Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi ez a lakásőrület, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a lakásőrület, hogy minden huszon-30 éves lakást akar? Már nem jó, vagy elég az albérlet? Ha én 34 évesen kiválóan megvagyok ott, az is baj, mert nem ez az általános?

2020. jan. 6. 15:16
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
91%

"Az albérlet szerintem a legnagyobb hülyeség. 70-100 ezret kib_szni egy idegen zsebébe. Abból már a törlesztőd is meglenne a hitelhez. (hacsak nem budapesti lakást akarsz)"


Az önerővel meg a legtermékenyebb éveidben bszol ki az ablakon többmilliót és adósítod el magad még többmillióval, amiből ehelyett tanulhatnál, felépíthetnél egy jövedelmező vállalkozást stb., a röghöz kötésről nem is beszélve (annak minden hátrányával - lásd lerohadó, elgettósodó környékek, de elég egy idegbeteg szomszéd is, hogy pokollá tegye az életedet és eladni se lehessen miatta a lakást).

2020. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

#31


Ja, albérletben meg max 1-2 hónap amíg nyugodt lehetsz, utána lehet megint újat keresni - ami - mivel az idő múlásával ez mindig csak romlani fog - még rosszabb konstrukció lesz, mint az amiből épp elzavar a háziúr.


"felépíthetnél egy jövedelmező vállalkozást"



Háháhá, Magyarországon? :D Behajtócég? Az az egyetlen ami nyereséges is lehet. Minden más csak akkor, ha a haveri körödben van néhány nagykutya, vagy alapvetően adócsalásra rendezkedsz be.

2020. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Jó kifogás. :)


(albérletben nem te fizeted, ha elromlik valami, pl. bojler vagy nyílászárót kell cserélni és ki lehet fogni normális főbérlőt is)

2020. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok lakásvásárlás párti. Fiatalon semmi értelme, minden szabadságodat elveszi. Onnastól kezdve, hogy megvan a fix lakás röghöz vagy kötve. Ha például kapsz egy másik városban egy jó munkalehetőséget akkor vagy nem tudod elfogadni vagy mehetsz megint albérletbe. Esetleg eladod a házat amit a kutya nem fog megvenni, maximum nevetségesen áron alul. Ki lehet ugyan adni bérbe csak semmi értelme nincsen mert fizeted az amortizációját, folyamatosan foglalkozni kell vele, hónapokba telik normális bérlőt találni és ki tudja mennyire cseszik szét a lakást.

Én biztosan nem vennék házat nyugdíjas koromig. Ha kapok egy lehetőséget akkor tudjak vele élni. Ha beleszeretek valakibe az ország másik végéről lehessen kompromisszum. Ha kivan a tököm mindennel és elmegyek egy hónapra valahova ne kelljen 8 szomszédot riasztani, hogy valaki nyírja le a füvet meg figyeljen a házra, hogy ne törjenek be.

Hogyha valaki fiatalon eldönti, hogy ő kizárólag abban a városban akar élni, nincsenek nagy céljai akkor hajrá. De az én céljaimhoz és életstílusomhoz egyáltalán nem illene a fix lakóhely.

2020. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
40%
Mennyi hülyeséget olvasok itt komolyan! Kezdjük ott,hogy egyáltalán nem dolgozik mindenki Pesten és marhára nem csak ott van munka! Mint írtam még az elején aki nyitott és gondolkozik annak nem 30 meg 40 millió egy lakás hanem kb 10 ből megvan telekkel együtt! Sokan írták itt,hogy jobb munkalehetőség stb meg röghözkötés ez a veszély csak a semmire nem jó diplomásokat veszélyezteti akiknek ajándék ha egyáltalán kapnak munkát a szakmájukban! Aki iparos vagy egyéb értelmes munkát végez olyanoktól sose halottam ezt! Aki fiatalon nem kezdi el a jövőjét tervezni alapozni és hú fiatalon elvagyok az albiba meg tök jó elárum az később se fog tenni érte, nem egy ilyen ismerős van itt van lassan 50 éves és nincs szó szerint semmilye ha kiraknák nem is tudná hírtelen hova menjen, saját házra meg nem sok esélye van! Úgy kell gondolkodni, hogy egyre drágább lesz a lakhatás nem fognak az árak már lemenni ha fiatalon nem is köti le magát az ember valahova de legalább annyi pénzt rakjon félre amiből 30 évesen egy telket megtud venni magának ha az van arra már számos megoldás létezik a lakhatásra!
2020. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Az, hogy minden nőnek csak a saját lakás lenne jó, az ordas kamu. Renegeteg nőt ismerek, aki a párjával albérletben van.


