12:40
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

"néhány bútor, mosógép, kisebb háztartási gépek, tányérok, poharak, egyéb háztartási eszközök."


Ezeket akkor is meg kéne venned, ha egyedül lennél. Plusz ez mind a tied, csak a tied. Ha szétmentek a csajjal, akkor ez mind marad neked.

2018. júl. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

31#

Nekem elég lett volna egy szekrény, nem kellett volna hármat venni. A többi cuccot meg ugyanúgy használják ők is és ha szétmegyünk akkor háromfelé osztjuk a cuccokat. Amúgymeg ha nem lettek volna ők, akkor nekem sem kellett volna se mosógép, se tányér, se semmi, mert én ellettem volna a szülői házban addig amíg össze nem szedem a pénzt egy saját házra.

2018. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
76%
Jogos vagy nem jogos, nekem is rosszul esne. Én régi vágású nő vagyok, szeretem, ha egy férfi lovag. Nem, nem kell súlyos tízezreket költenie rám havi szinten, de nekem még nem volt olyan barátom, aki sajnálta volna rám a pénzt. Értsd jószívvel meghív egy kávéra, elvisz a közeli tóhoz romantikus randira anélkül, hogy beindítja a taxiórát, meglep egy sütivel, stbstb. Számomra ez a normális és értetlenül állnék akár már az első randi végén, ha kérné, hogy fizessem ki a részem. Nemhogy 2 év után. Félreértés elkerülése végett, van saját jövedelmem, nem arról van szó, hogy ne tudnám megengedni magamnak ezeket a dolgokat, csak egyszerűen jólesik, ha így gondoskodnak rólam. Férfiak szeretnek így gondoskodni, legalábbis azok, akikkel én voltam. Én meg másképp gondoskodok. A vőlegényemmel pedig már gyakorlatilag járás alatt "családosdit" játszottunk, közösen kezeltük a pénzünket, most hogy összeköltöztünk pláne. Szerintem nincs értelme az olyan komoly kapcsolatoknak, ahol nincs vagyonközösség, illetve, ennyire sajnálja a pénzt a másiktól az egyik fél.
2018. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
64%

#33 Tényleg a puszta kíváncsiság vezérel, nem kötözködésből kérdezem: régi vágású nőként te adsz neki valami olyasmit, amit egy régi vágású férfi el szokott várni? Például a kis extra figyelmességekért, meghívásokért cserébe te meg mondjuk megkülönböztetett tisztelettel bánsz vele, ő a családfő, ilyesmik. Vagy hogy a háztartás vezetése, a gondoskodás az inkább a te feladatod. Most ezek jutottak eszembe, csak példának mondtam. Vagy ő nem vár visszafelé ilyen klasszikus dolgokat?

És ezt tényleg mindenféle gúnyos felhang nélkül kérdezem, mert valóban kíváncsi vagyok hogy működik ez másoknál. Bevallom, én kicsit kiegyensúlyozatlannak érzem, ha valaki csak az előnyöket szeretné a régi világból.

Azzal a résszel egyetértek, hogy vagyonközösség nélkül nincs komoly kapcsolat, csak én egy húsz éves lány két éves együtt járását nem tartom komolynak. Lehet szeretetteljes, őszinte, de nem komoly. Nekem az az eljegyzés meg a házasság.

2018. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
25%
Én a 33-as véleményét osztom , de persze dolgozom és jól is keresek, de emellett a háztartás-főzés sem okoz gondot és nem is akarom hogy azt a párom csinálja. Amúgy is szeretek takaritani, főzni sütni pláne....a nagymamámtól is ezt a "gondoskodó" vonalat viszem. Szóval vannak még nőben is " régivágásúak"!
2018. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
67%
34, igen, ezt értettem ezalatt, hogy én meg máshogy gondoskodok róla. Ő a családfő, én pedig megteremtem az Otthont. Ezt viszont sokan félreértik és azt hiszik rabszolgának vagyok tartva, a párom pedig egy hajcsár aki hazaér és elfekszik a kanapén. Ez azért van mert nem ismernek igaz, régivágású nagybetűs Férfit. Pedig az ilyen kaliberű férfitől nagyobb megbecsülést és tiszteletet tud kapni egy nő, mint amit el lehet képzelni.
2018. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
59%

#36 Én nem értem félre. Örülök, hogy ti ilyen szépen kiegészítitek egymást. Azért voltam erre kíváncsi, mert sok nő nem akarja megadni a párjának azt a megkülönböztetett tiszteletet, amit te igen. A legtöbben (férfiak és nők is) csak az előnyöket akarják és mélységesen fel vannak háborodva, ha nekik is kell valamilyen áldozatot hozni.

