Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Anyagi értelemben férfiként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi értelemben férfiként egyedülállóként vagy komoly kapcsolatban járok jobban?(tapasztaltak válaszát várom)

Figyelt kérdés
Tehát általánosságban kérdem, hogy egy átlag férfi nyer a házassággal/együtéléssel vagy veszít rajta.

2021. márc. 26. 09:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
90%

egyebkent semmi koze ennek ahhoz, hogy az az illeto ferfi vagy no, egy normalis, egyenlo, komoly es kiegyensulyozott kapcsolatban MINDIG jobban jar az az ember anyagilag, mert ahogy az elozo hozzaszolasomban irtam (#2) felezodik kb minden koltseg. legyel ferfi vagy no. a nemeket nem keme idekeverni.


en pl. nahyon regota egyedul elek nokent, termeszetesen sajat magam tartom el, mindent magmnak veszek meg, viszonylag jo fizetesem van, nagyjabol jol elek. de ha lenne egy komoly baratom, akivel egyitt kapasbol felezodne a rezsi (-15-20ezer forint sporolas egy honapban), ha alberlet lenne, ertelemszeruen az is, a haztartasi, mindennapi dolgok ara (tisztitoszerek, haztartasi kellekek es hasonlok, mert attol, hogy ketten vagyunk, nem kell sokkal tobbet takaritani, mint magamra takaritok amugy is). ha valami kell a lakasba, butor, haztartasi gep, eszkozok, azt felesben vennenk. pl. most akarok egy kanapet venni, nagyjabol 300 ezer korul van, amit kineztem. ha ketten vennenk, csak 150-et kene fizetnem, igy meg a duplajat, nagyon nemmindegy.

a nagyobb kiszereles kb. minen elelmiszerbol olcsobb, de mivel egyedul sokszor nem eszek/iszok meg annyit, inkabb a kisebbet veszem, ami aranyaiban dragabb. ezen kivul eloszlik a fozes/hazimunka, minden ilyesmi. tehat mondjuk a heti egy nagytakaritast, eleg lenne nekem csak 2 hetene vegezni, mert kozben megcsinalna a pasim.


tehat parban minden sokkal konnyebb idealis esetben. nem

veletlen, hogy sokan inkabb beleragadnak egy unalmas kapcsoltba egy kozepszeru emberrel, mert onalloan keptelenek lennenek fenntartani magukat.

hany olyanrol hallani, h szakitas utan mindenki hazakoltozott az anyjahoz, mert egyedul nem volt kepes fizetni az alberletet?

2021. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
81%
kerdezo, megis milyen ‘nagyobb koltseg’ jarna a paroddal? mire gondolsz? eskuszom, nem ertem.
2021. márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
9%
Egyedül.
2021. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
18%

Attól függ.

Ha teljesen egyedül csinálsz mindent, akkor úgy tényleg gáz az esetek többségében.

Viszont. Ha sikerül egy házat szerezni, ami normálisan van szigetelve, onnantól kezdve kb tökmindegy mert párban se spórolnál meg sokkal többet mint egyedül, viszont egyedül meg azt csinálsz amit akarsz.


Amíg nincs saját ház/lakás addig pedig többe biztos jobb már csak abból kiindulva, hogy egy albit 150 alatt egyedül sem úszol meg, viszont! ha haverral vagy idegennel fizeted akkor is feleződik a költség és a "közös programokat" megspórolod. Nincs wellness, nincs feleslegesen drága nyaralás és nincs étteremben kajálás persze ha csak nem igényled.

Közös albiban felezőnek ugyan úgy a mosógép stb költségei.


Inkább az a kérdés, hogy neked mire van igényed. Párkapcsolatok nagyon ritkán olcsóbbak mint "egyedül" már csak a programok miatt is. Ha tudsz otthon lakni/saját házban akkor kb minimális a spórolási különbség. Ha pedig albiban normális emberrel vagy akkor is magadnak osztod be a pénzt kb.

2021. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:

12-es

Attól tartok hogy legtöbb nő közös költséges programokat igényel(nyaralások,wellness,étterem,esetleg rendkivüli igényesség elvárása öltözés terén stb) vagy elvárás hogy legyen autóm aminek fentartása egy fél havi albérlet legalább amelyekre nekem alapból nincs igényem és így kijöhetek sokkal rosszabbul.

2021. márc. 26. 11:29
 16/79 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy 11 jókat ír, és pl ott van az, hogy ha ezekre neked nincs igényed, neki meg van akkor az is kiadás.

Pl te nem akarsz 300-ért kanapét venni, mert minek, ő viszont akar. Ekkor ebből lesz a probléma. Szintúgy, ha neki új bútor kell, de neked jó a régi akkor megint konfliktus lesz.


Igazából ő leírja, hogy az ő problémáit a másik, hogy tudná könnyíteni, viszont ha a másiknak nem problémák az övéi (pl nem érdekli a kanapé, vagy nem akar hetente 4 órát törölgetni) akkor a másik igazából bajban van. Én pl személy szerint baromira nem vennék 300-400e. ért kanapét, hogy legyen tehát amit ő elgondol, hogy neki könnyebbség lenne az nekem inkább nyűgként csapódna le.

