Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért csesztetik itt azokat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csesztetik itt azokat a férfiakat, akik le merik írni, hogy nem találnak nőt? Miért kell bennük keresni a hibát?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet elfogadni, hogy ma már, ebben az emancipált világban, ahol a nők már nem igazán néznek fel a férfiakra és egyre kevésbé van szükségük társra, sok férfinak egyszerűen nem jut nő, bármit is tesz? Nem kell lúzernek lenni hozzá, elég, ha valaki rossz lapokat húz. Nincsenek apaképek, senkitől nem lehet férfiasságot tanulni, a nők pedig közben egyre férfiasabbak, a csajok egyre vadabbak. Én például bulikban szinte irtózom a csajoktól, egyszerűen irritál, ahogy viselkednek. Ordenáré módon tudnak viselkedni részegen, ez fiúknak se áll túl jól, de nőknél szerintem undorító. Én mindig úgy éreztem, hogy a csajozáshoz kell az a faktor, hogy a nő fel tudjon valamiért nézni a pasira. Ez meg egyre kevésbé van meg, mert a nyugati nők nagyon öntudatosak, néha kifejezetten lenézik a férfiakat. Én tudom, hogy nem szexi ezen sírni, nem is ez a célom, csak nem értem, miért nem lehet kijelenteni, hogy ez egy új helyzet, ami még nem nagyon volt a történelemben, és hogy sok, egyébként teljesen normális férfi egyszerűen hoppon marad. Amikor itt olvasom pl. a válaszokat, állandóan megy a hibáztatás, úgy állítják be, mintha ezek a férfiak génhulladékok lennének. Holott sztem csak arról van szó, hogy sokan rossz önértékeléssel indulnak az életnek, mert mondjuk későn érnek vagy bajok vannak otthon, és később ezt az előnyt már egyre nehezebb behozni.
2019. okt. 22. 21:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/134 anonim ***** válasza:
60%

*facepalm* Chernus csak EGY pelda.

Minden szakember ezt fogja mondani.

2019. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/134 A kérdező kommentje:
#40: szerintem te nagyon más ember vagy, mint én. Ismerek én is ilyet, de nem fogunk dűlőre jutni valszeg. Egy ponton túl az ember bele tud fásulni a kudarcokba, és inkább már nem is nagyon próbálkozik. Szerintem a te fiatalkorodban ez még nem volt ennyire látványos probléma. Nem volt közösségi média, nem volt tinder, az emberek élőben kerestek társat és a nőknek nem állt korlátlan kínálat a rendelkezésére. Ez ugyanaz a jelenség, csak máshol, mint hogy amióta van tévé, azóta az embereknek egészen más fogalmaik vannak a boldogságról, mert kinyílt a világ és látják a tévében az igazán gazdagokat. Ugyanez van itt is: amíg csak egy zárt közösségből lehetett válogatni, addig nem voltak ennyire fent az igények. Most meg mindig lesz jobb, és nincs miért megalkudni. Nem hiszem, hogy ugyanazt tapasztalnád, mint a saját fiatal felnőttkorodban, ha most lennél 25 éves.
2019. okt. 22. 23:12
 43/134 A kérdező kommentje:
#42: Hát érdekes, Jordan Peterson például nem ezt mondja. Vagy rá ne figyeljünk, mert ő az incelpápa? Bocs, de nehogy már Csernust hozzuk be ide, mint pszichológust, vicc az az ember. Volt kollegájától hallottam, hogy a végén már 80 ezret kért egy alkalomért, mert tudta, hogy úgyse mennek vissza hozzá. Csomó botránya volt, csak ezeket nem annyira terjesztik, akik elmentek hozzá, mivel szégyellik, hogy ők a károsultak.
2019. okt. 22. 23:14
 44/134 anonim ***** válasza:
92%

" Valóban a férfiaktól még ma is elvárják a régi hagyományos értékeket.Pl: legyen férfias,magabiztos,intelligens,stb.


Azonban a másik oldal, hát elnézést a kifejezésért de túlzottan emanci-puncisodott, túltolták a szekeret."


A nőknek nem tetszett az évszázadokon át megszokott elnyomás, ezért változtattak a helyzeten. Most jobb nekik. Ha a pasiknak nem tetszik a jelenlegi helyzet, akkor miért nem változtatnak?

