Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban lenézik a fizikai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban lenézik a fizikai munkás férfiakat a nők?

Figyelt kérdés

Már néhány helyen hallottam erről a dologról. Egy kicsit megrémít ez, mert én is melós vagyok, nincsenek diplomáim(még).


18/F


2018. aug. 7. 15:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
75%

Egy dolog miatt nem szívesen élnék munkással, nem akarom egész életemben ezt hallgatni: a diploma csak egy papír, az nem ér semmit, mindenki meg tudja szerezni, az irodában csak a papírokat tologatják, én fizikai munkával is többet keresek, mint sok irodista, stb. Pont az itteni válaszokban is ezeket szajkózzák.


A jó szakembereket nagyra becsülöm, a diploma valóban nem mindig ad tudást, műveltséget, de a fene akar olyannal együtt lenni, aki mindig mást szid, hibáztat, lenéz. A legjobb példa erre a kamionsofőrök nagy része, akik ugye jól keresnek, ezáltal szörnyen beképzeltek, és mindenki hülye, aki az irodában 2-3 nyelvtudással szervezi nekik a munkát.

2018. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
83%

Minden esetre aki egy sötét paraszt, az egy diplomával is sötét paraszt, aki még normális, az az diploma nélkül is. Kár ezen többet vitatkozni, mert már kezd olyan szagú lenni ez az egész, hogy "nem bánom, hogy egy büdös bunkó módjára nyomulsz, de akkor legalább egy diplomád legyen, mert van nekem is."

32/f

2018. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
23%

Simán lenézik. Mert szerintük magától értetődő, hogy a diplomával műveltséget is osztogatnak. Az egyetemi éveim alatt még akkora tapló, bugris, alkoholista, szélhámos alakokkal sem találkoztam előtte soha, mint akkor. Fel is tettem magamnak a kérdést, mondom ezeknek pár éven belül diplomájuk lesz?

Jut eszembe, diplomásként munkahelyen az egyik hegesztő munkatárssal találtunk közös hobbit és hétvégente be is vettük a kis haveri csapatunkba. Egyébként a baráti körünkben is full vegyes a felhozatal, van 20 éves fősulis, van 30 éves projektmenedzser, van 40 éves futár stb.

Na látjátok, ebben különbözünk mi, férfiak a nőktől és pont emiatt kerülöm a mélyen erkölcsös, mélyen művelt egyetemet végzett nőket. Butábbak, mint a föld.

2018. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
64%
Habár nem vagyok fizikai munkás, diplomát nem szereztem - az egyetem alatt elindítottam egy saját vállalkozást, és aztán abba is hagytam, mert nagyobb perspektívát láttam benne, mint amit tanultam. Azóta is ebből élek, köszönöm, nagyon jól, és soha nem éreztem, hogy ez bármiféle problémát okozna nekem, vagy bárki lenézne emiatt.
2018. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
85%

Van diplomám, dolgoztam én is fizikai melót, amikor úgy alakult, de a diplomás szakmámban akartam elhelyezkedni, ezen a területen tovább is képzem magam, van cég, ahova kell a papír, mert besorolás van, és van cég, ahova nem, amikor 18 évesen a továbbtanuláson gondolkodtam, nem láttam előre, hogy milyen céghez fogok kerülni, lediplomáztam, nincs útban, most olyan cégnél dolgozom, ahol nem számít, de ha bármikor olyan céghez kerülök, ahol igen, legalább megvan, és nem bukok el ezen.

Soha nem néztem le a fizikai melóst csak azért, mert fizikai melós, és nem tartom többre a diplomást sem. Amikor irodában dolgoztam és le kellett menni a gyártásra, akkor sem volt probléma a kollégákkal szót érteni, nem volt utálkozás egyik részről sem.

Viszont soha nem jönnék össze olyannal, aki zsigerből leszólja a diplomásokat, és elkezdi ecsetelgetni, hogy a munkás mennyivel több, úgy, hogy egyébként engem nem is ismer, hogy milyen ember vagyok. Nem gondolom, hogy szégyellnem kéne azt, hogy diplomás vagyok, és senkivel sem fogom együtt utálni a diplomásokat.

