Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy-alulműködésesek,...

Pajzsmirigy-alulműködésesek, nektek hogy sikerült fogyni?

Figyelt kérdés

2 éve pajzsmirigy-alulműködést állapítottak meg nálam, azóta sokat híztam, de szeretnék pár kilót leadni.

Próbálkoztam is rengetegszer, de nem igazán sikerült.

Hol leadok 10 kg-ot, hol felszedek.

Eddig bicikliztem, meg hosszú sétákat tettem, mert ez futotta az időmből.

Most hogy van egy kis szabadidőm szeretnék itthon is valamit mozogni, illetve valami diétát kipróbálni. (A mozgás önmagában nálam nem volt elég)

Nektek mi vált be a legjobban, mit tudnátok ajánlani? :)



2017. máj. 3. 06:13
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Ha a pajzsmirigyalulműködés kezelt, és a TSH-t sikerül 4 alá vinni és a T3/T4 szint is rendben van, akkor a fogyásnak pont ugyanúgy kéne történnie, mint bármelyik egészséges embernél (a víz lemegy, a belassult anyagcsere pedig normalizálódik).


Nekem a diéta vált be, 160 centis magassághoz 1200-1400 kcal, amiből 80g fehérje, max. 120g minőségi szénhidrát, a zsír meg ahogy alakul (inkább telítetlen zsírok). A mozgás ráadás, most éppen a gyalogláson és otthoni lötyi tornán kívül nincs más, de ha végre rászánom magam, akkor konditerem.

2017. máj. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
97%
Ha van időd, inkább járj el úszni, kondizni, tornákra, ha érdekel valamelyik sport kezdd el azt, annak több értelme van, mint az otthoni lötyögésnek, persze orvossal előtte konzultálj kérlek. Fontos lenne a megfelelő diéta belövése is, ha nincs, ezt is leginkább orvos tudná megmondani, hogy a te egyediségedbek, testednek, értékeidnek mi lenne a jó.
2017. máj. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én étrendemben is kb. ugyanazok a makrók, mint az 1. válaszban. Annyi a különbség, hogy nálam a zsír nagyobb része telített (állati zsírok, kókuszzsír és vaj), étolajat nem fogyasztok, növényi olajok közül csak olivaolajat (a kókuszzsíron kívül).

Ezen kívül kerülöm a glutént, a szóját és a tejtermékeket (kivéve a vajat). Gluténmentes gabonákat ritkán és keveset fogyasztok. Az étrendem leginkább húsból, tojásból, zöldségekből, gyümölcsökből és diófélékből áll.

Még annyi, hogy korábban én 2,9-es TSH mellett is lassan, de folyamatosan híztam (átlag étrend és kalória mellett). Érdemes 1 és 2 közé levinni.

A mozgás hasznos tud lenni, de szerintem az étrend a kulcs.

2017. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!