Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ti hogyan reagálnátok le ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan reagálnátok le ezt a helyzetet? Főleg nők véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, aki rezidensként dolgozik egy budapesti kórházba és a szülinapján megismerkedtem az egyik kolléganőjével, nagyon tetszik nekem. Próbálkoztam randira hívni, de lerázott, azt mondta van partnere, de szimpatikus vagyok neki. Eltelt vagy fél év, aztán minap ülök egy kávézóban és rám köszön, nagyon kellemes meglepetés volt. Egy negyed órát beszélgettünk, szándékosan nem kérdeztem rá mi a helyzet, majd egyszer csak rákérdezett, hogy van-e valakim. Mondtam, hogy pill nincs, erre elmosolyodott. Aztán kapott egy telefont, valami munkaügyben és a végén azzal búcsúzott el, hogy jó lenne még beszélgetni. Ezek után lementünk néhány baráttal hosszú hétvégére Balatonhoz(esküvőre) és megismertem egy nőt, nagyon jól alakulnak a dolgok, régen éreztem magam ilyen motiváltnak. 2 hét elteltével csörög a telefon és a dokinő megkérdezi, hogy mit szólnék egy kávéhoz, igent mondtam. Tudom, hogy ez már sokaknál kiveri a biztosítékot, de kíváncsi voltam mit akar mondani.

Szóval találkoztunk, köszöntünk egymásnak és leültem. Szándékosan nem mondtam semmit, csöndbe maradtam, amitől a dokinő láthatóan zavarba jött, majd nagy nehezen rátért a lényegre, hogy hányadán is állunk,mert ő még bizonytalan. Mondom nincs ezzel semmi probléma, de most úgy sem lehetne semmi közöttünk,mert közben megismertem egy másik nőt. Rákérdezett hogy ezalatt a pár nap alatt(13 napról beszélünk), mire válaszoltam, hogy igen. Majd hozzátettem, ha ezt akkor és ott közölte volna velem, akkor már máshol tartanánk. Erre közli velem, hogy ez neki így is ciki, hogy Ő kezdeményezte ezt a találkát,mert ez a férfi feladata lenne. Mondom neki, hogy abban az esetben igaza lenne, ha én szólítottam volna le, de így felcserélődtek a szerepek, most nekem kell hallgatnom mit szeretne kezdeni ezzel a kapcsolattal.

A beszélgetés végére teljesen zavarba jött és azt mondta, hogy szerinte elég egyértelmű a helyzet, hiszen felhívott és a viselkedésemmel kínos helyzetbe hozom, ő nem szokott teperni egy férfiért. Erre annyit válaszoltam, hogy ez nagyon jól esik azok után, hogy lepattintott, de sajnos egy picit elkésett vele,mert már kapcsolatban vagyok.

Végezetül annyit mondtam neki, hogy ha mégis egyedül maradnék jelentkezni fogok és remélem akkor normális keretek között lehet még folytatás, mire annyit válaszolt, hogy ő semmit nem ígér.



2017. júl. 25. 11:21
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
20%

Hát, igy járt.

Miután egyedül maradt, gondolta jó leszel hisz úgyis csaptad neki a szelet, de hát gondolhatta, hogy te azóta nem csak vársz rá és nem ismerkedsz senkivel.

Ha úgy gondolod, hogy jól alakulnak a dolgok a mostanival, akkor sok boldogságot kivánok nektek és hosszú kapcsolatot! Ha mégsem jön össze, akkor fel is keresheted ezt a másikat, mint ahogy ő tette.

