Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Egyszerű 90 napos étrendeket...

Egyszerű 90 napos étrendeket tudnátok nekem írni?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen recepteket keresek, inkább csak ötleteket, hogy melyik napra mit főzzek?! Egyszerű megoldások érdekelnének, közismert ételekkel, amit a családnak is szívesen adok.
2013. nov. 6. 14:46
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Tejtermékek - egészség.


Egyrészt a világ nagyobb részén eleve nem esznek tejtermékeket mert akut módon rosszul lesznek a laktóztól. Szegények.. sosem lehetnek egészségesek.


Másrészt a tejfogyasztókra jellemző több krónikus betegség. Ezt a kérdést nem éri meg megérzés alapján kezelni. Könnyű elhinni a tejipar (sokat ismételgetett) propagandáját: tej- élet erő egészség.


De hát ez csak duma.. és én tényként állítom, hogy sok helyen nem létezik tejivás, illetve összehasonlítva őket velünk, nem betegebbek (sőt).


Másik:


"A 90 naposban:

- ma túrógombóc (=fehérje-nap tojás, túró, tejföl alapon)"

Fehérje nap.. szo-szo.


" holnap sült kacsa-szárnytő + párolt rizs (hús-alapú fehérjenap)"

Már jobban elmegy, de ez így primal, nem paleo. Hús-rizs kombó tök jó kaja, egy sportolónak, neki is mértékkel. De nem fogyókúrás. Vagy bizonyos nézetek szerint egy kevés rizs rendelkezik annyi pozitív hatással, hogy segítheti a fogyást, na de persze nem állandóan azt fogyasztva köretként, hanem csak időnként. De ezzel most nem kellene annyit foglalkoznunk, akut problémák esetén a hús-zöldség a biztos megoldás.


Drága? Drága. De ez nem véletlen. A beteg ember a jó ember, nem fogják olcsón adni az egészséges kaját.


A búzaliszt 100 forint, a krónikus betegségekre szedett gyógyszerek évente 100 000 forintba kóstálhatnak. Évtizedeken át.. még több.-.


Megjegyzem, a rizs kilója 200 forint, és megfőzve kb. többnek számít, laktatóbb mint 1-2 kiló liszt.


Felhívnám a figyelmet a 200-300 forint /kg vagy ennél olcsóbb zöldségek kb. (fél tucatnyi) listájára, amelyek egy része még szénhidrátszegény is. Télire a magyar ember táplálkozása az egészséget szem előtt tartva alapulhatna változatosan elkészített, ízesített:


Sütőtökön, káposztán, céklán, hagymán, paszternákon (ár?) burgonyán (ritkán), valamennyi rizsen (már nem paleo de a krumpli mellett kompromisszumhozásba belefér) és valamennyi húson. Kalóriabevitelt pedig érdemes zsírfogyasztásra alapozni a zöldségek szénhidrátja mellett. A rizs/krumpli keményítője nem jó ha az alapot szolgálja, nem szabadna ezzel a kettővel jóllakni.


Tehát van választási lehetőség, én is sokat gondolkodom ezen, látom a buktatókat és a nehézségeket, de lehet élhetőbb megoldásokat találni. Amik legalább olyan apróbb célokban tényleg segítenek mint a fogyás. De úgy gondolom ezek a soraim a hosszútávú egészségmegőrzésben is segítség lehetnek, bár minél inkább a rizs-burgonya visszaszorítását ajánlanám, ezek csak a gluténmentességük miatt férhetnek bele.


Ezzel kívánnék jó egészséget és hétvégét.

Táp.

2013. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Meg vagy zakkanva?

Ha olvasod, hogy a túrógombócot a 90 naposban főzöm, akkor a másik napra beírt sült-kacsa-combra miért írod, hogy az még nem paleo!


Ha az egyik nap 90 napozok, akkor a másik napon is 90 napozok, és miért kellene a másik napon paleózonom????


Teljesen agyadra ment már a paleo!

