Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ti hogyan reagálnátok le ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan reagálnátok le ezt a helyzetet? Főleg nők véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, aki rezidensként dolgozik egy budapesti kórházba és a szülinapján megismerkedtem az egyik kolléganőjével, nagyon tetszik nekem. Próbálkoztam randira hívni, de lerázott, azt mondta van partnere, de szimpatikus vagyok neki. Eltelt vagy fél év, aztán minap ülök egy kávézóban és rám köszön, nagyon kellemes meglepetés volt. Egy negyed órát beszélgettünk, szándékosan nem kérdeztem rá mi a helyzet, majd egyszer csak rákérdezett, hogy van-e valakim. Mondtam, hogy pill nincs, erre elmosolyodott. Aztán kapott egy telefont, valami munkaügyben és a végén azzal búcsúzott el, hogy jó lenne még beszélgetni. Ezek után lementünk néhány baráttal hosszú hétvégére Balatonhoz(esküvőre) és megismertem egy nőt, nagyon jól alakulnak a dolgok, régen éreztem magam ilyen motiváltnak. 2 hét elteltével csörög a telefon és a dokinő megkérdezi, hogy mit szólnék egy kávéhoz, igent mondtam. Tudom, hogy ez már sokaknál kiveri a biztosítékot, de kíváncsi voltam mit akar mondani.

Szóval találkoztunk, köszöntünk egymásnak és leültem. Szándékosan nem mondtam semmit, csöndbe maradtam, amitől a dokinő láthatóan zavarba jött, majd nagy nehezen rátért a lényegre, hogy hányadán is állunk,mert ő még bizonytalan. Mondom nincs ezzel semmi probléma, de most úgy sem lehetne semmi közöttünk,mert közben megismertem egy másik nőt. Rákérdezett hogy ezalatt a pár nap alatt(13 napról beszélünk), mire válaszoltam, hogy igen. Majd hozzátettem, ha ezt akkor és ott közölte volna velem, akkor már máshol tartanánk. Erre közli velem, hogy ez neki így is ciki, hogy Ő kezdeményezte ezt a találkát,mert ez a férfi feladata lenne. Mondom neki, hogy abban az esetben igaza lenne, ha én szólítottam volna le, de így felcserélődtek a szerepek, most nekem kell hallgatnom mit szeretne kezdeni ezzel a kapcsolattal.

A beszélgetés végére teljesen zavarba jött és azt mondta, hogy szerinte elég egyértelmű a helyzet, hiszen felhívott és a viselkedésemmel kínos helyzetbe hozom, ő nem szokott teperni egy férfiért. Erre annyit válaszoltam, hogy ez nagyon jól esik azok után, hogy lepattintott, de sajnos egy picit elkésett vele,mert már kapcsolatban vagyok.

Végezetül annyit mondtam neki, hogy ha mégis egyedül maradnék jelentkezni fogok és remélem akkor normális keretek között lehet még folytatás, mire annyit válaszolt, hogy ő semmit nem ígér.



2017. júl. 25. 11:21
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:

"9" válaszolva......

Értem, szóval egy felnőtt nőnek kb 2 hetébe kerül eldönteni azt, hogy most akarok-e találkozni valakivel vagy sem. Az érvelésed szerintem akkor lenne mérvadó, ha ő keresett volna meg a visszautasítás után, de nem ez történt, véletlenül találkoztunk. Szerintem ha nincs a véletlen találkozás, akkor még most sem beszéltünk volna egymással, szóval ez az elégtételt veszek indok ebben sántít. Ha bele akartam volna törölni a lábam az első alkalom után is megtehettem volna, nem ez volt a célom. Igazából azt szerettem volna tőle hallani, hogy részéről is van vonzalom, és el tudna képzelni egy kapcsolatot közöttünk, de erre még mindig nem került sor,mert mindösszesen annyit mondott, hogy bár érez valamit irántam, de még bizonytalan. Megértem, hogy nem akar szerelmet vallani egy pasinak egy általa kezdeményezett randin, de kíváncsi lennék mit szólna egy nő ha egy pasi így közelítene felé.

