Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Harminc éves anyuka vagyok, a...

Harminc éves anyuka vagyok, a kisfiam a testtömegindex alapján kórosan elhízott. Ő 8 éves 133cm 45kiló. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos a kedvenc étele a tészta,ezenkívül semmien zöldséget nem eszik meg,csak a főtt répát.Gyümölcsöt eszik,de csak banánt almát narancsot mandarint és nyáron dinnyét.emgondoltam,hogy nagy a baj,mert csaka pocija nagy,az is olyan formás az apukájának és a nagyapjának is ilyen a pocija.
2009. szept. 30. 18:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Héhhéhéhéh Kedves Kérdező elhiszem a kérdést!

azért probáltam hasznos választ adni!

2009. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
ja látom 2-en irtunk 55kor na mind1:D
2009. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

A krumpli nem hízlal annyira!

Túrót adj neki! Ne csak rudit, hanem csak te keverj neki!

Biztosan kevés a mozgása!


Evés előtt fél órával adj almát, narancsot, körtét! Ez eltelíti valamennyire! Uzsihoz is dupla almát adj!

Van biciklije? Engedjétek e környéken egyedül biciklizni délutánonként! Vegyetek neki bőr focit ajándékba!

2009. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem hájas, akkor egy netes kalkulátor miatt még nem kell kétségbeesned!

Mi az, hogy csak ezt meg azt eszik? Azt eszi, amit elé teszel! Ne legyen az étkezés kívánságműsor! Ne is legyen egész nap előtte az étel! Mindenki megkapja az adagját, s punk tum! Lesz tészta is a héten, más nap meg más! Aki nem szereti, kevesebbet eszik, de nem kap mást, Esetleg ken magának egy kenyeret, ah kopog a szeme! (barna kenyeret tarts, szeletelte. Ha olyan éhes, megeszi. H a nem , akkor vár vacsoráig. Te ne adj neki két étkezés közt, de ha csinál, nézd el)

Közben ehet almát, ha éhes, azt hagyd elől!


Nevelési szempontból s e jó, ha mindenki azt kapja enni, amit válogatós kedve diktál! H a kér, hoyg főzz diós tésztát pl. mondd, hogy jó, pénteken főzök!

Ő csak azt eszi, amit Te adsz neki!

2009. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%
2009. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
59%

A fiammal 10 évesen hasonló probléma volt. Ő nagyon szeretett enni - bármit - és csúnyán el volt hízva. Anyukája mindenféle fogyókúrát csinált neki de semmi sem használt.

Ekkor a következőt ajánlottam neki. Bármit ehet, de hetente 2x, majd egy idő után 3x végig kell csinálnia egy súlyzós gyakorlatsort. Az eredmény tartós fogyás lett. Ma már nincs semmilyen súlyprobléma és a kövérségből adódó gátlásosság is megszűnt.

2009. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor még ne a fogyókúra, hanem a súly tartása legyen a cél! Még csak 8 éves, s 133 cm. Amikor 145 cm lesz, akkor pont jó lesz ehhez a 45 kiló. Csak a súlygyarapodást kell megelőzni, ehhez a legjobb a sport. Sok sikert!


18/L

2009. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%

Ő azt eszi amit te adsz neki. Ha nem eszi meg a zöldséget és a párolt húst ne adj neki mást. Legközelebb megeszi, ha éhes lesz. Ez most szívtelennek tűnik, de ez a valóság. A hűtőnek nem kell tele lennie túró rudival és pudinggal. Az édességet mézes gyümölcssaláta is helyettesítheti.Keress különböző alternatívékat. A tejbegríz helyett pl. tejbe zabpehely kevés édesítővel, a hagyományos tészta helyett locharb használható.

És nem utolsó sorban a mozgás nagyon fontos. Ő még abban a korban van, hogy szívesen megy veled sétálni, futni, játszani. Apukát is be lehet vonni ebbe!

2009. okt. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsokat.Én sem akartam fogyóztatni,csak egy kicsit egészségesebben étkeztetni.A mozgás hiány az meg van,télen meg pláne.Nyáron fociztunk,szereti a szobabicajt is,és felüléseket is végez.És hogy gátlásos-e a teste miatt igen,az iskolában,de nyaraláskor a strandon egyáltalán nem volt az.Az iskola is leterheli,délután már nem sok kedve van a dolgokhoz.Ráadásul menzás kaját eszik,az se a legjobb(pl:nutellás kenyér uzsira).Eldöntöttem mit teszek,és köszönöm a segítségeteket.
2009. okt. 1. 08:45
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
Sportoljon mindenképpen! Semmi mást nem ajánlok, csak a sportot. Nem csak a súlya miatt, hanem mert a sport erősíti, ami fontos, és ebben a korban megalapozza, hogy később ne legyen nyápic.
2009. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!