Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis lehet válóok a pénzhiány?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis lehet válóok a pénzhiány?

Figyelt kérdés

A felesleges beszólogatások elkerülése érdekében szögezzünk le néhány dolgot még az elején.

Mindigis elítéltem az "érdekkapcsolatokat", sosem állt szándékomban kihasználni senkit. Igyekeztem az életemet úgy kialakítani, hogy soha ne kerüljek kiszolgátatott helyzetbe, hogy magam lábán is megálljak.


Amikor megismertem a páromat, dolgos emberként ismertem meg, aki bármilyen munkát elvállalt. Mivel 1 helyen dolgoztunk, a fizetésünk is egyforma volt. Mindig megéltünk belőle, bár volt,hogy kissé nehezebben. Ha kellett én elmentem másodállásban máshová.

Született egy babánk, így nyílván kevesebb pénzt tudok hozzá tenni a kasszához, párom közben saját melókat intéz, amikből bár összegezve elég jó pénzek jönnek ki, mégis alig van valami a kasszánkban. Sokszor kölcsön kell kérnünk.

Nagyon szeretem a páromat, de de úgyérzem valahol a pénz miatt elhagyni valakit nem fair dolog, de már rengetegszer mondtam neki, hogy keressen egy olyan munkahelyet, ahol rendszeresen van jövedelme.

Most arra jutottunk, illetve én, hogy az 1 éves gyerek mellől visszakényszerülök dolgozni, hogy ne legyen az, hogy napokig nincs pénzünk.

Ha ezt a szemébe vágnám, és emiatt elhagynám, akkor nagyon gyökér lennék?

Elegem van abból, hogy kisgyerek mellett a rákot legyőzve én nekem kell azon aggódnom tehetetlenül, hogy mit eszünk holnap.

Ki mit gondol erről?


2018. aug. 8. 14:21
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
88%

"Egyébként meg kevés országban van lehetőség ennyit otthon lenni a gyerekkel, szóval nem kell ekkora törésként megélni, hogy 1 év után van akinek szintén vissza kellene menni dolgozni." - igen, csakhogy nem máshol vagyunk, hanem Magyarországon. Itt nem olyan a szociális háló, a munkahelyek, nincs felkészítve a rendszer megfelelően, nincs elegendő férőhely a bölcsödékben, kevés a szakember is, a magánbölcsőde elég drága és ott sincs mindig hely, illetve sok településen nincs is, de még állami sem.

Akkor arról még nem beszéltem, hogy a munkáltatók hogy állnak a kisgyerekes nőkhöz, a részmunkaidő nagyon ritka, a home office is ritka, szóval nem kéne okoskodni, hogy máshol is hamar visszamennek a nők. Máshol nem is adózod le a fizetésed felét, hogy aztán ne tudj otthon maradni a gyerekeddel, ha szülsz. Mert a valamit valamiért működhetne is akár.


De kifejtette a kérdező az imént, hogy milyen a pasi, nem tud bánni a pénzzel, idióta vágyakat kerget, miközben a családja nélkülözik. Tehetne a helyzet ellen, de nem tesz, én választás elé állítanám.

2018. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Hála égnek, a munkáltatóm olyan,hogy egyből visszavett, de 4 műszakban. Ha nem lenne segítségem, anya nem tudná vállalni azokra a 2 napokra a gyereket, akkor nem tudnék visszamenni.

A pénzről még annyit,hogy mindig azt kapom a fejemhez, hogy szórom a pénzt. De azt nem veszi észre, hogy ha megveszek 2 csomag pelust éppen, bár elég lenne hirtelen 1 is,azért teszem, mert akciós, és a hónapban annyi biztos kelleni fog, de ha csak csepegteti a pénzt, akkor kénytelen vagyok mindenből a drágábbat megvenni, nem tudok betárazni itthonra, és így az időm is kevesebb, mert míg betáraztam, csak benyúltam a hűtőbe és ott volt a főzni való, de most főzés előtt még közértbe is kell menni. És bár nem panaszkodom, tökéletesen megoldom a babával együtt, de hadd ne mondjam, hogy nem egyszerű.