Az egyik ismerősöm szerint abból lett a félreértés, hogy ő úgy állt a dologhoz, hogy ad nekem még egy esélyt és majd meglátjuk, vagyis szerinte "a jó lenne beszélni" az egy utalás volt számomra, hogy keresnem kéne. De felmerül bennem a kérdés, baráti beszélgetés, randi vagy miért kéne keresnem? Ez számomra nem logikus viselkedés.

2017. júl. 25. 14:16
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nekem elég egyértelműnek tűnt, hogy a doktortnő azért hívta fel a kérdezőt, mert bejön neki és úgy gondolja lehet több is köztük. Ekkor már jelezni kellet volna, hogy azóta összejött valakivel, és itt vége az egésznek. Doktornő is lehetett volna egy kicsit konkrétabb, de azért nem kell hozzá gondolatolvasónak lenni, hogy ki lehessen találni mire gondolhatott.
2017. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

"12" válaszolva......

Honnan találod ki mire gondolhatott? Mint már korábban írtam semmit nem mondott magáról csak a végén kérdezte meg, hogy kapcsolatban vagyok-e? Szerinted nekem honnan kéne tudnom, hogy ő éppen kapcsolatban van?(legutoljára abban volt és lekoptatott) Az ég világon nem mondott semmit magáról csak elviharzott.

2 hét múlva felhív, hogy van kedved meginni egy kávét? Kérdésem hol és mikor? helyszín, időpont, majd elköszönés.

Vajon mit akar?

1. barátian beszélgetni, kávét inni

2. szar a párkapcsolata és kiönti a lelkét

3. ügyvédi tanácsot kér

4. előáll valami szar állásajánlattal, befektetéssel és még sorolhatnám(volt erre is példa)

5. közli, hogy szakított a párjával és a részéről benne lenne egy randiba ha még áll az ajánlatom


Még biztosan több verzió is eszembe juthatna.... :)

2017. júl. 25. 14:33
 14/58 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is úgy gondolom, hogy amíg meg nem érkeztél a találkozóra nem csináltál rosszul semmit. Persze sokkal elegánsabb kett volna tudatni a csajjal a telefonban (pl. hétfő, az sajnos nem jó mert hétvégén összejöttem egy lánnyal és már van programom, mit szólsz a keddhez vagy akár megmondani neki, ha szereted az őszinteséget), de valószínűleg nincs gyakorlatod az. udvarias hárításban.
2017. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
83%

Úgy mentegeted magad, hogy szinte fáj.


1. Tudtad, hogy az elején azért utasított el, mert kapcsolata volt.


2. Mikor véletlen találkoztatok, ő ment oda hozzád(pedig ő a nő)


3. Mikor véletlen találkoztatok észrevetted, hogy ő hozza fel a párkapcsolati témát


4. Elhívott találkozni egy nő, akivel korábban randit terveztél és ő többször jelezte, hogy szimpatikus vagy a számára(csak a kapcsolatára hivatkozva utasított vissza, leszólított, érdeklődött, hogy van e valakid)


5. Te elmentél találkozni vele és írtad, hogy arra számítottál, bevallja a vonzalmát TEHÁT SEJTETTED!


Bevallotta a vonzalmát, csak nem direktben. Azzal, hogy férfi-nő viszonyba helyezett("ez a férfi dolga lenne") egyértelművé tette számodra is, de te mégis arra vársz, hogy kapcsolatról beszéljen meg vonzalomról. Milyen szép is lenne a világ, ha nyersek és direktek lennének az emberek. Nem is értem, hogy várhatsz ilyet, alig ismeritek egymást. Megnézném a pasi fejét egy találkozó alkalmával, ha csak úgy őszintén megmondanám neki, hogy már 3x néztem meg a farkát, nem szimpatikus az anyja, büdös a szája, de ha hazamegyek randi után, elképzelem, milyen lenne a feleségének lenni és hozzápróbálom a vezetéknevét az enyémhez.


