Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Harminc éves anyuka vagyok, a...

Harminc éves anyuka vagyok, a kisfiam a testtömegindex alapján kórosan elhízott. Ő 8 éves 133cm 45kiló. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos a kedvenc étele a tészta,ezenkívül semmien zöldséget nem eszik meg,csak a főtt répát.Gyümölcsöt eszik,de csak banánt almát narancsot mandarint és nyáron dinnyét.emgondoltam,hogy nagy a baj,mert csaka pocija nagy,az is olyan formás az apukájának és a nagyapjának is ilyen a pocija.
2009. szept. 30. 18:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Sport:) Öcsémmel is ugyanez van/volt. Ő most 9 éves és már 2 kiló lement. Eleinte elmentem vele úszni (mert egyedül soha nem vitte volna rá a lélek:)), most már egyedül jár vannak ott barátai. hetente kétszer eljön velünk(baráti társaság) focizni és néha súlyt emel ha unatkozik és engem akar feltartani:)(Persze konditermet nem ajánlom:D mikor lejön velem többet ül mint csinál vmit:D. Ja és így fél év alatt 2 ruhaméretet változott (nem volt kövér csak testes olyan 5-8 kg felesleggel) most kb még 2-3 kg de szerintem évvégére lemegy tartósan. Ja és étrendjén anyi változott hogy megissza velem a turmixokat(gyümölcsös), mert anyu mindig azt modnja neki h csak akkor lesz olyan erős mint én:D
2009. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
u.i: nem lement hanem van még hátra az elején sry
2009. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Sajnos úszni nem tudunk.Nincs rá lehetőségünk.De azért köszönöm szépen.
2009. szept. 30. 18:41
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

A suliba nincs valami sport lehetőség?

Az a lényeg,hogy sportoljon is.

Mellette szoktasd rá a zöldségekre.Pl.:hétvégén frissensülthez csinálj hasábkrumplit+töldségköretet.Ha szoktatok desszertet is csinálni csinálj azt is.De mond meg neki,hogy csak akkor ehet sütit és hasábkrumplit ha eszik zöldségköretet is.

Így szépen rá lehet vezetni a zöldségek világára.

2009. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%
Kamukérdés-gyanús. Ha kórosan elhízott, az orvosi támogatásra szorul, és a háziorvos és iskolaorvos már rég észrevette volna. Nem kell hozzá testtömegindex (ami felnőttekre vonatkozik), csak józan paraszti ész.
2009. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

tleg van rajta felesleg,bár rajtam is:)

Már lassan 1 ruhaméret lement:D


Mondjuk valami sportkör,focimeccsek,ha magas kosárlabda,kézi biztos van valami amit szeret,vagy vegyetek neki egy szobabicklit,én tvzés közbe tekereK:D

2009. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
88%

Akkor valamilyen más sportot válasszatok. Az sem baj, ha kipróbál néhányat, melyik tetszik neki. Persze muszáj elvárni, hogy valamelyik mellett kitartson és hetente 2-szer csinálja. Az én fiam inkább sovány és nagyon mozgékony. Beírattam hát sporttagozatos osztályba (minden nap tesi) plusz kitalálta, hogy karatéra akar járni. Ezek ellenére minden nap menne még játszótérre és ott sem a homokozóban ücsörögne.A tornatanár mondta év elején, hogy meg lehet nézni a sporttagozatos 8-osokat, a lányok és a fiúk is csinosak.

Általában minden iskolában ki szokták bérelni a tornatermet délutánonként különböző edzésekre,ahová be lehet íratni. Így megvan az az előny, hogy ha napközis a gyerek, utána egyből mehet edzésre, nem kell utazgatni.

2009. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
18.55-ös ez nem kamu.Van már gyerek testtömegindex is itt a neten rá lehet keresni.
2009. szept. 30. 19:17
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképp vidd orvoshoz!

Ekkora gyereket veszélyes lehet csak úgy otthon saját szakálladra fogyóztatni!

A doktor beutalhatja életmód-táborba, nagyon jók vannak. Év közben is!

Lehet, hogy nem csak alkat, ha agyon hízik., lehet valami szervi oka! De ha nem hájas, csak pocakos, akkor minden rendben, akkor ő ilyen, mint a többi férfi a családban! Akkor hagyd egyen amit akar.

Ugye nem a felnőtt táblázattal számoltad ki???


[link]

2009. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
18.47-es Köszönöm a tippet,de ő még a sütit sem eszi meg.A nagy kedvencei túrórudi, puding,tejbegríz.Nem eszik húst,csak rántva,viszont imádja a tésztát és a krumplipürét.
2009. szept. 30. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!