Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a barátom utálja a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Amikor megismertem, már akkor sem szerette, ez viszont azóta nagyon elharapódzott...

Tavaly 24-25-26-27re beiratta magát dolgozni, csak azért, hogy ne kelljen azzal vesződnie. Persze, jó pénzt is kapott érte, de nem lennénk egyáltalán rászorulva. Idén most felvetette, ohgy 21től egészen 30ig menne dolgozni, mert milyen sok pénzt kapna. Mondtam, hogy ilyen még viccből se jusson az eszébe, valamikor el kell mennünk karácsonyozni a családomhoz (50 km-re laknak, egyedül gyakrabban járok el, de nyilván ilyenkor őt is fel szeretnék köszönteni...) Ráadásul nekem pár nappal karácsony után egy héttel van a szülinapom, amikor szintén jó lenne elmenni a családomhoz, mert ez elsősorban a nagyszüleimnek nagyon sokat jelent. De barátom már most dobálja magát, hogy ő nem megy 2x, mert minek, neki semmit nem jelent a karácsony, a saját családját is utálja... Mondtam, hogy 2x bírja ki így év végén, erre rávágta, hogy jó, de csak x órát leszünk délelőtt (??????) Több helyre is kéne menni, mert szüleim elváltak, ott vannak a nagyszüleim is külön házban... Tényleg nagy kérés az, hogy ilyenkor 2x eljöjjön velem a családomhoz? :( Egyedül menni már lerohadna a pofám, hogy elhozzam neki, amit neki vesznek... Félek, hogy így teljesen megutálja a családom. :(


2018. dec. 5. 23:08
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
53%

Arra meg amúgy nem gondoltál kérdező, hogy lehet azért nem akar közös családi összeülést a párod, mert náluk nem lehet ilyen??? És cikinek érzi, hogy te folyton hívod, ő viszont nem tud mert rossz/rosszabb a családja?


Ismétlem magam, az, hogy nem szeret ajándékozni és meglepetésezni nem gond. De az nem derült ki, milyen sűrűn ül össze a nálatok a család. Ha három hónapnál sűrűbben van nagy dínom dánom, eszem-iszom, stb, nagy asztalos vacsi vagy ebéd, az szerintem is sok, pedig én is nő vagyok.


Pedig abból, hogy leírtad, napi kapcsolatban vagy a NAGYSZÜLEIDDEL nekem az jön le, hogy nálatok elég sűrűn van családi összeüléses ebédelés. Nem gondolod, hogy neked is változni kéne?


Ja és nem attól összetartó egy család ha sűrűn van ilyen.


24N

2018. dec. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
63%
Én őszintén nem értem, miért akarja valaki ráerőltetni a párjára a saját családi programjait, amikor az a háta közepére se kívánja őket. Mi az istenért fáj neked ennyire egyedül elmenni a szüleidhez? Te akarsz velük találkozni, ő nem, a te családod, nem az övé, ti szeretitek ezt az önnepet, ő nem, szóval nem tudom miért erőltetnéd rá akár az évben egyszer is, amikor mindenkinek - a szüleidet beleértve - sokkal kényelmesebb, ha nem rángatod őt magaddal ezekre az eseményekre. Ajándék se kell neki senkitől, hagyjátok már békén szerencsétlent.
2018. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:

Szerintem se kell mindig a családhoz menni? Az a félévente pár alkalom lenne a mindig? Ha nem dolgozik egyikőtök se, akkor igazán el lehet menni a három napból az egyiken a másik családjához is, vagy neki nem égő telefonba megköszönni, ha kap valamit? Nekem lesülne a bőr a képemről ha barátom szüleit úgy kéne felhívnom… Nyilván csak a szüleim és a nagyszüleim vesznek neki, nem az egész miskulancia. És azért KELL KELL KELL mert én szeretném, neki pedig alkalmazkodnia kéne egy minimálisan szerintem, mert amikor velem összejött, tudta, hogy milyen a családom.

„Kulturàlt, jólnevelt ember tud viselkedni akkor is, ha valamihez nem sok kedve van.”

Na neki pont ez nem megy. Nem képes kontrollálni magát, maximum amikor már odaértünk. Addig végig puffog. Az ő családjához is egy tortúra elmenni, de azok legalább közel laknak.

Nem az ajándékozásról kértem véleményt, ha ez az elmúlt x évben így alakult ki nálunk, nem fogjuk csak miatta borítani, mert ő nem szereti a karácsonyt. De látod a lényeget te is leírtad, max este a szüleinél van… Neki ilyesmire sincs igénye, semmiféle rokonra. Nem is érdekelne, hogy tesz az ajándékokra, ha szívesen eltöltene pár órát a családommal és a sajátjával.