2021. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
82%

#16: ertem, amit mondasz, de ezek csak peldak voltak. normalis, jol mukodo parkapcsolatban nyilvan ezeket megbeszeli az ember es kompromisszumra torekszik. tehat ha mondjuk o azt mondja, hogy csak 100 ezret szan kanapera az o reszerol, akkor vagy azt mondom, hogy oke, akkor megveszuk az olcsobbat VAGY ha ragaszkodom a dragabbhoz es o meggyozhetetlen, akkor beleadok en tobbet, de nyilvan akkor az is benne lesz a pakliban, hogy ha o meg profi hangfalat akar, engem meg hidgen hagy a dolog, akkor ott is belead tobbet o.


pont ezert olyan emberrel, akivel nagyon elter az ertekrendunk, penzhez valo hozzaallasunk, anygai helyzetunk es nem tudunk ertelmesen, kompromisszumkepeesen beszelgetni, eleve nem is koltoznek ossze. ezert vagyok inkabb egyedul, mert nekem nincs szuksegem erre a balhera egy olyan emberrel, akivel ezek nincsenek meg. JOL MUKODO, NORMALIS kapcsolatokrol van szo.

2021. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
73%

Azért azt érdemes figyelembe venni, hogy egy kapcsolat nem csak az anyagiakról szól. Amennyit az együttéléssel spórolnál (de így, hogy mamahoteles vagy, nyilván anyagilag eleve mínuszban leszel, ha összeköltözöl egy nővel, de mindegy....)tehát HA egyedül ÉLNÉL és úgy jönnél össze egy nővel, akkor amennyit spórolNÁL, azt tudNÁD a közös programokra, nyaralásokra fordítani. Ezek az élmények meg nagyon jót tudnak tenni az embernek, pláne, ha olyannal osztozik ezeken az illető, akivel kölcsönösen szeretik egymást.

De ezeket kár egy olyan embernek magyarázni, aki anyucival él.

Így röviden a válaszom a jelenlegi helyezetedre való tekintettel, hogy számodra deficites lenne egy KOMOLY kapcsolat, ahol ott kell hagyni a mamahotelt.

2021. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
73%

‘Attól tartok hogy legtöbb nő közös költséges programokat igényel(nyaralások,wellness,étterem,esetleg rendkivüli igényesség elvárása öltözés terén stb) vagy elvárás hogy legyen autóm aminek fentartása egy fél havi albérlet legalább amelyekre nekem alapból nincs igényem és így kijöhetek sokkal rosszabbul.‘


az auto nem elvaras a legtobb nonel. akinel igen, azzal az elejen ugyis vegeszalad a dolognak, ha kiderul, h nincs autod, tehat nem is juttok el az osszekoltozos fazisig, hogy ezen kelljen a problemazni.


a tobbi szineten olyan, hogy magadhoz illo, hasonlo ertekrendu not kell talalni. ha a no imad egzotikus helyekre utazni, neked meg megfelel a balaton, akkor nyilvan nem vagytok osszeillo par. amit az elozo hozzaszolasomban is irtam: a lenyge a KOMPROMISSZUM. tehat ha mondjuk o benne van, hogy a uj-zeland helyett megfelel neki horvatorszag is, de pedig szintenkompromisszumot kotsz es azt mondod, hogy iden a balaton helyett, legyen horvatorszag, az szinten mukodhet.


de normlalis embernek amugyis van igenye nyaralsra, utazara, etterembe jarasra, tehat ha nincs parja, akkor ezeket megteszi a baratival, haverjaival, csaladjaval.. szoval aki nem elettelen es nem otthon ul allandoan, az amugyis csinal egy csomo programot, maximum masokkal. ha nincs pasim, nyaralok a bartnommel. tehat penzben nem tobb egy kapcsolat, ugyanazok a programok, mint mas emberi kapcsolatok soran.


persze ha te sehova nem akarsz menni, csak egesz nap otthon ulni es a tevet bamulni, h ne kolts penzt, akkor alapbol egy magadnakvalo, ember lehetsz es gondolom, amugy sincs tarsasagod. ez egy nonek sem lesz tul imponalo sajnos.

2021. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
85%

Közösen többre lehet jutni.

A legnagyobb költség az életben a lakásvásárlás, a második legnagyobb az autóvásárlás.

Ezeket sokkal könnyebb két fizetésből megteremteni.

Az autóra persze mondhatod, hogy magadnak nem szükséges, de párkapcsolatban lehet, hogy a párod ragaszkodna hozzá, ill. ha gyerekek is lesznek, akkor tényleg nagyon nagy segítség, ha van. De sokan egyedülállóként is tartanak fenn autót, nekik egyértelmű, hogy feleződnek az autó fenntartási költségei is.

2021. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!