Az mindenképp becsülendő, hogy nem éltél vissza a helyzettel és korrekt voltál az új nőhöz :)

2017. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre azért küldött el, mert kapcsolatban volt. Egyértelműen célzott rá a véletlen találkozásnál, hogy már szabad a pálya. Neked nem kellett eléggé, összejöttél mással. Megint keresett, te meg sértetten viselkedtél és gyerekesen. Tudta, hogy bejön neked, mivel te kezdted az ismerkedést. A csaj jófej volt, mert gondolt arra, hogy talán a múltkor berágtál, mert nem volt szingli, ezért bátorított a leszólítással, majd a találkozóra hívással. Én tutti nem foglalkoznék veled ezek után. Direkt el is mentél, hogy beégesd, mikor tudtad, mit akar, csak hallani akartad, hogy elégtételt vegyél. Rosszindulatú vagy, akkor jár a legjobban, ha messzire elkerül.
2017. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nők véleménye érdekel elsősorban, de azért én is leírom, mit gondolok a dologról. A doktornő annak idején azért "pattintott le" téged, mert volt valakije. Ez így volt becsületes részéről. Nem tett semmi rosszat. Akkor sem tett semmi rosszat, mikor újra szingliként kezébe vette az irányítást, és kezdeményezett nálad, holott érezhetően konzervatívan áll ehhez a kérdéshez. Lehet, hogy nincs igazam, de némi sértettséget érzek a soraid mögött. Vannak, akik egészen könnyen kezelik az elutasítást, nem okoz nekik gondot a kezdeményezés, de szerintem ez igenis egy olyan helyzet, mikor az ember sebezhetővé válik. Épp ezért kellő empátiával kell hozzáállni a másikhoz. Időközben megismertél valakit, nincs ezzel semmi baj. Azzal inkább, hogy odaülsz faarccal, és szándékosan kellemetlen helyzetbe hozod a nőt. Az is kiverhetné a biztosítékot, hogy - ha jól értem - már kapcsolatban vagy, de elmentél randizni egy másik nővel (lehet félrebeszélni, de te is tudtad, miről lesz szó), de ami igazán gennyes dolog, hogy odamentél, talán a csorbult férfiúi büszkeségedet helyreállítani, talán apró bosszút állni egy nőn, aki annak idején nem omlott a karjaidba.
2017. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha jól értem, akkor mivel volt barátja, ezért lerázott, amikor kikezdtél vele. Ezután ő keresett, és ekkor te beleegyeztél egy találkozóba, majd miután addigra találtál mást, kifejezetten arra játszottál a találkozó alatt, hogy kellemetlen helyzetbe hozd (nem mondtál semmit mikor megérkezett, közölted vele, hogy ha előbb mondta volna akkor lehet, hogy együtt lennétek stb. persze lehet, hogy kedvesebben mondtad más hangsúllyal, így bunkón hangzott leírva).


Ő is bunkón küldött el fél éve vagy az életed fölött érzett fusztrációdat vezetted le rajta?


Ha mindezt nem bunkón csináltad, akkor is elegánsabb lett volna lemondani a randit, vagy egyértelművé tenni, hogy csak barátkoztok alatta, de még a nem bunkó kategóriába esik nálam.

2017. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
10%

Én ugggyan így voltam egy sráccal...Anno (mikor még fiatal voltam és gátlástalan :D) én kerestem a srác társaságát, jóban is lettünk de neki volt barátnője, aztán végülis nem lett semmi, pedig mondta h bejövök neki, aranyos lány vagyok... Rá X időre összejöttem a párommal. Kb 2 hete lehettünk együtt, amikor a srác megkeresett, mint ahogy téged a csaj. Elmondta hogy szakított a csajjal blabla, mi lenne ha ő meg én... Mondtam neki, h friss a kapcsolatom, nem tudom még mi lesz ebből, de nem fogok segget csinálni a számból max ha mégse jön össze nekünk, akkor majd beszélhetünk komolyabban a dolgokról.

Aztán végülis ez 10 éve volt, azóta is az akkori párommal vagyok s a sráccal maradt a baráti viszony és nem bántam meg h így döntöttem. Ha fogalmazhatok így, ő lett a legjobb fiú barátom, bármit megtudunk beszélni :)


Szóval a lényeg: a csaj így járt és sztem helyesen cselekedtél :)

2017. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Jöhetnek a vélemények, segít megérteni, hogy mit kifogásoltok a viselkedésemben.

