Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek nem normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem normális dolog, hogy kezdem megunni a pénztelen pasikat?

Figyelt kérdés
27 éves közgazdász nő vagyok és már harmadik komoly kapcsolatomban tapasztalom, hogy a srác vagy kevesebbet keres, mint amire szükség van, vagy semmit. Én a havi fizetésem mellett még mellékállást is vállalok (mivel a havi fizum nem fedezi a kiadásaimat), ez által viszonylag jól keresek, bár szerintem még így sem annyira. Megint sikerült egy olyan fiút kifognom, hogy végül is soha semmire nincs pénze, de azért nagyon okos, hogy mit hogy kell csinálni. Ki van hasonló helyzetben? Mindig olyan helyzetbe kerülök, hogy én fizetek többet a közös életre, minthogy együtt élünk. Én mindig mellőztem ezt a tényezőt, mert hogy éljen a tiszta szerelem, de ma reggel mikor kinyitottam a hűtőt és azzal szembesültem, hogy nem vett megint kaját semmit, és pénze sincs semennyi. Én már nem adok, nekem elegem van ebből! Előző 10 évemet is így éltem. Nagyon vágyom a tanácsaitokra, véleményetekre, hasonló történetekre, hogy ezt ki hogyan éli meg, és mi lenne a megoldás?
2016. okt. 13. 09:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
6%

Alapból az "anyagiasság" fogalma az, hogy elsősorban a pasas pénze érdekli, illetőleg hogy a maga életét jobbá tegye a pasija költségén.


Ha arra gondolsz, ezek közül eggyel se ismerkedtem személyesen sem, és máshogy sem (jobban megválogatom ennél a barátaimat), viszont könnyen meg lehet figyelni a dolgot. Például: ha az átlagöltözködésű, nem hivalkodó, középosztály-életmódra utaló pasasokat levegőnek nézik, szóba se állnak velük, viszont ha egy drága ruhákat viselő, iPhone 7-est nyomkodó, vagy csúcskategóriás autóval közlekedő ipsét kiszúrnak, már ők mennek oda kezdeményezni (ez nagy szó, elvégre mindenhol azt hallani, hogy kezdeményezzen csak a pasi).

Internetes ismerkedésnél ott lóg ki a lóláb, amikor a lány nem egészséges érdeklődésből kérdezi, hogy mit dolgozik a pasas, és mennyit keres, vagy indirekt módon rákérdeznek, hova szokott elutazni, mennyi időre...nem olyan nehéz kikövetkeztetni, hogyha egy lány csak a pénzre hajt :) volt dolgom párral, kitanulkozhattam bőven...sajnos.


Na de akkor most beszéljünk az ellenpéldáról! Az a bizonyos lány megszólított, ritkán ugyan, de beszélgettünk - még úgy is, hogy foglalt volt a lány, kapcsolat szóba se jöhetett - a telefonszámát is megadta saját magától, és nagyon értékelte a figyelmességet, mikor a vizsgaidőszakban egyszer felajánlottam, hogy elviszem autóval a pályaudvarra, ne buszozzon a szakadó esőben. Plusz még azután is keresett, hogy másik egyetemre ment át, amin aztán tényleg komolyan meglepődtem.

Nos, ővele mái napig szívesen találkozok. Egy éve volt egy időszak, amikor totál kiábrándult a pasikból, csak engem tűrt meg maga mellett, és akkor volt is egy "barátság extrákkal" időszakunk együtt. Igen, kufircolgattunk sokat, de nem ez tartott minket össze, és semmit nem várt el vagy tartott magától értetődőnek, amit adtam neki. Ennek ellenére mikor mentem, mindig vittem valamit...fehér csokoládé, ami a kedvence volt, 4-5 kiló alma, nestea, egy nagy tál tiramisu a születésnapjára. Apróságok, de nagyon tudta értékelni a figyelmességet, nekem meg jólesett, hogy ennyire a bizalmába fogadott. És mikor rákérdeztem az okára, hogyhogy engem kedvelt meg ennyire, nem a rengeteg bájgúnárt, megrántotta a vállát, és közölte, hogy torkig van a béna csajozós dumákkal, meg a divatmajmokkal, akik azt hiszik, pénzért bárkit megkaphatnak. Neki nagyon fontos a pasi stílusa, humora, és hogy jókat lehessen baromkodni együtt. Erre mondtam azt neki, hogy a lányok nagytöbbsége példát vehetne róla.

Látod, lehet ezt így is csinálni, de manapság valamiért nem divat.

2016. okt. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
91%
Megnyugodtam, hogy a mércéd szerint nem vagyok anyagias. De nem is találkoztam még akkor anyagias lánnyal vagy legalábbis nem beszélgettünk pasikról így nem derült ki. Az én környezetemben nem ilyenek az emberek. Vagy vak vagyok. De nem akarlak meghazudtolni, mert sok fiú mond hasonlókat.
2016. okt. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ezekszerint nem csak én tapasztalom ezt...hát láthatod magad is, ez mekkora probléma. Elég sokat elmond, hogy eddig ezzel az 1 kivétellel találkoztam, és örültem is neki, innen legalább tudom, vannak még normális lányok.
2016. okt. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzek vissza, miből szűröd ki, hogy egészséges vagy nem egészséges érdeklődés az, ha valaki rákérdez a munkádra (esetleg ha valamiért szóba kerül a jövedelem is), vagy arra, hogy szoktál-e utazni, ha igen, hova és mennyi időre?


