Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Anyagi értelemben férfiként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi értelemben férfiként egyedülállóként vagy komoly kapcsolatban járok jobban?(tapasztaltak válaszát várom)

Figyelt kérdés
Tehát általánosságban kérdem, hogy egy átlag férfi nyer a házassággal/együtéléssel vagy veszít rajta.

2021. márc. 26. 09:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
86%
Oké, akkor felejtsd el azt a rohadt autót. :D A buszjegy kb ezer forint/út, ha 2 órás körzetben maradsz. De gondolom az neked nem kényelmes.
2021. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
86%

"Az autónak nem csak az üzemanyagköltségét számoljuk el."

Hanem mi mást kell havonta fizetni?

KGFB nekünk évente nincs 50k.

Szervizköltség attól függ, milyen autó és mennyire van karban tarva, jó esetben nem kell havonta szerelni.


Egyébként továbbra se értem, miért autóval kellene kirándulni... :D

2021. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 A kérdező kommentje:

A karbantartásra nagyjából km-nként 10 ft al kell számolni amely nem egyenletesen elosztva hanem valószinűleg egy nagy költség formájában fog jelentkezni.

Ezenkivül ott az amortizáció is, nem utolsó sorban pedig a benne tartott pénz amit belehetne fektetni ehelyett autóban van tartva és nem kamatozik semmit.


De a kiszámoló blogon van róla részletesebb cikk ott részletesen lebontva hogy miért is nem engedhetik meg maguknak az emberek és csak a gazdagok kiváltsága kellene hogy legyen mert az átlagnak hatalmas teher.


Igen azért mondtam az autózást kirándulásnak mert sokak számára tényleg az jelenti a kirándulást.


De itt túl nagy az értetlenkedés,részemről semmi akadálya az olyan programnak aminek nincs jelentős anyagi vonzata és nem arról szól hogy mást gazdagítsak az életérzés nevében.


Amúgy nagyon jókat írt az egyik hozzászóló, tipikus hogy igénye van mindenre, igényes szekrény igényes asztal, igényes mindenség, csak az isten pénze sem elég ezekre maximum a felső 100 ezeré.

2021. márc. 26. 13:53
 44/79 anonim ***** válasza:
78%

‘Gondolom hogy az a típus vagy hogy minél többet fizettél valamiért annál nagyobb élménynek éled meg attól függetlenül hogy mit is ér valójában.‘

ezt konkretan a mondanivalom melyik reszebol sikerult leszurni?! tudom, be akartal szolni valami hangzatosat, mintha felszines lennek, de ez elegge melle ment, ibkabb olyannal probalnal meg oltani, amit tenyleg mondtam is.

termeszetesen nema raaldozott penztol fugg csak egy program elemeny-erteke, es csak azert nem tartok jonak semmit, mert draga volt, de valoban, nem a szerda esti mekizesekre fogok emlkezni evek mulva, hanem xy etteremre, ahol baromi jot ettunk. es nem azert, mert az dragabb volt.

senki nem azert jar etterembe, mert ‘gazdasagos’ vagy mert megeri es nem is mondom, hogy heti szinten menni KENE. de megvan annak a varazsa, hogy mondjuk a szulinapodon nem a zsirszagu rantott hussal kell szerencserlenkedni egesz nap, hanem elmegyunkegy etterembe, ahol eszunk valami nagyon finomat, amit otthon nem is tudnank megcsinalni.

konkretan nem nagyon ismerek amuy olyan embert, aki egyszer-egyszer ne szeretne ettermben enni.. de ez csak egy pelda volt.


es ha lettel volna mar valaha kulfoldon, tudnad, hogy teljesen mas mondjuk egy maltai nyaralas vagy daniai kirandulas, mint leugrani a balatonra vagy elmenni egrebe. ezekkez sincs baj, nem nezem le oket, ilyenkre is szoktam menni, de utalom, amikor valakik ugy osztjak az eszt magas lorol, hogy 0 tapasztalatuk van valamivel.


