Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ti hogyan reagálnátok le ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan reagálnátok le ezt a helyzetet? Főleg nők véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, aki rezidensként dolgozik egy budapesti kórházba és a szülinapján megismerkedtem az egyik kolléganőjével, nagyon tetszik nekem. Próbálkoztam randira hívni, de lerázott, azt mondta van partnere, de szimpatikus vagyok neki. Eltelt vagy fél év, aztán minap ülök egy kávézóban és rám köszön, nagyon kellemes meglepetés volt. Egy negyed órát beszélgettünk, szándékosan nem kérdeztem rá mi a helyzet, majd egyszer csak rákérdezett, hogy van-e valakim. Mondtam, hogy pill nincs, erre elmosolyodott. Aztán kapott egy telefont, valami munkaügyben és a végén azzal búcsúzott el, hogy jó lenne még beszélgetni. Ezek után lementünk néhány baráttal hosszú hétvégére Balatonhoz(esküvőre) és megismertem egy nőt, nagyon jól alakulnak a dolgok, régen éreztem magam ilyen motiváltnak. 2 hét elteltével csörög a telefon és a dokinő megkérdezi, hogy mit szólnék egy kávéhoz, igent mondtam. Tudom, hogy ez már sokaknál kiveri a biztosítékot, de kíváncsi voltam mit akar mondani.

Szóval találkoztunk, köszöntünk egymásnak és leültem. Szándékosan nem mondtam semmit, csöndbe maradtam, amitől a dokinő láthatóan zavarba jött, majd nagy nehezen rátért a lényegre, hogy hányadán is állunk,mert ő még bizonytalan. Mondom nincs ezzel semmi probléma, de most úgy sem lehetne semmi közöttünk,mert közben megismertem egy másik nőt. Rákérdezett hogy ezalatt a pár nap alatt(13 napról beszélünk), mire válaszoltam, hogy igen. Majd hozzátettem, ha ezt akkor és ott közölte volna velem, akkor már máshol tartanánk. Erre közli velem, hogy ez neki így is ciki, hogy Ő kezdeményezte ezt a találkát,mert ez a férfi feladata lenne. Mondom neki, hogy abban az esetben igaza lenne, ha én szólítottam volna le, de így felcserélődtek a szerepek, most nekem kell hallgatnom mit szeretne kezdeni ezzel a kapcsolattal.

A beszélgetés végére teljesen zavarba jött és azt mondta, hogy szerinte elég egyértelmű a helyzet, hiszen felhívott és a viselkedésemmel kínos helyzetbe hozom, ő nem szokott teperni egy férfiért. Erre annyit válaszoltam, hogy ez nagyon jól esik azok után, hogy lepattintott, de sajnos egy picit elkésett vele,mert már kapcsolatban vagyok.

Végezetül annyit mondtam neki, hogy ha mégis egyedül maradnék jelentkezni fogok és remélem akkor normális keretek között lehet még folytatás, mire annyit válaszolt, hogy ő semmit nem ígér.



2017. júl. 25. 11:21
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
0%

Jo,h elmentel. Visszanyalt a fagyi. Megerdemelte,minek szivatott. Te korrekt vagy es megerdemled a bnoddel a boldogsagot.

Nokent irom.

2017. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:

"30" reagálva......

Nem tudok semmit arról, hogy a találkozás alkalmával még kapcsolatban volt-e(esetleg van-e), amit írtam az csak egy sejtés, feltételezés. Az is lehet, hogy már rég szakítottak, fogalmam sincs, mivel erről egy kukkot sem beszélt(vajon miért).

2017. júl. 26. 07:47
 33/58 anonim ***** válasza:
83%
Talán azért mert magánügy. Mindegy, a csaj jól járt, ez a lényeg. Te is, légy boldog. Nem kell ezt túlspilázni.
2017. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
84%

1. Nincs azzal baj, hogy azt várod, majd elkezdi ő a beszélgetést. Pár másodperc alatt fel lehet mérni a helyzetet, és ha ő nem kezd bele, akkor oldod a hangulatot, és elkezded te: "Mi újság?". De ezt te nem tetted, hanem megvártad, hogy kellemetlenül érezze magát.

2. Bármit mondasz, sejtetted, hogy miért hívott el, nem kell játszani a jó szándékú, ám tanácstalan embert.

3. Az a véletlen találkozás nem volt alkalmas arra, hogy megalázd, ha épp úgy tartja kedved, hiszen nem lett kimondva semmi. Erre a leszervezett randi volt a megfelelő, ahol éltél is a lehetőséggel.

4. Komolyan elvártad volna, hogy annak tudatában, hogy időközben már kapcsolatban vagy, még gyorsan valljon az érzéseiről? Minek alázkodott volna meg? Amúgy meg ha nem is mondta ki szó szerint, de gyakorlatilag mégis elmondta egyértelműen, mit szeretne tőled, szóval ne tettesd már magad hülyének!

5. Értem én, hogy nem okoz gondot neked az emberi lényekkel való kávézás, elég sokan vagyunk így ezzel. Csak nem mindegy, hogy ezt milyen kontextusban tesszük.

