Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem megy úgy a csajozás, mint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem megy úgy a csajozás, mint régen. Más is van így 30 felett, tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés

18 éves korom óta mindig voltak bnőim, sőt, maguktól jöttek oda a csajok buliban/munkahelyen/buszon, úgy is, h kapcsolatban voltam, még 3-4 éve is (amivel persze nem éltem)... Aztán egy hosszú kapcsolat után szingli maradtam, és azóta totál OFF, semmi. Ennek már 3 éve. Sőt, ha próbálkozom, akkor sem jön össze semmi, csak elutasítás (buliban, random helyeken, de neten is). Most vagyok 31, sztem 26-28 éves lányok nem lennének fiatalok hozzám, de semmi....

Kinézetre semmit nem változtam, ugyanúgy nézek ki mint 10 éve. Ha 10 vagy 5 éve jó volt ez, akkor mi változhatott? A férfi-ideál változott meg ennyire?

Más is van/volt ebben a cipőben? Egyszerűen nem értem.....Nem rinyálok, csak az okokat próbálom megérteni, hogy objektíven valami konklúziót levonhassak belőle.


(Normális, kulturált válaszokat kérek, ill. aki tapasztalt már hasonlót, aki hasonló cipőben jár, nektek mik a tapasztalataitok? Kioktatást, köszönöm, nem kérek).



2022. aug. 15. 19:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
75%

Az utolsó mondat nagyon igaz. Én 2020 nyarán találkoztam először a manoszférával. Először a redpill és mgtow tartalmakkal kezdtem, aztán mentem tovább a blackpill/incel tartalmak felé 2021 -ben. Utána 2022 -re abszolút doomer lettem és kb elment az életkedvem (leheg depressziós voltam, bár valószínüleg hivatalosan nem).


Most itt vagyok azzal a problémával, hogy a fejlődésemből elvett a manoszféra kb 1.5 évet (az első redpilles félév megdobott), amit be kell pótolni, vagy kondiban vissza kell hozni.


Az ilyen ideológiák szerintem akkor lennének jók, ha ténylegesen lenne belőlük valami, például egy érdekvédelmi szervezet férfiaknak, vagy akár politikai mozgalom. Enélkül viszont tényleg időpocsékolásnak érzem az egészet, leszámítva a redpill korszakomat, ami tényleg megdobott motivációban, viszont már nem tudok hinni benne.

2022. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
27-nek még annyit: létező jelenség, hogy amikor van valakid, akkor másoknak is kellenél. Ha nincs senkid, akkor meg azoknak sem tetszel hirtelen, akiknek korábban igen. De ez sztem főleg férfiakon érződik. Egy nőn ezt kevésbé venni észre, legalábbis én sosem éreztem ezt nőkön, de ha mégis, ez nem volt akadálya az ismerkedésnek, mert nőknél ez inkább aranyos, míg férfiaknál viszont kimondottan szánalmas.
2022. aug. 16. 16:19
 33/62 A kérdező kommentje:
31: az a helyzet, hogy bármennyire neheztel az ember a másik nemre (főleg egy szakítás után), nem tekinthetünk akkor sem ellenségként rájuk (egyrészt mert önmagában is ostobaság, másrészt, úgyis találkozol nőkkel a munkahelyen, boltban, stb., és nem szerencsés ez az alapállás, mert a normális élet is ellehetetlenül kb így). Én már túl vagyok ezen a neheztelésen, nincs értelme (azon felül közhely, de bizony nőből sem mindegyik egyforma, ahogy a férfiak sem egyformák). Az a probléma ezekkel a redpilles ideológiákkal, hogy 1. végtelenül keserűvé tesznek, és így a baráti köröd is el fog veszni meg kb kattant figura leszel, olyan igazi utcán kószáló injekciós 2. túlzottan általánosít, ami otromba hülyeség, ugyanúgy, ahogy nem mindegyik férfi egy ütő-verő kan-állat, a nők sem ugyanolyanok 3. a rossz kapcsolatoknak a jó kapcsolat az ellentéte, nem az, hogy akkor "megátkozok minden embert, minden nőt", és ezt nem mutatja fel megoldásként a redpill-téma, csak az olyan szintű bojkottot, ami végül téged is károsítani fog, akkor is, ha egyedül vagy nő nélkül 4. ahogy írtad, semmilyen konstruktív közösségi alapot nem teremt, megoldást nem ad.....Egy férfinak 4 út van, ha újra fel akarja építeni magát: 1. Csajozik agyba-főbe (de ezt nem ajánlom, csak elodázza a szembenézést, önismeretet, nem oldja meg a kérdéseket, csak időleges helyi érzéstelenítés ez, bár felejteni jó lehet) 2. A karrierjére fókuszál, ott próbál sikeres lenni (ez a leghasznosabb) 3. Elmélyül egy vallásban, ideológiában (nem redpillben), eszmében, stílusban, szubkultban, hobbiban, bármiben, ami leköti és közösséget ad 4. Elkezd edzeni, valamit sportolni. Több projekt is futhat egyszerre egymás mellett. Ezek az én tapasztalataim.
2022. aug. 16. 16:30
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

