Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Egyszerű 90 napos étrendeket...

Egyszerű 90 napos étrendeket tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen recepteket keresek, inkább csak ötleteket, hogy melyik napra mit főzzek?! Egyszerű megoldások érdekelnének, közismert ételekkel, amit a családnak is szívesen adok.
2013. nov. 6. 14:46
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

18-as vagyok!

Most mi bajod van, Tápi?

Ha megnézed, hogyan írtam:

1. nap fehérje = húsból

2. nap fehérje = tojás-túró-egyebekből

3. nap keményítő = zöldségféléből

4. nap szénhidrát = sült-főtt tészták


Nagyanyáink, őseink:

Vasárnap + csütörtök = húsnap

Hétfő = maradék

Kedd + péntek = főzelék = keményítő

Szerda + szombat = tészta nap = ch


Ha végig-nézed, a 90 napos a 4 nap során (mivel a reggeli kötelezően a gyümölcs minden nap), gyakorlatilag minden féle-fajta tápanyagot magához vesz, csak igyekszik rávenni az étkezőt, hogy ne összevissza egyen mindent, legalább ezen a 90 nap alatt próbáljon meg valami tisztességes rendszert bevinni az étkezésébe.


Akkor most miről vitázol velünk?????

2013. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:

Mondjuk arról, hogy azt hiszitek hogy tésztát enni jó. Persze mint vallásról nem vitáznék, mert abban hisztek amiben akartok.. De mint táplálkozástudomány, és ilyen egészség dologgal összefüggő kérdés, nem olyan jó ötlet. Hát ezen vitázom. De a túró sem, hiába szép fehér, még mindig nagy inzulinszekréciót okoz. Így azért szép dolog fogyni.


Táp.

2013. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
A számítógéped akkor máris dobd a kukába légyszíves, ugyanis aligha hiszem, hogy az ősemberek kockultak előtte annyit, mint te.
2013. nov. 8. 15:24
 24/50 anonim ***** válasza:

Ne térjünk el a tárgytól: én nem vagyok elhízva. Neked miért lesz jobb attól, hogy én kidobom a notebookomat?


Lefogysz tőle? Nem. Megfogadod amit mondok -> akkor a legkisebb nyereség lesz csak az, hogy fogysz és jobban leszel.

2013. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

Tudod Tápi!

Ma feltettem egy kérdést a peló-ban: miért nem mentek oda megelőző felvilágosítást tartani, ahol még éppen "gyártják" azt a sok "szemét-kaját", amitől az emberek elhíznak. Miért azoknak az embereknek osztjátok ki a fejüket, akik már eljutottak odáig, hogy megpróbálják kijavítani azt, amit korábban elrontotak, vagyik akik már keresik, hogyan tudnának lefogyni stb.stb.


Persze, erre nincs válaszotok, ezért inkább leszedettétek a kérdést azzal, hogy az sértő számotokra! Na-ná, hiszen erre azért már csak nem tudtok mit válaszolni, de itt a fogyókúrázók fejét kiosztani, azt tudjátok!

2013. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Ja, mert ajánlottam, hogy menjetek megelőző, felvilágosító javaslataitokkal a sütés-főzés kategóriába!
2013. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

90 napos diétában nincs semmi előremutató, pont a felvilágosítás hiányzik. Itt, helyben, neked Kedves.


Van aki ír más topikokba is, de általában ott csak falni akarnak, étel-italban tök mindegy hogy mit, ők aromákat akarnak enni mert ízük van.


Egészség /táplálkozás rovatba én van hogy írok.


Fogyás topik, ez viszont a maga nemében különleges. Merthogy fogyást csak normális kajálással lehet elérni, a fogyás általában az egészséggel összefüggő jelenség. Koplalással, kalóriaszámolgatással, egészségesnek kikiáltott diétákkal nem lehet hosszú távon szálkás testet elérni, ehhez egészség kell. Ezért írok én például itt. Mert végső soron rá vagytok utalva.


Persze hiszed, hogy 90 napos kúrával majd neked jobb lesz, de ugye te ebben viszonylag új vagy, még nem tudod hogy ezzel nem lesz jobb. Én lehet már több ember szenvedését végig néztem ezzel, és okkal próbállak lebeszélni róla, és értelmes irányba terelni. Tehát most amit csinálsz, az semmi, még csak nem is próbálkozás a fogyás felé.. Kb. a zöldség-húsevés lenne az, ami már próbálkozás, de ugye ez nem a 90 napos kúra :/

2013. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Most már utána fogok komolyabban olvasni ennek a paleo-akárminek, mert eddig azt gondoltam, hogy ez egy újabb divat-diéta, de egyre inkább az a sejtésem, hogy nem egészen az, hanem inkább a vegetarianizmushoz hasonló "életforma???".