nem vagyok felszines vagy anyagias, engem ezek tesznek boldogga, ezek kapcsolnak ki. akit ez zavar, azzal nem jovok ossze. DE azt viszont utalom, amikor szamon akarjak ezeket rajtam kerni idegenek. hadd dontsem mar el en, hogy mit szeretek csinalni.


te akkor majd keresel egy olyan csajt, akinek megfelel a meki meg a balaton meg a fako, kinyult polod. valoszinu, semmilyen ertelemben nem vagyunk egy szinten.

azt viszont most megmondom, hogy a normalis nok nagy szazalekanak ez szinten nem lesz eleg. es itt a problema nem azzal van, h a NOK penzbe kerulnek, hanem azzal, hogy neked semmi normalis programra nincs igenyed, mert eddig csak cinikusan leoltottal mindent, de egy szoval se emlietted, hogy mondjuk miket csinalnal helyettuk.

2021. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
78%

#43

"A karbantartásra nagyjából km-nként 10 ft al kell számolni"

Ezt honnan szeded?

Eleve: MILYEN autó? Evidens, hogy egy új Volvo nem ugyanannyiba kerül, mint egy ezres Swift, fenntartás terén se...


"Igen azért mondtam az autózást kirándulásnak mert sokak számára tényleg az jelenti a kirándulást."

Az autózás autózás szerintem a legtöbb ember szerint... :D


Azóta se értem, miért kéne autó a kiránduláshoz. Nekünk van autónk konkrétan egyetlen egyszer mentünk azzal kirándulni, amikor amúgy is mentünk valahova, és úgy időzítettünk, hogy útközben megálltunk, otthagytuk a kocsit egy parkolóban és túráztunk egyet, és utána folytattuk az utunkat, tehát plusz költség itt se jelentkezett külön a kirándulás miatt...

2021. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
86%

‘Kicsit érdekes, hogy leírtam, hogy nekem pl baromi felesleges egy 300-es kanapé ez egy ilyen kapcsolat már nem is normális:D‘


imadom, hogy itt leirok valamit es 3 komment mulva mar tok mast adnak a szamba. azt irtam, hogy normalis kapcsolatban ezt meg lehet beszelni es kompromisszumot kotni. egyebkent ugy csinalsz, minta ez valami oriasi, elrugaszkodott luxus lenne. nezz mar korul a butorboltokban, konkretan 200 alatt egyaltalan nem kapsz normamlis L alaku kanapet, SEMMIT, meg a 300 is az also-kozepkategoria alja, tehat abszolt nem valami tularazaott luxust hoztam fel peldakent.

ha mondjuk azt mondanam, hogy vegyunk egy masszirozos arcgozolos szuper akarmit 200 ezerert, akkor jogos lenne a szajhuzas, de en itt olyan dolgokrol beszelek, amikre MINDKETTONKNEK UGYANUGY SZUKSEGE VAN, nem luxus dolgok es NEM IRREALISAN bearazottak. de latom nem sikerult megerteni a peldat. ez csak egy PELDA volt. P-E-L-D-A.

ennyi erovel mondhattam volna hutot is. nincs hutonk. huto az kell ugyebar, ebben megegyezunk. abban is, hogy mondjuk veszunk egy 2 fiokos melyhutos, also kozepkategorias darabot, mert az fer el, az eleg, arra van szuksegunk. tegyuk fel, 100 ezeret talalunk egy jot, ami MINDKETTONKNEK megfelel. akkor az 50-50 ezer forint, mig egyedul, akarhogy is nezem, 100 lenne.


de ismetlem: ez csak egy PELDA volt. mondhattam volna mosogepet. vagy uj ablakokat. vagy labtorlot. vagy matracot.


a lenyeg, hogy normal esetben mindent megbeszelunk, kozosem dontunk es kompromisszumot hozunk, ha kell. nem eroltetubk ra semmit a masikra, ha nem akarja. nyilvan lehetnek surlodasok, kisebb vitak, de lenyeg az, hogy ha ezt igy meg tudjuk beszelni, akkor felesben MINDEN olcsobb.


erted??!

