Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Egyszerű 90 napos étrendeket...

Egyszerű 90 napos étrendeket tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen recepteket keresek, inkább csak ötleteket, hogy melyik napra mit főzzek?! Egyszerű megoldások érdekelnének, közismert ételekkel, amit a családnak is szívesen adok.
2013. nov. 6. 14:46
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Nem is tudom már, hogy meglepődjek-e azon, hogy egy teljesen hétköznapinak tűnő kérdésemre kötekedő válaszokat kapok itt. Sokan nem is arra feleltek, amit kérdeztem, igazából nem is értem, miért fecsérlik rám a drága idejüket csak azért, hogy kioktassanak.


Mielőtt bárki elkezdene okoskodni, és helyettem gondolkozni, esetleg megvárhatná, hogy leírjam, hogyan is gondoltam az egészet. Márha érdekli, mert tudom, hogy a legtöbb nagyon okos válaszadót csak addig érdekli a dolog, amíg tudálékoskodhat, aztán máris továbblép egy következő kérdésre, ahol szintén oszthat egy kis észt.

Nade visszatére:

Úgy gondoltam előre fogok főzni mindig 1-2 napra, hogy a családomnak teljes tápértékű ételt tudjak adni. Éppen fő a húslevesem, rengeteg zöldséggel, színhússal. Készítek natúr csirkemellet, tejfölös-sajtos öntettel, friss salátával. Köretként tört burgonya lesz, de készítek párolt káposztát is, mert mindannyian szeretjük. Ha valaki megkívánja, ehet azt is. Édességnek van túrórudi a hűtőben.

Ez csak a mai adag a családomnak, ilyen szutykot fognak enni. Én pedig több napra beosztom, ahogy a diéta előírja.


Lehet kötekedni tovább.


(Aki a kérdésre válaszolt, annak köszönöm.)

2013. nov. 7. 11:58
 12/50 anonim ***** válasza:

Azért mert sajtos tejfölös húst akarsz enni és túrórudit.

És mert elfelejtették megtanítani neked a Ziskolában, hogy húst tejtermékkel nem eszünk össze, lehetőleg tejterméket eleve nem, de cukrozott túróként sem..


Konkrétan te kötekedsz, az emberi jó ízléssel. Itt írod előttünk az idétlen 90 napos marhaságot, meg hogy direkt milyen hulladékokkal hizlalnád magad. Na ezt nevezem kötekedésnek, ó persze te vagy az ártatlan kérdező..


Igen, kifejezetten figyelemfelhívó és zavaró a kérdésed, ezért válaszolnak sokan úgy ahogy.

Ha én kiírnám hogy cukrostejjel fogyhatok-e szerinted milyen válaszokat kapnék? Hát nem csoda hogy elküldenének a fenébe, mert rá is szolgálnék..

2013. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ez lesz a reakció. Így lenne ötösöm a lottón. Ne haragudj, eleinte próbáltam kedves lenni, de miután azt láttam, hogy a legtöbb hozzászólás a Tiedhez hasonló észosztás, úgy gondoltam, nem hagyom szó nélkül.


A szavaim kiforgatásában marha jó vagy, azt már látom.

Képzeld, nem szándékozom túrórudit enni. Én ne haragudj, de nem osztom a véleményed, miszerint hús tejtermékkel nem lehet enni. Meg hogy tejterméket egyáltalán nem? Nem tudom ezt az okosságot honnan szedted, és komolyan megnézném, hogy átlagban miket eszel. :D

Nekem a ZISKOLÁBAN azt tanították, hogy a fehér hús és a tejtermék is fontos fehérjeforrás, így kösz, de nem kívánom száműzni az étrendemből.


"Egyszerű 90 napos étrendeket tudnátok nekem írni?"

-ezt a kérdést te úgy értelmezed, hogy cukrostejjel akarok fogyni??? Nos, akkor neked kéne visszamenni a ZELEMIBE.

2013. nov. 7. 14:51
 14/50 anonim ***** válasza:

Az iskoládban a kövér és beteg embereket nevelik ki. De oszd meg itt, ha másképp látod.


Nem tudom.. én hús és zöldségevő vagyok, nyilván nincs elhízásom, inzulinrezisztenciám.. de például a tejfogyasztással, a szénhidrátfogyasztással (szénhidrát nap, keményítő nap) ezek a kórok együtt járnak sajnos. A tejjel még autoimmun betegségek, ezért kellene egyértelműen elhatárolódni a tejtermék fogyasztástól.