6. Kövezzetek meg, hogy beképzelt tahó vagyok, de ha engem egy csinos nő elhív kávézni különösebb magyarázat nélkül (ráadásul már esett is szó köztünk vonzalomról), akkor többnyire az első ami megfordul a fejemben, hogy akar tőlem valamit.

7. Szerintem ezek után a dokinőnek jobb, ha nem lesz már köztetek semmi, mert most, hogy fordult a kocka, úgy tűnik eléggé nyeregben érzed magad, és ez nem áll jól.


Mindez persze tökmindegy. Itt a többségünk véleménye az, hogy neked jól esett, hogy ezúttal te utasíthattad el a nőt. te mást mondasz, szíved joga. Egyszerűen csak nem bírtam magamban tartani a véleményem, olvasva a csúsztatásaidat. Peace! :)

2017. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

"34" reagálva.....

Amikor az első hozzászólásodat olvastam már tudtam hogy férfi vagy, és abból is a fiatalabb korosztály. Szajkózol valamit amit igaznak vélsz, még ha semmilyen tény sem támasztja alá. Nincs ezzel semmi probléma, szívesen meghallgatom az észrevételeidet.

Az emberek többsége nem ad-hoc viselkedik egy találkozón, pláne nem a felnőtt, érett nők, szinte mindent megterveznek előre, felkészülnek, kínosan ügyelnek a részletekre, de mindig vannak kivételek. A céltudatosabbja már az elején közli mit szeretne, a taktikusak jó messziről indítanak majd hirtelen témaváltás után a lényegre térnek. :)

Ha te felhívod a számodra szimpatikus hölgyet,urat és elhívod randira, találkozóra, akkor gondolom valamit szeretnél neki mondani, megosztani egy érzést, kikérni a véleményét, el akarsz adni valamit, vagyis te fogod felvezetni a beszélgetést és idővel a lényegre térsz. Elég vicces dolog az, amikor valaki közli veled, hogy szeretne valamit mondani neked, de egy szót se szól. Dramaturgiailag szuper jó jelenetet lehetne belőle faragni..... :)

Szerintem ő arra számított, hogy leülünk kávézni és kapásból érdeklődni fogok iránta, hogy vajon miért keresett, mi történt vele azóta és átveszem az irányítást és ott folytatjuk ahol fél évvel azelőtt leállított, de ez is csak egy feltételezés. Egy dolog biztos, nekem akkor ott nem volt számára mondanivalóm, mert nem kerestem a társaságát, ő viszont keresett.

Végezetül annyit tennék hozzá, hogy nem vesztem vele össze, kényelmetlenül érezte magát, igazából férfi szerepben volt amihez nem volt hozzászokva, ideges lett. Lehet hogy soha az életben nem csinált még ilyet, de mégis megtette. Én ezt értékelem, és ha a mostani kapcsolatom esetleg véget ér valószínűleg adok egy esélyt a dolognak, de akkor kínosan fogok figyelni arra, hogy ilyen helyzet többet ne forduljon elő.

2017. júl. 26. 12:50
 36/58 anonim ***** válasza:
84%

"Egy dolog biztos, nekem akkor ott nem volt számára mondanivalóm, mert nem kerestem a társaságát, ő viszont keresett. "


Azért ebből még mindig kihallatszik a sértődöttség (a semmiért)... A beszélgetés egy (minimum) társas tevékenység, te se gondoltad komolyan, hogy egy monológot fogsz hallgatni. Akkor meg miért mentél bele a találkozóba? Ha valaki számára nincs mondanivalód, akkor azzal nem is mész el sehova, ilyen egyszerű. Játszhatod tovább a hülyét, hogy nem tudtad mit akar, de senki se hiszi el...


"Majd hozzátettem, ha ezt akkor és ott közölte volna velem, akkor már máshol tartanánk."


"Az emberek többsége nem ad-hoc viselkedik egy találkozón, pláne nem a felnőtt, érett nők, szinte mindent megterveznek előre, felkészülnek, kínosan ügyelnek a részletekre, de mindig vannak kivételek. A céltudatosabbja már az elején közli mit szeretne, a taktikusak jó messziről indítanak majd hirtelen témaváltás után a lényegre térnek. :) "


Továbbra is érdekelne, hogy te ezek szerint tényleg elvártad volna, hogy egy véletlen találkozó alkalmával neki már kész tervei legyenek? Mert amiket írsz, ezt támasztják alá. Értem én, hogy a második idézet már a megbeszélt találkára vonatkozik, de az elején még akkor is azt írtad, hogy neki már ezt az első beszélgetésnél mondania kellett volna, pedig valószínű, hogy fél évig az eszébe se jutottál, nem hogy romantikus terveket szőjön magában veled kapcsolatban...

2017. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

"36" válaszolva......

