Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen lehetetlen kereszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen lehetetlen keresztyénként párt találni? Ill egyáltalán ismerkedni is.

Figyelt kérdés
A gyüliben csak idősek vannak, társkeresőn ezzel kb kiröhögnek, munkában esélytelen. Nem az a legfőbb baj, hogy párt választani nem tudok, hanem még csak megismerni sincs lehetőség, találkozni olyannal aki szintén református, protestáns értékrend szerint képzeli el a jövőjét, családban. Ha van is ők meg kifejezetten “anyámasszony katonái”, anyuci kisfiai…. Tényleg nincs egy igazi férfi az egyházunk köreiben? Kezd kicsit csalódottá tenni… Szerintetek? Sokat várunk mi keresztyén lányok?

2021. okt. 25. 21:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:

#75


Mit jelent egyáltalán az, hogy morális? Az erkölcs több-e egyáltalán annál, hogy az agyunkban pár kémiai molekula hatást váltanak ki egymásból meg idegek elektromosságot adnak át egymásnak? Neked, mint materialista nem ennyi az erkölcs? Mi értelme így egyáltalán segíteni valakinek? Hisz csak annyi történik, hogy az agyadban reakciók mennek végbe, ezért jó érzésed van.


Meg ha morálisan nézzük mi különbség van egy ember és egy állat között? Ugyanúgy érez, mint mi, szenvedések között éli le az életét, azért hogy a végén kínok között meghaljon és a húsát fűszeresen megehesse pár ember. Az állatoknak ugyanúgy van személyiségük, ugyanúgy különböznek egymástól, ugyanúgy vannak gondjaik, örömük, érzéseik. Elmondom mi a különbség. Az, hogy egy társadalomban élünk, ami megállapodott abban, hogy az állatokat meg lehet enni a fennmaradásunk és a szórakozásunk érdekében. Akkor mért nem lehetséges, hogy abban az időben a társadalom ugyanúgy megállapodott abban, hogy a rabszolgatartás elfogadott?


És nem hasonlítom az állatokat az emberekhez, a kábítós-törvényhozós dolog, amit az ezelőtti válaszban írtam csak egy példa volt.


Az enyhébbet nem arra értettem. Arra céloztam, hogy sok ateista az Újszövetségre úgy tekint, mint az Ószövetség egy enyhébb verziójára. Tehát mintha Jézussal jött volna ugyanúgy egy törvény, ami enyhébb, mint az Mózesé. Közben korántsem erről van szó.

2021. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:

#81


Ha szerinted a rabszolgáság és emberek szenvedése morális akkor nem is kell többet mondanom.

Mellesleg szerintem ne hasonlítgasd össze egy ember és állat életét keresztényként, ha kinyitnád a biblát csodálkoznál mik vannak benne.


Nem minden állat éli kínok között az életét, hogy utána levágják. Rész-egész logikai hiba. Senki nem mondja, hogy állatokkal való bánásmód morális. Ezt csak alapnak vetted. Ez még nem azt jelenti bármivel is egyetértek amit mondasz.


2 témát akarsz összemosni aminek halványan van köze egymáshoz.

Csak azt feltételezed, hogy számunkra oké, ha egy állat szenved. Nem.

Minden érző lények a szenvedése jó ok nélkül nem morális.

Nah ezt az istened még mindig nem tudta kimondani.

És még mindig nem reflektáltál előző ponjaimra.


Mellesleg Jézus azt mondta a rabszolgának, hogy engedelmeskedjetek még a könyörtelen mesterüknek is.

2021. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:

"Arra céloztam, hogy sok ateista az Újszövetségre úgy tekint, mint az Ószövetség egy enyhébb verziójára. Tehát mintha Jézussal jött volna ugyanúgy egy törvény, ami enyhébb, mint az Mózesé. Közben korántsem erről van szó."


Ki mondta ezt?

2021. okt. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:

#82


Egyáltalán nem értetted mit mondtam.


Melyik pontokra nem reflektáltam?


