Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen lehetetlen kereszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen lehetetlen keresztyénként párt találni? Ill egyáltalán ismerkedni is.

Figyelt kérdés
A gyüliben csak idősek vannak, társkeresőn ezzel kb kiröhögnek, munkában esélytelen. Nem az a legfőbb baj, hogy párt választani nem tudok, hanem még csak megismerni sincs lehetőség, találkozni olyannal aki szintén református, protestáns értékrend szerint képzeli el a jövőjét, családban. Ha van is ők meg kifejezetten “anyámasszony katonái”, anyuci kisfiai…. Tényleg nincs egy igazi férfi az egyházunk köreiben? Kezd kicsit csalódottá tenni… Szerintetek? Sokat várunk mi keresztyén lányok?

2021. okt. 25. 21:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 anonim ***** válasza:
100%

#20


az érdekkapcsolatnak mi a definíciója?

mert csak az érdekházasságot ismerem, de ezeknek semmi köze sincs a házassághoz


az hogy megpróbálok barátnőt keresni az mitől érdekkapcsolat? :D

2021. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/89 anonim ***** válasza:
100%

#19


Barátom, te nagyon nem vagy képben az élettel.


Az a furcsa, hogy ezt az általánosítást már más "keresztény" emberektől is hallottam/olvastam.


Erről beszélek, ez a szektás gondolkodás.

2021. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/89 anonim ***** válasza:
100%

#21


Érdekkapcsolat alatt nem a klasszikus olyan házasságot értem, amikor a felek tudatosan a pénz miatt házasodnak össze. Inkább arra gondolok, amikor főképp fiatalok között azért keresnek csak párt maguknak, mert egyedül vannak és, hogy legyen. Tehát a kapcsolat miatt akarják a személyt és nem a személy miatt a kapcsolatot.

2021. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
89%

Neked az a szektás gondolkodás, ha valaki valamilyen céllal éli az életét? Az a sajnos hogy ma már a tanúlt elvileg mūvelt emberek is tróger hányadék életet életet. Ennyit is romlott az emberi szinvonal mondjuk 20 év alatt.

De szerintem a szekta szó fogalmával sem vagy tisztában. Mert a szekta az a tanitás ami a bibliának ellentmond. Ha mondjuk pápa kijelenti hogy holnaptól meleg is házasodhatnak akkor nyugodtan mondhatod rájuk hogy a katolikus vallás szekta. Vagy mondjuk kijelenti a biblia ne fogj fegyvert és te rendõrnek mész de te katolikusnak vallod magad akkor te szektás vagy. De ha te kijelented hogy nem szeged meg a 10 parancsolatot , nem szexelsz házasság elõtt mert az būn, de éppen nem taetozol semmilyen felekezethez akkor nem vagy szektás.

2021. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell rágörcsölni, hanem Isten kezébe helyezni a dolgot és bizalommal lenni. Tudom, hogyha Isten is úgy akarja, akkor ad egy Őt szerető fiút és ez a tudat elég. Addig meg nyitott szemmel járok.
2021. okt. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/89 anonim ***** válasza:
84%

Érdekkekapcsolatok azok mikor csak a szex miatt keresel magadnak párt. Ennyi. Udvarolj egy lánynak 1 évig hogy nem fekteted meg és majd elveszed, akkor azt mondom ember vagy kiálltátok a próbát megérdemlitek egymást. De hogy itt bevett szokás hogy az már nagyszó ha valaki 1 évig együtt jár valakivel. Nem, nem udvarlás természtesen, szex meg minden, csak 1 évig élig egymást aztán annyi. Kérden én egy ilyen társadom milyen családi képpel rendelkezik, egyáltalán meg van e az emberekben él e normális kép a családról. Nem. Sajnos. Nem. A mai modern társadalom 90% nem alkalmas nemca házasságra a párkapcsolatra sem. És miért nem? Mert minden élményét élni akarják az emberek a házasságnak, ami sokaknak csak a szexig terjed, és felelõséget terhet vállalni kötelezettséget vállani már nem.

Persze hogy könyebb egy lányt megfektetni mint évekig udvarolni majd házasodni, na de hát az férfit kiván nem hímet, ez a külömbség

2021. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:

Amugy meg ha rágörcsölsz hogy nincs barátod tuti nem lesz, az ugy szokott lenni, váratlanúl ér majd, szerinted engem nem piszkálnak hogy 26 leszek aztán nincs nõm.? Meg nagyfater hogy mikor nõsülõk már xD

Ez van majd lesz, kitartást neked, nemtudom milyen szinten keresel párt milyen erkölcsi norma szerint, de tuti van, számodra is van, meg lesz az, légy türelmes azt kivánom.

2021. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:

#23


még mindig nem mondtál semmit

az ha én egyedül vagyok és nincs senkim, se családom se egyéb, akkor én önző vagyok, ha párt akarok keresni?


hát bajok vannak

2021. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
Milyen korosztályban keresel férfit?
2021. okt. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:

"Például hogy addig nem veszti el a szüzességét, amíg meg nem házasodik, több gyermeket akar, nem akar elválni, blablabla..

Ezek nagyon sok jóra nem vezetnek hosszútávon, mert tökéletes kapcsolat/házasság nem létezik."


de létezik, miért ne létezhetne? csak mindig tenni kell érte :) és szeretni egymást 29f

2021. okt. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!