Azért ütöttem ennyire a vasat, mert úgy láttam, hogy a sok hagyományos nőbe nem sok tolerancia szorult. Ha visszamész az első oldalra láthatod, hogy milyen alattomos volt az egyik válaszoló, aki azt pedzegette, hogy engem nem szeretnek eléggé és én se szerettem még mást. Kérdés: ez miben különbözik attól, amikor a hozzád hasonló nőket lenézik és egy elnyomott rabszolgának tartják? Semmiben. Teljesen mindegy, hogy mire hivatkozva akarunk mást megszégyeníteni.

Ahogy te úgy érzed, hogy a ti rendszereteket nem értik meg és lenéznek érte úgy egy hozzám hasonló modern nő ugyanazt éli át. Rögtön elméletgyártásba kezdenek és fel sem merül bennük a gondolat, hogy másfajta leosztás is lehet igazságos és szeretetteljes. Más ember másban találja meg a biztonságot és a megbecsülést. Nekem az dobbantotta meg a szívemet, hogy a megismerkedésünkkor NEM hívott meg italra. Én ebben mértem azt, hogy igazán becsül, ettől éreztem magam hölgyként kezelve.

Úgy érzem én tényleg el tudom fogadni, hogy más emberek mások, látom egy másik életmód előnyeit is. Azt viszont nem vagyok hajlandó elfogadni, ha valaki igazságtalan, követelőzik, bűntudatot kelt és a kétféle (vagy akárhányféle) kerek egészt alkotó, jól kiegyensúlyozott rendszerből kimazsolázza azt, ami számára előnyös.

Más: nekem az viszont mindenféle világnézettől függetlenül böki a csőrömet, hogy a pénzügyi összeborulást mindig az szorgalmazza leginkább, akinek kevesebbje van. Lehet ezt csűrni-csavarni, de ez akkor sem szép dolog.

2018. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem teljesen rendben van, hogy ha így vagytok boldogok. Engem nem zavar, ha mások másképp élnek, vagy másban találják meg a boldogságukat. Viszont rendszeresen belém kötnek amiatt ahogy élek. Hiába van liberális világ, hiába tolja mindenki a nagy elfogadást, én úgy érzem, hogy a hagyományosabb életvitel még mindig kevésbé fogadják el, sőt, megvetik. Nem olyan régen volt itt egy vitám egy nővel, nem írtam semmi rosszat mégis oldalakon keresztül ócsárolt, hogy milyen kis hülye liba vagyok amiért úgy gondolkodok ahogy.


A pénzügyi aggályaiddal viszont nem igazán értek egyet. Ez sose lesz igazságos. A lakást pl én hoztam a kapcsolatba, amikor még csak ismerkedtünk pedig én kerestem többet. Mégsem volt soha kérdés, hogy megosztom vele amim van. Amikor pedig már ő kereste a többet, akkor sem volt vita ebből, szóba se jött, hogy én pénzem, te pénzed. Az ember anyagi helyzete folyton változik, van amikor az egyik keres többet, van amikor a másik, van amikor hirtelen munkanélküli lesz az egyik fél.

2018. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Senkit nem fogadnak el. :) Mondhatod, hogy papírforma szerint az én nézetem felel meg a korszellemnek, de erre meg azt felelem, hogy nézd meg a válaszaim értékelését... Rohadtul nem elfogadott az én szemléletem sem és ezt nem mindenki képes személyeskedés nélkül elmondani. Fura ez, mert én pontosan ugyanazt az elutasítottságot és lenézettséget érzem, amit te.

Ok, én tényleg máshogy gondolom ezt a pénz kérdéskört. Szerintem van én pénzem-te pénzed, aztán ha egyszer oda jut a kapcsolat lesz közös pénz is. Az én nézetrendszeremben ez az igazságos és a biztonságos. Ez egy nagy kirakós egyik darabja, ami más kirakósába elhiszem, hogy nem illik bele. A vészhelyzetek persze mások, de szerintem ez evidens.

Én más dologban vagyok hagyományos. Vannak dolgok, amiket én csak házasságban szeretnék megcsinálni, mert onnantól tartom magunkat egy családnak. Tudom ez szintén szokatlan, és igazából magam sem tudom, hogy ez most inkább régimódinak vagy modernnek számít.

2018. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
Szerintem, ha bánt valami, nyugodtan űlj le vele és beszéljétek meg. Ha fontos vagy neki, meg tudjátok oldani úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Ha meg nem, akkor fáj egy ideig- de jobb abbahagyni. Az, ha nincs mellette biztonságérzeted így 2 év után , annak vagy változnia kell jó irányba, vayg hagyni kell a fenébe.
2018. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!