#83


Ezt így konkrétan nem mondják, de azt mondják, hogy Jézus középkori, meg hogy bánik a homoszexuálisokkal, meg szenvedést okoz az embereknek azzal, hogy "terhet rak a vállukra".

2021. okt. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:

"egy végtelenül szerető istennek tudnia kellene, hogy a rabszolgaság inkább csak szenvedést okoz, de nem, istened megmondja, hogy mit ehetsz mit nem, kivel feküdhetsz le a családodon belül de a rabszolgaságra nem mer nemet mondani mert elpártolnának a hívők? :D


szánalom


mellesleg magában a hitben hinni a legbutább dolog amit hallottam"


De ha nem értem akkor mond el normálisan, csak csúsztatsz és összemosol témákat.

2021. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
0%
Hálistennek már nincs annyi beteg vallási fanatikus mint régebben.
2022. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
Nekem például van egy barátom, aki református, viszont ő nála is azt tapasztalom, hogy nem nagyon talál magának barátnőt. Ő például szerencsét próbált ilyen keresztény rapidrandi szerűségen, amelyet a táborban szerveztek, de mivel elégé visszafogott és szerény, nem sok szerencséje volt. Hát igen amit leírsz ez egy valós probléma, manapság egyre jobban sajnos visszaszorul a vallásos embereknek a száma, főleg a fiatalok körében. 26/F
2022. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:

Nem a vallásrol van szó egy egyszerü, nem alpári igénytelrn kicsapongó életet élõ siatalnsk is nagyon nehéz. Lehet itt menni elit társkeresõre ahol állízolsg mūvelt erkölcsös emberek vannak. Aztán cuki diplomás kishölgyröl aki könyvelõ jó egzisztenciával, prosti volt 7 évig. 7 évig az albérlet tulajdonosa szexért cserébe nem kért pénzt, a másik meg keresett egy eltartót egy pénzeszsákot aki pénzelte rendszeresen szexért cserébe.

Mikor kiderült mondtam neki hogy az elrjén elmondtam hogy párkapcsolatot akarok olyannal akinek van még erkölcse. Azt mondta ez nagyon gyakori a nõk nagy része csak igy kap diplomát. Mondtam neki akkor boldogan lennék kukaskocsin kukafelöntõ mint testét kukának használó diplomás.

Ennyit a diplomásoktol meg az elit rétegrõl.

2022. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:

És folytatva a sztorit csak összejöttem egy idõsebb intelligens nõvel aki renfkivül értelmes erkölcsös volt. 10. Randi után volt 1 szájrapuszi. Hát mondom akkor megtaláltam az arany tūt a szénakazalban. Aztán mondta a vallását hogy amiatt él erkölcsös életet, mondta hogy kb 10 éve JehovaTanu. Hát mondom én nem itélkezek senki felett. Ha neked ez okoz örömet teljesnek érzed magad akkor ne hagyd abba én nem mondom hogy az leszek mert. Nagy dohányos vagyok. Végül bõ félév után feleségül vettem a tanu lányt. Kicsit problémás volt mert miattam frl kellett adnia. A vallását egy idõre, mivel én ugye nem vagyok tanu. 1 év után fogadták vissza. Már 8 éve vagyunk házasok. Van ami furcsa de van amivel nagyon egyet értünk.

Pl. Ugye se karácsony se ünnepek.

Ennek kifejezettem örültem mert a mostani ünnep csak marketing fogások az agyatlan társadalomnak hogy olyan vásárolni enni inni berugni bulizni kell.

Hogy mit ünnepelnek valójában fogalmuk sincs.

Ugyhogy aki erkölcsös értékes nõt társat aki még közel 30évesen is szuz volt, na persze nem azért mert csúnya sõt kismillió udvarlója lett volna.

Szóval vallásos lányok között kell keresni, de hangsulyozom rögtön kiszürik hogy csak elcsábitani akarom vagy komolyan feleségnek szeretném.

2022. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!