Kattanj már le róla!

2013. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Számolgathatsz te, hogy mennyibe kerül egyik kaja, másik kaja, és mennyibe kerül a gyógyszer stb. stb.


Ha egyszer a havi nyugdíj nem futja???

Vagy úgy gondolod, hogy a hónap első felében majd paleózok, utána pedig nem eszek semmit, mert elfogyott a nyugdíj, majd két hét kihagyása után újabb 2 hétig ismét csak pelaózok, hogy a rákövetkező 2 hét hétben ne legyen semmi.... ha addig éhen nem halok!!!!


Én megpróbáltam, nekem ne mondd, hogy nem kerül többe, mint szemét-kaját enni! Mert amíg 1 kg rizs 200 Ft, 1 kg krumpli 160-180 Ft, és ezzel szemben 1 kg csirkehús 700-1600 Ft, akkor bizony nagyon sokan vagyunk, akik szívesen ennénk minden nap csirkét, de ha csak krumplira meg krumplis-tésztára futja, és éhen-halni nem akarunk, akkor az van....

Jöhetsz te itt a felvilágosító, meg a különböző betegségekkel elrettentő példáiddal, ez a paleó egyszerűen sokak számára "nem elérhető" kategória!

Fogd már fel, hogy nem akarom, vagy nem akarom kérdése sok esetben, hanem futja vagy nem futja!

2013. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

Egyrészt, én jó szándékból írtam hogy a kacsa-rizs már egész jó kaja, nem értetlenségből. Nem a 130-as IQ-jú lesz értetlen, legfeljebb máshogy látja a dolgokat, vagy viccel néha.


Lehet szórakozni azzal, hogy nem vesszük figyelembe a gyógyszerek árait, de vérnyomásgyógyszer helyett inkább vegyetek csirkét.. ennyi.


Direkt leírtam 300 ft/kg alatti zöldségeket. Nem írtam? Azok miért nem jók?

500 ft körül van csirkemáj. Miért a drága állati táplálékkal példálózik a nyugdíjas?? Milyen zsarolás már (nálam nem is meghatározó) érzelmekre hatni azzal, hogy nyugdíjból mi jön ki és mi nem, és közben egy nem olcsó húst felhozni példának. Igenis vannak állati táplálékok (hús, belsőség) 1000 forint alatt is. Nem lesz bio, valóban. Lehet nem is kell minden nap ilyet enni, valóban.


De hogy nem éri meg pár forint különbség miatt konkrétan búza lisztet venni és enni sima rizs és krumpli helyett, az biztos. És kérek egy kis hitet: a zöldségek is megérik hosszú távon, az olcsóbbak persze, liszt helyett.


A másik, hogy ha ekkora keserűség és szenvedés van az emberekben, akkor lehet összefogva tiltakozni a világrend ellen, mert én egyedül.. nem szeretném alábecsülni kedves személyemet, de akkor is kevés vagyok.. ha nem áll mögöttem / mellettem senki, nincs dühös tömeg aki normális ételt akar normális áron, gyógyszerek helyett, akkor én jóformán egyedül vagyok.. akkor nektek is marad a túrósgombóc és a 90 napos diéta, meg nekem sem lesz könnyebb..

2013. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

MINT A KÉRDÉS KIÍRÓJA, SZERETNÉM KÉRNI A PALEOSOKAT ÉS EGYÉB 90 NAPOS DIÉTA ELLENESEKET, HOGY HAGYJÁK EL EZT A FÓRUMOT, ÉS ÍROGASSANAK A SAJÁT OLDALAIKRA!!!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!

2013. nov. 9. 14:13
 36/50 anonim ***** válasza:

Ok. Bár én igazából nem vagyok paleós.

A 90 napos diéta ellenző betalált.. kicsit egyébként hittem benne, hogy lesz ilyen nagy közös összefogás, hogy megtaláljuk a közös nevezőt, mindenki az egészséget keresi, a megoldást, a jobb lehetőségeket vagy ilyesmi.

