Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen egészségügyi állapotban,...

Ilyen egészségügyi állapotban, ilyen időbeosztással és családi meg anyagi helyzettel mit javasoltok eredményes fogyókúrának, diétának vagy edzésnek?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg vagyok, inzulinos, már három éve (most vagyok 20). Pajzsmirigy alulműködésem is van évek óta, ez a két betegség vezetett oda, hogy jelenleg erősen túlsúlyos vagyok. Csakhogy nincs pénzem mindenféle bio- és hiperszuper minőségű ételekre, ráadásul alig van szabadidőm, amit mozgásra fordíthatnék, a családom pedig abszolút kritikus és egyáltalán nem támogató ez ügyben. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy fogyjak így le, de már tükörbe sem tudok nézni, pedig tényleg nem eszem sokat, csak annyit, amennyit az inzulin miatt muszáj, mégis hízok. Az orvosok nem foglalkoznak vele, azt mondják, mozogjak sokat és rendszeresen, de nincs rá időm, mikor csinálom, otthon akkor is kritizálnak, ráadásul a folyamatos hízás miatt egyre nehezebben is megy bárminemű mozgás, főleg a kardiójellegűek. Tud valaki valami használható tanácsot, ötletet adni, ami teszi tönkre a testemet még jobban, és viseli meg az amúgy is vékony pénztárcát?

2013. jún. 30. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:

járj gyalog vagy biciklivel ha megteheted, egy legalább fél órás kímélő de ezért kimelegítő mozgás is órákra megemeli a kalória felhasználást. naponta kétszer hosszú távon igen hatékony.

Ha rendbe szeretnéd tenni az egészséged akkor egyszerűen kénytelen vagy abbahagyni az egészségtelen kajálást , a koplalás meg végképp nem alternatíva. A szezonális zöldségek olcsóak, napi 3-400 forintból meg lehet oldani a salátát, zabpelyhet, lenmag olajat, tojást. ez ilyen minimum. ,ha tudnál napi ötször keveset enni ,de akkor szezonális zöldséget, rántottát, ilyesmit azzal rengeteget tennél. az étel egyszerűen pénzbe kerül sajnos, ugyanúgy mint a lakás. az egészséges kaják viszont olcsóbbak mint a felvágottak ,tejtermékek és a nasik. a záraz kiflinél tényleg nem olcsóbb de az meg hosszútávon senkinek sem alternatíva, egy minimálbérből is ki lehet hozni pár 100 gramm zöldséget meg 10 deka vagy 2x10 deka csirke mellet (az a legjobb ár érték arányú hús). szénhirdátból a magas rost és ásványi anyag tartalmú zab is ugyanannyiba kerül mint a kenyér.


ha egy hónapra össze tudsz kaparni 15000-ret a kajára, hétvégi munkával vagy ilyesmi, akkor már a zöldség, gabonák, olaj , és 4 tojás meg 1 adag csirke megoldható.

ez azért fegyelmet és kitartást igényel, minden elismerésem annak aki megteszi, de ha komolyan gondolod nem lehetetlen.

2013. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!