Azért mentem el személyes találkozóra,mert látni akartam és hallani, azt amit 2 héttel azelőtt képtelen volt kimondani és ami 2 hét alatt jutott el a tudatáig. Az ingerültségét és nem értettem, nem voltam flegma, nem voltam bunkó, csak hagytam beszélni.

Bár nem kutakodtam a múltjába, de van egy olyan sejtésem, hogy amikor véletlenül találkoztunk(nem ő keresett meg!!!), akkor már szakítófélben volt az Exével és a találkozásunk rátett egy lapáttal. De ha ez így történt,akkor miért nem veszi fel a telefont még aznap és vár még vele 2 hetet?

Bevallom őszintén, hogy egyáltalán nem bíztam abban, hogy jelentkezni fog, ha nekem jött volna közbe egy sürgős munka, akkor egyeztetek időpontot és folytatjuk és nem úgy búcsúzok el, hogy majd jó lenne találkozni.

2017. júl. 25. 12:23
 7/58 anonim ***** válasza:
75%

Én sem értem, hogy miért kellett szívatni a dokinőt. Bosszút akartál állni rajta? Vagy félreértek valamit? Az nem lep meg, hogy zavarba jött, amikor csak ültél faarccal és vártad, beszéljen. Valószínűleg mindenki zavarba jönne ettől egy randin.


Azt mondjuk visszautasítom, hogy:

>ez neki így is ciki, hogy Ő kezdeményezte ezt a találkát,mert ez a férfi feladata lenne

Hát nem. Ha akar valamit, tegyen érte.

2017. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Valaki korábban írta, hogy biztos azért viselkedtem úgy,mert sértettség van bennem. Ez egy ba..ság, nagyon jó nőnek tartom, szívesen lennék vele. De amikor leültünk beszélgetni, akkor ezt nem hozta szóba, még annyit sem tudott mondani, hogy folytassuk xy helyen adott időpontban. Nem adott egyértelmű jelet, nem beszélt az érzéseiről, nem beszélt a párkapcsolatáról, még az sem mondta, hogy bizony most egyedül vagyok. Ő kérdezett rá arra, hogy nekem van-e valakim. Ebből sok mindenre lehet következtetni, de nem mondta ki. a 15 perces beszélgetésünk végén kérdezett rá, vagyis addig úgy beszélgettünk mint 2 ismerős aki összefutott véletlenül.

A női logika persze bonyolult, az nem okozott problémát számára, hogy rákérdezzen van-e valakim, de az már problémát jelent kimondani, hogy randizni szeretne a másikkal?

2017. júl. 25. 13:09
 9/58 anonim ***** válasza:
90%
Az emberi érzelmek annál sokkal bonyolultabbak, mint ahogy ez te gondolod a válaszaid alapján. Mikor véletlenül összefutottatok, annak valószínűleg örült, talán már eljátszott a gondolattal, milyen lenne, ha lenne köztetek valami, de az ilyesmit az emberek végig szokták gondolni. Még akkor is, ha régebb óta ismerik egymást valamilyen szinten. Nem vagytok 14 évesek már, akik beszélgetésük tizedik percében összemosolyognak a kóla fölött, hogy "Járunk?". Rossz volt az időzítés, mert mire végiggondolta, te pont találtál valaki mást. Ettől még ő nem hibázott. Akármit is mondasz, szívattad őt, és abban ugye egyetértünk, hogy a vonzalom és a sértettség nem zárja ki egymást. Hogy volt-e benned bosszúvágy, vagy mi motivált, azt nyilván csak te tudod.
2017. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
#8: ebben egyetértünk. Én is utálom, amikor azt várják, hogy "jelzésekből" meg telepatikus üzenetekből vezessem le, hogy mire gondol a másik. Legyen elég érett, ha nő, ha férfi, hogy ki tudja egyértelműen fejezni, mit gondol, mit érez, mit akar. Főleg az ismerkedés során, amikor ismeretlen emberekrpl van szó, akik nem ismerik egymás szokásait, viselkedését, "jeleit".
2017. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!