2019. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/134 anonim ***** válasza:
62%

https://www.youtube.com/watch?v=1biDxaT0ED4

Ez a legelso talalat Jordan Petersen az egyeni felelosegvallalasrol, de mindegy.

Sok videojat megneztem!

2019. okt. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/134 A kérdező kommentje:

"A nőknek nem tetszett az évszázadokon át megszokott elnyomás, ezért változtattak a helyzeten. Most jobb nekik."


Több bajom van ezzel a narratívával. Egyrészt, nem vagyok benne biztos, hogy jobb nekik. Fiatalon talán, de aztán belezuhannak egy űrbe a két szerep között, kapkodnak, hogy legyen családjuk is, karrierjük is, és ez fel tudja őrölni őket...


A másik bajom meg ezzel a mítosszal van az elnyomásról. Tudomásul kéne venni, hogy a férfiak is el voltak nyomva régen, mert az emberi történelem nagy részében férfinak és nőnek lennie EGYARÁNT SZÍVÁS VOLT. Az átlag férfi is robotolt, mint az állat, vagy megdöglött a fronton, ha behívták csatába. Te 1918-ban nő lettél volna inkább, vagy férfi?



"Ha a pasiknak nem tetszik a jelenlegi helyzet, akkor miért nem változtatnak?"



Azért, mert nem lehet. Ha a férfi akar változtatni, az erőszaknak minősül és a törvénnyel találja magát szembe. Vagy szerinted hogy kéne változtatni? Álljanak össze a férfiak és ne létesítsenek kapcsolatot nőkkel? Nem menne, a nemi vágyunkat nem tudjuk legyőzni. A biológiai adu a nőnél van, mert a férfi inkább rabja a vágyának, mint ő. Erőszakkal kényszeríteni természetesen nem lehet és nem is kéne a nőket. Vitázni se nagyon lehet erről, mert jön a duma az elnyomásról meg az állítólagos történelmi bűneinkről (ami agyrém, miért tehetnék én arról, hogy mit csináltak férfiak 500 éve?). Ha tényekkel elkezded tagadni a jövedelmi olló létezését, akkor le leszel nácizva és ki leszel tagadva a közéletből, ahogy Jordan Petersonnal is történt. Nem lehet változtatni ezen férfioldalról, mert a nők vannak az áldozati szerepben, és mindig annál van az erkölcsi főlény és az mellé fog állni a közvélemény és a törvény, aki áldozati szerepben van. A feminizmus kritikájának belülről, női oldalról kéne jönnie:


[link]

2019. okt. 22. 23:23
 47/134 anonim ***** válasza:
87%

Jordan Peterson ezeket mondja:

The easiest and fastest way to grow as a person is to stop blaming your problems on others. “Blaming others for your problems is a complete waste of time. When you do that, you don’t learn anything. You can’t grow, and you can’t mature. Thus, you can’t make your life better.”

Take some time to reflect on your habits and tendencies in your everyday life. Noticing patterns and breaking them before they take control of your life is key. “Start small. Ask yourself a few questions: Have you taken full advantage of the opportunities offered to you? Are you working to your fullest capacity at school or at work? Have you, in other words, set your own house in order? If the answer is no, try this: stop doing what you know to be wrong. Stop today. Don’t waste time asking how you know that what you’re doing is wrong.”

Take note when you mess up; recognizing your failures in life, no matter how small, will help you be more successful in the long run. “Start paying attention: Do you procrastinate, show up late, spend money you don’t have, and drink more than you should?”

Put your plan in motion. “Get to work on time. Stop interrupting people. Make peace with your siblings and your parents. Diligently utilize everything you already have at hand. If you do those things, your life will improve. You’ll become more peaceful, productive and desirable.”


NEm tudom, hogy te hol es mit olvastal, de o ugyanazt mondja mint Csernus.

You're welcome!

2019. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/134 anonim ***** válasza:
80%

Miért kell nőt "találni"? Ki várja ezt el tőled? Semmi sem kötelező, mindenki úgy éli az életét ahogy akarja (amíg azzal nem árt másoknak, nem ütközik törvényekbe).

Nem kell másokhoz igazodnod.