A meglepetést én szeretem, mint ahogy mindig is szerettem és nem, nem hagyom. Mint ahogy én sose lepem meg, mert tudom, hogy nem szereti, így néha ő is okozhatna nekem meglepetést, mert tudja, hogy szeretem. Ez lenne itt a lényeg.

Vasárnapi ebédre az elmúlt 3 évben biztos nem jött, Apa szülinapját voltunk megünnepelni októberben, ezen kívül nem volt semmi esemény, az is mindössze pár óra volt és akkor is ugyanilyen hisztit csinált, pedig én már hetekkel azelőtt totál izgatott voltam miatta.

„Oké a nagyszüleimmel is találkozom néha, de a távolabbi rokonsággal minek olyan sűrűn???”

Nem tudom, honnan vettétek, hogy távoli rokonokról van szó. Egyáltalán nem, csak Apáról, a párjáról és a gyerekeiről (ha épp ők is ott vannak, általában nem) illetve Anyáról, a nagyszüleimről. Mivel ez szerintem a szűk család, azért kell ezen problémázni.

Sosincs nálunk közös családi ebéd, sőt, háromhavonta se, az úgy értve távolabbi családommal meg jó ha eddig 5x találkozott összesen. Apukám olyan helyekre nem hívja, ami pl. olyankor van, amikor hazajönnek külföldről a párja gyereke, annak a párja, illetve a gyerekük. Ilyen nagyon ritkán van, de mondtam neki, hogy a barátom nem nagyon szereti az ilyet, így inkább hanyagolja. Amikor legutóbb itthon voltak, megkért Apa, hogy menjek el, hogy legyen együtt az összes gyerek és a párjaik. Na, el tudtunk menni együtt? Persze, hogy nem, és oké, Apa tudja, hogy miért nem mentünk, de aki ennyit nem tud megtenni, hogy az „apósához”, akit elvileg bír is, elmenjen a kérésére… Na mindegy.

Milyen banzájról beszélsz? Még mindig csak a szüleimről és a nagyszüleimről van szó, nem tudom még mindig, honnan vettétek, hogy óriási rokonság lenne… Nekem minden évben szabadnapra esik a szülinapom, így mindenki otthon van.

„Te komolyan minden áldott évben hazamész a szülinapodon és jön a rokonság, hogy felköszöntsön? Van szépruha, becsomagolt ajándék, torta amin fújd el a gyertyát és közben ők lefényképeznek?” Nagyon jó ez a cinikus válasz amúgy, kár, hogy semmi nem úgy történik, ahogy leírtad. Mindössze odaadják, amit nekem szántak. Ehhez amúgy leginkább a hagyománytisztelő 85+ éves nagyszüleim miatt ragaszkodom, ők szeretnének akkor is látni, amit megértek.

Igen, van, hogy naponta felhívom a nagymamám, hogy hogy van. Sajnos mostanában elég beteges szegény, nem gondolom, hogy ehhez bárkinek is köze lenne, hogy kivel beszélek egy nap 3 percet. Ez miért lenne érthető, hogy neki ez sok? Egyáltalán nem érdekli, sőt, általában olyankor hívom, amikor itthon sincs. Hú, de sok… Anya egy városban dolgozik velem, így sokszor hétközben is összefutunk, gondolom ez is beteges.

Náluk is lehetne bizonyos szinten összeülés, csak éppen tesz rá. Ugyanígy tett az öccse szülinapjára is pl.

Mint írtam, általában nem „fáj” elmenni egyedül, de amikor neki is szánnak valamit, nyilván elég gáz egyedül odaállítani. Sokszor megyek egyedül is 1-1 napra, ő maximum este eljön értem, 10 percre beköszön egy helyre és jövünk haza, de nem gondolnám, hogy ez már látogatásnak minősül.

„Ajándék se kell neki senkitől, hagyjátok már békén szerencsétlent.”

:D … Szegény pára, nyugi, amikor jó pár 10.000-ressel megdobják a nagyszüleim, akkor nem szokott sírni, hogy jaj ezt nem kérem mert nem szeretek ajándékozni. :D

2018. dec. 6. 12:41
 44/60 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, nem azért, de a 43. válaszban igazán összeszedted a negatív dolgokat. De szerintem nem a válaszolókkal kellene hadakoznod, mert annak a te életedre nincs ráhatása.

