Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek nem normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem normális dolog, hogy kezdem megunni a pénztelen pasikat?

Figyelt kérdés
27 éves közgazdász nő vagyok és már harmadik komoly kapcsolatomban tapasztalom, hogy a srác vagy kevesebbet keres, mint amire szükség van, vagy semmit. Én a havi fizetésem mellett még mellékállást is vállalok (mivel a havi fizum nem fedezi a kiadásaimat), ez által viszonylag jól keresek, bár szerintem még így sem annyira. Megint sikerült egy olyan fiút kifognom, hogy végül is soha semmire nincs pénze, de azért nagyon okos, hogy mit hogy kell csinálni. Ki van hasonló helyzetben? Mindig olyan helyzetbe kerülök, hogy én fizetek többet a közös életre, minthogy együtt élünk. Én mindig mellőztem ezt a tényezőt, mert hogy éljen a tiszta szerelem, de ma reggel mikor kinyitottam a hűtőt és azzal szembesültem, hogy nem vett megint kaját semmit, és pénze sincs semennyi. Én már nem adok, nekem elegem van ebből! Előző 10 évemet is így éltem. Nagyon vágyom a tanácsaitokra, véleményetekre, hasonló történetekre, hogy ezt ki hogyan éli meg, és mi lenne a megoldás?
2016. okt. 13. 09:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
91%

Tanulj meg nemet mondani. A havert ne engedd a tárolóba költözni, mert ott ragad és annak oka van, ha kidobták az albérletből.

A párodnak pedig akkor mondd el a gondokat, amikor tapasztalod, mert másképpen leülepednek és rágnak belülről. Szóval ha üres a hűtő, tedd szóvá, hogy neked nincs pénzed feltölteni és a végtelenségig nem húzható, hogy te tartsd el. Ha ezeket kimondod, megbeszéled vele, akkor valamiféle megoldás születik, még ha most az negatívnak is tűnik számodra. Ne nyeld be a dolgokat, mert akkor itt kell megbeszélned a gyakorin, holott ezt a társaddal kellene őszintén. Nem neked kell szégyellned magad, hanem neki elgondolkodnia, hogy tényleg jól van-e ez így és meddig mehet.

2016. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is:) Hát ezen a tárolós-haveros dolgon most épp kínomban röhögök, amiket írtok, de egyébként valóban elég meredek:) Nem tudom, de engem vigasztalnak a leveleitek, tudom, hogy ezt nekem kell megoldani, méghozzá minél előbb. És valóban én is azt érzem, hogy nem nekem kell emiatt szégyellnem magam. Itt gyönyörűen le tudom nektek írni a dolgot, aztán ha oda kell állnom, hogy beszéljek nem megy ám így...sőt...összevissza kezdek beszélni előtte, pedig az üzleti életben ez sosem fordul elő. mondjuk ki: egy csicska vagyok! Ez így van! sajnos (de azért erősen az a szándékom, hogy ez ne így legyen)
2016. okt. 13. 11:52
 43/105 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, nekem így látatlanban nagyon szimpatikus vagy. Megértem a problémádat, ez a "férfi" nem való hozzád. Azért nő létedre két állásod is van, ez becsülendő, keményen küzdöttél gondolom, hogy idáig eljuthass. Ezek után mégis miben tudsz felnézni egy ilyen férfiban?


Nekem volt nagyon gazdag és szegény pasim is és igaza volt itt az előbb valakinek, a sz*rrágás nem pénzfüggő.

Volt olyan, aki nem tanult és nem is dolgozott, én tanultam és mellette dolgoztam is és volt pofája tőlem pénzt kérni. Folyton ígérgetett, hogy majd ez lesz, meg az lesz, persze nem lett semmi, kidobtam, azóta is csak tengődik.


Volt egy másik szegény, aki bármilyen munkát elvállalt, inkább nem evett rendesen, de tőlem pénzt sosem kért és még meg is lepett dolgokkat.


Aztán volt 2 gazdag, egyik nagyvonalú volt, a másik mindig otthonfelejtette a pénztárcáját, fél órát válogatott, hogy melyik mosogatószer éri meg legjobban ár-érték arányban stb.


Gondolom, magadtól is kitalálod, melyikre tudtam felnézni és melyikre nem. Az a szegény, aki minden melót elvállalt, most nagyon jól keres, szuper állása lett, amit imád. Meg is érdemli. :)


Száz szónak is egy a vége, ahogy szerinted a pasid taszítja a pénzt, te meg vonzod az ilyen alakokat. Szerintem némi tudatossággal kerülnöd kéne a jövében az ilyen lúzereket. Jobbat érdemelsz te ennél.


Ja, és a haverját ne fogadd be. :D

2016. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező: ha a helyedben lennék, a mai 'breaking news' lenne az utolsó csepp a pohárban! Mi az, hogy a haverját kitették az albérletből? Egyértelmű, hogy olyan megbízhatatlan, hozzá hasonló haverjai vannak, akik nem fizetik az albérletet, ezért kirakják őket. Vagy tönkretett valamit az albérletben. "embert barátjáról..."


Szerintem ez a 'fickó' mellett semmi keresnivalód nincs. Akkor már inkább jobb egyedül. Én is egyedül vagyok, mert próbálok inkább a jövőmre és a karrieremre koncentrálni.