2013. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

"HAGYJÁK EL EZT A FÓRUMOT, ÉS ÍROGASSANAK A SAJÁT OLDALAIKRA!!!"



Vajon miért voltam biztos benne, hogy jön majd egy ilyen mondat?

2013. nov. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim válasza:

Kíváncsi lennék, a sok okos ember dolgozik-e és hány kiló,mert nagyon ráérnek.

Az anyukám kért meg, hogy nézzek utána a témának, így véletlenül jutottam ide, bár már én is csináltam, új dolgokat kerestem.

Anyósom 20 kg-ot fogyott a csípőműtéte előtt a diétával, és az orvos ajánlotta.

Gondolom minden kötekedő orvosi diplomával rendelkezik.

Én 15 kg-ot fogytam vele, nem jött vissza.

Még élek, jók az eredményeim, és már nincs magas vérnyomásom.

Szerintem a tészta is, a rizs is és a kenyér is lehet egészséges változat.

Nincs időm kifejteni a véleményem, a nagynéném Norbi módszeréből kiindulva nem eszik csak minimális szénhidrátot mert Norbi szerint a szénhidrát eteti a rákos sejteket.

3 éve csinálja, 10 napja műtötték mert rákos.

Ennyit az elvekről.

Még írok neked a 90 naposról.

2013. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Utolsó, a különbség kettőnk között kb. olyan nagy, hogy én tudom mit tanulnak az orvosok és az átlag orvosokat megvetem és szánom.


Plusz hogy én tudom miért segítik elő a rákot a lowcarb update termékek.


Neked, aki halál nyugodtan kitalál olyan hülyeséget, minthogy lehet egészséges a (búza?) tészta, fogalmad sincs erről. Vaktában lövöldözöl hülyeségeket, semmi mögöttes tudásod nincs, mi többen ezzel foglalkozunk, míg az orvosodnak 'munkahelyi kötelessége' hogy debilségeket mondjon, léteznek emberek akik ennek ellenkezőjével foglalkoznak.


Namármost, tökéletesen véletlen van némi igazság abban, hogy a rizs lehet jó is, illetve azt senki sem mondta, hogy nem lehet fogyni az ilyen tingli-tangli módszerekkel is.


A fő állítás az, hogy nagyon, nagyon szomorú, hogy egy olyan fontos kérdésben mint a táplálkozás képesek elvileg gondolkodó emberek olyan primitív, áltudományos és középszerű módszereket ELFOGADNI, mint a 90 napos divatdiéta. Tehát jössz ilyennel hogy egészséges lehet a tésztaevés és hasonlók.


Neked könnyű, bármi ilyesmit írhatsz, te nem láttál statisztikákat betegségekről, nem láttad hogyan mennek tönkre emberek a búzaevéstől, minthogy az orvosokat csak messziről tiszteled így valószínűleg nincsen olvasottságod azokban a témákban amikkel ő nekik elvileg foglalkozniuk kellene. Nem tudod mennyi beteg ember van a búzaevőknél, mennyi nincs a búzát nemevőknél, és milyen ütemben gyógyulnak meg betegségekből a búza elhagyók.


Van egy minimális tapasztalatod a 90 napos témával kapcsolatban, és ez alapján rögtön jónak ítéled. Eszedbe sem jut, hogy valamivel árnyaltabb a kérdés.


A lakosság nagy része pedig még mindig beteg, tehát gondolkozz el azon is, az orvosok milyen hatékonysággal működnek.. Mennyire lehet jó amit csinálnak.

2013. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim válasza:

Nagyon kérlek írd le minden tudásod!

Tanulni akarok, inni fogom a szavaidat.

Nem viccelek!!! Ha leírod a tutit, hiszek neked.

Most ott tartok, hogy szerinted minden orvos hülye, szándékosan gyilkolják az embereket a rossz tanácsokkal.

ÉLNI AKAROK KÉRLEK SEGÍTS!!!!!

2013. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!