Igazából a "párodnak" nem lenne való család/feleség/barátnő, ennyi.

A döntés a Tied: Tudod, ki milyet szakít, olyat szagol.

2018. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

De én azt nem értem, hogy neked ennyi nem elég ahhoz hogy dobd?

Őszintén, szerinted ez változna jövőre vagy pár év múlva?

Nem

Neked ez így megfelel?

Nem,kulonben nem írtad volna ki a kérdést.

Ha nem felel neked ez így még akkor miért vagy vele?

Mert valami hozzá köt, vagy valamiért vele maradsz de biztos hogy nem a személyisége fog meg ahogy így mesélsz róla..

Én szenteste dobnam reggel mielőtt elindul dolgozni.. Aki nem képes otthon maradni legalább valamelyik nap.. Legalább miattam.. Az menjen a..

Mellesleg nekem pofám se lenne elfogadni a helyében pénzt meg ajándékot SE, így hogy oda se megyek.. Pofátlanság..

2018. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
69%
Magyar családok 90 % közt évi 2 3 tali is sok mert szar a kapcsolat ezeknek magyarzhatjuk itt h van ahol szeretet van és nem tojom le a szüleimet nagyszüleimet tesvéreimet.. Ezért nem kell szar mintájúval összeállni aki nem képes emberekkel kapcsolatban lenni és a szüleitől is irtozik,tőled is irtozik h egy estét se óhajt veled lenni.. Egy barátnőm volt igy náluk a nyaralás is hiszti volt és külön programos h közelébe se kelljen lenni a másiknak,na ő se birta és otthagyta egy normális férfiért aki képes társas kapcsolatra.
2018. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
És miután egy pozitiv élményed nincs csak a rosszat szajkozod,tuti h kiarsz lépni.. Hiába mondod h nem.. Magadnak hazudsz,legalább ne légy mazochista..
2018. dec. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:

Csak leírtam, hogy mi a helyzet vele és a családommal. Az, hogy ez elég negatív, arról nem tehetek.

Néha én is úgy látom, hogy nem is kéne mellé senki...

Érdekes, néhányan azt írják, hogy emiatt dobnom kéne, de többen azt, hogy ne b-szogassam, ha ő nem akar jönni... Most mi? Nem gondoltam, hogy ez ilyen megosztó helyzet.

"De biztos hogy nem a személyisége fog meg ahogy így mesélsz róla.."

Azért, mert nem szeret családlátogatóba járni, nem lehet mellette még jó tulajdonsága?

"Mellesleg nekem pofám se lenne elfogadni a helyében pénzt meg ajándékot SE, így hogy oda se megyek.. Pofátlanság.."

Előző válaszokban írta valaki, hogy az ő barátja se megy látogatóba, csak elviszi neki majd az ajándékot. Ki így, ki úgy, de én se fogadnám el, ha arra se veszem a fáradságot, hogy eltoljam érte a képem.

Csak azért, mert másoknak szar a kapcsolata a családjával, az engem nem vigasztal ebben a helyzetben.

Ha ki akarnék lépni, akkor pedig megtenném, de mint látom, ez nem mindenkinél lenne ilyen nagy probléma, mint amilyennek én érzem így a 6. együtt töltött karácsonyunkkor.

2018. dec. 6. 23:27
 49/60 anonim ***** válasza:
36%
Akkor mit akarsz,maradj vele és picsogjál oldalakon át h ez szar sza az szar ő meg leszar.. Szar minden továbbra is marad fürödj meg benne,rém buta vagy az fix.. Mehetsz magadnak ajit venni töltheted az estéidet egyedül gyanitom h nem csak szenteste vagy magadban de ha neked ez a jo h kvázi a fejedre szarik a párod edd is meg-.. :O Szakits meg a kapcsolatot a családoddal h imponálj az álom pasidnak.. :Ostoba p..14 csa..
2018. dec. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
65%
Miért, inkább szakítsa meg a kapcsolatot a párjával azért, mert anyukának apukának attól lesz valaki hozzá való, hogy kötelességtudóan megjelenik a kislányuk mellett, mint egy öleb és jópofizik mindenkivel? Ne haragudj de szánom azt a családot, ahol az a mérvadó, hogy mennyi idejétmúlt, kényszerből csinált családi hacacárén vesz részt valaki. Ha megutálják emiatt akkor magukra vessenek. Szerintem ezek az "elvárások" sokkal betegebb lelki világra utalnak mint az, hogy a párod mondjuk nincs jóban a családjával.
2018. dec. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!