Hogy szeretnének, az viszont megérthető. A lakás az a tied, hacsak el nem herdálod a pénzt, és kénytelen vagy eladni - de akkor is, valami értéket kapsz cserébe. Nem tehetnek ki belőle akárhogy és akármikor, akármilyen okkal és akármilyen indokkal - ez azért mondjuk olyan nőknél szempont, akik nem full csórók, és szeretnének felelősségteljes anyák lenni, és nem egy karonülő csecsemővel csövezni, ha épp kiteszik őket. Úgy rendezed be, olyanra fested, amilyenre akarod, tényleg otthonossá tudod tenni.

2020. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

#33


Kifogás? Nem hinném. Vagy olyan sok "nagyszerűen jövedelmező" LEGÁLIS és picit sem adócsaló vagy kormányközeli vállalkozás lenne? Ugyan már. Amelyik külsőre úgy tűnik jól megy, az azért megy jól, mert szépen, tisztességesen kerülik ki az adókat és járulékokat. Ahogy azt a Balkán megköveteli.


Amúgy meg albérletben semmihez hozzá nem érhetsz szinte, vagy ha mégis, akkor az másnak lesz jó, miután kirúgott. Egy szöget nem üthetsz bele a falba. Vagy ha mégis akkor azt is behajtja rajtad utólag.

2020. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

mert nem éri meg albérletezni. Nekem 31 évesen jött össze lakásra való, Budapesten, kb. fele önrész, így a törlesztőm annyi mintha albérletet fizetnék, de elég gyorsan tudok előtörleszteni, úgyhogy pikk-pakk meglesz az egész.

Nem tudom az 500 nettó miért olyan nagy szám, Budapesten pár év tapasztalattal kábé informatikustól burkolón át könyvelőig megkapsz ennyit jó végzettséggel. Épp most csináltam kalkulációt az évre, és lesz kb. 3 milla bérem (félállás), 5.5-7 milla vállalkozóként.

De ha itthon rosszul keresel, menj ki külföldre dolgozni. Diákként, 10 éve, fizikai melóval, túlórákkal öt hónap alatt félretettem kb. 2.5 millát Londonban. Ez mai pénzen lenne vagy 4.

2020. jan. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 MolotovPunk ***** válasza:
Az mondjuk tényleg lehet opció,hogy kimegy valaki dolgozni pár évet külföldre és ott valósan is tud félretenni nyugati fizetésből,úgy hogy egyszer majd lakást tudjon hitelre vásárolni összegyűjtött pénzből magának Magyarországon.Bár én azt vettem észre ismerőseimnél,aki sokáig kinn marad,az nem biztos,hogy visszajön élni magyarba.Főleg ha ott megtalálja a számításait jobb fizetés mellett.Viszont azt azért ne felejtsük el,hogy gazdagabb országokban is sokan albérletben élnek.Igaz,ott nehezebben is rakhatnak ki normálisan fizető albérlőt a lakásból mivel ott 1-2 éves szerződéseket írnak alá.Azt hiszem talán USA-ban van így,meg talán még máshol is.
2020. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Itthon is van alt 1 eves szerzodes alberletre. Addig ki nem rakhat itthon sem
2020. jan. 7. 09:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!