Mit csinálsz akkor, amikor valakivel véletlenül összetalálkozol, leültök beszélgetni, feldobsz egy elég kényes témát,majd kapsz egy telefont és el kell menned?ű

A legtöbb ember ilyenkor azt mondja, hogy jó volna folytatni, de most rohannom kell és holnap vagy adott időpontban felhívlak és egyeztetünk időpontot. Ez a normális viselkedés számomra. Vagyis nem hagyod lógva a beszélgetést amit addig folytattál és keresel lehetőséget arra, hogy azt befejezzétek. Ez lehet akár 2 hét múlva is, de akkor előre jelzed a másik felé, hogy szeretnéd folytatni és eszerint cselekszel. A "jó lenne beszélgetni egy burkolt" célzásnak tekinthető ugyan, de számomra pont annyit tesz, hogy "majd látjuk vagy keressük egymást", ez a "nesze semmi fogd meg jól" kifejezés.

2017. júl. 26. 13:56
 38/58 A kérdező kommentje:

Ha valakivel beszélni akarsz azt elég gyorsan el tudod dönteni, ha tudod, hogy pontosan miről arra viszont fel szokás készülni, sőt ezt illik közölni a másik féllel is.

Mint már korábban írtam ügyvédként dolgozom, szóval elég sok emberrel folytatok magán jellegű és üzleti megbeszéléseket, ha valamiben informálódnom kell, akkor időt kérek és felkészülten érkezem a korábban általam kezdeményezett találkozóra és folytatjuk a megbeszélést.

Ami a felkészülést illeti, ha valakivel megbeszélsz egy találkozót, randit, akkor az alap hogy nem késel el, tisztességesen felöltözöl, utána nézel hol lehet parkolni és még sorolhatnám. A legtöbb nő minimum háromszor átöltözik, átpakolja a holmiját a ruhához passzoló táskába, táskához választ cipőt és sorolhatnám. Jó pár évig éltem párkapcsolatban szóval pontosan tudom mivel jár ez, készül rá, tervei vannak, tudatos amit csinál. Nem hiszem el, hogy amikor megérkezett és köszöntünk egymásnak(mert természetesen köszöntünk, ez alap) ne lett volna elképzelése arról,hogy mit szeretne elmondani, csak nem tudta hogyan kezdjen hozzá. Ha a másik fél elindítja a beszélgetést és segít feloldódni, akkor utána biztosan könnyebb elmondani mi nyomja a lelkét. Ezt nem könnyítettem meg, talán ez felróható a számlámra.

"A hányadán állunk most ,mert ő még bizonytalan" kérdés-felvetés valószínűleg előre be volt tárazva, mert egyből átpasszolja a másik félnek a labdát, nehogy mondani kelljen valamit magától, az meg hogy bizonytalan, az elég sok mindenre érthető, vagyis teljesen kétértelmű.

Amikor közöltem vele, hogy közben megismertem egy másik nőt nagyon meglepődött, pontosan ezért kérdezett vissza, mert nem hitte el amit 2 héttel azelőtt mondtam, és elég szemrehányóan nézett. Nem véletlenül passzoltam vissza a labdát neki, hogy ha szólt volna előbb, akkor most nem lenne ilyen helyzetben,mert finoman szólva nem volt egyértelmű a viselkedése.

Visszatérve a beszélgetésre szerintem volt a fejében egy forgatókönyv, ami szerint tervei voltak velem de az fel sem merült benne, hogy ez már nem aktuális. Nem volt "B" verzió, ettől lett ingerült, ettől veszítette el a hidegvérét. Az egész beszélgetés nem tartott tovább mint 5 percig és ügye megint köszönés nélkül távozott.

2017. júl. 26. 14:31
 39/58 anonim ***** válasza:
71%

Abban igazad van, hogy férfia vagyok, szerintem ezt írtam is az első hozzászólásomban. Hogy fiatalabb korosztály? Én persze fiatalnak érzem magam, de a harmincas éveim derekán járok. :) Amúgy nem értem, hogy ez a tény min változtat.

Mindenesetre te tudod, mi az igazság, meg akartad-e kicsit leckéztetni a nőt vagy sem. Itt a többség azt szűrte le a szavaidból, hogy volt ilyesmi abban, ahogy az egész történt. De szerintem túl van tárgyalva. Azzal senkinek nincs gondja, hogy összejöttél egy másik nővel közben, hiszen szabad voltál, senki nem ígért a másiknak semmit. Szerintünk sejthető volt, mit szeretne a dokinő, szerinted nem.

2017. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
57%
Jaj, te! A randi nem ugyanaz a kategória, mint a jogi tanácsadás. :) Az ember gyakran egy randira is úgy megy el, hogy bizonytalan, hogy fél, hogy nem biztos abban, hogy mit akar, hanem hagyja, hogy az események vigyék előre a dolgot, aztán majdcsak lesz valami. Hogy mindez egy nőben pontosan hogy játszódik le, arról nyilván nem tudok nyilatkozni. Egy randi csak randi: az ember olyankor még többnyire nem a házasságon töri a fejét. Sokak számára riasztó is, ha már az első randin szerelemről, meg hosszútávú tervekről esik szó.
2017. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!