Mikor vállaltuk a gyereket, akkor úgy hoztam a részemről a döntést, hogy úgy vállaljam be, hogy ha ne adj Isten, egyedül kell neveljem,egyedül is helyt álljak. Most sem vagyok.megijedve attól, hogy egyedül folytassuk tovább, de mégis az lenne a legjobb, ha végre észhez tudnám téríteni. Azért mégiscsak szeretem.... De ez a pénzes dolog megkérdőjelezi nagyon az együttmaradás lehetőségét.

De talán tényleg az lesz a legjobb, ha választás elé állítom.

2018. aug. 8. 16:50
 23/44 anonim ***** válasza:
Megértelek kérdezö,remélem jobbra fordul a sorsod. Ha azt teszed,ami a gyerekednek (és neked) a legjobb,nagyon nem löhetsz mellé.
2018. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Ja és azt azért még hozzátenném a történet teljességéhez, hogy 3 hónapja gyógyultam ki a rákból, vagyis a stressz az pont nem kellene nekem.
2018. aug. 8. 16:53
 25/44 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy a férjed mit érzékel abból, hogy éhezés van a családjában, ahol az egy éves csecsemője van?

És amikor ezt észleli, akkor hogyan kezeli?

Oké, hogy a talpára akar állni, de nem ez a legjobb időpont...

2018. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

álomapa LOL


te jó isten

2018. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Érzékelni azt érzékeli, hogy mondom a magamét, hogy a gyereknek holnap nem lesz mit ennie, de az az igazság, hogy mivel anya mindig segít, így úgy van vele, hogy nagy baj nem történhet. Nekem ezekre a "napokra" direkt van eltéve kis pénz, hogy legyen mit enni, de nagyon sokszor anya ad kölcsön, amit ugye abból, amit hazahoz, vissza is kell adni.

Ilyen téren nagyon felelőlten. Mondtam neki, én is jó pénzt tudnék szerezni, ha beállnék politikusnak, vagy valami főnök lennék, de míg kijárom ezt az utat, éhen is döglünk. Van olyan sajnos, hogy az adott "álmot" ha nemis feladni, de parkolópályára kell tenni és később meg lehet próbálni. De most ezt be kellene fejeznie, mert nem megy.

Ha meg majd most arra számít, hogy minden marad így, csak majd mivel én hozok haza jó pénzt, majd abból elélünk, míg ő tinglitanglizik, és úgy csinál, mintha....

2018. aug. 8. 17:29
 28/44 anonim ***** válasza:
4%

Mit ekézitek a pasit? Én úgy vettem ki dolgozik, átlagfizetés, csak nem tudnak bánni a pénzzel. Persze, valakinek semmi sem elég...

Most akkor ez hogy működik, mikor volt pénz, együtt voltatok, most nincs, elmennél, aztán meg ha megnyerné az ötöst, visszakuncsorgnál? Szánalmas...

2018. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Utolsó! Itt igazából nem is azon van a hangsúly, hogy mennyi az a pénz, hanem az, hogy nem dolgozik normálisan. Hiába van el reggeltől estig, nincs látszata. Nem tesz azért, hogy jobb legyen, nem akar váltani, nem akar rendes melóhelyre menni.

Ha elhagyom és megnyeri az 5öst sem érdekelne. Annyiból örülnék, hogy lenne miből költenie a gyerekre (nem rám, a gyerekre) és meg tudná valósítani az álmát. Természetesen azért, mert van pénze nem mennék vissza hozzá. Illetve, ha vissza is mennék, nem a pénz miatt. Abból nekem egy huncut vas sem kéne 🙄🙄

2018. aug. 8. 18:09
 30/44 anonim ***** válasza:
Hát akkor el kell vele beszélgetni, hogy kicsit úgy néz ki, mintha a munkával kapcsolatos tervei előbbre lennének, mint a családja. Meg kell vele értetni, kicsit gondolkodjon el, hogy mennyire gáz az, hogy az anyósának kell kisegítenie. Vagy hogy nehéz rá úgy férfiként tekintened, hogy ennyire nem tud biztonságot nyújtani nektek. Értse meg, hogy baj van. Hogy most vágja tönkre a kapcsolatotokat, és ha nem kap észbe, akkor elcseszi. Nem fenyegetve, csak jelezni kellene, hogy itt az ideje összekapnia magát, talán még az utolsó pillanatban. Én legalább is ezeket mondanám neki.
2018. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!