Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 napos diéta pajzsmirigy...

90 napos diéta pajzsmirigy gondokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csinálta már valaki a 90 napos diétát pajzsmirigy túlműködéssel (és magas vérnyomással)? Milyen eredménye lett?


Én most hétfőn kezdtem el, ma szénhidrátnapom van, eddig több diétát is kipróbáltam, többnyire eredménytelenül. 71 kg vagyok, és 165 cm. Eddig vért izzadtam minden egyes leadott kilogrammért, sőt volt olyat diéta, amitől még híztam is :(


25N



2018. febr. 28. 16:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Én lefogytam tőle viszont iszonyatosan hullott a hajam. Nem biztos hogy megérte.
2018. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
50%
Pajzsmirigy alulműködéses voltam (és persze, még mindig vagyok), pici túlsúllyal. Ilyen-olyan diétákat kipróbáltam - használtak, de nem szerettem őket. Aztán egy hosszabb szabadságon elkezdtem a 90 napost. Az első pár napban hasmenésem volt, de ez a normális, így reagáltam a reggeli gyümölcsökre. De figyelmeztettek rá, szóval nem lepődtem meg. Lehet, nem ugyanazt az internetet olvasom, mint az előttem szólók, de a diéták közül az orvosok éppen a 90-napost ajánlják, hiszen minden ételtípus megvan benne, semmiről sem kell lemondani, még a süteményekről sem. Szóval elkezdtem és becsületesen (!!) csináltam. Ugyanis a kihágások (még az aprók is!) éppen a lényegét veszik el az étrendnek. Jelentem, az összes (!!) felesleges túlsúlyom eltűnt, sokkal könnyebben lélegeztem, a mozgást sokkal jobban bírtam - és nem mellékesen nem sóvárogtam semmi után, hiszen max. 4 nap múlva minden kedvencemre sort keríthettem. Annyira sikerült a dolog, hogy 90 nap helyett 2 és fél évig csináltam. TSH-m mindvégig határértéken belül volt, tökéletes, koleszterinem és egyebek tökéletesek, kívül-belül rendbe tett. Nem kell félni tőle, a lényeg, hogy itt is tartani kell az előírásokat.
2018. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
szia én végig csináltam, nem volt semmi bajom, se semmilyen orvosi panaszom alapból sem mondjuk. én fogytam vele 7 kilót. de 1 hónapon belül vissza jött. mondjuk én nem ettem normálisan utána sem. kajával kompenzáltam az egyetem miatt. de nekem is ugyan azok az adottságaim mint neked. a betegséget leszámítva
2018. márc. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
A pajzsmirígy túlműködés egy betegség. Fő jellemzői: emelkedett anyagcsere (fogyás), magasabb vérnyomás, szaporább pulzus, verejtékezés, hasmenés. Okai közt legtöbbször jelen van a túl hajszolt életmód, idegesség. Lehet, hogy enyhébb esetben nem nagyon erősek a tünetek, de mindenképpen orvossal kell kezeltetni. A házilagos megoldások, az orvosi ellátás odázása a betegség súlyosbodásához vezethet. Ennek a problémának az endokrinológia a szakterülete. Vérvételből és szükség szerint néhány más vizsgálatból meg tudják mondani, hogy milyen gyógyszer kell és mennyi, valamint a további teendőket. Életmód váltásra lehet szükséged de ezt is érdemes a kezelő orvosoddal megbeszélni
2018. márc. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az orvosom mondta, hogy túlműködik, miután elküldött vérvételre és pajzsmirigy ultrahangra is. Mellette magas a vérnyomásom. Édesanyámnak strummája van, nagynénémnek (apai ágon) szintén túlműködik. A diétát egyébként abbahagytam.
2018. márc. 12. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!