Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a hűtlen,2 gyerekkel.Mire számíthatok?!

Figyelt kérdés

13 év után 2 gyerekkel (7-12 évessek) vége a házasságomnak !

Én vagyok a hűtlen fél,nem szépíteni,de hogy idáig jutottunk,nem csak az én hibám.

Mostanra az elhatározás is megszületett, elvàlunk! A szeretőm a párom lett,és hogy ez kibontakozhasson úgy ďöntottem,nem várom meg hogy kimondják a válás,elköltözöm albérletbe a gyerekekkel.(a válást a férjem adta be)

Ő szeretne vissza kapni minket,de én már döntöttem!Ő azt is felajánlotta,maradjunk mi a közös otthonunkba,de én nemet mondtam!

A kérdésem a következő lenne.A házon közös hitel van,amit nem tudok fizetni jelen helyzetbe.Már hónapok óta ő fizeti az egészet.

Ha ez így megy,nagyon sokkal fogok tartozni neki.Ezt a későbbiekben a vagyon megosztasnal,vissza tudja rám hárítani?!Ha ő fizetné 6-12 hónapig is akár amíg válást kimondják,akkor már nem 50-50%?!És ha a gyerekek velem vannak,nekem többet ítél a bíróság arányaiban?!



2021. jan. 2. 21:00
 111/164 anonim ***** válasza:
33%
110, persze, de vannak itt olya. mocskolódó hozzászolasok, hogy én is elsirom magam a kérdező helyett, ahol segíteni sem akarnak, cdak minősítenek h minek szült, miert nem dolgozik, miert van szeretője
2021. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/164 A kérdező kommentje:

#110 minden szavakba belekotnek! 😪 ezért nem reagálok már!


Koszonom az utolsó hozzaszoloknak!!!!

2021. jan. 4. 10:13
 113/164 anonim ***** válasza:
39%
kitartást kérdező, ne foglalkozz velük. lehet hogy nekik sokkal nagyobb csontvázak vannak a szekrényben, csak éppen itt a tiéd lett kiterítve.
2021. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/164 anonim ***** válasza:
Hát én pont nem kötöttem beléd, én még az elején megkérdeztem normálisan hogy miért akarod hogy továbbra is közöd legyen a házhoz erre te annyit mondtál hogy a gyerekek miatt. Aminek se füle se farka ahogy fentebb kifejtettuk. Arra meg nem reagáltál. Persze hogy támadnak.
2021. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/164 A kérdező kommentje:

#113 Igaz!De ezt úgysem fogják beismerni!Én nem akartam magyarázkodni az elején,csak kérdést tettem fel. 😪


#114 Ne haragudj ha nem válaszoltam,mindenre valóban nem.De próbáltam követni!

Miert akarom a házam felét a gyerekek miatt?!!

Ez talán nem lehet kérdés!

Van egy házunk amit ketten vettünk,még a második gyerek születési előtt.Akkor még minden szép volt.Legalabbis nem tudtam,hogy közbe közbe csal!

Azt gondolom egy válás esetén,eladók a házat,kifizetjuk a hitelt,és a maradékot elosszuk, hogy a gyerekeknek ne kelljen továbbra se nélkülözni!

Hisz nem úgy érdekelt a dolog,hogy a gyerekek az apjuknal,én meg követelem a ház felét a gyerekek elől...!

Arra irányuló kérdésem,hogy több e a rész,ha velem vannak,annak szólt,hogy egy ismerős,ezt próbálta épületei bennem.Ezert kérdeztem meg!

A hitelt valóban nem tudom most odaadás,de ez átmeneti.Azert kérdeztem,ez a későbbiekben mit fog maga után vonni!

Lehet néha nem fogalmaztam egyértelműen,örülök,ha egyáltalán tudok fogalmazni,annyi minden van a fejemben!

Ha valakinek ezzel megsertettem,hogy valók,hogy van új ember az életembe,hogy jelenleg vannak kérdéseim,azoktól elnézést kérek!