#17 vagyok és a fentebbi, 2. ponthoz lenne egy meglátásom (szubjektív):


Megnéztem Facén gyorsan: a kb. 300 fő, 25-35 éves nő ismerősökből 6-nak nincs párja:


1. anorexiás, 30 éves

2. 31 éves, sose volt párkapcsolata, mindig szerető volt (mentális defekt)

3. távoli kisvárosban orvos (biztos nincs ott megfelelő hapsi, jó egzisztenciájú férfi pedig nem költözne oda)

4. 32 éves, nagyon csinos, művelt csaj, de egy rosszabb napján a 35 éves Brad Pittet is lazán lepattintaná... Fesztiválon is 5 percenként mentek oda hozzá, mind lepattant.

5. 34 éves, egyedülálló anya

6. a legutóbbi exem (állítólag még nem talált, de erre nem vennék mérget)


A maradék kb. 290 mind foglalt... És ismétlem, az elmúlt 6 évben (fél év szünettel) én is az voltam.

Pár hónapja megcsalás miatt (a nő volt a ludas) kerültem a piacra és a fenti helyzet fogadott.


P.s.: Tinderen is kb. ez a helyzet. 365ezer lakosú körben keresek, ebből kb. 400fő 25-33 éves van fent (vagyis szinte senki). Ezek fele nálam társadalmilag elfogadhatatlanul mélyen van (putrisok, vagy tetovált iszákos prolik), a maradék 200-nál pedig azok a kategóriák vannak, mint a Facebookos példánál írtam, annyi módosítással, hogy anorexiás helyett gusztustalanul dagadtak. Vagyis a szép, műveltből van kb. 35 fő, ebből 28-cal match, beszélgetés, 6-tal randi is volt most nyáron, de sajna nem lett siker.


És most itt vagyok, hogy nyár vége, ismerősi körből semmi (pedig már olyan esküvőre is mentem, ahol életemben 2x találkoztam az ifjú párral és 1 db szingli csaj volt ott, de arról is kiderült, hogy már épp alakul valakivel a dolog).

Ja, fesztiválon is voltam 1 napot (mert többi nap meló volt): rögtön az elején magától(!) jön egy lány, aki pár évfolyammal alattam járt egyetemen, abszolút top nőnek számít. Végig együtt buliztunk, aztán másnap (és később) már nem ér rá találkozni (WTF; legalább jól elb.szta azt az egy alkalmam is az ismerkedésre).


Tinder kipörgetve.


Még az maradt, hogy felcsapok "öreg" creepy-needy guynak, hogy random elkezdek mindenhol leszólogatni csajokat, de a megmaradt méltóságom miatt inkább a szeppuku az esélyesebb...


34F

2022. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
42%

27-es vagyok.


Nem vagyok pszichológus (bár jó érzékem van hozzá mások szerint), viszont én így látom:

amikor kapcsolatban vagy, akkor ad az tudatalatt egy biztonságérzetet szinte minden embernek, illetve egy megszokásérzést (most szerelemtől függetlenül írom). És ez kihat az emberre, persze, hogy kelendőbb, hiszen azt látják, hogy egész, boldog, és magabiztos, stabil.


Amikor valaki szingli, és akár sokat csalódik, akkor kezdődik a spekulálás, hogy velem van-e a baj, mi lehet a gond, valami nem oké, miért nem, miért így, miért úgy. Szerintem ez mindenképpen kisugárzik.


Meg még annyi mindnetől függ...ha most nem jön össze, szerintem az önvizsgálaton meg önfejlesztésen kívül ne nagyon törd magadat. Sablon, de jön, ha jönnie kell.


A többi válaszadónak: szerintem teljesen felesleges energiát ölni abba, hogy milyen statisztika alapján mennyi szingli nő, pasi, stb van, attól még nem lesz valaki közelebb a párkapcsolathoz. Ez a baj a mai világban, hogy mindent felszínesen nézünk, mindent számszerüsítünk, mindent fogalmakba sorolunk, stb, ahelyett, hogy egyszerűen élnénk.