Hogy a tej milyen fehérjeforrás.. ez megosztó. Maga a lé az főleg víz, és kb. annyi cukor van benne mint fehérje. De ugye ott van a túró, ami már magasabb fehérje tartalmú. Meg kellene tanulni leszokni ezekről, hogy miért azt a népesség betegségi és elhízási állapota mutatja. Kevés ilyen 90 napos diétákat kitalálni, és kötni az ebet a tejfogyasztáshoz.. sajnos így neked sem lesz jobb hosszú távon.. mégis érdemes lenne kicsit engedni, és hallgatni másokra.. Milyen érv győzne meg? A tejfogyasztók közti cukorbetegekről szóló statisztika, tanulmány?

A tejfogyasztásról és az elhízásról szóló tanulmányok? Mi lenne elég, hogy elgondolkozz és kicsivel belátóbb légy?

2013. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

Én egy kicsit talán maradi vagyok. Úgy gondolom, hogy ez ismét egy modernkori okosság... Anyáink, nagyanyáink idejében még ilyesmiről szó sem volt. Sőt! Mondások is születtek róla, pl. hogy "egy pohár tej, tiszta fej". Még a fogorvos is ajánlotta, a kalcium tartalma miatt.

Persze ott vannak az új kutatások, miszerint a laktóz allergén, a tejcukor inzulinproblémákat okozhat stb. stb. Biztosan igaz, nem vitatom. OkozHAT. Arra hajlamosaknál pl.

Egy egészséges szervezetnek viszont szüksége van a változatos táplálkozásra, és kizártnak tartom, hogy jó dolog 100%-osan száműzni az étrendből a tejterméket!!!

A gyermek táplálása anyatejjel kezdődik! A tejben található enzimek építik fel az immunrendszerét! A tejzsír adja az energiát a növekedéshez!

És mielőtt kiforgatnátok a szavaimat: nem akarom az anyatejet a tehéntejhez hasonlítani, bár a tudósok szerint sokmindenben hasonlítanak.

Szóval ezzel kapcsolatban valóban nem leszek belátóbb. Sajnálom.



--------------------------------------

Még a végére annyit, hogy a kérdésemmel nem szerettem volna senki zsebében sem bicskát nyitogatni!!!

Nagyon reméltem, hogy olyanoktól érkezik majd ide válasz, akik hétköznapi háziasszonyként próbáltak lefogyni ezzel a módszerrel. Lehet szidni a módszert, de előbb érdemes lenne utánaolvasni, hogy ki is találta ki, és milyen eredményeket lehet elérni vele. Nem feltétlen a súlyvesztésre gondolok.

Én igyekszem előre megtervezni, hogy miket fogok főzni, és biztosíthatok mindenkit, hogy tápláló, egészséges ételeket készítek mind magamnak, mind a családomnak.

A beszélgetés itt elment egy másik irányba, amit nagyon sajnálok. Kicsit elragadtattam magam én is, amiért elnézést kérek, de bánt, hogy ismeretlenül olyan szinten letámadjátok itt az embert, hogy az hihetetlen. Semmit nem láttok a dolgok mögé, hogy mit hajtok egész nap azért, hogy a családomnak a legjobb legyen. Ítélkeztek és sértegettek fél mondatok alapján.

Egy egyszerű anyuka vagyok, aki szeretne fogyni. Ennyi a történet.

2013. nov. 7. 15:21
 16/50 anonim válasza:

9-es vagyok. Bocsi, az off-ért.


Megint megtalált egy okos paleo-s! Nem tudom miért kell elítélni valakit azért mert néha megeszik egy túrórudit.

Bakker, szép dolog a hús zöldséggel, de azért nem kell mazochistának lenni! Nem hiszem el, hogy nem hiányzik néha valami más. Egy kis változatosság!

Én is próbálok kevesebb szénhidrátot enni, hogy megtartsam az ideális súlyom, de azért néha megeszek egy sütit, pár kocka csokit, sőt tejet is iszom, ha ahhoz van kedvem! Úristen! Ettől most biztos rögtön cukorbeteg leszek!

2013. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Paleo? Ez valami új vallás? :D

Köszönöm egyébként.

