Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis lehet válóok a pénzhiány?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis lehet válóok a pénzhiány?

Figyelt kérdés

A felesleges beszólogatások elkerülése érdekében szögezzünk le néhány dolgot még az elején.

Mindigis elítéltem az "érdekkapcsolatokat", sosem állt szándékomban kihasználni senkit. Igyekeztem az életemet úgy kialakítani, hogy soha ne kerüljek kiszolgátatott helyzetbe, hogy magam lábán is megálljak.


Amikor megismertem a páromat, dolgos emberként ismertem meg, aki bármilyen munkát elvállalt. Mivel 1 helyen dolgoztunk, a fizetésünk is egyforma volt. Mindig megéltünk belőle, bár volt,hogy kissé nehezebben. Ha kellett én elmentem másodállásban máshová.

Született egy babánk, így nyílván kevesebb pénzt tudok hozzá tenni a kasszához, párom közben saját melókat intéz, amikből bár összegezve elég jó pénzek jönnek ki, mégis alig van valami a kasszánkban. Sokszor kölcsön kell kérnünk.

Nagyon szeretem a páromat, de de úgyérzem valahol a pénz miatt elhagyni valakit nem fair dolog, de már rengetegszer mondtam neki, hogy keressen egy olyan munkahelyet, ahol rendszeresen van jövedelme.

Most arra jutottunk, illetve én, hogy az 1 éves gyerek mellől visszakényszerülök dolgozni, hogy ne legyen az, hogy napokig nincs pénzünk.

Ha ezt a szemébe vágnám, és emiatt elhagynám, akkor nagyon gyökér lennék?

Elegem van abból, hogy kisgyerek mellett a rákot legyőzve én nekem kell azon aggódnom tehetetlenül, hogy mit eszünk holnap.

Ki mit gondol erről?


2018. aug. 8. 14:21
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és nem utolsósorban: Az lenne az alap, hogy téged próbál boldoggá tenni. Főleg, amiken keresztül mehettél az utóbbi időben. Most nem arra lenne szükséged, hogy a pelenkán kelljen aggódnod, hanem hogy élvezhesd az anyaságot.
2018. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
83%
Tok jogosan hagynad el. A fiucskak most talan megsertodnek, de egy apanak az a feladata, hogy ellassa a csaladjat. A kotelessege. Egy eves gyerek anyja akkor menjen vissza dolgozni, ha akar vagy katasztrofa van, ne pedig azert, mert a ferfi nem teljesiti a feladatat. Tetszik vagy nem tetszik, de a gyermek szuletese miatt feladatmegosztasra van szukseg. A nonek ilyenkor biologiai szinten nagyon sokat kell teljesiteni. Ha egy ferfi ilyenkor nem teszi oda magat a munkahelyen az pontosan ugyanakkor veszelyeztetese a csaladnak, mintha az anya nem vinne el a csecsemot a kotelezo vizsgalatokra vagy nehany etkezes kimaradna. Hupsz.
2018. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
14%
A világ legtöbb országában nincs 3 év gyerek szabadság, inkább csak 3 hónap. Ez egy magyar "jólét". Inkább menj vissza dolgozni, gyerek a bölcsibe és ne sírj.
2018. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
59%
Amit a vilag mas orszagaiban csinalnak az eroszak a csaladokkal szemben. Katasztrofa, hogy a csaladok nem donthetik el mit akarnak, irany vissza a robot. 33-as, neked tenyleg az a szabadsag netovabbja, hogy az anyat es a csecsemot fel napra elszakitjak egymastol? Hogy lehetsz ennyire beteg? Nem erzed ebben az eroszakot, a kenyszert? Ugy latom az erto olvasas sem ment. A ferj eppen onmegvalosit, mikozben a csalad tulelese a tet. A no raadasul most van tul egy sulyos betegsegen is, de ugy latom az sem izgat.
2018. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
21%
34. Ha a család túlése a tét, akkor kényszer, nem kényszer, a nőnek is vissza kell mennie dolgozni! Ha elhagyná a pasit, akkor mit csinálna? Akkor is otthon lenne a gyerekkel, mert hogy neki az jár? Na akkor halnának éhen.
2018. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Utolsó! Megyek vissza dolgozni, ezzel semmi probléma nincs, de az én egyedüli fizetésemből kijövök a gyerekkel úgy, hogy közben az albérletet, rezsit is fizetem és még félretenni is tudnék.

De! Ha nem tudok élni a jogaimmal, hogy itthon maradhassak a gyerekemmel legalább 2 évet, (mert ugye onnantól a gyes összege az nagyon karcsú) mert a férjem önmegvalósítás céljából csak csepegteti a pénzt, akkor inkább érzem úgy, hogy nincs helyünk mellette.