2021. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
22%

Tök jó, hogy így előadod magad 46 de akkor idézek pár dolgot tőled.

"nem tudunk ertelmesen, kompromisszumkepeesen beszelgetni, eleve nem is koltoznek ossze."

" tehat ha mondjuk o azt mondja, hogy csak 100 ezret szan kanapera"

"JOL MUKODO, NORMALIS kapcsolatokrol van szo."

stb stb.


Nálad a kompromisszumkötés ezek szerint az, hogy ő is ad bele ha akar ha nem, mert erre szerinted mindenkinek szüksége van.

Az, hogy szerinted mindenkinek szüksége van kanapéra baromi nevetséges. Én életemben 1x ha ültem kanapén és semmi örömöt nem leltem benne. Ha meg TV-t akarok nézni ott az ágy.

Az, hogy nagybetűkkel kiírod, hogy PÉLDA nem jelent semmit. De várj, tegyünk fel egy olyan, hogy ÉN A PÉLDÁRA REAGÁLTAM. É-N A P-É-L-D-Á-R-A R-E-A-G-Á-L-T-A-M.

Az, hogy kell egy hűtő, kell egy mosógép az oké, de mint írtam más példát is a svájci szekrény (PÉLDA) nekem baromira nem kell, ugyan úgy ahogy a te PÉLDA kanapéd sem.


Akkor egy másik példa. Te szeretsz máshol vacsorázni, én nem szeretek de elmegyünk étterembe. Heti 1x mondjuk 10-esért kajálunk. 1 hűtőgép garija mondjuk 3 év, a hűtő ára 100. Ez 2 hónap alatt akkor meg is spórolódik, de max fél év alatt.


Ahogy pedig 100x leírtam, ha ugyan azokat akarjátok pontosan, akkor tud spórolós lenni, de ha neked évente 4x kell wellnesselni, én pedig hangtechnikára költeném a pénzt akkor nem valószínű, hogy olcsóbb lenne az élet mint külön külön mondjuk egy ismerőssel albiban, ha meg van egy normálisabb házad, akkor havi rezsi mondjuk 30-40 ezer ahol mondjuk 15-20 ezret ami évente mondjuk 200 ezer, baromira nem nagy megtakarítás.


De akkor ha már ilyen szájbarágós vagy.

Ha együtt vagyunk és azt mondom, hogy nekem nem kell 300-ért kanapé sőt 100-ért se, mert soha nem használtam és a TV előtt meg nem ülök. Akkor mit mondasz? Azon kívül, hogy ilyen emberrel nem jössz össze. Az a kompromisszum, hogy "jól van drágám, akkor neked csak 100-t kell beleadni"? És igen jól látod, mert nyilván nem abban lesz "spórolás", hogy neked is enni kell meg neki is, akkor ez nyilván spórolós, hanem ha neked is M3 bmw kell meg a pasidnak is akkor ott a fele fele.

2021. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
82%

"nem kell 300-ért kanapé sőt 100-ért se, mert soha nem használtam"

Bocsi, ez offtopic, de az otthonodban hol időzöl a legtöbbet, ha nem a kanapén? :D Filmezés, olvasás, tanulás, netezés, videojátékok, stb...?

Esetleg íróasztalt tudok elképzelni, de az meg 1 személyes, szóval akkor neked lenne íróasztalod, a párodnak meg kanapé, és nincs probléma...

Mondjuk nem találkoztam még olyan emberrel, akinek nem kellett a nappaliba ülőalkalmatosság.... :D

2021. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
86%

#47: nem tudom, te tenyleg ilyen ertetlen vagy-e vagy csak direkt kotekszel, de kezdi nagyon leszivni az agyam ez a meddo beszelgetes. pont ilyen emberekkel nem koltoznek ossze, mint te, akik mindent kiforgatnak es csak a maguk igazat szajkozzak, fel sem fogva, mit mond a masik.