Nem szabad mindent kimondani, ahogy te is szép csendben hallgattál az elején, pedig elmondhattad volna, hogy kíváncsi vagy, hogy bevallja e a vonzalmát, mert sejted, hogy érez valamit. Tőle elvárnád, de te csendben maradtál..


Szivattad szerencsétlent.


Minek találkozók olyan nőkkel amúgy, akikhez vonzódsz!, mikor kapcsolatod van?

2017. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:

Van benne gyakorlaton, ne félts!!!! :)

Azért mentem el a találkozóra, randira, nevezzük bárhogyan, mert kíváncsi voltam mit is akar mondani. Ennyi.

Az egész viselkedésén látszott, hogy nem szedte össze a gondolatait, nem volt rá felkészülve, hogy hallgatni fogok, pedig ebben is nagy gyakorlatom van.

2017. júl. 25. 15:07
 17/58 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok véletlenül elküldtem az elejét.


Szóval a gond az volt, hogy kellemetlenné tetted a találkozót. Ott is meg lehetett volna kérdezni, hogy hogy van, és mikor visszakérdez, akkor elmondani, hogy megismerkedtél valakivel, ehelyett csöndben ültél, majd hagytad, hogy ő bevallja, hogy tetszel neki, majd csúnyán kikosarazd és még meg is fedted, hogy bizony ez azért van mert nem vagy képes két hétig válaszolni egy hívásra. Legalábbis a leírás alapján egyre inkább így tűnik.

2017. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
91%
Azt írod, kutakodtál a múltjában és akkor lehettek szakító félben amikor összefutottatok. Nos, nyilván akkor ezért nem beszélt meg veled konkrét randit, mert még nem volt letisztázva a szakítás és etikátlan lett volna. Más dolog összefutni és más dolog leszervezni egy randit amikor már/még kapcsolatban vagy. És igen, kellett hozzá két hét, hogy konkrét döntést hozzon, az egészet a párjával átbeszéljék, talán szét is cuccoljanak. Szerintem a nő rendkívül diszkréten és etikusan járt el, és bátran kezdeményezett, pedig kár volt, mert te meg olyan surmó vagy hogy neked van már barátnőd, tudod, mit szeretne tőled a doktornő és mégis randizol vele. Szívattad, nem jelezted neki egyértelműen hogy ez csak baráti találkozó, csak hallani akartad, hogy bejössz neki, hogy aztán dobhasd. Pedig ő a múltban és a jelenben is klasszul viselkedett. Na, az ilyen pasik miatt nem szívesen kezdeményezünk mi,nők.
2017. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

"15" reagálva.....

hetente kb 5-6 alkalommal találkozom ügyfelekkel kávézóban, étteremben, szóval nekem nem jelent problémát ha valaki egy találkára hív, ezt simán külön tudom választani a magánéletemtől. Az egyik Exemmel napi szinten tartom a kapcsolatot,mert az ügyfelem és kávézni is szoktunk, szóval ez az érvelés kissé erőltetett.

Lassan kezdem érteni a logikai láncot amit az orvosnő viselkedése mögé próbáltok felfűzni, pont ezért írtam erre a helyre,mert másnak talán "egyértelműbb".

2017. júl. 25. 15:16
 20/58 A kérdező kommentje:

"18" válaszolva

ne haragudj, de ezt vissza kell hogy utasítsam. Ha őszinte lett volna, beszélt volna az érzéseiről, akkor egészen más lenne a szituáció, de hallgatott mint a sír és kivárt. Nem tudom pontosan, hogy mi volt ennek az oka, ez csak egy megérzés, de szerintem ezért várt 2 hétig mert le kellett zárnia a másik kapcsolatát. Ha ezt időben közli velem, akkor simán megvárom. De ha titkolózik, csak utalgat, akkor azt feltételezem, hogy játszadozik, kicsit flörtöl. Mondjuk ebből az esetből is látszik, hogy miért nem szerencsés ha nemi szerepek felcserélődnek, a határozottság, a tudatos kommunikáció az ismerkedésnél is elengedhetetlen.

2017. júl. 25. 15:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!