Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 14 éves vvagyok 52 kg és 157...

14 éves vvagyok 52 kg és 157 cm és le szerretnék fogyni hasbol mit tegyek? és sok édeséget eszekk

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 13:24
1 2 3
 11/30 Leveltetu ***** válasza:
a valasz egyszeru....kapcsold ki a szamitogepet, feszbukot stb, a telefonodat csereld le egy nokia 3210-re es mars ki a szabadba. Kepzeld egy ido utan csodakat fog muvelni veled a mozgas...a kerdesedbol csak az derul ki hogy irto lusta vagy illetve rohadt sok cukrot eszel..
2013. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Kilari88 válasza:
nem számítasz kövérnek ha 14 évesen 52kg vagy :))
2013. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:

Szia!

Én nem vagyok sem kövér, sem túlsúlyos, ahogy Te sem. Az ember mindig lát magán valamit, ami nem tetszik. Ez így van rendjén, mert ha tökéletesnek látnánk magunkat, akkor nem akarnánk fejlődni és előbbre jutni. Értem ezt bármire, nem csak külsőre. Ne foglalkozz azzal, ha azt mondják, nincs is rajtad súlyfelesleg. Persze azért ezt Te is tudod, csak kicsit szeretnél alakítani magadon. Az első és legfontosabb, hogy magadnak és saját elvárásaidnak megfelelj.

Ennyi idős korban persze nem ajánlott a fogyókúra vagy koplalás és nincs is rá szükséged. Inkább úgy fogalmaznék, hogy táplálkozz egészségesebben.

Délelőtt a suliban bedobsz 3 szenyót és egy csokit? Na és, akkor még belefér és kell is az energia. A délutáni és esti kajálásokra figyelj jobban oda. Semmi cukor vagy édesség. Mellőzd a szénhidrátot is (liszt, kenyér, tészta...stb) inkább csak fehérjét fogyassz. ( csirke, csirkemell-sonka, túró, tojás, hal-persze nem olajos-...stb) Ezeknek utána tudsz nézni a neten.

Elég annyi is, ha este kevesebbet eszel, mint eddig.

De ennyi nem elég ám!!! Még nem találkoztam olyan emberrel, aki fogy pl 3-5 kilót és pont onnét, ahonnét akarja.


MOZGÁS! Itt a kulcs!

Hasizom gyakorlatot írtál, hogy használ-e. Benne is van a nevében: hasIZOM, tehát nem elsősorban zsírégető, bár nagyon hasznos lehet a Te esetedben is. De ezt-véleményem szerint- ki kellene egészítened egy zsírégető mozgással(kardio). Erre a legjobb a futás. Legjobb zsírégető és még ingyen is van. Vagy pl. ugrálókötelezés. A lényeg, hogy folyamatosan azonos intenzítással végezd. Pulzus számon van a hangsúly. Ennek is utána tudsz nézni a neten.


Ennyi lenne a válaszom.

Nem vagyok sem személyi edző, sem dietetikus. Ezek a saját tapasztalataim. De ha valaki ezekkel nem ért egyet, vagy hibás infókat adtam volna, nyugodtan cáfoljon meg, mert másoktól tanulni nem szégyen.


Sok sikert! :)

2013. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

14évesen.. fogsz még nőlni, így az a felesleg e is fog tűnni.

Felülés... teljesen fölösleges.. ha elolvasnátok egy normális oldalt, ami ilyenekkel foglalkozik, akkor sokan megdöbbennének. A hasprés egy deka zsírt nem fog leolvasztani a hasadról.. ha napi 1000db ot csinálsz belőle. Ugyanis NINCS helyi zsírégetés!!!


Táplálkozz rendesen és sportolj.

Ha nem lesz zsír a hasadon, előbújnak a kockáid. Na AKKOR kezd el hasprést csinálni, hogy szép formás legyen. :)

2013. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
* ha napi 1000db is csinálsz, akkor se, (lemaradt.)
2013. márc. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Mrs.White válasza:
Mozogj, 14 évesen ez a legjobb módszer az alakformálásra. Néha jó az édesség, de nem kell túlzásba esni, mondjuk ha eddig egy tábla csokit ettél meg egy hét alatt, akkor azt most minimum két hónap alatt edd meg... :D Egyébként az előttem szólókhoz csatlakoznék, sok víz fogyasztás, és mellőzd a kenyeret.
2013. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
Nincs képed a hasadról?
2013. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:

Szia!

13. válaszoló vagyok, egy kis helyreigazítás az előző "levelemhez".Aerob és Kardio edzés. Nem az én írásom, találtam.


"....Mielőtt bármit is írnék, szeretném letisztázni a két fogalom jelentését, mert sokan nem tudják mi a különbség a két edzés között! Így sokszor rosszkor, és rosszul végzik ezeket a gyakorlatokat, így a várt hatás is elmarad...