Én dolgozó nő vagyok, tehát mindenképpen szóba kerül a munka előbb-utóbb, valahogyan a megélhetés is, mert én magamat tartom el, de nem akarok egy élősködőt a nyakamba, mivel szeretek időnként utazni, ha találok valami jó lehetőséget, én szoktam (akár egyedül is), így az utazás is téma lehet, az idő meg leginkább azért, mert velem simán előfordul, hogy csinálok villámutazásokat külföldre vonaton/buszon alvással, és erre nem mindenki vevő (a legtöbb ismerősöm sem), de én élvezem az ilyeneket, és szeretném, ha olyan párom lenne, aki ezek alól sem bújik ki, hanem ugyanúgy élvezné, mint én, és bár én kész vagyok egyedül is nekiindulni, de párkapcsolatban azért szeretném ezeket az élményeket a párommal megosztani.

2016. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
20%

Ó, erre a válasz igen egyszerű :) Például, az már felkiáltójel lehet, ha a lány egészen korán érdeklődik a munkád/kereseted iránt, különösen akkor, amikor a találkozó eredetileg is randevúnak készült. Sima beszélgetésnél, fiú-lány barátságnál ez kevésbé lényeges, elvégre az nem kapcsolatnak indul, más kérdés hogy az is lehet belőle.

Vagy mondok egy másik példát: ha a pasas drága ruhákban megy a randevúra, és a nő nem kérdezi meg, viszont ha átlagruhában megy és a nő rákérdez, az is elég gyanús lehet. Esetleg ha a lovagja nem autóval hanem busszal, netán kerékpárral érkezik a tetthelyre, és a lány ezt valamilyen formában szóvá teszi.


Meg fogsz amúgy lepődni, de az anyagias lányokban gyakran semmi fantázia nincs, és taktikázás helyett direktbe rákérdeznek ezekre a dolgokra - ezzel is megkönnyítik a dolgomat, mert onnantól tudni fogom, hogy én attól a lánytól semmit nem akarok.


A megélhetéssel nincs gond, azzal sincs, ha a férfi állja a cechet időnként, gond abból lesz, amikor a lány ezt életvitel szintjére emeli, és gyakorlatilag semmit nem ad bele a kapcsolatba. Ennél még egy prosti is olcsóbb, akárhogyan nézem. Lehet hogy közhelyszámba megy, de anyagilag még egy hivatásos is jobban megéri, mint egy pénzéhes barátnő (a prosti legalább őszintén bevallja hogy csak a pénzért csinálja).

2016. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
91%
Nálam azért szokott viszonylag korán előjönni a munka téma, mert tulajdonképpen időm elég nagy részét ez tölti ki, szóval kb. ez a téma mindig adott, kéznél van. Felnőtt embereknél miért lenne gond, ha ez előjön?
2016. okt. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
20%
Ez így van, viszont neked VAN munkád, és dolgozol is. Ha a lánynak nincs munkája, és úgy érdeklődik finoman a pasi keresete felől, az eléggé sokat elárul...
2016. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
Hátha gyakorlati helyet keres. :-) Jó, tudom, tényleg vannak anyagias nők, és tényleg van, akinél azt jelenti, ha előkerül ez a téma, de nem kell egy kalap alá venni mindenkit. Én most pl. eléggé faramuci helyzetben vagyok munka tekintetében, kicsit labilisan állok most a lábamon, de már látom, hogy van, aki visszakozna egy korábbi döntés miatt, amivel ilyen helyzetbe kerültem, fél lábbal már másik helyen vagyok lassacskán, de fél lábbal mindig az előzőnél leszek, amíg ők működnek, mert... stb. Szóval ha érdekel, privátban szívesen elmesélem, a lényeg, hogy most nem állok stabilan teljesen, de nem ezért szoktam rákérdezni, ha mégis, amúgy is sértőnek tartom, ha azt feltételezik, hogy eltartatnám magam, érzek magamban elég erőt, hogy kimásszak a nehezebb helyzetből (eddig mindig sikerült, még ha bele is telik pár hónapba és össze kell húzni a nadrágszíjat addig). Nálam inkább azért kerül előtérbe, mert tényleg az, hogy ebben élek már több, mint 10 éve, és különben is, érdekel, hogy az ember, akivel beszélgetek, hogyan áll a munkához, ha nehézsége adódik ezen a téren, akkor azt miképp kezeli, beletunyul-e, netán tudatmódosítókhoz fordul (a családomban volt már ebből baj) vagy harcol, szereti-e, amit csinál, mennyire hajlamos az "utáljuk a munkánkat" mentalitásra (van olyan kollégám, aki minden nap nyavalyog, rossz hallgatni)...
2016. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó: egyetértek. A munka az önmegvalósítás egyik leghatékonyabb 3s legbeszédesebb formája. Engem is legelőször ez érdekel valakiről: mi a munkája, mért az és hogyan érez iránta. Ha az nem, akkor mi van helyette, hobbi, önkéntesség, bármi, amitől ez az ember jobb, több, hasznos a léte a világnak és hinni tudok benne.
2016. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen meghallgatlak privátban is akár, nincs ellenemre a dolog. Rólad ennyi diskurzus után legalább már biztosan tudom, hogy nem anyagi érdekből ismerkednél. És ez tényleg nagy szó. Amúgy a munkáról is mesélek szívesen, mint bármi másról (de kétségtelenül nem a kedvenc témám hogy ki mit dolgozik), én is meg szoktam kérdezni, a lány mivel foglalkozik, bár jóval később - egyszerűen nem foglalkoztat a dolog. Tőlem lehet űrhajós is, vagy kéményseprő vagy akármi, ettől nem fogom kevesebbe nézni (persze ha prostiként dolgozik, az más).

A hobbijaimról már sokkal szívesebben beszélgetek, nemrég is belefogtam egy igen nagy nyereséggel kecsegtető dologba...

2016. okt. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!