Mert így mi van? Én megyek dolgozni, ellátom a családot kellő anyagiakkal, amellett, hogy a háztartásban is helyt állok és gyermeket is nevelek, míg ő reggeltől estig nincs itthon, de pénzt sem hoz.... Ez így nem fair. Erre az időszakra kereshetne (és találna is) egy stabil jövedelemforrást, és amikor a gyerekkel töltött időm lejár, akkor elkezdhetné újra az önmegvalósítás.


Más országokkal azért nem értek egyet, mert egyrészt azért szültem gyereket, hogy neveljem. Az első 1000 nap meghatározó a gyermek életében. Ha én nem vagyok mellette, hanem bölcsibe kerül, akkor nem én nevelem.

Plusz ugye a szoptatás (amit nekem a betegség miatt 7 hónapos korában abba kellett hagynom) de 6 hónapos korig kizárólagos szoptatás javasolt, és egyébként meg 3 éves korig az anyatej nagyon sokat használ. Az immunrendszer a bölcsiben csak romlik, az anyatejjel viszont nagyon sokat javul. Lányom 1 éves, és még nem volt beteg hála az égnek. De ki tudja, ha itthagytam volna 3 hónapos korában, akkor lehet betegesebb lenne.

De ha már más országoknál tartunk, ott úgy vannak kialakítva a munkahelyek, hogy helyi bölcsik vannak, és nem 5:40 re járnak dolgozni az emberek és nem este 6ig.

2018. aug. 9. 05:47
 37/44 anonim ***** válasza:

Beszéltetek már erről az egészről? Elmondtad már neki, hogy mit és hogyan látsz? Mi lenne ha cserélnétek és ő menne GYES-re, te meg mehetnél dolgozni (van ilyen ismerősöm, ott abszolút működött, de elismerem, hogy ő férfiként erre alkalmas is volt)?


Nálatok az alapok nincsenek rendben (sem egyénileg, sem pedig párkapcsolati szinten) és erre próbáltok családot alapítani. Mi az, hogy 6000 forintért nem hajlandó dolgozni? Ha 2000-ért árkot kellene ásnom, akkor is mennék, mert a családomról van szó, nem arról, hogy vegyek-e egy új pólót vagy sem. 15000-ért vesz buszjegyet és nem fogja fel, hogy ezen is spórolhatna? Milyen gondolkodás ez? A te szavaidból meg süt, hogy itt vársz igazolást és kellő lendületet ahhoz, hogy végre ott hagyd. Milyen gondolkodás az, hogy ha visszamész dolgozni, akkor inkább egyedül élnél a gyerekeddel? Akkor ki segítene? Ha akkor annyi segítséged tudsz kapni, akkor most miért nem?


Ahelyett, hogy itt panaszkodsz, inkább ülj le azzal beszélni, akivel már összekötötted az életed és próbáljatok valami olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó!

2018. aug. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Beszéltünk már erről nagyon sokszor, de hiába jártatom a számat, nem akar rendes munkahelyre menni. Mert ott szabályok vannak. Így meg ugye azt csinál, amit akar.


Azért vagyok úgy, hogy magunk ellátnám, és nem kell a férjem, mert a segítség az külső, kapcsolaton kívűli.

Nem kérhetek pénzt egy külső személytől, nem várhatom el, hogy "eltartson" bárki is, viszont, hamár nekem kell az anyagi hátteret biztosítani, a férj helyett, akkor van nekem szükségem rá?

Csak a gyerekfelügyelet miatt van szükségem a segítségre, amit hála égnek meg is kapok.


Megerősítést itt nem várok, mert ez jórészt az én döntésem lesz, de mindenesetre kíváncsi vagyok az emberek véleményére, ugyanis, én is tévedhetek, esetleg olyan tanácsot is kaphatok, amit még meg lehetne próbálni. Nem az a célom, hogy külön menjünk, hanem megpróbálni a végsőkig megmenteni a házasságot.

2018. aug. 9. 09:58
 39/44 A kérdező kommentje:
Jajj,igen. A gyed-re mehetne ő is, ha kapna, de neki nem jár, mert nem volt bejelentett munkája.
2018. aug. 9. 09:59
 40/44 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező ne foglalkozz ezzel a sok fogyatékossal, a végén oda fogunk kilyukadni, hogy te menjél dolgoznom, meg a gyereknek is igazán intézhetnél valami munkát, lassan 2 éves, már mehet.

Szerencsétlenek :D

2018. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!