ki a franc mondta, hogy szerintem mindenkinek szuksege van kanapera?!:D ugy latszik, hiaba hangsulyoztam ki, hogy PELDA, mint egy gyp-snek, nem sikerult megerteni. akkor irom ugy, hogy PELDAUL bekoltozunk egy lakasba, ahol az egyik szoba PELDAUL lenne a nappali es PELDAUL van ott egy teve, de semmi mas. vannak PELDAUL barataink, akikkel PELDAUL gyakran nezunk egyutt filmeket, es nem szeretnenk, ha minden baratunk az agyunkba fekudne be, ahol szexelni szoktunk PELDAUL. szoval kozosen dontjuk el, hogy kell egy kanape, nem en ertetem ra senkire, hanem ugyanazok az igenyeink. erted? ebben az esetben lehet mondjuk kompromisszumosam nem a leggagyibbat, de nem is a legdragabbat valasztani.

nyilvan ha PELDAUL nekunk egy darab bartunk sincs, vagy egy szobabol all az egesz lakasunk, nem fogok en se kanapet akarni..

a lenyeg az, hogy meg kell tudni beszelni a dolgokat. ha te azt mondod, az 1. esetben, hogy neked nem kell a kanape, mert smucig vagy 100ezrrt kiadni ra es majd ulunk a foldon, akkor viccen kivul kirohoglek es szakitok veled. nem a kanape miatt, hanem az igenytelensged es alapveto eletszemleleted miatt. ennyi.


egyebkent senki nem mondta, h minden programot kotelezo csak egymassal csinalni. ha neked nyug az etterem, akkor elmegyek a barataimmal, de azert egyszer-egyszer legyel mar benne te is. nyilvan ez forditva is igy van, ha kmadsz koncertre jarni, de en utalom azt a zenet, amit hallgatsz, akkor elmesz a haverjaiddal es kesz, cserebe nem szolok bele, hogy nelkulem mesz ide-ida. PELDAUL.

de ha valakivel mar az elso randikon olyan alapveto problemak merulnek fel, hogy egy kavera/sorre nem akar beulni sehova, mert az ‘nem eri meg’ akkor nem egymast keressuk es nyilvan nem nehezitem meg a sajat dolgom azzal, h egy ilyen emberrel osszekoltozesig viszem a dolgot. PELDAUL.

2021. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
68%

‘Amúgy nagyon jókat írt az egyik hozzászóló, tipikus hogy igénye van mindenre, igényes szekrény igényes asztal, igényes mindenség, csak az isten pénze sem elég ezekre maximum a felső 100 ezeré.‘


el vagy tevedve kicsit. nem csak a felso 100ezer meg a minimalberen tengodo munkas letezik, eleg szeles retegvan a ketto kozott, aki normallisan keres normalis munkaval es van igenye a rendes kornyezetre. de szerintem te ide egybol luxus dolgokat vizionalsz.. bar nyilvan hogy varnam el, hogy barmi fogalmad is legyen arrol, hogyan kell egy lakast, haztartast felepiteni, folyamatosan jobba, otthonosabba tenni, amikor egesz eletedben anyaddal eltel es egy darab szeket nem vettel meg magadnak. burokban elsz, alomvilagban. bocs, hogy en dolgozom es nem netto 150-bol probalom kigazadalkodni a kenyerre valot es esetleg igenyem van nem ezereves, ocska butorok kozott elni. SENKI nem varja el, h te fizesd ki, de ha midenre huzod a szadat, akkor tenyleg jobb is, ha’mamahotelben’ maradsz eleted vegeig, majd o kimossa a gatyadat 40 eves korodban is, es meg olyan luxuscikkekre sem kell koltened, mint pl. amososzer, mert anyad megveszi. ugyes vagy. aztan ha neadj’ isten osszejonnel valami novel, majd pattoghataz neki, hogy minek ilyen extrakra kolteni, mint mososzer es tul nagyok az igenyei.


semmi kozod a valo elethez, fogalmad sincs sajnos, hogy mukodik a vilag, az emberi kapcsolatok. 20 korul ez nem gond, de ha 30 kornyken vagy, akkor igencsak el kene gondolkoznod, hova tart az eleted.

2021. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!