2021. jan. 4. 11:23
 116/164 anonim ***** válasza:
74%
Hát számomra nem úgy volt egyértelmű hogy eladjatok a házat hanem hogy a férjed marad ott te meg albérletben és ennyi. Nem, nem egyértelmű hogy miért akarod a gyerekeid miatt. Mert 1.ha az apjuk marad abban a házban és kifizeti a reszedet azt a házat akkor is a gyerekeid öröklik. 2.ha eladjatok és az apjuk vesz egy másikat azt is a gyerekeid öröklik. Neked abból a hazbol annyi jár amennyit a külön költözés elottig befizettel. Ha eladjatok, ha nem neked csak ez a rész jár, a költözés óta beadott lovebol nem.
2021. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/164 anonim ***** válasza:
17%
Ugye azért világos, hogy ezek a TE DÖNTÉSEID eredményei! Ha nincs olyan munkád, nincs olyan alapod, hogy akár egyedül (vagy családi segítséggel) ellásd a két gyerekedet, akkor miért kellett kettő? Miért költöztél el, ha tudtad, hogy nem fogod tudni fizetni a részleteket? Attól még élhettetek volna egy fedél alatt, hogy nem vagytok együtt és így anyagilag nem hoztad volna lehetetlen helyzetbe a férjedet. Nem úgy korrekt, hogy először az ember lezárja a házasságát és utána vált a kanjára? Vagy ilyen példát szeretnél mutatni a gyerekeidnek? Minden nehézséged abból fakad, hogy nem terveztél és nem vetted figyelembe, mi lenne egyenes. Azt akartad, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon, aztán szépen benézted :D Na ez a karma!
2021. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/164 anonim ***** válasza:
52%
Úgy van, ahogy a 116-os írja. Utólag mosakodsz! A ház miatt nem kell aggódni, hiszen úgyis a gyerekeid öröklik! Eddig az volt a mese, hogy miattuk akarod. Tessék, megnyugodhatsz, az övék lesz. Nem lehet, hogy inkább a kandúrkáddal szeretnél egy kis szerelmi fészket vagy a pénzből vele hemperegni, ahogy eddig?
2021. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/164 A kérdező kommentje:

116 azt értem,hogy amit azóta nem fizetek az nem,de a háznak nem annyi az értéke,mint a hitelek volt halló!

És igenis ami nekem járna a házból,abból él tudnak indulni egy másik lasas vásárlására,amit szintén a gyerekek orokolnek,és nem az albérletet fizetem,hanem a sajátunkat!

De ismét mondom,nem váltam még,minden fele kérdés eszembe jut.minden lehetőség!

2021. jan. 4. 11:39
 120/164 anonim ***** válasza:
52%

Hát írásképed alapján jobb lenne, ha a gyerekeid intéznék az ügyeidet :D Azt írtad, a házatok 10-15 milliót ér. Annak legfeljebb a fele a téd jelen esetben, legyünk jóindulatúak: 7,5 millió forint. Irományaid alapján nincs kifizetve, szóval az a 7,5 millió nagyon nem annyi, ugyanis ha most eladnátok, először ki kellene fizetni a bankot, ami még büntetőkamatot is rátok rakna az előre fizetés miatt. Segítek, mert ostoba vagy: abban a hitelszerződésben van ez, amit aláírtatok. Szóval ebből a max! 7,5 millió Ft- banki kifizetés összegből szeretnél új életet kezdeni :D :D :D


Figyelj, nem úgy lett volna logikus, ahogyan leírtam korábban: alapok megteremtése UTÁN gyereket vállalni? Akkor most nem lenne ez a fillrbszás, nem lennél kiszolgáltatva. Jó munkád van? Jó fizetésed? Mert ha egyedül akarsz ingatlant venni, nagy szükséged lesz rá. Az új ingatlan 40 százaléka a saját, erre adnak hitelt NAGYON JÓ nettó (!) fizetés mellett :D Nyuszifül, fogalmad sincs a hitelezésről. Ne bújj a gyerekek mögé, kiderült, hogy semmilyen kár nem éri őket, ha az ingatlan az apjuknál marad. Ugye sejted, hogy egyedül nem biztos, hogy hitelképes leszel? Vagy majd az új kanoddal közösen vesztek fel hitelt?

2021. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!