Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik rosszul, ha szinte semmit nem költ rám a párom?

Figyelt kérdés
Két éve járunk, én 20 éves vagyok, ő 28. Jól kereső állása van, én még tanulok. A randikon néha van hogy meghív, de nagyon ritkán,általában felezünk. Nem érzem úgy, hogy számítanék neki. Sokszor meglepem őt apróságokkal vagy főzök neki. Ezeknek szokott örülni, de ebben ki is merül minden. Nemrég össze akart költözni, és a rezsit tudtam volna fizetni, de a lakbér felét nem(csak nagyon kis részét). És akkor el is vetette az ötletet. Ez fáj nekem, mert mindegy lenne neki, hiszen a költségei nem nőnének. Nyaraláskor is mindig pontosan a felét kéri, ami lehet így igazságos, de nekem elmegy rá minden félretett pénzem, neki meg mindegy lenne mennyit ad bele. Nem szeretném kihasználni, de nincs biztonságérzetem ebben a kapcsolatban.
2018. júl. 7. 12:40
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
51%
21# A kérdező nem anya. Nincs bajban. Egy egyszerű diáklány, aki úgy érzi neki valami jár. Amúgy szuper amiket írsz, csak szerintem egy másik kérdés alatt van a helye.
2018. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
82%
Lollypop, ha a kérdező ezzel a pasassal marad, kb az a sors vár rá, amit a 79%-os leírt. Ha nem érted, az azért van, mert mint írta, nem vagy még felnőtt, csak azt hiszed.
2018. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
18%

#24 Neeee, ne kezdjünk el a jövőbe látni. Most én is költsek egy történetet arról, hogy a srácra meg milyen sors vár? Hogy szelíd erőszakkal hogy fognak belőle kizsarolni dolgokat? Szerintem fogadjátok el, hogy a kérdező nincs abban a helyzetben, hogy neki bármi is "járjon". Nem anya, nem tették ki télvíz idején az utcára, nem árvult el, nem most műtötték a szemét. Nincs rászorulva erre a srácra, szóval megint csak azt tudom mondani, hogy alattomos ez a bűntudatkeltő hadjárat, hogy már előre elképzelitek a cserben hagyást.

De azt hiszem kezdem érteni, hogy itt világnézeti törésvonalak is húzódnak. Valaki felvetette, hogy ha a srác fiatal pu ncit akar, akkor nyúljon mélyebben a zsebébe. Ha ti ebben nem érzitek a nők prostituálását akkor ez egy parttalan vita, mert gyökeresen máshogy tekintünk a férfi-nő kapcsolatokra.

2018. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
80%

Ha fordítva lennének a nemek, akkor is annak ""illene"" fizetnie, aki dolgozik, tehát akkor a nőnek.


És az "illene" dolgot úgy értem, hogy ha pl. nekem van pénzem Vegasi nyaralásra, a másiknak meg csak egy Balcsira, akkor viszem magammal Vegasba a saját kontómon, hisz egyedül minek mennék, ha van párom. Vagy nyaralhatunk külön is.

2018. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
95%

#25 Tényleg felesleges a vita. Itt szó sincs prostituálásról. Arról van szó, hogy a szóban forgó férfi nem akar úgy együtt élni a barátnőjével, ha nincs rajta anyagi haszna. A kérdező azt írja a saját rezsijét állná, az albi felét nem tudná fizetni, de ez a másiknak nem kerülne többe, gondolom mert ő már ott van. Mivel a lány a bérleti díjba nem tud beszállni, így a fiú nem akarja, hogy oda menjen. Akkor csak spórolni akart rajta, nem? Simán arra hajtott, hogy majd a szülők vagy a diákmelós fizujából fizesse annak a felét, amit most ő. Az meg mi már? Elméletileg azért cuccolnak össze a párok, mert együtt akarnak élni.

