Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem megy a fogyás, pedig...

Nem megy a fogyás, pedig mocorgok, odafigyelek mit eszem. A pajzsmirigy értékem rendben. Anyagcserét gyorsító ötlete van valakinek? Azzal lehet a baj?

Figyelt kérdés
Szeretnék heti 2 kilót fogyni. Tavaly egy gyógyszer mellekhatasa miatt nagyon meghíztam, jelenleg 20 kiló felesleg van rajtam. 33 éves nő vagyok, 165 cm és 83 kiló. Fizikailag eléggé le vagyok gyengülve, nem dolgozom sajnos, egész nap itthon vagyok, ám futás, túl intenzív edzés egyelőre szoba sem jöhet, a térdem sem bírja.Bármit bevetnék, hogy végre történjen valami. Heti 3 napon 45 percet gyalogolok 4,2 km/ oraval. Szénhidrátot nagyon-nagyon korlátozott mennyiségben fogyasztok (csak ami zöldségben, tejben,stb. elkerülhetetlen) , fehér kenyér,péksüti, ketchup, majonéz a liszt, cukor stb. szoba sem johet, köretnek max saláta, általában csirkemellet eszem főzve, tojásnak csak a fehérjét, se sajt, se olaj, zsirszegèny tej, csak vizet és nagyon-nagyon ritkán (max heti 1)zéró Colat iszom. Ötletek? Köszönöm

2015. ápr. 13. 12:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah, a gyógyszert január óta nem szedem.
2015. ápr. 13. 12:48
 2/10 anonim válasza:

Szia!

Úgy gondolom, első lépésként a heti 2kg fogyásról mondj le. A heti 0.5-1kg az, ami normális és még egészséges, ettől többet ne várj magadtól. Mivel nagyobb súlyfeleslegről beszélünk, ezért ez maximum csak az első időszakban (1-2 hét) veszíthetsz többet, hiszen ilyenkor sok víz lemegy rólad. Amit javaslok neked az az, hogy kalkulálj. Mennyi kalóriát ettél kb akkor, amikor nem diétáztál? Ahhoz képest csökkentsd a kalóriát, elsőnek mondjuk 300kcal-lal, az legyen a napi korlát. Például eredetileg fogyasztottál 2500kcal-t, akkor ezután a maximum napi fogyasztás 2200kcal legyen. Azért gondolom, hogy eleinte elég ennyivel, mivel hirtelen változás lenne a szervezetnek mondjuk elsőre 600kcal-lal csökkenteni. (természetesen idővel, fokozatosan lehet lejjebb vinni az értéket, attól függően, hogy hogyan halad a fogyás) - de a fogyáshoz türelem kell, a testednek át kell állnia erre az életformára.

A gyaloglás teljesen megfelelő aerob mozgásforma, arra figyelj, hogy a pulzusod megemelkedjen, de ne zihálj. Nem tudom, hogy most annál a tempónál ez megtörténik-e, amit írtál, ha igen, akkor tartsd meg ezt a szokást, ha nem, akkor emelj picit a tempón. A heti 3 alkalom teljesen megfelelő kezdetben. Később természetesen más mozgással ki lehet egészíteni, de kis lépésekben haladj.

Amivel nagyobb probléma lehet, az valószínűleg az étrended. Amit javaslok, hogy minden reggel éhgyomorra fogyassz citromos vizet, illetve napközben zöld teát - nekem ezek nagyban segítettek meggyorsítani az anyagcserémet. Viszont a zéró colát felejtsd el! Tudom, nem könnyű lemondani az ilyenekről, de ha fogyni szeretnél, akkor heti egy alkalom sem fér bele. Teli van cukorral és mindenféle adalékanyaggal. A testednek erre egyáltalán nincs szüksége.

Illetve ami valószínűleg hiba lehet még, hogy nagyon kevés szénhidrátot fogyasztasz. A hiedelmekkel ellentétben, a szénhidrát nem káros, ha megfelelő dolgokból viszed be és megfelelő mennyiségben. De ezt sajnos így nem tudom megállapítani. Leírnád, hogy kb miket és mennyit eszel egy nap?

Ezenkívűl szerintem mindenképp fogyassz vitaminokat! Mindenkinek szüksége lenne vitaminok fogyasztására, azonban úgy gondolom, hogy neked különösen, hiszen gondolom több ideig szedtél gyógyszert, hogyha meghízáshoz vezetett, így valószínűleg eléggé lerombolhatta a szervezeted.

Emellett nagyon fontos, hogy ne mérd magad mindennap. Heti egyszer elég (ugyanabban az időpontban, legjobb felkelés után, amikor még nem reggeliztél), ha többet fogytál, mint 1kg, akkor növelni kell a szénhidrátbevitelt, ha viszont kevesebbet, akkor csökkenteni kell.

De ne a kilók legyenek a meghatározóak, használj inkább centit, és tükröt. Ezek nagyobb önbizalmat fognak adni, mintha folyton a kilókon aggódnál. Nőknél egyébként is lehetnek ingadozások súlyban, főleg menstruáció előtt. :)

Nem vagyok hozzáértő, viszont ezekben hiszek, és nekem beváltak.

2015. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Amiket leírtal mind csinálom. Szedek vitaminokat, frissen facsart citromot teszek a vízbe. Lassan csökkentettem a bevitt kalóriát. Február óta küzdök, eddig általában könnyebben fogytam. A Gyógyszert amúgy kb 2,5 hónapig szedtem.

Amiket eszem napi kb 4-5 alkalommal elosztva: kb 2-3 tojás fehérje, zöldségek, főtt csirke vagy pulykamell, párolt zöldséggel (többnyire brokkoli), jó minőségű csirkemell sonkábol néhány szelet. Néha 1 gyümölcs, bár azt nem nagyon, mert ugyan az egészséges életmód rész, de nem kifejezetten diétás.

2015. ápr. 13. 13:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah, és most voltam orvosnál, a vérképem tökéletes
2015. ápr. 13. 13:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Heti 2kg nagyon rossz ötlet, ha le is megy, izomból fog, s csak hízékonnyá tesz. Mocorgás kevés (szvsz nem tudod, mit jelent a szó), mozogni kell.


Kitartónak kell lennie, ne egy hét után várj eredményt, a 20kg-hoz minimum fél év kell.

2015. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak pajzsmirigy, hanem egy teljes átfogó hormonvizsgálatot kérj azért.
2015. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, már amúgy be is jelentkeztem az endokrinológiára, júliusra adtak időpontot, ami azért felháborító.
2015. ápr. 13. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudom milyen.. ugyanez volt velem csak pco miatt néztek ir-re.Először lásson endokrinológus az telt 3 hónapba,beutalt vérvizsgálatra majd mondta kérjek új időpontot.A kiértékelésre úgy szint 3 hónapot kellett várnom. Azért kitartás! :)
2015. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Így már érthető, valószínűleg akkor hormonprobléma állhat a háttérben. Nekem is volt, akkor tényleg nem mozdult úgy a súlyom, ahogyan kellett volna. Ez eszembe sem jutott korábban. Kitartást neked!
2015. ápr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzaszólást :):)
2015. ápr. 14. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!