2016. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 A kérdező kommentje:

:)) a haver a tárolóban topic..na igen...most esik le, hogy:

- azért mer egyáltalán ilyet megkérdezni, mert mindent mindig megengedek...mert az alapelvem, hogy felnőttek vagyunk, mindenki tud dönteni magától is. ez is az én hibám elsősorban

- egyáltalán nem tudom minek kellett vele összejönnöm, ennek már akkor voltak jelei, és elhittem, hogy ez meg fog változni

- túlságosan szeretnék családot, de így csak messzebbre kerülök tőle

-isten ments hogy ilyen emberekkel alapítsak családot, mint az eddigi pasijaim

- most okosabb lettem, mondjuk, de ez édeskevés ha nem merem meglépni amit kell, mert gyáva vagyok és nem bírok otthon konfrontálódni és hiszékeny is, mert minden szép szónak bedőlök


Mindenesetre köszönök minden választ, igyekszem megfogadni a tanácsokat, különben minek írtam ki a kérdést


Az jutott eszembe, hogy lehet, hogy valóban egyedül kell élnem, ami elég kiábrándító, de még mindig több esélyem van normális családra, mintha trógerekkel kezdek folyton..

Mindig szeretek olyan nőket látni, akik bátran képesek a férfiakkal konfrontálódni, még akkor is, ha cserébe össze vissza sértegetik őket. Merthogy velem mindig ez történt, ha szóvá tettem valamit, illetve nem sikerült jól sosem ha "fellázadtam". Elhagyni van kedvem, mert ez változni nem fog.


Ja és még egy infó rólam: az egész család rajtam röhög, hogy nem tudok felmutatni egy férjféleséget. én ezt primitívségnek tartom, de azért van benne valami, valljuk be. vagy ne valljuk be?

2016. okt. 13. 13:04
 46/105 anonim ***** válasza:
100%

ne valljuk be.

Ha engem azért nézne le a családom, mert nincs kapcsolatom...főleg, mert a testvélremnek van, sőt, családja is, az őket minősítené...ez nem olyan dolog, mint a munkád, amiért tettél, ehhez több szerencse kell, mint tanulás...

2016. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 anonim ***** válasza:
94%

Megértelek kérdező, az én családomban is ez a fő téma, hogy mikor megyek férjhez. De mégis hogy? Mikor a kérdésedben leírt férfiak vannak többségben a környezetemben.


Nehéz olyan körökben mozogni, ahol legalább stabilabb állással rendelkező férfiak vannak. Munkahely kilőve, mert én sosem jönnék össze munkatárssal, bár választék sem nagyon lenne, hisz mindenki foglalt általában.


Látszik, hogy értelmes vagy, és te is tudod, hogy nem szabad trógerekkel leragadni. Ne keseredj el :)

2016. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
100%

Igazán akkor tudod eldönteni, h akarsz-e párkapcsolatot, ha tényleg volt már viszonylag normális (=számodra kielégítő) párkapcsolatod évekig.

Nekem volt egy egyenrangú kapcsolatom (az én egyedüllét-olvasás-tanulás imádatomat kitűnően kiegészítette az ő piálása-drogozása a haverokkal), nagyon szerettük egymást, jófej volt, jó humorú, extrovertált, hét évig voltunk együtt, és én jól éreztem magam vele, engem nem zavart, hogy miután elmegy, megy szívni, (sőt én is lazultam vele sokszor) de csak addig volt jó, míg látogató kapcsolat volt, de utána már fizikai fáradtságot éreztem amikor összeköltöztünk - fizikai fáradtságot a stressztől, h akkor anyagilag hogy lesz (pedig ez még bőven a péznügyi válság előtt volt), ha ő mindent elszív meg eliszik. Hiába szeretett, hiába volt hűséges meg jó pasi meg minden - muszáj volt szakítanom, mert meguntam, 4 hónap együtéllés után belefáradtam. Minden pasinak van hibája (ahogy nekünk is), aki közel áll a tökéleteshez, arra peidg természetes módon omlanak a nők - na én ebből köszönöm, nem kértem soha, valószínűleg monogám vagyok. Nem tudom.

A lényeg, h olyan nincs, h tökéletes.

Én nem bántam meg, h életem legszebb éveit rá töltöttem, mert baromi jó volt. Csak elmúlt. Felnőttem. Meguntam.

Ha megtapasztalod az egyenrangú és hosszú-hosszú évekig tartó párkapcsolatot, lehet hogy te is másképp fogsz gondolkodni/érezni arról, h már megkaptad, és nem vágysz már rá annyira - mivel hogy "megvolt". (nem egy nagy szám egy idő után, szerintem)

2016. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 A kérdező kommentje:

"Nehéz olyan körökben mozogni, ahol legalább stabilabb állással rendelkező férfiak vannak."


egyik válaszoló mondta, hogy üzleti konferenciákon kéne ismerkedni, nem rossz ötlet. eddig nekem sosem sikerült, pedig nem nézek ki rosszul. csak oda nem ezért mennek az emberek. vagy mindenhova ezért mennek?:D

2016. okt. 13. 13:35
 50/105 A kérdező kommentje:
Anneke...a történeted szóról szóra velem is megtörtént, csak lén 7 évből 5-öt életm vele együtt. majd ráhúztam egy másikkal még 5-öt, ugyanilyen körülmények között. és most itt a harmadik. ja hozzáteszem, te megértesz tehát, hogy miért nem hagytam el őket rögtön: szerettek és jól éreztük magukat együtt. a baj akkor van, ha praktikus hétköznapi kérdésekről van szó, mint hogy mit eszünk, vagy hogy fizetjük ki a lakást. egyébként jártam egyszer 2 hónapig egy jófiúval akinek meg volt pénze, ő meg parancsolgatott nekem és idegbeteg volt titkon:) Úgyhogy én a középútra vágyom minden szempontból, de csak szélsőségek jönnek szembe.
2016. okt. 13. 13:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!