Másik dolog. Abba, hogy bizonyos helyzetek az adott pillanatban mit váltanak ki az emberekből, sok mindenre lehet következtetni, és nem hátrány elgondolkodni, hogy mi lesz később egy hasonló, csak komolyabb szituban. Ez 28 éves már nem fog változni. Túl sokat vár el egy diáktól, nem gondolt bele a helyzetébe.

2018. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
87%
Én férfiként valahol meg tudom érteni a srácot, mert én is kb ilyen helyzetben vagyok. A barátnőmmel és az ő legjobb barátnőjével költöztem egy albérletbe úgy, hogy nekem már normális munkám van, de ők még csak diákmelózni tudnak. Kifizettem a teljes kauciót és az első havi lakbért, a spórolt pénzemből megvettük az alap dolgokat meg néhány bútort, és azóta is kb én tartom el őket. Ők annyi pénzt tudnak összeszedni, hogy fizessék a lakbér és a számlák rájuk eső harmadát. Ezen felül mindent én fizetek. Persze ragaszkodtak hozzá, hogy ez csak egy "kölcsön" és ha lesz normális keresetük akkor mindent visszafizetnek és eszerint minden kiadást írnak is egy füzetbe. Csak az a baj ezzel, hogy lassan fél millióba vannak fejenként és azért nem lenne rossz az az egy milka a zsebembe. Szeretem őket, meg nem sajnálom tőlük a pénzt, meg nekünk nem is igazán volt más választásunk, de ma már kétszer is meggondolnám, hogy belekezdjek-e egy ilyen összeköltözésbe.
2018. júl. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, ez nem tiszta, ha ok fizetik a lakber es a rezsi rajuk eso harmadat, akkor rad is ugyanannyi jut, mint rajul, nem? Max a kajan mehet el meg penz, ezt beismerem, de pl az kicsit meredek, hogy baratnod baratnojet te tartod el... milyen alapon? Nincsenek szulei? Masreszt meg ha meg a plusz ruha- bulika- telefonszamla kiadasaikat is fizeted es erre gondoltal, akkor vegkepp nem ertelek.


Meg megint mas, ha a paroddal koltozol ossze, nem meg vki 3. Szemelyt is eltartasz.... ez mi mar??:D

2018. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
28%
Jogosan! Én a párommal már 10 éve vagyok együtt és Rám nem költ semmit sem! :/ :(
2018. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

29#

A kaució és az első havi lakbér az rögtön fejenként 90 ezer, néhány bútor, mosógép, kisebb háztartási gépek, tányérok, poharak, egyéb háztartási eszközök. Kaja, nasik, néha-néha valami pia és nagyritkán szervezünk közös programokat.

Tudom, hogy én vagyok a hülye, de valahogy nincs szívem ahoz, hogy elnézzem, hogy én eszem a jó kajákat ők meg rágják a küszöböt, mert nincs munkájuk. Azt szintén nem mondhatom, hogy mi megyünk koncertezni, te meg itthon ülsz a sötétben mert csóró vagy. De igazából nem panaszkodni jöttem ide, mert én vettem őket a nyakamba, nagyjából tudtam, hogy mit vállalok, csak én nem számítottam ennyi kiadásra. Nem azért írtam a válaszom, hogy én most itt elsírjam minden bánatom, hanem egy kis rálátást akartam adni a másik oldalra is. Hogy ha ők összeköltöznek, akkor a pasi onnantól fogva felelős a csajért és nem hagyhatja éhenhalni, nem rakhatja ki ha nincs pénze, hanem akkor viselnie kell amit vállalt, ez pedig nem mindig könnyű. Szóval részben érthető, hogy viszakozott az összeköltözéstől.

2018. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

29#

Arról nem is beszélve, hogy barátnőmet nem hagyhattam az anyjánál, aki lelki terrorban tartotta őt és az elmebeteg, perverz bátyjával.

A lakótársunkat pedig szintén nem hagyhattam az alkoholista, erőszakos apjával és értelemszerűen vissza sem küldhetem őket oda.

2018. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!