Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyik barátnőm nagyon elhízott...

Egyik barátnőm nagyon elhízott (kb 130kg), nem érdekli a fogyókúra akkor sem, ha ebbe beledöglik. Hagyjam rá vagy nyüstöljem?

Figyelt kérdés
Oké, az ő élete, de olyan rossz nézni, hogy ennyire nem érdekli a súlya. Sikeres a munkában, 3 nyelven beszél, rendkívül jószívű, okos nő, csak épp 28 évesen még soha nem volt komoly kapcsolata, mert gátlásos a testalkata miatt. Egyedül él, rengeteg háziállattal, ami elmondása szerint helyettesíti a társat. Mereven elzárózik minden fogyókúra elől, mert nem bír ellenállni semminek sem. "Szerencsére csak" asztmás, fulladós, más baja nincs, még a vérnyomása és a cukra is rendben. Viszont minden évben egyre kövérebb, és sorra hízza ki a ruháit, amit még együtt vásárolgattunk (nem kis körutak során). Hagyjam vagy nógassam tovább? A gond az, hogy a múltkor már összevesztünk ezen, mert azt mondja, hogy miért akarom megváltoztatni, amiről szó sincs, csak aggódom érte.. :((
2011. jún. 18. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
oké aggódsz érte ezt szóvá is tetted de felnőtt ember. ha ő nem akar lefogyni te aztán mondhatod neki naponta max a barátságotok megy rá. neki kell akarnia lefogyni.
2011. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar akkor nem is fog lefogyni. Bár gondolom valójában le akar, csak gyenge elkezdeni, vagy nem meri vagy ki tudja.
2011. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát szerintem azért továbbra is nógasd őt, mert aztán ne adj isten történik vele vmi, még neked lesz lelkiismeretfurdalásod, ha igazi barátnők vagytok, ebbe nem mehet tönkre a barátságotok

értesd meg vele h az ő érdeke lenne a fogyokura, és h te szivesen segitenél vele, nem megváltoztatni akarod hanem jot akarsz neki,

ilyenek általában már csak akkor térnek észre ha már késo, esetleg orvosra talán hallgatna

2011. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Darcy01 ***** válasza:
89%

Biztos próbáltad már neki elmondani, hogy ez nem csak esztétikai, hanem egészségügyi kérdés is. Valahogy ezt kéne benne tudatosítani. Keressetek egy orvost, akihez hajlandó lenne elmenni, mert ekkora súlyfelesleget lehet, hogy csak orvosi segítséggel lehet leadni.

Egyébként, hogy lesz valaki 130 kg??? Gondolom nem egyik napról a másikra. Miért nem kapott észbe, amikor még 'csak' 10-20 kg-t hízott?

2011. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én voltam kövér tini koromban és nagyon rosszul esett mikor megjegyezték vagy nógattak hogy fogynom kéne. tudtam ezt tehát nem mondtak újdonságot. mivel csak ezt szajkózták senki nem állt elő egy étrenddel vagy valami mással. szóval szerintem azt csinálhatod hogy felajánlod a barátnődnek hogy elmész vele dietetikushoz vagy egy személyi edzőhöz és együtt csináljátok (mármint ha neked nem kell semmit fogynod akkor csak edzz vele) ez sokkal hatásosabb mint siránkozni hogy le kéne fogynia..
2011. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ersz el vele semmit ha allandoan nogatod...Csak meg rosszabbul erzi magat.
2011. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek el sportolni.

Vesd fel neki, hogy te mennyire szívesen elmennél zumbázni/aerobikozni/spinningelni, vagy akármit csinálni, de egyedül nem akarsz. Tettesd azt, mintha igazából neked lenne szükséged a társaságára, és ennek köze nincs a súlyához, csak simán félsz egyedül elmenni.

2011. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a barátnőmmel, illetve még van is, de mi már haladunk.. Annyi volt a megoldás, hogy mondtam neki szeretném kicsit formálni a testem és nem-e akar velemjönni.. Persze először tiltakozott, leszídott, hogy én, aki vékony vagyok hozzáképest minek fogyózok..stb.. Aztán nem hagytam magam és mindig felhívtam telefonon: "Képzeld ma voltam futni és nagyon jó volt".. Vagy "épp most megyek úszni az új uszodába, megnézem milyen..".."találtam egy annyira finom receptet és még cska nem is hízlal stb.. Eltelt egy hónap és felhívott, megmutatom e neki az új uszodát, jöhet e velem futni stb.. És jött velem futni, kerestünk olyan útvonalat ahol nem látják edzés köszben mert szégyenlős stb..
2011. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, tudom ezer éves kérdés, de mi lett azóta a barátnőddel? Változott a súlya valamilyen irányba?

25/F

2017. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!