Engem anno nagyon sokat csesztettek azért, mert míg szinte mindenkinek volt barátnője nekem nem. Engem nem érdekelt. Csak azért nem akartam összejönni, lefeküdni senkivel, hogy felvághassak vele haveroknak és azoknak az embereknek akik emiatt mondjuk beszóltak.

Pedig volt nem kevés nő aki "megkörnyékezett", akart tőlem valamit. Még többen voltak akiknek tetszettem, bejöttem, ez persze mindig jóval utána derült csak ki.

De valahogy egyik sem érdekelt. Volt aki külsőleg bejött, de ennyi. Általában nem fogott meg bennük semmi, maximum jóba lettünk és kész. Most mivel lett volna más az életem, ha összejövök/lefekszem egy olyan csajjal aki amúgy nem igazán érdekel? Szerintem semmivel.

NINCSENEK ilyen elvárások senki felé, ez nem olyan dolog, mint, hogy pl.: tartsd be a törvényeket, különben megbüntetnek.

Tanulj meg egyedül IS ellenni, lefoglalni magadat, nem mások, főleg nem idegenek (a társadalom) elvárásai miatt kell bármit is csinálni.

Aztán lett barátnőm, nem is rövid ideig, aztán csúnyán elhagyott.

Utána egyszerre voltam nagyon szarul és nagyon jól is. Furcsa nem?

Baromi jól éreztem magam, mert "visszakaptam" az "elveszett" barátaim, haverjaim, ismerőseim. Eszméletlen jó érzés volt, hogy vannak olyan emberek akik a szarban is TÉNYLEG ott állnak mellettem! Viszont nyilván egy szakítás ettől függetlenül baromira megviseli az embert, mert elveszít egy olyas valakit, akit előtte még imádott.

Ne akard belehajszolni magad olyan dlgokba, amikre nem állsz készen/nem is akarod igazán, csak azért, mert mások elvárják tőled.

És ne "húspiacként" tekints erre. Bizonyos szempontból persze tényleg az a társkeresés, de szerintem ez pont olyan dolog, aminek nem "meghatározott paraméterek" alapján kell történnie.

Én úgy voltam vele, hogy majd ha eljön az ideje lesz valaki aki elfogad olyannak amilyen vagyok és nem akar megváltoztatni, nem kényszerít arra, hogy szerepeket játszak. Nekem bejött. Egy ideig legalábbis.

Most megint így vagyok, és tuti, hogy megint be fog jönni.

Inkább azt mondom a kínálkozó lehetőséget ragadd meg, járj nyitott szemmel.

2019. okt. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/134 anonim ***** válasza:
82%

Én is unom a napi 2000 rinyakérdést, de a kérdezőnek azért pár dologban igazat adok elvakult feministaként.


Szerencsésnek mondhatják magukat, akik nem olyan családba születtek, ahol csak lezüllesztik és visszahúzzák őket. Amikor egész életedben nem kapsz egy megerősítést, hogy jó vagy, jól csinálod, büszke vagyok rád, stb..., akkor felnőtt korodra egy szorongó, depressziós ember leszel.

Sok kisgyerek nem kap szeretetet a szüleitől, így nem tanulja meg azt sem, hogy hogyan is kell azt kimutatni. Elbénázza az ismerkedést, nem tud megnyílni, mert csak a sz@rt kapta a környezetétől.

Szòval kérdező, megértem a problémád.


A feminizmushoz való hozzáállásoddal nem értek egyet. Én nem lennék boldog, ha nem dolgozhatnék és egy férfitől függene az életem. Nem jó dolog, ha másra vagy utalva és ezt simán kihasználhatják, mert nem tehetsz ellene semmit. Ha az emberek hatalmat kapnak a kezükbe, sajnos vissza élnek vele, ahogy a férfiak tették az elmúlt évszázadokban.

2019. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/134 anonim ***** válasza:
75%
A nők elkezdtek dolgozni, hogy ne a férfiaknak legyenek kiszolgáltatva. Elkezdtek fogamzásgátlót szedni, hogy ne 6 gyereket kelljen eltartani. Ez erőszakos, vagy törvényellenes? Tettek a változásért, olyan dolgokat, amivel senkinek sem ártottak, és még csak nem is kényelmes nekik.
2019. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!