Kérdező, még egy utolsó gondolat:

én 3 éve szingli vagyok, és nekem sem jönnek össze a pasik. A PASIK UTASÍTANAK EL. Talira hívnak, majd mikor mondok egy napot lelépnek.

És nem vagyok csúnya lány. Sőt. Random idegenek szoktak oda jönni, hogy gyönyörű vagyok, tanárok is mondták rám a suliban, ismerősök is. Szóval biztos, hogy a kisugárzásom/lelkem a ludas jelenleg. Nem agyalok rajta, élek. Ha jön valaki jön, ha nem akkor ott a 6 macskám, együtt öregszünk.

2022. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:

34: sztem a tindert nyugodtan lehet hanyagolni (eleve én 1-2 fényképről nem tudom megmondani, h milyen a nő, élőben ott a kémia, meg eleve h 3D-ben látod az embert; ezt 100 fénykép sem pótolja. Élőben lehet, hogy olyanhoz is vonzódsz, akihez csak kép alapján biztosan nem).

Amúgy jól leírtad, hogy mik az arányok.

Egyre inkább azt gondolom néha, hogy aki lemarad, az kimarad. Aki férfiként nem tudott kb. 30 éves koráig végleg megfogni egy nőt, az már nem is fog...vagy olyan súlyos kompromisszumokat kell kötnie, amivel saját maga erősen csorbul (én sem jönnék össze olyan lányokkal, akik unintelligensek, függetlenül a kinézettől és a társadalmi helyzettől)

2022. aug. 16. 17:20
 37/62 A kérdező kommentje:

"Ez a baj a mai világban, hogy mindent felszínesen nézünk" - ez alapvető igazság. Jó dolog a statisztika, a számok, de azok felett is van valami, ami nem leírható, nem erőltethető bele.


"A PASIK UTASÍTANAK EL. Talira hívnak, majd mikor mondok egy napot lelépnek."- ez sima gerinctelenség. Valahogy nem is értem. Ha már elhívok valakit, akkor nem lépek vissza, akkor sem, ha esetleg nincs kedvem már, mert én kezdtem, és 1 esélyt megérdemelne a dolog...de hát nem mindenki ilyen ezek szerint.


"És nem vagyok csúnya lány. Sőt. Random idegenek szoktak oda jönni, hogy gyönyörű vagyok, tanárok is mondták rám a suliban, ismerősök is."


Én sem tartottam magam sosem rossz kiállásúnak, rosszarcúnak stb (bár ez ellentétének sem). Viszont az elmúlt évek elutasításai folytán ez a kép magamról lassan kezd megváltozni bennem....


"Szóval biztos, hogy a kisugárzásom/lelkem a ludas jelenleg. Nem agyalok rajta, élek." - Ennél jobbat jelenleg nem tudsz (nem tudunk) tenni, bár kicsit nehéz az embernek a saját relatív párkapcsolati értéktelenségének tudatában pozitívnak lennie, de hát ha nincs más. Mondják, hogy ne görcsölj, ne akard - és akkor jön. Hát, ez 20-on évesen így volt. Most már ez sem működik.

2022. aug. 16. 17:31
 38/62 anonim ***** válasza:
75%

"Ha jön valaki jön, ha nem akkor ott a 6 macskám, együtt öregszünk"



Nekem is 6 van....



38F incel

2022. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:

Nekem csak 1 kutya xD


De ettől a megöregedés dologtól annyira nem tartok mondjuk. Az én gerenációmban rengeteg a 30 feletti szintén szingli férfi (köztük olyan is, akinek még soha nem volt senkije). Széles baráti köröm van, olyanok is, akikről kb 80%-ban megsaccolom h 70 évesen is egyedülálló lesz, tehát ha rosszul alakulna végleg valami, biztos vagyok benne, hogy nem maradnék haver nélkül.


Viszont a világ összes barátja, haverja, cimbije sem ugyanaz, mint egy nővel való szerelem. Össze sem mérhető.

2022. aug. 16. 18:28
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként így úrja végigolvasva a válaszokat, tényleg 32 évesen instakirálynő, 34 évesen meg semmi? Azért ez így elég kemény váltás, ráadásul ennyi embernél. Late húszonévesként ugyanebben az időszakban nekem is hasonló volt a tapasztalatom, csak én inkább low end nők -> semmi.


Nem a 32 -> 34 lesz a gond, hanem inkább a 2020 -> 2022.

2022. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!