Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen lehetetlen kereszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen lehetetlen keresztyénként párt találni? Ill egyáltalán ismerkedni is.

Figyelt kérdés
A gyüliben csak idősek vannak, társkeresőn ezzel kb kiröhögnek, munkában esélytelen. Nem az a legfőbb baj, hogy párt választani nem tudok, hanem még csak megismerni sincs lehetőség, találkozni olyannal aki szintén református, protestáns értékrend szerint képzeli el a jövőjét, családban. Ha van is ők meg kifejezetten “anyámasszony katonái”, anyuci kisfiai…. Tényleg nincs egy igazi férfi az egyházunk köreiben? Kezd kicsit csalódottá tenni… Szerintetek? Sokat várunk mi keresztyén lányok?

2021. okt. 25. 21:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
Az én vállalom a pénz
2021. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:

Mert egyre jobban szűkül a kör. Igaz én katolikus vagyok és 30- as férfi de a helyzet ugyanaz. Nem nagyon vannak ebben a városban hiába megyeszékhely...olyan közösségek ahol bármi alakulhatna. Baráti társaságom sincsen itt helyben csak messze, szóval semmilyen kapcsolatot nem lehet kialakítani. Ha hozzátenném a vallást is akkor meg nagyjából alá is írhatom a szingli véget.

Nem tudok abban hinni, hogy majd küld valakit nekem úgymond.

2021. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:

#33 vagyok


kedves kérdező olvasd el sorban a bibliát

és ne csak azokra a részekre hivatkozz ami jó

2021. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
Én járok templomba meg keresztény ifjúsági programokra, de nem vagyok vallási fanatikus. Ismerkedtem hívő és teljesen világi lányokkal is és őszintén szólva nem érzem azt az átütő különbséget, ami miatt ez vízválasztó lenne. Szerintem a mostani párkeresési nehézségek nagyrésze a fogyasztói társadalomra vezethető vissza, mert egyszerűen annyira felnyomja az ingerküszöbét az embereknek, hogy egyszerűen túl sok lehetőség kihull a szitán. Ha valakivel jó a kommunikáció, vannak közös céljaink és a hétköznapi életben is kompatibilisek vagyunk, akkor érdemes párkapcsolatba kezdeni, ez szerintem tudatos döntés, nem a vallás adja meg erre a választ.
2021. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
57%

A bibliát nagyon nehéz értelmezni egy avatatlan embernek. Pont olyan nehéz, mint az ókori görög-római mitológia teremtéstörténetét, vagy az asztrológiát, alkímiát, ji-kinget, tarot-t, azaz bármely archaikus gondolkodást igénylő ezoterikus tanokat.

Manapság már nem hiszem hogy sokan képesek lennének rá, de azt nem tudom, hogy a vallások vak követőinek, vagy a materialista szkeptikusoknak van rá kevesebb esélyük.

A kamukeresztény a tudatlanságtól megbénulva félelemmel átitatott értelem nélküli vak hitével takarózik, de lövése sincs arról, hogy a mitológia miért képekkel, metaforákkal, archetípusokkal operál, és hogy mit jelentenek ezek. Hisz abban, hogy a vallása által belé táplált világkép és értékrendszer tökéletes. Ez megakadályozza a gondolkodásban, mert azt hiszi, hogy neki már nincs mit megfejtenie, hiszen készen kapta a megfejtést és az biztos jó.

A materialista ember pedig semmit sem ért, ami nem egzakt, és mivel magát felsőbbrendűnek gondolja, az ősi tudás maradványait elkönyveli a régi, buta népek vallásos babonájaként, így megakadályozza saját magát abban, hogy hozzájuthasson az emberiséget legrégebb óta foglalkoztató legalapvetőbb kérdések válaszaihoz. Ő ugyan keresi a válaszokat, de így nem fogja megtalálni.

Nem tudom melyik a rosszabb... 🙄 mindkettő tragédia a maga módján.

2021. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
100%

#45

Nem gondolom felsőbbrendűnek magam, de a te istened parancsolta és szabályokat írt, hogy megverheted a rabszolgádat, ha nem hal meg 3 napon belül akkor nem a te hibád stb...


te próbálsz meg kitalálni bármit amivel meg tudod védeni a vallásod

mellesleg milyen logika szerint jó a rabszolgaság?

2021. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
42 de Te akkor nem is hiszel, csak vallásos vagy.
2021. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
46# Ezt miért nekem írtad?
2021. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:

Egyetértek #42 és #44...

Hozzátenném hogy tapasztalatom szerint az azonos vallás sem garancia semmire... mert nem a vallás határozza meg hogy valaki normális értékrenddel rendelkezik-e vagy sem...

2021. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
Nem az határozza meg csak szimplán nagyobb eséllyel merítesz jól és szopódsz be. Ez ennyire egyszerű. Nem a vakbuzgóság a lényeg, hanem a közös alap értékek.
2021. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!