2013. nov. 7. 18:21
 18/50 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt kérdeztem itt. Miért ilyen mocskos hangnemben, a másik lehülyézésvel, emberhez nem méltó módon válaszolgatnak itt a kérdezőknek. Miért nem fogják be a szájukat azok, akiknek semmi gondjuk, problémájuk nincs. Persze most is jönnek a hülye dumájukkal, hogy az egész egy hülyeség, stb. stb. Ha nem tetszik nekik valami, azt megmondhatják normális hangon is, vagy jobb ha meg sem szólalnak.


Egyébként én is próbálgatom a 90 naposat, jó lenne fogyni is, de valójában bízom benne, ha ezzel együtt valami egészségesebb táplálkozási szokást sikerül kialakítanom, és megtartani a 90 nap után is, akkor a 90 nap letelte után elkerül a jojó. (Már 3 hete csinálom, de még egy deka sem ment le rólam, nem tudom, hogy valamit rosszul csinálok, vagy mi van?)


Én egy kicsit átvariáltam 2 hét után, mivel a gyümi-napon egyszerűen már este nem bírtam tovább, és mindig bezabáltam, amit éppen találtam. Ezért a gyümi-napot kihagyom, helyette:

1 nap fehérje húsból

2. nap fehérje tojás-túró-tejföl-sajt

3. nap keményítő

4. nap szénhidrát


A legutóbbi fehérje-hús nap volt: csirke comb (bőr nélkül) sütve, karfiolt megpároltam, alul-felül tejföl + reszelt sajt, be a sütőbe! Ez volt a köret.

2. nap fehérje tojásból: kaszinó-tojás, hozzá köret: karfiolt apróra szelve pici hagymát + petrezselymet dinszteltem, rá a feldarabolt karfiolt, sóval-borssal = hamis párolt rizs!

3. nap keményítő ez volt a mai nap: ismét csak karfiol pörköltnek, lehetett volna rizzsel, de én most ezt nokedlivel készítettem

4. Szénhidrát nap lesz holnap: a maradék nokedlihez csinálok hamis vadas-mártást + majd veszek valami sütit.


Egyébként én írom, hogy melyik nap mit főzök, mit eszek, ha majd már végképp ötlet-nélküli leszek, akkor tudjak puskázni!

2013. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm, hogy írtál, örülök neked! :)

Nagyon jól megfogalmaztad: a fogyáson kívül nekem is célom lenne, hogy kicsit egészségesebben éljek / éljünk.

Most igyekszem kicsit jobban átgondolni, változatosabbá tenni a heti menüt.


A gyümölcsnaptól én is tartok, de azt olvastam, hogy ha ebédre ezen a napon is meleg ételt fogyasztunk, akkor nem olyan vészes. A meleg étel természetesen gyümölcsből készül: levesek (tejtermék nélkül, hamisan :)), sült gyümölcsök. Sokat segítenek az olajos magvak, aszalt gyümölcsök is.


A fogyás be fog indulni, csak légy kitartó. Szerintem az ötleted nagyon jó, de reggeli mindig gyümölcs legyen, az a titok nyitja. :)

Az se mindegy hány kilóról indulsz. Ha nincs komolyabb túlsúlyod, akkor sokkal lassabb a fogyás.

2013. nov. 7. 21:28
 20/50 anonim ***** válasza:

"A gyermek táplálása anyatejjel kezdődik!"


És véget is ér, csecsemő korban. Onnantól kezdve sem az anyatej, és különösen nem egy másik emlős teje nem képezi részét az emberi táplálékoknak, mert gyulladásfokozó (másfelől meg anabolikus táplálék, tehát az egészség és fogyókúra szempontjából itt van a pont a tejes téma végén.)


Másfelől a 90 napos még mindig nem a tejtéma miatt egy nagy kamu ökörség, hanem mert semmi előnnyel nem kecsegtet. Még kamu tudomány sincs mögötte, egyszerűen valaki papírra vetette, és sokan elhiszitek. De a táplálkozásotok az életetek egyik alapja, ne higgyetek el akármit. Nem a fröcsögés a lényeg, hanem hogy egy kamu átverés. Kulturáltan leírva, alpári stílusban leírva: ez az igazság. Ne légy megvezethető, hogy így kezdesz el enni.. Vadászó-gyűjtögető volt az ősöd, egyél húst és zöldséget, mert ha eltérsz ettől megbetegszel, elhízol stb.

2013. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!