Már komolyan nem értem, miért tart itt ez a fórum, miért kellett elvinni teljesen más irányba. Aki véletlen éppen erre a kérdésre keresné a választ, amit én feltettem, hát itt biztosan nem fogja megtalálni.


Ezen a tejtermék megvonás témán nehezen tudok túllépni. Belegondoltam egy olyan felnőtté cseperedő gyermek életébe, aki az anyatejen kívül az életben nem kaphat más tejterméket... Szerintetek ez az egészségében semmilyen károsodást nem okozna? Kétlem.



A másik, hogy megértem én, hogy vannak olyan emberek, akik elkötelezettek azért, hogy más életútját jó tanácsokkal egyengessék, de nem gondoljátok, hogy ez már egy kicsit túlzás???

Nem megölni készülünk magunkat, hanem fogyni szeretnénk egy kicsit! Talán írtam már, hogy meglátásom szerint vannak olyan emberek, akiknek a fogyás csak szabályozott kereteken belül működik. Ez azt jelenti, hogy legyen leírva, hogy mikor mit, mennyit, hogyan. Én is ilyen típus vagyok, azért írok most erről ennyire határozottan. Nekem sajnos másképp nem megy! DE: nem mérgezni akarom magam, hanem a diéta alapelveinek betartásával egészségesebben is élni egyben. Mit jelent ez?

Mindennapos gyümölcsfogyasztást! Megnövekedett folyadékbevitelt! Változatos étrendet! A pacalról, a mindennapos édességről a nassolásról való lemondást!

Rossz dolgot teszek magammal? kizártnak tartom.


Azt írta valaki, hogy sokan elhisszük, amit valaki csak úgy leírt, tudományos háttér nélkül. Hát látszik, hogy nem olvastál még utána ennek a diétás módszernek, így bizonyára azt sem tudod milyen sokat értek már el vele szép eredményeket úgy, hogy közben csökkentették jópár betegség kockázatát, így pl. a cukorbetegségét is, amivel itt sokan példáloztatok.

Egyébként, ha ilyen szemmel nézzük, minden diéta vagy táplálkozási forma csak egy kitaláció. Valaki kigondolta, talán ki is próbálta, majd terjesztette jóhírét, orvosi tanulmányokkal támasztották alá, és így lett egy világszerte ismert és sikeres táplálkozási forma.

Én megértem és elfogadom, ha valaki vega, vagy paleo. Kérlek ti is legyetek felénk elfogadással, és ne ránk erőltetni valamit, amiben mi nem akarunk részt venni. Ennek az egésznek már kezd olyan szaga lenni, mint amikor heti vagy havi rendszerességgel csengetnek be hozzánk Jehova tanúi, és nem tudom megértetni velük, hogy gyakorló keresztény vagyok.

2013. nov. 8. 17:42
 29/50 anonim ***** válasza:

A paleonak én is utána olvastam, sőt próbáltam is rá-állni arra. Az egy dolog, hogy elhagyni a cukrot, az édes dolgokat, egyébként is kb. 30 éve nincs a háztartásomban ilyesmit.

Másik dolog, hogy a búzalisztből, és egyéb glutént is tartalmazó lisztekből készített cuccokat is elhagyni. Márpedig ha kenyér- és tésztafélét IS akarsz enni, akkor a glutén-mentes lisztek (amelyekből ezeket elkészítheted), 3x, 5x annyiba kerülnek: szóval míg 1 kg búzaliszt cca 110 Ft, addig a rizslisztet 400 Ft-ért, a többi fajtát még drágábban adják.

Szóval, ha elhagyod a kenyeret és a tésztafélét, de valamivel jól akarsz lakni, marad a hús és zöldség-gyümölcs. De ehhez is vastagabb pénztárca kell, mint egy átlag-emberé.

Szóval amikor azzal szembesültem, hogy 2 hét alatt "elment" az a kajapénz-keretem, amiből egyébként egész hónapban kellene tudni megélni, hát akkor mondtam a paleo-nak, hogy: pá-rizs-liszt, jöhet vissza a búza-liszt.


A 90 naposban:

- ma túrógombóc (=fehérje-nap tojás, túró, tejföl alapon)

- holnap sült kacsa-szárnytő + párolt rizs (hús-alapú fehérjenap)

2013. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

[link]


Keresd ki a húsok-belsőségek között a pacalt, kifejezetten jó (szerintem) fogyókúrához. Van benne kb. középszintű kcal, tehát erőt ad, átlagos szintű fehérje, ami segíti a szervezetet, viszont ch-tartalom = 0 !!!!!


Szerintem pont ideális kaja (és fincsi) fogyókúrához!

2013. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!