2018. aug. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
54%

9.Azért a hozzászólásodban van némi ellentmondás.Nem nézed le,de "nem akarom,hogy a gépolajos körmével nyúljon hozzám".Megsúgom,hogy egy ideje létezik már körömkefe és ultraderm.

A fizikai munkások között se bunkó mindenki.Nem azt kell alapnak venni,hogy az építkezésen a románok és az alkoholisták utánad ordibálnak.

Én gépésztechnikus vagyok,ipari gépeket programozok,beállítok,gyártok velük.Volt olyan kollégám aki gépészmérnökként dolgozott mellettem.Nem a diploma teszi az embert és nem is az szabja meg,hogy ki hol fog gürizni.

2018. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 he84 ***** válasza:
43%
Én biztosan nem nézem le az ilyen férfiakat. Csakis akkor van baj, ha valami komoly illegális, fekete munkát végez.
2018. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
55%

Diplomás nő vagyok (közgazdász), és nem mai csirke.

Megsúgok valamit: A diploma maximum a 80-as évek végéig, 90-es évek elejéig (kb. 95-ig) jelentett úgymond "szűrőt". Azt is megmondom, miért: A mostani továbbtanulók egy ötöde (!!) tanulhatott akkor tovább. (Számviteli főiskola, ma gazdaságinak mondják, 3 volt az országban összesen, például).

Akkor nagyon, de nagyon jó érettségit kellett produkálni ahhoz, és nagyon jó felvételit, hogy bejusson egyáltalán az ember. Akkor tényleg a krémje jutott be (még egy ma szarnak mondott könnyűipari műszaki főiskolára is).

Aztán jött az 1998-2002. közötti kormány szlogenje, tanulhasson tovább ötször ennyi fiatal. Meg is lett az eredménye. 2001-2002-ben alsó limit nélkül be lehetett jutni bárhova (persze a jobb helyek ugye elve feltöltődtek a legjobbakkal, de pl. az említett műszaki főiskolára az érettségin megbukottak is bejutottak, nem volt alsó ponthatár). Persze, bent is kellett tartani a h...éket, mert különben nem volt fejkvóta,szóval az sem volt megoldás, hogy majd az első zh után észbe kapnak. (Járt oda rokonom, onnan tudom, első fokú egyismeretlenes egyenletet nem tudott megoldani.)

Aztán jött a kredit rendszer, jól odab...szott a színvonalnak még, és jöttek a fizetős lehetőségek.

Ma már a diploma nem szűr tárgyi tudásra, általános műveltségre, intelligenciára, kár rá felvágni.

2018. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
10%
Én lenézem a diplomást is meg a munkást is,számomra az az ügyes életrevaló ember aki nem csicska alkalmazott, hanem vállalkozó, főnök ,cégtulaj,legyen akár kis cége akár nagy. Nekem ilyen ismerőseim vannak és köztük van bőven sok kevésbé iskolázott is ,mégis sokkal jobban keresnek és életrevalóbbak mint a legtöbb diplomás.Maguk oldják meg a dolgaikat, ők alkalmaznak másokat és ők dirigálnak,ez itt a lényeg.
2018. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
43%

Diplomás férfi vagyok, de én összejönnék nem diplomás nővel.

Manapság annyira érvényes a "felsőoktatás mindenkié", hogy ez egyáltalán nem jelent semmit.

Jól írja az előző, vegyük pl. a közgazdászokat, volt régen a marx meg a pszf, aki bejutott, az tényleg penge volt. De manapság már minden sarkon van valami kamufőiskola, ahol lehet menedzsmentet tanulni.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy az ilyeneken végzett nők a leghangosabbak, hogy nekik nem kéne olajos kezű férfi :D

Aki meg nem érti, hogy miért akar ennyi férfi diplomás nővel összejönni: nézd meg, hogy egy gyenge érettségi után mennyi férfi megy szakmát tanulni, és mennyi nő erőszakolja rá magát valami költségtérítéses kamuképzésre. Lassan nincs diploma nélküli nő. Na ezért tetszik meg a többségnek lassan csak diplomás nő.

2018. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!