Aerob edzés: Olyan monoton /egytempójú/ folyamatos /megállás nélküli/ mozgásforma, amit kb. 120-140-es pulzusszám között kell végezni! Célja a zsírégetés! A zsírégetés lassú folyamat, amihez a szervezetnek nagy mennyiségű oxigénre is szüksége van! Legjobb aerob edzés a szobabicikli és a séta. /a fönt leírt módon kivitelezve/


Kardio edzés: Olyan mozgásforma, ahol a pulzusunk 140 fölé emelkedik egészen akár maximumig. Ilyenkor olyan nagy lesz az izmaink oxigén igénye, hogy a szervezetünk zsír helyett inkább a szénhidrátokat kezdi égetni /mert ahhoz kevesebb oxigén kell/, valamint gyorsabban tud energiát nyerni belőlük. Célja az állóképességünk növelése! Ilyen edzés például a futás, vagy bármilyen mozgásforma ahogy 140 fölé emelkedik a pulzusunk! /ezért nem jó a futás zsírégetésre/.


Melyiket, mennyit, mikor, miért?


Aerob: reggel és este lefekvés előtt a leghatásosabb. Mindig éhgyomorra! Aerob edzés előtt kb. 2 órával már ne vigyetek be szénhidrátot, hiszen így a szervezet főként ebből fog energiát nyerni /mivel könnyebben és gyorsabban tud/ nem pedig a zsírból.

A zsírégetést kb. 20perc folyamatos aerob edzés után kezdi el a szervezet, ezért fontos, hogy folyamatos legyen! Ha megálltok néha lehet el sem kezdődik a zsírégetés... Én mindig este nyomtam, mert egy jól kivitelezett 40-45perces aerob edzés után még órákig zsírégető állapotban van a szervezet, de ezt az állapotot a legkevesebb szénhidrát bevitel is megszakítja! Így este mikor végeztem, még vittem be fehérjét és lefeküdtem aludni. Így alvás közben is ki tudtam használni a jól kivitelezett aerob edzés nyújtotta lehetőségeket! Tömegnöveléskor ne végezzetek aerob edzést, mert tömeget növelni és zsírt égetni egyszerre nem lehet, tehát se izmosodni, se fogyni nem fogtok! Akár minden nap lehet végezni, de én min. 3 max. 5 napot javasolok egy héten.


Kardio: Bármikor lehet végezni, állóképesség növelés céljából! Persze mindkét mozgásforma zsírt is éget, de az aerob "100szor jobban" mint a kardió! Fönt olvashattátok hogy miért! Ha súlyzós edzést is végeztek akkor közvetlen előtte nem ajánlanám, mert fáradtak lesztek az edzésen! Edzés után viszont mehet. DE először döntsétek el, hogy mi a fő célotok a teremben! Ha izomtömeg növelés, ami a genetikátok miatt nehezen megy, akkor nem javaslom a kardió edzéseket mert lassítani fogja a növekedést! Több bejegyzésben írtam már, hogy nekem közel 10g szénhidrátot kell bevinnem hogy elkezdjen nőni a súlyom! Ez az átlag duplája! Ha még e mellé kardióztam volna, nem tudtam volna tömeget növelni... Ha viszont ellentétes genetikával rendelkeztek mint én, akkor tömegnövelésnél is nyugodtan mehet a kardio, nem fogja lassítani azt! Épp úgy mint az aerob edzést, ezt is végezhetitek akár minden nap. Előnye a kondis edzések tekintetében, hogy ha megnő az állóképességetek, sokkal keményebben tudtok majd edzeni. /az intervall edzés is kardio edzés, sokan esküsznek rá hogy jó zsírégető, de véleményem szerint zsírégetés szempontjából a fent leírt okok miatt meg sem közelít egy jól kivitelezett szobakerózást :) /


Összegezve: Az aerob edzés célja zsírégetés! A kardio edzés célja az állóképesség növelés! Ne keverjétek ezt össze! A céljaitoknak megfelelően alkalmazzátok vagy az egyik, vagy a másik edzéstípust!


Egyik edzéstípust se vigyétek túlzásba mert akkor a szervezet elkezdi lebontani az izmokat egy kis plusz energiához jutva ezzel. ...."

2013. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Összegezve: Az aerob edzés célja zsírégetés!"


Ez kamu. A primitív aerob edzés célja zsírégetés, az értelmes aerob edzésé lehet egészségmegőrzés is, vagy mozgásfejlesztés (lásd: jóga).


Az ember a nap nagy részében aerob tartományban vannak, tehát nagy részt zsírsavakat oxidálunk.. hihetetlen hogy mégis van aki annyit "zabál", hogy elhízik. Ugye minden lisztes, cukros, tejes étkezés után, amikor megemelkedik az inzulinszintünk, zsírraktározás történik. De hát senki sem mondta hogy kenyeret meg tésztát kell tömni.. meg joghurtot, kakaót, édességeket :S

2013. márc. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
próbálj meg gyakran mondjuk görkorcsolyázni hosszabb távokat ez minden izmot megmozgat... én is így adtam le pár kg-ot sőt egyik ismerősöm 14 kilót fogyott le egy nyár alatt ezzel a módszerrel!
2013. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!