Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem megy úgy a csajozás, mint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem megy úgy a csajozás, mint régen. Más is van így 30 felett, tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta mindig voltak bnőim, sőt, maguktól jöttek oda a csajok buliban/munkahelyen/buszon, úgy is, h kapcsolatban voltam, még 3-4 éve is (amivel persze nem éltem)... Aztán egy hosszú kapcsolat után szingli maradtam, és azóta totál OFF, semmi. Ennek már 3 éve. Sőt, ha próbálkozom, akkor sem jön össze semmi, csak elutasítás (buliban, random helyeken, de neten is). Most vagyok 31, sztem 26-28 éves lányok nem lennének fiatalok hozzám, de semmi....

Kinézetre semmit nem változtam, ugyanúgy nézek ki mint 10 éve. Ha 10 vagy 5 éve jó volt ez, akkor mi változhatott? A férfi-ideál változott meg ennyire?

Más is van/volt ebben a cipőben? Egyszerűen nem értem.....Nem rinyálok, csak az okokat próbálom megérteni, hogy objektíven valami konklúziót levonhassak belőle.


(Normális, kulturált válaszokat kérek, ill. aki tapasztalt már hasonlót, aki hasonló cipőben jár, nektek mik a tapasztalataitok? Kioktatást, köszönöm, nem kérek).



2022. aug. 15. 19:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
69%
Megváltoztak a dolgok, sokkal nehezebb ismerkedni, mint 5 vagy 10 éve.
2022. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
69%
A két fajta ideál viszont nagyon igaz.
2022. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
69%

Most jott ki egy cikk a Psychology Today-en:


[link]


Elso mondat!:D


(Leirom azert:

"KEY POINTS

Dating opportunities for heterosexual men are diminishing as relationship standards rise.")

2022. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
73%

Vagyis megint az inceleknek van igazuk....



38F incel

2022. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
0%
23, 24: Ez viszont jó lehet. Ha a mostani 21 évesek nem tudnak csajozni és kiesnek mindenhonnan (egyetem, munka), az én teljesítményem felértékelődhet.
2022. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

Mellesleg én nem hinném, h a nők mindenképp a pénzre vagy az egzisztenciára mennének, ugyanis a pénz és az egzisztencia csak akkor derül ki, ha már beszélgettek, elkezdtetek rendesen ismerkedni. Az első körben, a rendes beszélgetés megkezdése előtt való kioffolás részükről egész biztosan nem a pénz miatt van.


Továbbra is tartom, h az eltelt 4-5 évben a média, a divatok nyomására jelentősen megváltozott az elvárt férfi-kép, erre rátehetett a vírus, ráfüggtek a nők a netre, ahol nyilván szélesebb választékot láttak, stb..De ez csak egy feltevés. Várom továbbra is a meglátásokat, tapasztalatokat.....

2022. aug. 16. 15:14
 27/62 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem lehet, hogy "belül", a lelki világodban van a baj?

Azt írtad, hogy mióta szingli vagy, azóta OFF.

Legalábbis nekem ez a mondat ragadta meg a figyelmemet.

Nekem ebből kicsit úgy tűnik, hogy amíg kapcsolatban voltál, addig magabiztos, életvidám ember voltál, és amióta szingli vagy, ez kihat a lelki világodra, kevésbé érzed magadat jól, nem találod a helyedet, és ez kihat a megnyilvánulásaidra. Aztán lehet nincs igazam. Viszont saját bőrömön tapasztaltam:


28/N vagyok. Amikor kapcsolatban voltam, lelkileg teljesen jól voltam, buktak rám a pasik. Amióta szingli vagyok, a pasik kb. menekülnek előlem. És tudod miért? Mert szorongok, és ez érződik. Random ember is megérezte már a szorongásomat, mert nem érzem jól magamat a bőrömben és nem találom a helyemet a világban.

2022. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
27: köszi a választ. De, a szakítás utáni első 2 évben ez teljesen így volt, én magam is éreztem saját magamon. Nem is vártam el senkitől, h vonzónak találjon, mert én is képben voltam ezzel. Viszont ebből kijöttem szerencsére, legalább jó fél éve, háromnegyed éve. Azóta teljesen nyitott vagyok, de mégsincs változás. Esetleg még azzal vigasztalom magam, hogy ez csak az első 2 év utóhatása, és talán vmi mégis érződik, vmi kevés negatív maradvány, amit én már nem érzek, de mások még egy kicsit igen. Talán ez lenne a legjobb forgatókönyv....
2022. aug. 16. 15:41
 29/62 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az oldalon nem fogsz túl sok új ötlettel találkozni. Nagyjából ugyanaz a 3 fajta válasz jön mindig:


1. A gond a párkapcsolati piac, a nők elvárása nőtt meg (bár az utcán továbbra is ott sétál pár nyomorult férfi jó csajjal)

2. A gond, hogy a nők ennyi idősen már elkeltek (bár egész életedben az ment mindenhol, hogy a 30+ szingli férfi menő, a házasság meg elavult social construct)

3. A gond egyedül a te személyiséged, más dolog nem játszik közre (bár mielőtt megmutathatnád a személyiségedet, ghostolnak a nők, vagy eleve jobbra se húznak/figyelmen kívül hagynak)


Emiatt volt jó az incel discord, amíg ki nem tiltottak onnan (igen, még nekik se kellek). Ott legalább láttam pár új valakinek működő ötletet, mint például a femboynak öltözés, vagy a harmadik világbeli túra.

2022. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

29-es. köszi neked is. röviden reagálok:


1.: Sok igen előnytelen, ugyanakkor igénytelen külsejű, valamint rossz egzisztenciájú férfit látok én is egész csinos nőkkel. Tehát szerintem a nők közel sem akkora hányada pénzéhes, amennyit annak gondolnak a férfiak. (A leírt férfiak nem csak szerintem előnytelen külsejűek, létezik egy bizonyos szintű objektivitás azért, és az alapján - pl. 30 évesen kinéz 50-nek, 30 kg, szakadt melós gatya, stb.. Ismét nem lenézésből, csak objektíve.). Ezek valószínűleg vagy még régebben szerezték a nőt, vagy egyéb tényezők játszottak bele abba, hogy most együtt vannak (könnyű megismerkedés rokonság, haverok által, belül valóban jó emberek, és ez felülírja a többi hátrányosságot, stb.).

2.: Ez jelentős részben tényleg igaz. A legtöbb csinos nő bizony 25-30 között végleg elkel. Ugyanakkor az is igaz, hogy a csapból is az folyt mindig is, hogy egy férfi 30 felett könyebben csajozhat, az a legjobb kor, stb.. Hát, nem ezt tapasztalom....

3.: Ezzel egyetértek, bár a netes ismerkedést nagyon hamar kukáztam, mert akkora a konkurencia, hogy lehetetlen kitűnni ott, még vidéken is, kis faluban is (faluhelyen is felmész 1-1 ilyen appra és alsó hangon60-70 férfira jut 5-10 nő, városokban, nagyvárosokban ez az arány még sokkal roszabb).


Mindezek ellenére nem tartom szerencsésnek ideológiát faragni a puszta ínségből (incel, mgtow, stb.). Bár ismerem ezeket, és némelyiknek van alapja, alapvetően nem konstruktív ideológiák, mert lelki békét sem eredményeznek.

2022. aug. 16. 16:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!